6.12.2022 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

IZRAEL: Velmi úspěšná operace

V Izraeli a Pásmu Gazy skončil jeden z nejkratších konfliktů v historii vzájemných střetů; trval necelé tři dny. V neděli před půlnocí začalo platit příměří, které pomohl vyjednat Egypt, Katar, a dokonce i vládce Gazy, teroristický Hamás.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 11.8.2022 18:08

11.9.2001 jsem viděl v TV záběry z islámských měst. Arabské samice s jejich potěrem ječely radostí jak pichnutá svině, jejich potěr mával plastikovými Kalachy, . ... a naši lidi umírali ve WTC-věžích. Od té doby nejsou arabské "děti" déti ale ještě nevraždící teroristi.

V. Kučer 11.8.2022 17:56

Palestinské děti zavraždili palestinští teroristé a svedli to na Izrael. Naivní Evropané na to naletěli.

K. Křivan 11.8.2022 17:09

Protože paloše podporují jen levicoví zmetkové a zločinci.

K. Křivan 11.8.2022 17:07

Ano. Zabít teroristu dřív než začne vraždit, je rozumné.

H. Lukešová 11.8.2022 15:10

Za vraždy dětí jsou zodpovědní sami teroristé z Palestinského islámského džihádu. Izraelská armáda je ve skutečnosti nejmorálnější armáda na světě, při této akci Izraelci třikrát odvolali letecký útok na teroristy, protože na místě útoku byly přítomné děti.

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/zruste-misi-jsou-tam-deti-izraelska-armada-ukazala-video-likvidace-sefa-teroristu-v-gaze-40405163

J. Sládeček 11.8.2022 14:26

Vraždy palestinských dětí považujete za velmi úspěšnou operaci? 🤔

K. Křivan 11.8.2022 12:21

A přitom je to opačně. Dobrý levičák je mrtvý levičák. ;-D

H. Lukešová 11.8.2022 10:42

Že by z důvodu, že je ovládána levicovými politiky a obecně levičáci jsou pro-palestinští, Izrael nenávidějící? Levičákům se Izraelci nikdy nezavděčí, ať udělají cokoliv a platí smutná pravda, že čím je kdo více levicový, tím je více antisemitský. Pro mnohé levičáky je dobrý Žid akorát ten mrtvý.

O. Kaucký 11.8.2022 10:31

Ale proč EU Palestince finančně podporuje?

K. Křivan 11.8.2022 9:42

R^ Naprostý souhlas ! R^

H. Lukešová 11.8.2022 9:22

Tak jistěže by palestinští teroristé neprotestovali, kdyby palestinští teroristé zabíjeli občany Izraele, to dá rozum. A samozřejmě každý má takovou vládu jakou si zaslouží, palestinští Arabové si volí teroristy a chtějí zničení Izraele, proto je také nelituji.

K. Křivan 11.8.2022 9:20

Zapomněl jsem poděkovat za velmi informativní a potěšující článek !!! :-) V !!

K. Křivan 11.8.2022 9:17

To je všechno moc hezké, co píšete, že paloši z Gazy protestují, ALE protestovali by, kdyby ty rachejtle dolítli do Israele a zabíjeli tam ? Určitě NE !

Takže, žádné slitování, žádný žal, mrtvý paloš, dobrý paloš. Ve dvacetkrát přelidněném světě, ....

K. Křivan 11.8.2022 9:06

Ano, čistá práce, ale jen částečná. Dokud bude existovat islám, potud bude hrozit Israeli nebezpečí. Nejen Israeli, ale všemu neislámskému. Mné, tobě, vám všem.

I. Schlägel 11.8.2022 8:36

Čistá práce.R^

H. Lukešová 11.8.2022 7:33

Matka dítěte nebyla zabita, ale potratila.

Mahmoud H., místní obyvatel, řekl TPS o masivní jámě, kterou viděl uvnitř domu po výbuchu rakety.

H. Lukešová 11.8.2022 7:32

V jiné skupině lidé napsali, že „v Džabalíji zavládl velký hněv poté, co vyšlo najevo, že raketa vypálená na pásmo Gazy (explodovala) v místě, kde zemřeli Šahídi.

