7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 31.1.2010 14:07

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

Copak kdyby jenom vědomých příznivců islámu. Horší, že je pořád stálé procento subjektivně poctivých (dejme tomu takto) antisemítků, co netuší, v čí prospěch vůbec tuhle hru hrajou. Že hlavní hry tohoto světa (máme jiný?) jsou spolu propojeny, vždycky v globální éře byly... Normální vzdělaný člověk to nemůže pochopit, leč pod tlakem těchhle smutných faktů jsem byl nucen to vzít na vědomí. Je to věc soudnosti, vzdělání, vychování, rozhledu, IQ. No Gaussova křivka. Kdo neví, co máte z toho, to nic.

Ostravak 31.1.2010 17:34

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

 Dobry vecer ! Dekuji za vcerejsi podporu na nektere reakce na me ohodnoceni pana J.

 Vahal jsem,mam-li napsat naivni ,ale mezi mnou pouzitym slovem hlupak a slovem naivni je jista nuance a vyznam sdeleni by mohl byt jmenovanym panem spatne pochopen.Jeho stupen znalosti me nevadi,vadi mi jeho neuveritelna zloba a nenavist,ktere z jeho " vylevu ' primo cisi.  Nevim ,jestli jste vcera jeste precetl kousicek meho "mudrovani " o chacharech.

Nazvat pana J. chacharem je vlastne cest pro toho pana. Ostravsti chachari byli "partyja " vselijaka to ano,ale blbi to oni nebyli. Ted uz ti spravni chachari ,bohuzel,nejsou. Tuz tolik od chachara z Ostravy.  Preji moc pekny vecer !

stano 31.1.2010 19:58

nic

nerikajici prispevek.asi pred rokem jsem vas nazval chacharem,toz si to pujcujete.jinak k VECI nebo par FAKT nic nemate,vidte.tak se bezte zahrabat.cha,cha,cha!shalom!

Thyronx 31.1.2010 20:31

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

"Je to věc soudnosti, vzdělání, vychování, rozhledu"

Souhlasim. Ted jen kdo ma tu soudnost, atd. Vy nebo Kopretina urcite ne. Naopak, celou dobu vykazujete naprosto provincni, neinformovany pohled na vec a casto zapominate i na dobre vychovani. I ta Vase slavna "inteligence", kterou se zde porad chlubite, je znacne zapskla :-/

Pedro 31.1.2010 15:17

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

Korán: CXII  Súra 5  Prostřený stůl  verš 56/51    Vy, kteří věříte! Neberte si židy a křesťany jako přátele, neboť oni jsou si přáteli jedni druhým. Kdokoli z vás se s nimi přátelí, ten stane se jedním z nich a Bůh věru nepovede lid nespravedlivý. 

Sigmund 31.1.2010 15:28

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

Disponujete špatným překladem. V tom verši se říká: - neberte si židy a křesťany za OCHRÁNCE- v další větě se chyba opakuje. Bohužel i když je Hrbkův překlad jinak velmi dobrý,pár takových chybiček tam je...

Pedro 31.1.2010 15:38

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

Šukran, děkuji za upozornění. Vlastním vydání Koránu z r. 1972 (Academia, překlad Ivan Hrbek). Vaše upřesnění si přiložím k textu příslušné súry. Alláhu akbar!

Pedro 31.1.2010 15:45

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

Ostatně jak uvádí Ivan Hrbek v poznámce k verši 60/55 téže súry: "přítelem", arab. walí: obsahuje v sobě i význam "ochránce".

Elvíra 31.1.2010 17:10

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

Já se domnívám, že Hrbek to přeložil dobře.....walí se vesměs ve smysl ochránce bere ve vztahu muže k ženě...Jinak ty nové překlady koránu mají různé zajímavosti a "vylepšení", aby byly pro Evropany stravitelnější...--))...to jsou vesměs ty zmiňované "chybičky"

stano 31.1.2010 20:29

nezalezi

na prekladu.ze zivota se kazdy muze POUCIT.driv nebo pozdeji vas zid podrazi.po vetsine zradci,spioni,donaseci a i kriminalnici,jako ti zlodejsti soudci v miami podrazili jeden druheho.na to nikdo nepotrebuje elders of zion a podobne brepty.ucte se z vlastniho zivote.neberte si zidi pravniky,lekare,ucetni,bankere,pojistovaci agenty.a usetrite.cha,cha,cha!shalom!

