21.9.2021 | Svátek má Matouš


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 4.8.2021 10:51

Mezu průběhem epidemie v Británii a Izraeli je výrazný rozdíl, který naznačuje, že adenovirová vakcína Astra Zeneca - přes veškeré počáteční problémy - zajišťuje kvalitnější imunitu než mRNA vakcína Pfizer.

Jelikož, podle jiných informací Sputnik zajišťuje lepší imunitu než Astra Zeneca - vede to k této neoficiální "hitparádě" účinnosti vakcín.

1. Sputnik

2 Astra Zeneca

3. Moderna

4. Pfizer

5. Johnson - Johnston

Ś. Svobodová 4.8.2021 11:09

Ono to vůbec nemusí být o vakcínách, ale o přístupu. Britové v první vlně promořili velkou část obyvatel, které nyní chrání jejich protilátky před vážnými průběhy různých variant. Jejich pozdější proticoronová opatření nebyla úplně striktní a to umožnilo velké části lidí se s virem setkávat v menších náložích a vystavět si vlastní imunitu. Proto mají nyní sice mnoho pozitivně testovaných, ale nikoliv nemocných. Izrael naproti tomu zaváděl jeden locdown za druhým a měl vysokou úspěšnost v izolování pozitivních. Lidé neměli možnost si na virus zvyknout. Účinnost očkování se tam tedy odhaluje v plné nahotě. Může pomoci epidemii zpomalit, ale ne zastavit. Lidé si tím budou muset projít.

J. David 4.8.2021 15:59

Jo, vakcíny, ale co mutace RNA virů? Taková rabies, byl jsem opíchán do pupku (krejčí a felčar dělá píchy píchy), ale když mne pokouše canis lupus nyní (tehdá to byla mustelka), holt budu zase vystavit pupek v plen opichu, neb RNA viru mustelky je jiné, než v mordě canis lupus. Na viry v jejich škále (jsou mutagenní) vakcinace neexistuje, jsou to mršky podšité a užívají i mimikry, aby se modifikovaly. Covid19, bude nám na mutace stačit řecká abeceda? To ale budou kšefty za vakcíny a jejich variace povolaným, na dienstreglamá "píchy píchi". Jo, očkovat bradavice vakcinou je výnosnější, než je mazat doma šťávou z vlaštovičníku (Chelidonium majus), a o to vlastně jde. Prý třetí vakcinace. To už někomu asi kape na karbid. Očkovanec může někoho nakazit, neočkovanec také, ale očkovanec by se neměl bát, je předci obrněn, tak proč ta hysterie oproti neočkovancům? Nějak ten kovid pas při cestování a QR code jsou prý "na kulový", EU v tom má bordel. Blaze tomu, kdo doma vydrží na obřití sedět, jde se vypláchat do přilehlého písníku, netřeba cestovat na Bermudy. Ušetřím, lejster a "tečky" mi netřeba. Jo, a je srnčí říje, u ručnice v lese PPF2 futrál na šnóbl nepotřebuji, nejsem v rab v hypermarketu, jagdrecht zpracuji i bez futrálu.

Paní Svobodová, umíte "echtovní zvěřinovou svíčkovou", podělíme se o recept.

P. Milan 4.8.2021 14:18

To je tedy hodně neoficiální hitparáda.

Docela by mne zajímalo, odkud se berou numera u Sputniku.

V. Klepetko 4.8.2021 21:38

Velmi zajímavá data jsou například zde:

https://www.testlinecd.cz/file/2404/202106-tl-covid-19-webinar-prezentace.pdf

O. Karen 4.8.2021 10:13

To se dalo čekat. Čínská chřipka se "překvapivě" chová jako chřipka, kde očkování jakž takž funguje jenom 1 sezönu, tj. asi 4 měsíce. Tato pandemie, jako každá pandemie, bude trvat cca 3 roky bez ohledu na očkování. Konec lze očekávat nejdříve za rok.

R. Langer 4.8.2021 10:30

Žádná pandemie se ani nekonala, a konec už je dávno. Teď se ale dva roky bude lhát, že ne. :-P

O. Karen 4.8.2021 11:17

Musíme počkat, až politikům pandemie zmizí z hlav nebo až lidi, když uvidí, že se nic neděje, začnou všechny zákazy a příkazy ignorovat. Sázím na druhou možnost, která zároveň bude znamenat, že nemoc je pryč, ať už tu byla nebo nebyla v jakékoliv míře.