Fotografie skupin Telegram se šířily na Twitteru a tweety hlásaly „důrazně odsuzujeme odpálení rakety teroristickým hnutím Džihád v domech obyvatel Gazy“ s tím, že Islámský džihád tak učinil záměrně „jako pomstu za jejich odmítnutí. stát po boku (organizace).

"Video jasně ukazuje íránskou raketu vypuštěnou hnutím Džihád, která selhala a vrátila se na zem, a pak došlo k masakru v Džabalíji a děti byly zavražděny," dodalo prohlášení.

Tweety zněly „Toto není poprvé“, kdy byly z populačních center odpáleny rakety.

Izraelský reportér Doron Kadosh napočítal šest Gazanů, kteří byli zabiti raketami Islámského džihádu, a pět nezúčastněných Gazanů, kteří byli zabiti omylem při izraelských úderech, což znamená, že „Islámský džihád zabil více nezúčastněných Palestinců než Izrael“.

Podle jiných údajů bylo nejméně devět obyvatel Gazy zabito raketami vypálenými teroristickou skupinou.

TPS již dříve odhalila pokusy Islámského džihádu zakrýt svůj podíl na zabíjení obyvatel Gazy v důsledku jejich chybně odpálených raket.

V roce 2019 TPS oznámila, že Islámský džihád přiznal, že dítě, které bylo zabito v Gaze během poslední eskalace, zemřelo v důsledku špatně odpálené rakety, navzdory původním tvrzením, že bylo zabito při izraelském útoku.

TPS se dozvěděla, že dítě bylo zabito, když teroristé z Islámského džihádu odpálili raketu na Izrael z obydlené oblasti na východ od města Gaza, ale raketa selhala a přistála krátce, explodovala v nedalekém domě a zabila dítě.

H. Lukešová 11.8.2022 7:27

Mnoho obyvatel v pásmu Gazy vyjádřilo hněv po asi 120 raketách odpálených teroristickou organizací Islámský džihád na Izrael, které dopadly v samotném pásmu některé z nich zabily civilisty.

Ve dvou samostatných incidentech, v sobotu a neděli (tj. 7. a 8.8.2022), se teroristé z Islámského džihádu pokusili odpálit rakety na Izrael z oblasti uprchlického tábora Džabalíja v severním pásmu Gazy.

První sobotní incident skončil výbuchem rakety poblíž mešity Emada Akela a zabila pět obyvatel, včetně čtyř dětí a 19letého muže.

V neděli Islámskému džihádu selhala při startu raketa, která explodovala v táboře poblíž mešity Tuba a měla za následek zabití dvou obyvatel rodiny Jasserových.

Na sociálních sítích lidé vyjadřovali hněv vůči Islámskému džihádu, který se rozhodl střílet z hustě osídlených oblastí.

V několika telegramových skupinách byli obyvatelé požádáni, aby nezveřejňovali videa a nekomentovali událost, kterou "izraelský nepřítel" používá jako „propagandu“.

IDF rychle zveřejnila důkazy o tom, že za smrt palestinských civilistů je zodpovědný islámský džihád.

V jedné skupině Palestinec Anas Sharif, který zveřejnil video jednoho ze selhání, napsal, že „jedna střela z přehrady spadla do obydlené čtvrti“. Byl povinen publikaci smazat. Faras Adnan, který příspěvek viděl, napsal „zveřejnění není nutné“. K požadavku na smazání inkriminovaného videa se přidali i další.

V další skupině, Ak Hakika (pravda), se jeho členové vysmívali Islámskému džihádu." Kdyby jste byli úspěšní (při odpalu), a raketa islámského džihádu nespadla v Džabalíji, byly by děti zabity v Izraeli.

Jiná skupina napsala: „Teď chápete, proč Izrael potřebuje zničit tuto teroristickou organizaci? Abychom ochránili děti z Gazy!"

R. Gramblička 11.8.2022 6:31

Dobrá práce Lapide R^