Sigmund 31.1.2010 22:16

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

Nemáte pravdu

Pedro 31.1.2010 15:50

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

A když se zamyslím nad smyslem tohoto verše, zdá se mi logičtější použití významu "přítel" než "ochránce".

Sigmund 31.1.2010 16:10

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

Tohle jsem teď našel : http://imane.sblog.cz/vztahy/

Pedro 31.1.2010 16:38

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

No to milosrdenství ve vztahu k ostatním náboženstvím zřejmě není třeba brát až tak doslova - příslušníci židovského kmene Beni Kurajza by o tom mohli vyprávět své, pokud by ovšem přežili. 

Sigmund 31.1.2010 16:49

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

To by bylo na delší diskuzi,ale ta chyba v překladu je tam popsána a vysvětlena dobře.

Pedro 31.1.2010 17:02

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

Maclúm, maca s-saláma. Alláhu akbar!

¨logik 31.1.2010 17:34

Re: Sigmunde,

to se hezky čte.Přidám trochu ošklivého:www.ivtt.net  Starý zákon:D t7.34 Vyhubíš je jako klaté, neuzavřeš s nimi smlouvu a nesmiluješ se  nad nimi, nespřízníš se s nimi, svou dceru neprovdáš syna někoho z nich ani jeho dceru nevezmeš pro svého syna. To by odvrátilo tvého  syna ode mne, takže by sloužil jiným bohům.    Dt,23,2 Do Hospodinova shromáždění nevstoupí míšenec, ani jeho desáté pokolení nevstoupí do Hospodinova shromáždění.     Dt,15,1-3  Každého sedmého roku budeš slavit léto promíjení dluhů. Toto  je způsob promíjení dluhů: Každý věřitel svému bližnímu promine, co mu půjčil... Na cizince naléhat smíš, ale co máš u bratra svého, to mu  tvá ruka promine.  Dt,23,19-20  Svému bratru nebudeš půjčovat na úrok, na žádný úrok ani za stříbro, ani za pokrm, ani za cokoli, co se půjčuje na úrok. Cizinci můžeš půjčovat na úrok, ale svému bratru na úrok půjčovat nesmíš...   1S15,3 Nyní jdi a pobij Amáleka. Jako klaté zničíte vše, co mu patří. Nebudeš ho šetřit, ale usmrtíš muže i ženu, pachole i kojence, býka i  ovci, velblouda i osla!Talmud Joma,84b: Má-li býti na dvoře židovském v sobotu zachráněn jeden žid  nebo několik židů, musí být zachráněni. Nikdy se tak nemá státi, jde-li o nežidy. Kethuboth,5a: Bůh vydal nežidovské národy  židům. Není proto znásilnění  nežidovek trestné      Kiddušin,82a,b: Kdyby nebylo židů, nebylo by žádného požehnání na zemi, ani  slunce ani deště, pročež by nebylo národů na světě, kdyby nebylo židů.      Chulin94a: Jest zakázáno vědomě okrádati souvěrce, ale jest dovoleno  okrádati goje. 

¨logik 31.1.2010 17:40

Re: a ještě kousek

Baba Bathra 54a: Není třeba brát na nežida ohled při obchodním jednání  54b: Majetek nežida je jako poušť, a kdo přijde a přivlastní si jej, stává se tedy jeho vlastníkem. Baba kamma 113b: Žid nesmí svědčit proti jinému židovi ve sporu  s nežidem.  Aboda Zara 25b: Akumka nesmí kojit židovské dítě, poněvadž je nebezpečí, že by byla čistá krev židovská promíšena s nečistou krví  nežidovskou  Rabi Kook: Rozdíl mezi duší žida a duší nežida je větší a hlubší než rozdíl mezi lidskou  duší  a duší dobytka.

