19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

JAPONSKO: O chlupaté dece

Málokdo na světě si přeje být poslem špatných zpráv. Toto platí dvojnásob o Japoncích, pro které je pocit příjemce zprávy důležitější než její obsah. Tímto principem se nejspíše řídí i východojaponský výrobce elektřiny, firma TEPCO, i vládní instituce, zodpovědné za jejich dozorování. Jedni i druzí nezřídka zatajují negativní informace o problémech, které se čas od času vyskytnou při provozu jaderných zařízení, v lepším případě o nich informují se zpožděním nebo zkresleně. Notoricky známým a zhusta probíraným problémem je série nehod, kterou nastartovala havárie reaktorů v jaderné elektrárně Fukušima 1.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 30.6.2012 15:57

Proboha!!!

Přestaňte už konečně odvádět pozornost od skutečných problémů energetických, kterými jsou očividně OZE. Jenom hlad posílený biopalovovou pandémií zabil mnohem víc lidí než veškerý atomový průmysl včetně atomových bomb!!!

P.S. V létě budou Japonci své atomové elektrárny spouštět (i kdyby se Merkelová pokakala).

J. Kadeřábek 28.6.2012 15:23

Komu nestačí Hubáčkovic agitka

a chce si přečíst něco od vědeckého pracovníka v tomto oboru může navštívit osel.cz, kde je série článkůna téma Fukušima včetně způsobu monitorování a poskytování informací. Poslední článek je zde:

http://www.osel.cz/index.php?clanek=6323

I ty starší jsou poučné.

P. Rada 28.6.2012 20:07

Re: Komu nestačí Hubáčkovic agitka?

Posměšky o agitce poněkud pokulhávají. Předně Hubáček správně píše to, že dnes je možností hledat informace naštěstí více. Pan  Kadeřábek vlastně odkazuje jen na jedinou další a to je právě zavádějící. Všechny články na Oslu psal totiž Wagner a nikdo mu je nerecenzoval. Psal je sice dobře, uvedl spousty zajímavých informací a tak si mohl dovolit i některé podstatné neuvést aniž by si toho kdo všimnul. Ta podstatná co se týká Černobylu je třeba fakt, že to byla teprve do provozu uváděná elektrárna a tedy i když se reaktor tlakem rozerval... nebylo tam zdalekä tolik nebezpečných radionuklidů jako po letech provozu. V tomto smyslu jsme měli všichi veliké štěstí.

V případě Fukušimy pak pan Wagner nechce mluvit o tom co má s Černobylem společného a hledá jen odchylky, odlišnosti... aby snad dokázal jak jsou havárie v podstatě neopakovatelné a tento postoj mi od profesionála oboru velice vadí.

Tím podstatným štěstím v případě Fukušimy byl vítr který většinu radionuklidů odvál nad moře. I japonci tedy měli štěst v neštěstí.

Ano pane Wagner zrovna tak jak jste dobrý odborník tak jste ale nekorektní patriot jádra a bagatelizujete i zametáte pod koberec řadu nepohodlných údajů a vzhledem k Vaší inteligenci s velikým úspěchem. V tomto ohledu je žel Wágner podobný firmě TEPCO která také sice vyloženě nelže ale zametá a zkresluje kde co. V obou případech havárií selhaly jak profesionálové odborníci - tak státní struktůry. Vždy na jiné úrovni ale bylo to selhání a to by si měli dotyční umět přiznat.

Pokud mají odpovědní co skrývat a dělají to - pak tvrdím, že jim jaderná technologie do rukou nepatří.

B. Uhlich 28.6.2012 23:06

Re: Komu nestačí Hubáčkovic agitka?

Ano, všechny texty psal Waghner a nikdo mu je nerecenzoval.... přeloženo: všechno by tu měl recenzovat pan Rada u vádět tak masy na víru pravou.... :-)))))

B. Rybák 30.6.2012 15:47

Re: Komu nestačí Hubáčkovic agitka?

Tím podstatným faktem je to, že v Černobýlu se na rozdíl od Fukušimy nepodařilo reakci zastavit a tím pádem jsou obě nehody naprosto neporovnatelné a skutečnost, že reaktor černobýlský byl naplněn téměř čerstvým palivem je skutečností přitěžující. Ještě podstatnější je fakt, že civilní obyvatelstvo bylo daleko dokonce i v Černobýlu více postiženo psychickým stresem (od alarmistů) než radioaktivitou.

Nezveřejňování skutečností, které se občana (jeho zdraví a peněz) nijak nedotýkají, dotýkat nebudou a občané jsou jejich údajným nedostatkem pouze manipulováni profesionálními (EU placenými?) protiatomovými provokatéry, je naprosto zanedbatelné proti zatajování zcela zásadních podvodů klimaalarmistických.

P. Fiala 28.6.2012 12:41

ČEZ a TEPCO

Státní energetická koncepce se "dokončuje", ale projekt na dostavbu Temelína za asi 500 miliard Kč vč. úroků,  je v procesu vykonávání.

Státní dluh je 1600 miliard Kč (vláda si musí půjčovat na splácení úroku!!!).

Tři generace budou zadluženy. A referendum o té třetí generaci zaslužení , 500 miliard Kč, ne a ne a to o těch dvou současných generacích tupých občanů zadlužených nemluvě.

R. Langer 28.6.2012 13:48

Re: ČEZ a TEPCO

Ještě jste dodnes nepochopil, že ČEZ nic nestaví za státní peníze?

J. Kadeřábek 28.6.2012 15:25

Spojit ČEZ a TEPCO

může snad jenom zelený marxista. Co má společného ČEZ s Japonskem a s tématem článku?

K. Křivan 28.6.2012 11:22

Jaký poločas rozpadu má jód 131 ?

Mám matný dojem, že je to 8 dní, ale nejsem si jist. Cesium naproti tomu pár desítek let. Ví to někdo přesně ?

K. Křivan 28.6.2012 11:25

Re: Jaký poločas rozpadu má jód 131 ?

Wikina říká  8,02

K. Křivan 28.6.2012 11:28

Re: Jaký poločas rozpadu má jód 131 ?

Sorry, Cesium 30,17 roků, a Jód 131 8,02070 dní.  Takže jód není zvlášť nebezpečný.  Za 8 dní ho je jen polovina.

J. Veselý 28.6.2012 7:30

Hm

Ono je hezké chválit možnost pověsit na net cokoliv naprosto svobodně, ale když člověk pracuje v nějaké odbornosti, nestačí se divit hloupostem a lžím, které takto kolují. Je třeba zdůraznit i tuto druhou stranu mince a k A říct i B - lidi zkuste si oěvřovat pravdivost senzací.