29.3.2020 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

IZRAEL: Tři mrtví teenageři...

Stalo se to, na co se všichni báli myslet. Tři pohřešovaní kluci, dva šestnáctiletí a jeden devatenáctiletý, které izraelské bezpečnostní složky hledaly více než dva týdny, nežijí. Byli uneseni arabskými obyvateli blízkého města a pravděpodobně ihned po únosu zavražděni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 117, poslední: 2.7. 2014 2:31, přehled diskusí

J. Farda 1.7.2014 16:34

Re: ad.: pan Linhart - "...profil řadového Palestince jako..."

Ecce homo! Homo Sapiens? Václav Linhart!

L. Severa 1.7.2014 10:19

Diskutující,

kteří mají zažraný antisemitismus budou vždy obhajovat Palestince. Čert je vem, ovšem  ohavné je , že většina zemí, které jsme si zvykli nazývat Západ, také ty teroristy podporuje.

M. Prokop 1.7.2014 10:29

Re: Diskutující,

Jo, a dokonce by se dalo i říci, že pod tlakem svých (antisemitských nebo jinak zblblých) občanů.

H. Lukešová 1.7.2014 11:07

Re: Diskutující,

Přesně tak. Jen antisemita stojí na straně palestinských Arabů.

S. Landa 1.7.2014 14:56

Re: Diskutující,

I ty mluvko...   :-)

H. Lukešová 1.7.2014 15:11

Re: Diskutující,

Tato brutální vražda nejde ospravedlnit.

S. Landa 1.7.2014 16:03

Re: Diskutující,

Já ji neospravedlňuji, je mi to celkem fuk. Reagoval jsem jen na tvou větu "Jen antisemita stojí na straně palestinských Arabů".

E. Sevrát 1.7.2014 17:23

Re: Diskutující,

Kopretina si zřejmě spletla antisionistu s antisemitou.Není to jedno a totéž .

L. Severa 1.7.2014 17:56

Re: Diskutující,

Račte se podívat co uvádí Wikipedie: "antisionismus je modetní formou antisemitismu". Ovšem o antisionismu stejně nebyla zmínka, takže jste si chtěl jen rýpnout.

J. Jurax 1.7.2014 21:56

Re: Diskutující,

Aniž bych chtěl diskuzi zlehčovat, tak bych si dovolil připodotknout, že Palestinci patří též k etniku označovanému jako Semité ... hebrejština i arabština jsou jazyky semitské.

H. Lukešová 1.7.2014 22:51

Re: Diskutující,

Na tom nezáleží, jestli jsou či nejsou palestinští Arabové Semité, i Arab může být antisemitou. Kdysi dávno v Týdnu vyšel článek "Antisemitismus po semitsku". V dnešní době se pod pojmem antisemitismus myslí nenávist k Židům.

V. Stejskal 1.7.2014 10:05

hlavne se nepo-rat

Hlavne se skrze ne nepo-erte, baranici a ctete, pokud umite:

http://www.haaretz.com/opinion/.premium-1.601243

R. Gramblička 1.7.2014 8:07

Pro ty chytráky v čele s Ježkem

co furt melou o uzurpaci palestinského území Izraelem. Židé obývají 21 640 km2 (asi jako Morava), Arabové a příbuzné kmeny několik milionů km2, muslimové obecně odhadem pětinu souše.

D. Kazil 1.7.2014 8:22

Re: Pro ty chytráky v čele s Ježkem

I kdyby židům patřil m2 tak je to dle koránu moc. Ale jinak je pravda že palestince ostatní arabové nemusí.

D. Kazil 1.7.2014 8:00

škoda mrtvých dětí, to je smutné

Ale o izrael jako celek obavu nemám, vzniká chalifat od severní afriku až po syrii, tak to vypadá na válku siitu proti sunitum, a arabové i my budeme mít jiné starosti. Židi už nebudou v centru mediálního zájmu,a zabetonuji se v obranných pozicích a nějak ten nový začátek muslimských dějin přežijí. Gaza dnes není téma.

J. Dvořák 1.7.2014 7:37

Výzva synům Izraele !

Hr na ně ! Palestinců se nelekejte, na množství nehleďte !

T. Czernin 1.7.2014 8:07

No to zase bude masakr...

Kolik že si sami Palestinci cení jednoho židovského života? Je to přes tisíc palestinských, že...?

L. Křivan 1.7.2014 7:33

Jak může být někdo

tak přišerně pitomej a fandit něčemu tak hnusnýmu jako jsou arabáči ?

E. Sevrát 1.7.2014 7:55

Re: Jak může být někdo

Vy už jste to povýšil na čistý rasismus.Vadí vám tedy i arabští křesťané,které navštívil nedávno papež ve Svaté zemi ?

R. Gramblička 1.7.2014 8:00

Re: Jak může být někdo

Arabové jsou jiná rasa?

