18.8.2022 | Svátek má Helena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Pudil 4.7.2022 19:25

Rad bych vedel, jaky smysl ma spoluprace s extremisty levicoveho zamereni.

J. Sládeček 4.7.2022 16:24

Vy podporujete vraždění vědců v cizích zemích?

V. Kučer 4.7.2022 17:18

Vy podporujete vraždění Izraelců?

H. Lukešová 4.7.2022 8:41

Stát Izrael je magický právě kvůli tomu, že tvoří dvě spojité nádoby. Tu první tvoří moderní část státu, Izrael vyniká na poli vědy, průmyslu, zemědělství, IT technologií, medicíny, díky tomu také kvete, ovšem tu druhou část tvoří náboženská, tj. židovská duše státu, na čemž je Izrael také postaven a ten je reprezentován právě uktraortodoxními (Charedim) a moderně-ortodoxními (Datim Leumi) Židy.

Bez této složky by Stát Izrael také nepřežil, v čem by se odlišoval od jiným start-upových národů Singapuru, Japonska a Jižní Koreje? David Ben Gurion chápal důležitost náboženské složky společnosti a byl to on, kdo zajistil Charedim jisté výhody, chápal je jako důležitou židovskou část izraelské společnosti a právě tato Bennett-Lapidova vláda útočila na náboženskou část izraelské společnosti, její ministr financi Liberman pravidelně znevažoval ultraortodoxní Židy.

Bennett-Lapidova vláda ustupovala arabským teroristům, neb se opírala o arabskou stranu, zatímco vůči ultraortodoxním Židům a židovským osadníkům vystupovala někdy dost tvrdě. Je dobře, že tato zlá vláda padla.

Shrnuto a podrženo právě dvojí Izrael je klenotem Blízkého východu.

J. Gutvirth 4.7.2022 6:50

R^