2.4.2023 | Svátek má Erika


Diskuse k článku

JAPONSKO: Zemětřesení? Připraveni!

Zemětřesení a Japonsko jsou pojmy, které bohužel patří neodmyslitelně jeden k druhému. Díky poloze na styku tří zemských ker patří japonský archipelag k tektonicky nejneklidnějším oblastem světa. K lehkým záchvěvům dochází několikrát denně, k subjektivně vnímatelnému otřesu pak nejméně jednou týdně. I v době psaní tohoto příspěvku mi okenní tabulky rozdrnčela "trojka" s epicentrem na poloostrově Isu, který je odsud asi 200 kilometrů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kadeřábek 26.1.2012 14:11

Není nad fakta

Japonsko disponuje v některých městech plynovými sítěmi z lineárního polyethylenu. Tento materiál je pružný a odolává mírnějším otřesům. Aktuální a pravdivý stav ve Fukušimě je prezentován na http://www.osel.cz/index.php?clanek=6094 a předchozích. Rozsah katastrofy lze pochopit po zhlédnutí třeba http://www.angelfire.com/ak2/intelligencerreport/tsunami_japan_1.html

Věřím společně s autorem, že naše vláda by důsledky zemětřesení a tsunami na rozdíl od té japonské hravě zvládla, když podle něj ta japonská hanebně zklamala.

M. Hubáček 26.1.2012 15:15

Re: Není nad fakta

Ano, v Severní Koreji také mají v některých místech internetovou síť, z čehož můžeme vyvodit, že je jí pokryta celá zem, zvláště co se týká dálkového přenosu dat. Podrobný rozbor březnového zemětřesení a stavu země po něm, čímž se tento článek zabýval především, je skutečně naprosto zcestný, takže pravdivé informace je bohužel nutné hledat jinde.

Bývalý premiér Naoto Kan a s ním celá vládai sklidili za svůj přístup k odstraňování následků zemětřesení a informování o něm standing ovations na mnoha náměstích, premiér pak osobně obdržel od Mezinárodní agentury pro atomovou energii řád Zlatého reaktoru. Tolik slávy najednou neunesl a proto se rozhodl přes odpor svého okolí i celého národa na svůj premiérský post resignovat a odejel studovat, kterak je na zemětřesení a řešení jeho následků připravena česká vláda.