18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Jouza 23.11.2021 16:13

To nebude Peršanům stačit, budeme muset přitvrdit!!!!!!

J. Ziegler 23.11.2021 10:08

Viděl bych to asi takto. Poradce izraelských premiérů Dan Schueftan správně podotknul, že v Sýrii to není souboj dobra se zlem, protože všechny válčící strany chtějí zabíjet Izraelce. Asad navíc ukrýval nacistického válečného zločince. Schueftan kdysi pro Reflex řekl: . „Chtějí nás zabít, ale jsou na to příliš slabí. Tak třeba v Sýrii by nás chtěly zabít všechny válčící strany – Asad nás chce zničit, Fronta an-Nusra nás chce zničit, ISIS jakbysmet, turecký Erdogan by nás nejraději vymazal z mapy, ale zatím se zabíjejí navzájem. Já jim v jejich počínání přeji naprostý zdar. Jako správný sportovec se nestarám o to, kdo z nich zvítězí, pro mne je důležité, aby se hrálo dál." Zlatá slova.

H. Lukešová 23.11.2021 10:22

To jednoznačně. Souhlasím na sto procent. Šítský džihád proti sunitskému džihádu, obojí představují pro Izrael stejné poselství. Ať se džihádisté mezi sebou vymlátí. Já nemůžu v Sýrii podporovat nikoho. Všechny válčící strany představují velké zlo, Zlo s velkým Z.

F. Navrátil 23.11.2021 12:17

To bych tak kategoricky netvrdil. Proti Islámskému státu a tzv. demokratické opozici (čti islámským teroristům) bojovalo spojenectví, ve kterém byly jednotky aláwitů, křesťanů, Kurdů, Drúzů, Jezídů a dalších náboženských a národnostních menšin, které se nestaví nepřátelsky proti Izraeli. Drúzové například slouží i v izraelské armádě. Samozřejmě IS spolu se sunitskými protiasadovskými teroristy s podporou Turecka a ropných monarchií a jejich šíitští protivníci podporovaní Iránem jsou stejná protiizraelská banda.

H. Lukešová 23.11.2021 12:34

Drúzové jsou jako národ velmi loajální. Syrští drúzové jsou loajální syrskému režimu Asada, ti izraelští zase Izraeli, jsou velmi stateční pro-izraelští sionističtí vlastenci, bojovali za Stát Izrael v mnoha válkách a dodnes slouží v izraelské armádě a nemálo z nich padlo během palestinských teroristických útoků a jako lidé jsou srdeční a hodní, to můžu potvrdit.

Jezídé jsou zradikalizovanými muslimy líčeni jako uctívači ďábla a nemilosrdně likvidováni, samozřejmě bez zájmu světového veřejného mínění a mezinárodního mainstreamu a Kurdové? Ti mají smůlu, že jsou roztříštěni po Turecku, Sýrii a Iráku a stát jim také nikdo nedopřeje, byť by si ho také zasloužili.

Ale mají smůlu, nejsou tzv. "Palestinci" a nejsou antisemité, a proto jsou neoblíbení. Nikdo z dnešních levičáků nebojuje za kurdská práva, ale palestinských teroristů mají plná ústa.

P. Hák 23.11.2021 19:55

Proč by Rusové (také jedna z válčících stran) měli htít zabíjet Izraelce?

H. Lukešová 23.11.2021 22:17

Tak nemyslela jsem Rusko, neměla jsem nepsat všechny strany, ale obě strany, myslela jsem, že šítský džihád a sunitský džihád je to samé, stejné nebezpečí a stejné zlo. Hizballáh, Írán, Islámský stát, Hamas, Palestinský islámský džihád, Fatah, Lidová fronta pro osvobození Palestiny, Taliban... všechno stejné.

Rusko jako takové je s Izraelem celkem za dobře. Izrael má s Ruskem vztahy velmi dobré. Návštěva Bennetta a Putina dopadla velmi velmi dobře, Ze ́ev Elkin, překladatel Benneta z ruštiny do hebrejštiny, dokonce mluvil o "zvláštní chemii" mezi oběma politiky.

Oba politici mluvili o podobné hrozné válečné zkušenosti, Bennett ocenil klíčovou úlohu Rudé armády při porážce nacistického Německa, Putin vyzdvihl počáteční podporu Sovětského svazu při znovuzrození Izraele, o obchodních a kulturních vztazích. Bennett strávil šabat v Rusku.

P. Hák 24.11.2021 22:53

Chápu, myslela jste Hamás a Hizballáh, Al-Nusrá a podobné sympaťáky. Nemám námitek.

J. Zaorálek 23.11.2021 13:46

Jejda, to je ale krásný citát. :) A jak je pravdivý, to se dnes prostě poslouchá úplně samo.

H. Lukešová 23.11.2021 9:41

Zatímco Rusko a Asad nechávají Izraeli v Sýrii volnou roku k operacím proti Íránu, tak Biden Izrael kritizuje za činy proti íránským a hizballáhovským teroristům a řekl izraelským představitelům, že by útok na íránská jaderná zařízení byl kontraproduktivní. Izraelci ovšem nevyloučili všechny možnosti.

J. Hanzal 23.11.2021 9:51

Problém je, že ten Bidet moc neví o čem je řeč. Oni ("poradci") mu něco sesmolí, on de to nějak naučí a odpresentuje, ovšem jedna a jedna mu nedochází.

A to nejen v tomto případě:-P!!

H. Lukešová 23.11.2021 10:29

Tak teď jsem četla, že Biden oznámil, že bude pravděpodobně kandidovat v příštích prezidentských volbách, dá-li Bůh tak Trump bude také znovu ucházet o prezidentský post, takže očekávám "souboj titánů 2".

Ukázalo se, že včerejší automobilový útok ve Spojených státech v Milwaukee na vánoční průvod, který si vyžádal pět mrtvých, spáchal aktivista z BLM. Vlastně dá se říci, že se jedná o Bidenovy ozbrojené bojůvky.

J. Ziegler 23.11.2021 10:10

Před útokem na íránská jaderná zařízení varoval Izrael i Putin. Útoky v Sýrii toleruje i USA.

I. Jouza 23.11.2021 16:16

Židé maji veškeré pravo ke své obraně a NIKDO jim nebude diktovat co mohou a co nemohou.

F. Navrátil 23.11.2021 8:06

Sýrie byla dalším chybným krokem USA. Podpora islámských radikálních teroristů (tzv. demokratické protiasadovské opozice) skončila vítězstvím sekulárního syrského režimu, ale přinesla zničenou zemi, chaos v okolních státech, miliónovou emigraci a jako bonus posílení iránského vlivu. Ještě štěstí, že si Izrael a Rusko zachovávají chladnou hlavu.

J. Poláček 23.11.2021 8:58

Dejme tomu, že to označíme za chladnou hlavu. Spíše bych volil "domluvíme se vždy, když je to pro nás výhodné". O tom jak si Rusko a Izrael padli do oka se bude možné přesvědčit v okamžiku útoku IDF na výbraná jaderná zařízení v Iránu. Rusko asi bude verbálně reagovat, jeho vojenský spojenec v regionu a významný obchodní partner bude napaden. Nicméně i Rusové budou rádi, když se Peršanům veme atomová hračka z ruky. On by to pak chtěl i Erdogan a to by bylo neco co Moskvě nemůže chtít.