18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

IZRAEL: Uvolňování protiepidemických opatření

Po více než šesti týdnech v Izraeli konečně slábne dosud nejmohutnější vlna nákazy koronavirem, ale už v době, kdy ještě přibývalo okolo 45 000 nakažených denně, začala země uvolňovat opatření.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 23.2.2022 21:53

Ta čísla "nových případů" (i u nás) jsou evidentně vymyšlená. Podle statistik z povinného očkování ve firmách, kde vychází "pozitivita" v řádu desetin procenta z počtu provedených testů, by museli na tak vysoká čísla "nových případů" otestovat každý den většinu obyvatelstva.....

J. Vintr 23.2.2022 21:48

Kdyby kdykoliv před rokem 2020 napadlo někoho v sezóně chřipek a jiných respiračních onemocnění testovat masově populaci naprosto stejnými PCR a antigenními testy, kterými se testuje údajný covid, tak bude "pandemie" každý rok.....

A. Hamrla 23.2.2022 12:45

Máte pravdu, že zatím je ještě brzy, já jsem to taky stihnul ještě před Covidem (09.2019), ale příští rok už to snad půjde, doufám. Shalom Izrael

H. Lukešová 23.2.2022 10:43

Já jsem byla v Izraeli dvakrát, naposledy roku 2019, rok před propuknutím covid-pandemie. snad se někdy ještě do Izraele podívám, ale v nejbližší době cestu do Izraele také neplánuji. Zatím obecně je cestování kvůli koroně stejně všude mnohem složitější.

B. Rudolf 23.2.2022 10:30

No já nevím, jestli Vaše informace o tom, že správná hladina vitamínu D v krvi snižuje riziko úmrtí na covid19 až 14 krát oproti lidem s jeho nedostatkem, nebude prohlášena za dezinformaci.

Není to nic nového (nové je potvrzení této informace Izraelskými vědci) a doposud to bylo do značné míry tabu. O zásadním vlivu hladiny vitamínu D na průběh onemocnění covidem se psalo a mluvilo už nejméně před rokem. Kam se hrabe experimentální očkování. To by tak ještě chybělo, aby lidé namísto třetí, čtvrté, páté a dalších dávek si hlídali hladinu vitamínu D v krvi!

Už teď nevíme, co s nakoupenými statisíci očkovacích dávek proti covidu, a Vy přijdete s nějakým vitamínem D, který má vyšší účinnost než očkování. Tedy - Vaši budoucnost nevidím zrovna optimisticky. Ještě pár takových dezinformací ...

V. Dosoudil 23.2.2022 9:27

V článku ale píšete úplně něco jiného. Já si zaplatím cestu a pobyt, na letišti doplatím 1000 Kč, budu pak hodiny dřepět a čekat a nakonec mne tam třeba nepustí. A to ještě až po "zlepšení" od 1. března. Skutečně tragicky odrazující.

H. Lukešová 23.2.2022 9:13

Tak od 1. 3. 2022 Izrael se opět otevírá světi, smějí do něj vstoupit všichni turisté z celého světa, i ti neočkování..., musí mít jen potvrzení, že jsou covid-negativní.

R. Langer 23.2.2022 8:56

Zrovna u Izraele bych věřil tomu, že si zachovají zdravý rozum, ale opak je evidentně pravdou... :-(

R. Langer 23.2.2022 8:55

"Koncem ledna, kdy byla nákaza nejsilnější, měl skoro desetimilionový Izrael až 84 000 nových případů denně, mnohem víc než předpovídaly nejčernější scénáře; a měl tak nejvyšší počet denních přírůstků na hlavu na světě."

A tohle má být ta ukázka úspěšného řešení boje s chřipkou, u jedné z nejdříve a prakticky nejvíce proočkované země na světě? Která navíc nakonec zakázala prakticky VŠECHNO? Aha!

Samozřejmě, dopadlo to zase přesně tak, jak to předpověděli ve svých lživých hoaxech ti odporní antivaxeři, co? ;-D

V. Dosoudil 23.2.2022 8:19

Myšlenka ještě někdy navštívit Izrael se rozplývá v beznaději. Rozporná poslední věta článku potvrzuje, že kovidismus nikdy neskončí, stejně jako neskončil terorismus po 11. září, zejména pro letecké cestování. Odrazující restrikce přetrvají, bič na slušné lidi, bič na zdravé lidi, všichni jsme apriori nemocní, potenciální zločinci, povinní dokazovat, že tomu tak není. Svět zešílel.