30.9.2022 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

JAPONSKO: Rozpočtový vánoční dárek

Bezprostředně po schůzce s ministerm financí Taró Asem, ke které došlo 20. prosince, japonský ministr obrany Icunori Onodera oznámil, že na příští fiskální rok, který začne 1. dubna, bylo jeho resortu přiklepnuto 4,78 biliónu jenů. Jde o částku, která je ve srovnání s minulým rokem o 2,2 procenta vyšší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hubáček 27.1.2014 9:51

Re: Dobrý večer, pane Hubáčku,

Dobrý den, paní Kanioková.

Můžete to brát tak, že spíš než o objektivní pohled jde o to, jak chci věci sám vidět. Ale předpokládám, že si obě země uvědomují, že se navzájem potřebujou. No a vnitřní poměry v žádné z nich snad nejsou tak zoufalé, abby byla potřeba je řešit hledáním vnějšího nepřítele.

Bipolární svět je asi nejstabilnější. Které dva póly to v budoucnu budou, si ovšem netroufám odhadnout, protože spíše než o dva dominantní státy půjde o dva bloky. Problémem ovšem je, že momentální rozložení karet neumožňuje jakékoliv dva zřetelně oddělené bloky definovat...

Všude je krásně, takže i tady :-) A pravda je, že jídlo se tu připravuje i pro oči, nejen v restauracích, ale hezky musí vypadat i doma prostřený stůl či krabice s obědem pro manžílka či potomka...

Problém ovšem je, že po těch zde strávených letech, už nedovedu dost dobře rozlišit, co je exotické či čtenářsky zajímavé a co už moc ne. Mějte se hezky!

J. Kanioková 23.1.2014 20:15

Dobrý večer, pane Hubáčku,

Vy to vždycky popíšete tak optimisticky, že si nad tím člověk řekne.. no fajn, pohodička, jen si kohouti trošinku natřásají peří. Přiznám se, že to tak nevidím, jsem podezíravá ženská.

Sice uznávám - „Chceš-li mír, chystej se na válku“, ale čert (politikům či zbrojařům?) jim věř. A ještě méně těm, co přijdou po nich. Bipolární svět zmizel, nebo nezmizel a jen se to přesunulo na Ameriku kontra Čína? Nebo tripolární - Rusko, Čína, Amerika? Viděl jste tento článek? Kompletní čínská válka připravenost a vojenské aktualizace - http://jdem.cz/9jy65 To se té položce v rozpočtu nedivím, nejspíš bych ještě přihodila. Kéž by se všechny ty informace daly založit do složky - asijská puberta.. V čím zájmu je globalizace? To malinké zemičky zatlačí do polohy něco jako "okresy".. Ách jo.. Fuj!

Tácek/krabice mě navnadil až tak mlsně, že norovira přehlížím. Ještě nikdy jsem nejedla asijské jídlo a tahle fotka je fakt okumilá :) Asi budu muset k plotně, přišel i na mně hlad. I kočka mi tu z 10 cm z oka do oka zoufalým pohledem žaluje.

Nedávno jsme měli v televizi dokument Krásy divokého Japonska, nádhera, máte to tam fakt krásné. Mějte se fajn..