1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Diskuse k článku

IZRAEL: Teror v Negevu

Zatímco na Ukrajině již měsíc zuří krutá válka, tak rovněž Izraelci se v současnosti potýkají s masivní vlnou terorismu. Nejhorší teroristický útok se během letošního roku stal dne 22. března 2022, kdy izraelský beduínský Arab napojený na Islámský stát, Mohammad Jalab Abu al-Quian (34) usmrtil čtyři Židy

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 28.3.2022 18:35

"Řidič autobusu Arthur Haimov zahlédl bodajícího útočníka, kterého nakonec zneškodnil pomocí střelné zbraně." No kdyby pistoli měl už první napadený tak by to dopadlo jinak. Proč každý Israelec nemá u sebe pořád pistoli? Všichni prochází vojenskou službou, i ženy, čili se zbraní umí zacházet. J.L. end

P. Jahn 28.3.2022 10:50

A na celý ten palestinský vražedný kolotoč přispíváme prostřednictvím EU všichni.

J. Dvořák 28.3.2022 10:43

Jedno zachycený terorista by měl být zlikvidován. Palestinci jsou národ teroristů. Tak by s nimi mělo být nakládáno. Je škoda, že to Izrael kvůli víře či (zmanipulovanému) světovému veřejnému mínění nečiní.

J. Rejzek 28.3.2022 9:09

Paní Hana Lukešová začíná svůj článek o teroru v Negevu válkou na Ukrajině. Článek nám říká vše o tomto teroru včetně popisu události, místě činu, jmen obětí, minulosti útočníka a povolání záchrance, který zabránil dalšímu masakru. V popisu události snad chybí jen údaj o počasí v dané lokalitě, výška-tlak-teplota a rosný bod. Je to škoda, článek mohl být delší.

Dám autorce, která se zajímá o Ukrajinu typ na napsání delšího příspěvku a i bez uvedení jmen aktérů bude daleko obsáhlejší. A protože výročí toho barbarského aktu je až v květnu má na jeho napsání měsíc času.

2.5.2014 byl Oděse spáchán teroristický čin, kdy krajně pravicový radikálové, Kyjevský Majdan a ozbrojenci z Pravého sektoru tím nejkrutějším způsobem zmasakrovali 42-46 nevinných lidí a to včetně žen a dětí. Vrazi těchto obětí , na rozdíl od toho v Negevu nebili nikdy potrestáni a do dnešních dnů ani obviněni.

Těším na váš článek paní Lukešová.

H. Lukešová 28.3.2022 9:17

Dobrý den pane Rejzku, bohužel Vás musím zklamat, rusko-ukrajinské spory nejsou předmětem mého zájmu, mou srdeční záležitostí je Izrael, takže až napíši další článek, bude se týkat Izraele, tu rusko-ukrajinskou válku v první větě jsem zmínila proto, že jsou všechny další události v jejím stínu, té se holt nikde nevyhneme.

J. Černý 28.3.2022 16:06

Tak neporovnávejte židovsko-palestinské spory s valkou na Ukrajině.

V. Čermák 28.3.2022 16:12

No, když Izraelcům slečna právo na budoucí bezpečnost toleruje, kdežto Rusům netoleruje...

H. Lukešová 28.3.2022 16:30

Nikomu neupírám právo na sebeobranu, tu má každý národ, i Rusové , ale Rusové se podle vás na Ukrajině také brání?

V. Čermák 28.3.2022 17:35

Rusové na Ukrajině Brání svoji budoucnost. To udělali i Izraelci, když vybombardovali ten jaderný reaktor, také na cizím území.....

H. Lukešová 28.3.2022 17:45

Jenže Saddám byl nepřítel Izraele, mluvil o tom, že Alláh neměl stvořit mouchy, Židy a Íránce, účastnil se války proti Izraeli, roku 1948 a 1967 pronásledoval irácké Židy, roku 1948 většina uprchla a emigrovala do Izraele, ta hrstka co zbyla uprchla po roce 1967, některé Židy nechal Saddám oběsit po šestidenní válce jako zvrhlé divadlo pro svůj lid.

Snažím se pochopit všechny argumenty, zastánců Ukrajiny i Ruska, tak jestli vám nevadí, tak se vás naprosto bez ironie ještě zeptám. Pod úvodníkem je spousta vulgarit, urážek a zloby, tak se vás chci poptat naprosto v klidu. Buď dostanu čočku, že jsem málo proti-ruská a nebo z druhé strany, že obhajuji ukrajinské banderovce-nacisty.

Vy si tedy myslíte, že Ukrajinci jsou stejní nepřátelé Rusů a že je stejně nesmiřitelně nenávidí, ohrožují na životě tak jak Arabové Židy, jinými slovy, že Ukrajina představuje pro Rusko stejnou existenční hrozbou jako mnohé muslimské státy pro Izrael?

V. Čermák 28.3.2022 19:19

Ukrajina také je úhlavní nepřítel Ruska. A jednotlivé Ukrajince do toho nezatahujte. Někteří jsou a jiní nejsou. Jde o Ukrajinu...

V. Novak 29.3.2022 0:07

Pomajdanské nacionalistické ukrajinské vlády jsou hrozbou pro Rusy, žijící na území dnešní Ukrajiny. Což jsou sice potomci přistěhovalců, ale přistěhovalců z 18. a 19. století.

Novorossiji osídlovali (někdy i násilně převelení) Rusové z centrálního Ruska. Celá ta oblast byla totiž kvůli tatarskému "sklízení stepí" vylidněná. Rolníci dostávali zdarma půdu, měšťané, kupci a podnikatelé měli dlouhé daňové "prázdniny". Města od Oděsy po Charkov založili Rusové, vybudovali Rusové a žili v nich Rusové. Velkorusové.