E. Sevrát 1.7.2014 12:07

Re: Jak může být někdo

Než, pan Křivan asi ano.Ovšem měl jsem na mysli,že většinou se nadává na muslimy (tedy i třebana  Peršany) nikoliv na Araby jako rasu,takže křesťanští Arabové jsou podporováni.A co se týče rasy,Arabové a Židé jsou semité,tedy jedna rasa.Jako existuje antiseminismus židovský tak existuje  i arabský,i když je to divné u jedné skupiny z totožné rodiny. Domnívám se,že se spíše jedná o náboženskou nevraživost než o čistý antisemitismus.Jako např. u sunitů a šiitů.

J. Jurax 1.7.2014 22:17

Re: Jak může být někdo

A to ještě Arabové nejsou extra rasa :-)

M. Vondráček 1.7.2014 8:00

Re: Jak může být někdo

A z arabské strany nejde o rasizmus ??

R. Gramblička 1.7.2014 8:10

Re: Jak může být někdo

to máte jako s černochy v USA. Tam jsou rasističtí z principu pouze běloši. Černoši jsou pouze rozhořčené a utlačované oběti

J. Jurax 1.7.2014 22:19

Re: Jak může být někdo

Jak Vás něco tak politicky nekorektního mohlo jen napadnout ...

V. Linhart 1.7.2014 6:25

Licoměrnost je pravé jméno Západu.

Je komické, že jsou zavraždění tři židovští chlapci a všichni módní lidsko-právní moralisti se mohou přetrhnout , jak ukázat myšlenkový profil řadového Palestince jako násilnický a omezený. Jejich smrt je jistě hrozná, ale přes všechno je jen jedním z mnoha vyrcholení vzájemných vtahů mezi izraelským a palestinským národem. Lidsko právní populisti by si ale měli uvědomit, že to je především Západ,který fouká do plamene jejich vzájemné nenávisti, ať již jednostrannou podporou Izraele či přímými dodávkami zbraní a politickou podporou islámských teroristů v Sýrii. Měli by si uvědomit, že Izrael v době svého vzniku měl jen jednu třetinu své dnešní rozlohy a zbytek anektoval - za tichého mlčení "demokratického" Západu - na úkor svých sousedů. Napadá mě příměr, zda bychom po padesáti letech nacistické okupace Němce milovali... Tak jako Palestinci milují Izraelce.

T. Kubín 1.7.2014 6:38

Re: Licoměrnost je pravé jméno Západu.

Jedna věc je, že papouškujete propagandistické žvásty o Izraeli, druhá je to srovnání Izraelců s nacisty. Za tu byste zasloužil přes hubu.

V. Linhart 1.7.2014 7:13

Re: Licoměrnost je pravé jméno Západu.

Nemám pocit, že kritici Palestinského postoje dělají něco jiného, než papouškují propagandistické názory mainsteamových médií a v konfliktu jedné ze  zainteresovaných stran. Pochopitelně nekriticky a jako svoji nadstavbu přidávají sprostotu a hulvátství, což opačnou stranu sporu vede k názoru, že není možno jejich - snad zaujatý, ale je možno zaujmout nezaujatý? - názor nejsou schopni vyvrátit. Na tu mapu Izraele z 1948 se podívejte a srovnejte s dnešní mapou. Jmenujte mi data, kdy na připojených územích proběhly nějaké plebiscity s mezinárodní kontrolou. Pokud toho nejste schopen, stoupněte si před zrcadlo a proveďte sobě to, co si myslíte, že bych si podle vašeho rozhodně nezaujatého pohledu na věc zasloužil já.

R. Houška 1.7.2014 7:48

Re: Licoměrnost je pravé jméno Západu.

Byli to palestinští Arabové, kdo přepadl Izrael krátce po té, co OSN svou rezolucí rozhodla o vytvoření židovského a arabského státu a určila jejich vzájemné hranice. Byli to palestinští Arabové, kdo Izrael nikdy neuznal, a od počátku se jej snaží zlikvidovat. To, že jsou to válečníci na baterky, a ztrácejí jedno území za druhým, to je především jejich problém. S tím nemají Židé nic společného. Za to, co dokázali, za neustálého přepadávání ze strany Arabů, vybudovat z mrtvé pouště, by je měl Svět uctívat jako své bohy. Místo toho EU straní Arabům, a posílá jim miliardy, které rozkrádají jejich teroristické špičky.

M. Pelíšek 1.7.2014 17:21

Re: Licoměrnost je pravé jméno Západu.

Asi to s tím mainstreamem nebude tak horké. Já mám na rozdíl od vás pocit, že většina medii výrazně nadržuje Palestinským Arabům.

Argumentovat předválečnými mapami mi připadá zcestné. Izrael asi udělal zásadní chyby po vyhraných obranných(!) válkách. Měl následovat našeho příkladu: Vytvořit stát na pro sebe výhodném území (asi Velký Izrael) a všechny neloajální Araby vyhnat. Nebo raději vyhnat všechny, jako jsem to udělali my.

Z hlediska jeho celosvětové kritiky by na tom byl asi stejně jako dnes.