J. Vintr 4.8.2021 11:30

Podle reakcí na podobných diskuzích jako je tato, by se dalo soudit, že části lidí už s v té pandémii tak zalíbilo, že si nepřejí její konec ani konec státní covidové buzerace...

R. Langer 4.8.2021 12:32

Jo, Svědci kovidovi. ;-€

P. Kubáč 4.8.2021 11:01

Myslím, že jste to dokonale trefil až na dva detaily

- koronavir nemá biologicky absolutně nic společného s chřipkou.

- příčina vyhasínání vackín proti koronaviru je zcela jiná než příčina neúčinnost chřipkových vakcín na "staré modely" chřipkového viru.

Ś. Svobodová 4.8.2021 11:11

Jaká je příčina vyhasínání sars vakcín?

J. Vintr 4.8.2021 11:35

Ono není absolutně jisté jestli nějaký covid vůbec existuje, jestli to není jen pseudonym pro chřipku. Alespoň ten spolehlivý a přesný PCR test, na kterém celá tahle pandemie stoprocentně stojí, to nějak nedokáže rozeznat.

R. Langer 4.8.2021 12:34

Vypadá to jako chřipka, přenáší se to jako chřipka, následky jsou v podstatě stejné jako při chřipce, ale není to chřipka. No tak jo. Ale já tomu asi stejně budu říkat chřipka. ;-)

J. John 4.8.2021 8:51

Vydělávat se dá nejen na válce, ale i na epidemii. Vakcín je nadbytek, tak se musí využít, aby byznys pokračoval. Existují dostupné léky, které při včasném podání zlepší průběh covidu, takže není potřeba nemocničního ošetření. U nás tyto léky od září vůbec nebudou k dispozici. Je čím dál více zřetelné, že se jedná jen o byznys a o snahu politiků ovládat občany.

https://johnjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=773888

P. Vychodil 4.8.2021 9:10

zstímco pro válku se těžce hledají spojenci, na boj proti chřipce se dobrovolně stojí kilometrové fronty dobrovolníků...zdraví, tedy zdánlivá péče o něj, je businesem budoucnosti...žádné železo, vojáci, zbraně, tanky, rakety...stačí trochu jedu v ampulce...a vyhraje ten, kdo přesvědčí svého rivala naočkovat celou populaci...pak jen stačí stisknout klávesu "Shut down"...

J. John 4.8.2021 9:26

R^

O. Karen 4.8.2021 10:17

Přesně. Groprinosin si člověk musí shánět v Polsku, kde je volně prodejný. Ivermektin čertví kde. Ti naši vševědoucí epidemiologové neudělali NIC, aby zabránili těžkým průběhům. Nakaženému se zakazuje jít k doktorovi, jenom je protažen testovacím byznysem, a pak se jenom čeká, jestli to ustojí nebo půjde na jip.

J. Vintr 4.8.2021 10:51

Když si dáte dohromady všechno, co se kolem této "pandémie" děje, tak je naprosto jasné, že jde o uměle vytvořenou záležitost. Třeba stupidní počítání mrtvých S covidem, které vytváří "strašná" čísla a přitom naprosto vylučuje, aby se někdo (včetně doktorů) dozvěděl, kolik lidí ve skutečnosti NA tento virus zemřelo. A praktikuje se to všude na světě, čili bylo to nepochybně rozšířeno z jednoho centra. Stejně tak celosvětové používání PCR testů, které jsou objektivně pro daný účel naprosto nevhodné, ale dávají spolehlivě obrovské množství falešně pozitivních výsledků. Pak stačí lidem přes média vsugerovat, že pozitivně testovaný je nakažený nebo dokonce přímo nemocný a strašná pandémie je na světě. Vzpomene si ještě někdo na ten cirkus, když si doktorka Peková dovolila testovat virus nějakým vlastním testem? Zrovna tak (ne) léčení "covidových pacientů" přispívá k obrázku strašné pandémie. Když jsou doktoři finančně stimulováni k tomu, aby každého pozitivně testovaného považovali za nemocného, může to snadno vyrobit spoustu skutečně nemocných. V nemocniční prostředí se člověk setká s takovou koncentrací všemožných patogenů, jako nikde jinde. Když se k tomu přidá, že vás léčí na něco jiného, než vám ve skutečnosti je, dá se samozřejmě čekat, že to spoustě nemocných neudělá dobře. Všechno to jistí zázračná plicní ventilace, která spolehlivě pošle na onen svět každého, kdo nemá zvlášť tuhý kořínek. Když se tímto a dalšími věcmi podařilo vystrašit podstatnou část populace, dá se epidemie klidně protahovat do nekonečna, i když už dávno žádná není. Lidem se namluví že epidemii ukončí jedině vakcinace a pak se "zjistí", že je očkování potřeba stále obnovovat, aby ta strašná pandemie nepropukla znovu. Je pochopitelné, že jim to kazí neočkovaní a proto se budou všemi prostředky snažit, aby se nechali naočkovat všichni. V Americe už se nějací "odborníci" vyjádřili, že by se neočkovaní nejlépe měli nechat vymřít hlady, protože by je neměli pouštět ani do obchodů s potravinami...

