11.5.2021 | Svátek má Svatava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
hafusak2 6.3.2009 12:32

Vždy jde o úhel pohledu

Celý ten článek je jeden stereotyp, popis něčeho, co se už mnohokrát nevydařilo, ale stále se opakuje bez naděje na úspěch. Jediný pořádný zdroj informací, hlavně objasnění pojmů nabízí kniha Samuela P. Huntingtona: Střet civilizací. Boj kultur a proměna světového řádu.

Kazan 5.3.2009 0:57

Re: Liebermanův slogan „žádné občanství bez loajality“

Jejich problém s Islamisty=Araby je zrovna takový jako byl náš problém se Sudeťáky. Naši dřívější králové je pozvali kutat stříbro a oni se nikdy nestali Čechy. Nakonec chtěli si prostě kus země vzít, přestože byli vždy jen na návštěvě.  Když přijdeš do Německa či do Kanady musíš se naučit jazyk a tancovat podle jejich gusta a nebo plaveš ven. Co je na tom nedemokratického?

Jakub S. 4.3.2009 23:53

Re: Liebermanův slogan „žádné občanství bez loajality“

Ano, vždyť jsem to napsal už odpoledne, tak! Další rozumný člověk.

Spirit 4.3.2009 23:29

Re: Liebermanův slogan „žádné občanství bez loajality“

Moldavan Avigdor Lieberman tím nemyslí loajalitu k Eretz Izrael, ale k ideologii své strany Izrael, náš domov. On nežádá po izraelských Arabech loajalitu - chce je kompletně vyhnat z Izraele. Je to nacista esesáckého střihu. U nás by jeho strana byla zakázána, i kdyby o to požádali machři z Langrova ministerstva. Mezi loajalitou k ideologii strany, která je právě u moci, a trvalou asimilací je rozdíl. Arabské strany dostaly v posledních volbách do Knesetu 11 mandátů, Liebermanova strana 15 (ze 120). O těch arabských poslancích není nic slyšet.

JaS 4.3.2009 23:07

Re: Liebermanův slogan „žádné občanství bez loajality“

Zrovna jsem chtel napsat, ze tohle heslo by melo byt zakladnim pravidlem i v Evrope. Nejde o bolsevismus. Tady jde o loajalitu se zemi, kde bydlim, ne s rezimem, který mi vladne. Zidi sami maji hodne svobody vyjadrovat svuj nazor vcetne nesouhlasu a taky ji plne vyuzivaji. Jde o lidi, jejichz jedinym cilem je znicit stat, kde bydli. To jsou v Izraeli ti Arabove, kteri sympatizuji s Hamasem. Takovi nejsou vsichni, dobre vedi, ze ve spolupraci se Zidy se jim dari lepe. Pokud se nekdo necha zblbnout tak, ze chce znicit vsechny ostatni, tak je potreba se tvrde branit.

rudý chřtán 4.3.2009 19:59

Re: Liebermanův slogan „žádné občanství bez loajality“

no vsak oni zidi nemeli k bolsevikum nikdy daleko ;-D

Spirit 4.3.2009 19:55

Liebermanův slogan „žádné občanství bez loajality“

je typické heslo totalitního státu. Komunisti říkali "Kdo nejde s námi, jde proti nám". Jak vidět, oklikou se to přes kapitalismus vrací. Bída demokracie.

T 4.3.2009 18:42

Re: nazor z Kiryat Arba

Kiryat Arba,The Cave of the Patriarchs massacre was an attack on Muslim Arabs praying at the mosque in the Cave of the Patriarchs in the West Bank city of Hebron on February 25, 1994. Baruch Goldstein, an Israeli-American settler, off-duty IDF army reservist captain form;1] and member of the extremist Kach movement, opened fire on the worshippers.According to Israeli reports 39 Palestinians were killed and 125 wounded.

hank bukowsky 4.3.2009 16:11

ano, doopravdy platí, že izraelská levice

v strachu o moc se chovala militantněji, než pravice. Pravici stačilo hrozit, že odstaví levici od moci a ta už byla pápežštější než pápež a plnila agendu, jež by pravici politicky poškodilo.

Zabývají se tím kvalitnější politologové, dokonce i část izraelské levice a dřív. Ale alespoň měl od koho autor opisovat.

Jakub S. 4.3.2009 14:04

Žádné občanství bez loajality - to by mělo platit nekompromisně

- zvláště dnes v Evropě!!

Pane autore, radost, poučení, spokojenost. Díky.

V.Novák 4.3.2009 13:16

Od vás, pablbe, je drzost někoho obviňovat ze lži.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kiryat_Arba

bh 4.3.2009 12:26

Re: nazor z Kiryat Arba

Člověče, vy to máte velmi pomatené...:-/

Bac L'Jean 4.3.2009 11:25

Re: pan Gerloff

Souhlas. O naprosté nestrannosti by se dalo polemizovat, to ovšem nemění nic na tom, že tyto články čtu na Psu vždy jako první ;-)

ity 4.3.2009 11:09

pan Gerloff

je pro mě cenným zdrojem nezávislých informací o Izraeli, které se jinde nedočtu. Děkuji

pbla4024 4.3.2009 9:19

Re: nazor z Kiryat Arba

Posledně jste si zde vymýšlel extrémistické výroky a posléze je připisoval Liebermanovi. Není na čase podobného jednání zanechat?

certik 4.3.2009 0:34

nazor z Kiryat Arba

Pan Gerloff nam tady zatajuje, jaka chasa se schazi v Kiryat Arba. V Kiryat Arba mj. postavili pomnik teroristovi a hromadnemu vrahu Goldsteinovi; Kiryat Arba je luno organizace Kach, na americkem i izraelskem seznamu teroristickych organizaci; je to domov americkych pristehovalcu, a ty maji Izraelci radi jak osinu v pozadi z toho duvodu, ze je to banda genocidalnich silencu co prijizdi jenom delat problemy.

Takze kdyz nekdo z Kiryat Arba o nekom vyklada ze neni dost "pravicovy" tak to nevypovida vubec o nicem. Lieberman v projevech otevrene vyhrozuje fyzickou likvidaci nepohodlnym poslancum Knessetu, zni ty projevy jak neco ze zacatku treti rise. Je opravdu smutne, ze takovihle lidi utvari budoucnost Izraele.