26.9.2021 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

JAPANORAMA: Koronavirus v Japonsku (3)

V posledním dílu povídání o japonském „klonu“ koronaviru se podíváme, jaké bude mít epidemie, či lépe řečeno boj a ochrana proti ní, důsledky pro tuto zemi, a také na to, co nám o místní společnosti řekla. Ekonomické dopady pro dnešek vynecháme. Jednak z důvodů, že je ještě nejde finálně vyčíslit, a také proto, že dosavadní data jsou snadno k dohledání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Hrbek 23.6.2020 5:24

Boj proti korona viru se vládě ČR vymknul z ruky. Testy zjištěná nakaženost postupně vzrostla z 0,51 % 12. května na hrozivých 4,18 % 21. června, tj. na nakaženost odpovídající vrcholu "epidemie" počátkem dubna. Optickým klamem je zdánlivě nízký počet nových pozitivních případů (cca 50 až 60), to je ale způsobeno tím, že místo cca 8000 testů se jich nyní provádí cca 1200 až 1500. Kdyby nebyly žádné testy, tak by se žádné případy nových nakažení neobjevily. I to je cesta.

Reprodukční číslo R je vyšší než 1, což znamená další rozšiřování infekce. Podle pana Prymuly "stoupne-li reprodukční číslo nad 1, bude třeba jednat".

Úmrtnost se zatím nepodařilo snížit, stále se pohybuje okolo 3,4% pozitivních případů, což je třicet- až čtyřicetkrát více než u běžné chřipky.