Tyhle citáty jsou vytrřeny z konzextu a vybral je antisemiza. Ale zkuste jim dát jiný význam.

 

 

Ostravak 31.1.2010 17:06

Re: Každý rozumný člověk zná příčiny

Dobry vecer !   Zcela jednoznacne .  P.S. Skoda ,ze tahle nedelni skola od 15.lutego skonci.

                           Srdecne zdravim !

jozo 31.1.2010 8:45

muj

clanek byl vymazan,i kdyz to byl presny opis clanku vyslem v the jeruzalem post.tezko si vybrat.a nejake sproste nebo nejapne vykriky harpyje a kopretiny jsou bez problemu otisteny.a jak je videt,izrael se kritizovat nesmi.to uz radsi zavrou cele noviny.pan zenkl se v hrobe obraci.skoda,ze se nasi zidovsti pratele tak BOJI PRAVDY.cim to?nadavaji me,kdyz jim opisi clanek od zida z  izraela.narozeneho a vyskoleneho v izraelu.pan benny morris a jeho new historians tvrdi to same co ja.misto hnevu na mne,nebylo by produktivnejsi zlobit se na puvodni perpetrators tech razii proti nevinnym palestincum a KONECNE je privest k soudu?a nebo jste jako oni?HANBA!kontrast-demjanjuka uz soudite potreti.cha,cha,cha!shalom!

mila tajblu z fort lauderdale,US 31.1.2010 8:50

Re: muj

food for tought.cha,cha,cha!shalom!

Harpyje 31.1.2010 9:01

Re: muj

Na očistu diskuse od výkalů takového rasisitického dobytka jako jste Vy a Vám podobní, by snad nestačil ani vysokotlaký Kärcher.

jozo 31.1.2010 9:10

Re: muj

a potom se divite,kdyz se lidi musi registrovat kvuli clankum jako tohle.ja ale ocenuji,ze mi vykate.i v tom vzteku.ale na mou byvalou tchyni FURT nemate,vasnostova.a o byvale se vam ani nezdalo!vice snahy,drahousku!cha,cha,cha!shalom!

guerrier 31.1.2010 9:24

Re: muj

Nikdo na vás vztek nemá, věřte mi. Nad člověkem který se zde veřejně přizná že malým dětem dává z nějakých náboženských či ideologických důvodů místo dudlíku prasečí kost jenom zůstává rozum stát.

jozo 31.1.2010 9:28

Re: muj

z nabozenskych duvodu?to ponekud prehanite.ale detem to smakuje lepe nez dudlik,usnou rychleji a je pokoj.ajnstajn.zase moc hloubate na nicem,chytracik.cha,cha,cha!shalom!tele.

jozo 31.1.2010 9:29

Re: muj

apropose...jestli se nemylim,tak to bylo normalmi v cechach pred vynalezem dudlika.cha,cha,cha!shalom!

jozo 31.1.2010 9:32

Re: muj

takovou velkou praseci kost si mohli dovolit jen lide z lepsi rodiny.cha,cha,cha!shalom!

guerrier 31.1.2010 9:33

Re: muj

Víte Voleslave, ani jsem nečekal že pochopíte smysl psaného slova ale že se u vás zabydlel pan Alzheimer v tak mladém věku jsem netušil. Nu, tak ať se snášíte.

Dr. Chocholoušek 31.1.2010 11:41

Re: muj

"Voleslave..."  :-))  :-))  :-))  100bodů!!!

ferro 31.1.2010 20:52

Re: muj

doufam,ze jste slysel o diteti narozenem se zlatou lzickou v pusince.to davali bohati detem do pusy pred vynalezem dudlika.slonovinu se zlatem nebo stribrem.chudsi meli jen na kost,jeste chudsi na pytlik s masem,jeste chudsi na pytlik s cukrem a makem,obcas polite brendym.to by jste meli ajnstajni vsechno znat a drzet uroven diskuze vysokou.cha,cha,cha!shalom!