Ś. Svobodová 4.8.2021 11:12

Naprosto přesné.

J. Nevrkla 4.8.2021 8:17

Australští vědci tvrdí, že onemocnění na covid zajišťuje doživotní imunitu. Lepší než tyto injekční orgie, které žádnou tečku nedělají.

P. Vychodil 4.8.2021 8:42

jsem ještě z generace, kdy se ne nebezpečné dětské nemoci neočkovaly, neb jejich prodělání zaručilo celoživotní imunitu (jako děti jsme se těšili na týden bez školy...)

J. Vintr 4.8.2021 9:40

Doživotní imunitu má naprostá většina populace. Lidstvo ji získalo ve svých genech po překonání mnoha a mnoha onemocnění, které přežili ti nejodolnější a mohli tak dál předávat své geny. To si ještě nikdo nevšiml, že i při této "pandémi" skutečně neonemocnělo víc jak jedno procento populace, přestože se s virem muselo setkat minimálně desetkrát víc lidí?

J. Šrajer 4.8.2021 7:51

Nejsem proti vakcinaci, ale mělo by se zároveň postupovat stylem aktivní imunitní prevence.

Vlastní příklad: Je mi 69 let a zatím nejsem naočkován. V dubnu jsem prodělal koronavirus - britskou mutaci. Příčinou byla manželka, která musela být koncem února hospitalizována, protože po 50-ti letech kouření má CHOPN. V nemocnici se ale dodatečně nakazila koronavirem. Průběh měla mírný. Mohla si vybrat: buď přemístění na koronavirové oddělení, nebo domů. Vybrala si domů. Ptáte se jak je tento mírný průběh možný? No protože již od roku 2020, kdy pandemie nastala, pijeme s manželkou stříbro. 20ml (malá štamprle) 25ppm stříbra denně. K tomu vitamín C (500mg) denně a Detritin 2000 jednotek vitamínu D denně.

S vakcinací to vypadá tak, že virus mutuje a vakcíny se více či méně strefují. Jako hra kočky s myší. Virus, který je z laboratoře, dělá ale chyby i když je silně nakažlivý. Za 5 let se z něho stane pouhá rýma.

R. Vacek 4.8.2021 7:29

Očkování chrání před vážným průběhem a to je podstatné.

Přirozené "naočkování" virem je mnohem nebezpečnější - jak ukazují lidé s dlouhým covidem, nebo i počty obětí, které vir nezvládly.

P. Vychodil 4.8.2021 7:40

to asi již nikdo nedokáže. alpha varianta již prakticky vymyzela, Delta je naštěstí opravdu jen chřipečka či nachlazení (kterou pomáhají rozsévat právě očkovanci)

R. Vacek 4.8.2021 7:43

Delta je chřipečkou jenom pro ty, kteří jsou naočkovaní. Ti, kteří nejsou, končí po nakažení 2x častěji v nemocnici::-)

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)01358-1/fulltext

P. Vychodil 4.8.2021 8:32

nic takového v reportu není...zkuste vaše výroky s někým bez znalosti angličtiny...

R. Vacek 4.8.2021 8:36

Tak jim to přeložte:

"In summary, we show that the Delta VOC in Scotland was found mainly in younger, more affluent groups. Risk of COVID-19 hospital admission was approximately doubled in those with the Delta VOC when compared to the Alpha VOC"

P. Vychodil 4.8.2021 8:40

v této větě není nic o vakcinaci ! mudrlante...