25.6.2022 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

JAPANORAMA: Mládí vsed!

Japonci, tedy spíše Japonky, jsou proslulí svou dlouhověkostí, či lépe řečeno jednou z nejdelších délek dožití mezi národy naší zeměkoule

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 28.10.2020 11:53

Autor článku se v závěrečném odstavci ptá: Na jakou délku života si mladá generace zadělává?

Vsadil bych na prodloužení jejich života (oproti současnosti). Proč? Technologický vývoj totiž postupuje rychleji a rychleji, a ten dokáže život prodloužit.

Určitě dodržujte správnou životosprávu a také sportujte, ale to rozhodující pro vaši budoucnost zařídí technologie. Takže její vývoj byste měli podporovat především.

Ostatní

Ano, technologie dokáže život i zkrátit. Budoucí technologická válka, která by mohla vyhubit cca 5 miliard lidí, by určitě (statisticky) zkrátila život i Japoncům. Minulá velká válka, tj. druhá světová válka, která vyhubila 50 milionů obyvatel planety Země, ale vůbec nezpomalila vývoj kriticky důležité informační technologie (IT). Graf jejího exponenciálního vývoje za posledních 130 let je velmi hladký.

M. Hubáček 30.10.2020 4:03

Prodloužení života mi také připadá pravděpodobnější. I když dost záleží na tom, zda si naše civilizace udrží uspokojivou životní úroveň, protože zadarmo to nebude. O tom, že to s tím udržením není tak jisté, se zmiňuji v připravovaném článku.

M. Pivoda 30.10.2020 10:09

Vyjádřím se, až bude zveřejněn avizovaný budoucí článek M. Hubáčka.

Druhý den po zveřejnění je již pozdě na diskuzi. Tu pozdní diskuzi již málo kdo čte. Diskuze zmizí v propadlišti dějin. Škoda vyplýtvaného osobního úsilí.