1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


IZRAEL: Teroristický útok v Tel Avivu

11.4.2022

V pátek 8. dubna mě probral budík před šestou. Vstávali jsme brzy – šli jsme se ženou k lékaři na ranní odběry a injekci. Okamžitě jsem sáhl po smartphonu, abych zjistil, zda byl terorista vraždící v Tel Avivu dopaden.

Byl. Po usilovném celonočním pátrání. Nalezen v Jaffě a zlikvidován. Ulevilo se mi. Představa, že se někde ukryl a bude dál vraždit, byla příšerná.

Smutek ale zůstal. Nový den přinesl i dvě jména – jména obětí tohoto arabského a muslimského teroristického šílenství.

Oba pocházeli z více než stotisícového města Kfar Saba ležícího severovýchodně od Tel Avivu. Kamarádi z dětství, stejně staří – dvacet sedm. Tomer Morad a Eytam Magini. Druhý jmenovaný měl před svatbou; s vyvolenou Ayalou se přibližně před měsícem zasnoubil. Teď čeká tuto i druhou rodinu pohřeb.

Ve čtvrtek 7. dubna večer se Tomer a Eytam sešli v telavivském Ilka Baru na Dizengoffově ulici. Čekali na další přátele, když vtom přišel vrah. Terorista. Lidská zrůda. Arab začal střílet – a výsledek už známe.

K nedávným jedenácti obětem z Beerševy, Hadery a Bnej Braku přibyly další dvě. Výčet nemusí být konečný, v nemocnici Ichilov je přinejmenším jedna oběť v kritickém stavu.

Vraždil Arab, muslim. Jeho jméno nemám potřebu uvádět.

A zatímco na straně Izraelců a jejich přátel vládne smutek, na straně nepřátel je tomu přesně naopak. Vlastně jako pokaždé. Radost, rozdávání sladkostí, provolávání slávy zločinci, další výhrůžky. Otec teroristy: „Brzy uvidíte vítězství. Bože, osvoboď mešitu Al Aksa od okupantů.“ Strýc teroristy pochválil vraha za jeho hrůzný čin na Facebooku. Šéf politického byra teroristické organizace Hamas Ismail Haníja zatelefonoval otci vraha, aby jeho syna ocenil. Na sociálních sítích kolují videa z hromadných oslav nejen v Ramalláhu, ale také v Jeninu odkud vrah pocházel, z Pásma Gazy, z Libanonu.

Reportér libanonské panarabské televize Al Mayadeen sídlící v Libanonu označil teroristu jako „palestinského hrdinu“.

Víc dodávat netřeba.

Prameny: Web listu The Jerusalem Post („Tel Aviv terrorist’s family praises attack: ‚Victory will come soon‘“/8. 4. 2022) a Server The Times of Israel („Tel Aviv victim killed night before engagement party: ‘Funeral instead of a wedding’“/8. 4. 2022)

****************

Aktualizace

Zlé tušení se naplnilo. V pátek 8. dubna bylo oznámeno, že třetí obětí teroristického fanatika vraždícího o den dříve v Tel Avivu je 35letý Barak Lufan, obyvatel města Givat Šmuel ležícího v centrálním Izraeli. Otec tří dětí se profesionálně věnoval sportu, dle serveru The Times of Israel byl trenérem paraolympioniků a hlavním koučem izraelského národního týmu kajakářů.

Převzato z blogu autora s jeho svolením.Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...