Slovo Ukrajina bylo tehdy tak trochu nadávka, její předchůdkyně se úředně jmenovala Malá Rus a existovala jen mezi Kyjevem, Černigovem (Černihiv) a Poltavou. Novorossiji jí věnoval Lenin při založení ve 20.letech 20. stol. a západní oblasti vč. Zakarpatska (Podkarpatské Rusi) Stalin.

Ptáte se, jestli jsou Rusové na Ukrajině v nebezpečí - těch 6-7 tis. zabitých ukrajinským ostřelováním PŘED začátkem války v Donbasu je málo? Zákaz užívání neukrajinského jazyka je málo?

J. Lukavsky 28.3.2022 18:25

"Rusové na Ukrajině Brání svoji budoucnost." svým způsobem máte pravdu. pro Rusko a Putina by bylo smrtelné kdyby vedle nich žila Ukrajina, prosperovala a stávala se evropskou zemí. Jedno by se totiž Rusové začali ptát a proč to není také u nás?". Něco jako když se podíváte na Severní a Jižní Koreu. J.L. end

V. Čermák 28.3.2022 19:32

Tak pravdu mám proto, že na Ukrajině hrozil vliv NATO v těsné blízkosti včetně jadrných zbraní. A to, že se Rusové budou ptát proč to u nich není tak krásné jako na Ukrajině? Tak to je úsměvné. Podle mě je to úplně naopak...

V. Heidlerová 28.3.2022 22:42

Rusové žádnou budoucnost nemají, pokud jim budou vládnout stvůry jako Putin, Lavrov. Také jsou to strašní zbabělci - země s rozlohou světadílu se neumí ani obživit, ani něco rozumného vyrábět, kromě zbraní a vývozu přírodního bohatství, a přesto se bojí malých a menších národů, takže je musí napadnout. Jim nestačí ta současná rozloha, oni chtějí vše vrátit do kolejí bývalého SSSR včetně bývalých vazalů. Izraelce nechte na pokoji, to je stát ve válečném obležení od svého vzniku, a přesto se vypracoval v jednu z nejprosperitnějších zemí světa, což Rusko nebude nikdy, ani kdyby sežralo půlku světa. Sláva Izraeli, sláva svobodné Ukrajině , sláva p. Zelenskému - a vám tak vzkázat "idi na chuj".

V. Novak 28.3.2022 17:36

Někteří ano. Nebo jsou bráněni.

Civilní Rusové v DLR a LLR, možná i v Chersonské oblasti. A možná nejen Rusové - Krymští Tataři žijící v Chersonské oblasti (oni nikdy nežili jen na Krymu) si stěžují, že jejich soukmenovci žijící na Ukrajině pod kyjevskou správou vyhrožují násilím jim a jejich dětem, pokud se nezapojí do boje proti Rusům.

Informace pochází z ruského zdroje.

J. Lukavsky 28.3.2022 18:28

"Informace pochází z ruského zdroje." Nu ruské zdroje jsou přímo pověstné "vojáci se vracejí po vykonaném cvičení, Rusko nechystá žádný útok na Ukrajinu.....". J.L. end

V. Novak 28.3.2022 23:52

Upozorňuji na původ zdroje, což by v případech válečných konfliktů mělo být běžné. Proč? Protože "První obětí každé války je pravda" ((C) Aischylos - původně jsem se domníval, že to byl Churchill)

Takže by bylo správné, abyste i vy uváděl původ svého zdroje - což je vždy ukrajinská propaganda. Ale to vás ani nenapadne, že...

V. Heidlerová 28.3.2022 22:44

Kdo, ty troubo, ohrožuje Rusko? Jedině šílenec Putin i jevó druzjá.RvRvRv

V. Novak 28.3.2022 23:53

Už jste si zjistila, jak je to s Ruskem a obilím, zdvořilá ženo?

V. Kuhaj 28.3.2022 9:46

Váš příspěvek nechápu, co jste tím chtěl říct?! Každý, kdo cítí bolest nad něčím takovým, má právo se k tomu vyjádřit a skutek odsoudit, činí tak i paní Lukešová. Jestli chcete relativizovat poukazováním na Majdan, jiný bude relativizovat poukazováním na Breivika, jiný na islámský teror v Bataclanu...každý má svou pravdu, bohužel. Já jsem z kulturních okruhů, kterým je článek paní Lukešové blízký, protože si v Evropě nijak nepřeji nástup islámské ideologie, vyznávající násilí v jeho nejprimitivnějších podobách. Kanibalismus se u kmene Kukuku (Papua nová Guinea) vyskytoval ještě v 60. letech 20. století. Očekávám váš článek na toto téma.

J. Rejzek 28.3.2022 10:41

Pane Kuhaji, pod váš příspěvek bych se podepsal, když by za slůvkem- právo , bylo ještě napsáno -prostor. To jsem ve svém příspěvku chtěl říct.

J. Černý 28.3.2022 16:07

Ja bych připomněl Jugoslavii, Kosovo, Afghánistán, Irak, Libyi, Syrii..

V. Kuhaj 28.3.2022 16:08

Jo. Je to tak.

I. Schlägel 28.3.2022 10:09

Smutná událost ve verzi ruské státní televize. Vybral jste si sám.

J. Farda 28.3.2022 10:20

Jasně, smrt cca padesátky proruských separatistů provokujích v květnu 2014 k převratu a la Donbas/Luhansk v Oděse nebyla soudně vyšetřená a potrestaná, takže podle zásady "zabili jste mi strejčka, tady máte po držce" to po osmi letech opravňuje V.raha V.rahoviče Pútina vraždit tisíce Ukrajinců, kteří s tím neměli nic společného, a koventrýrovat po vzoru Coventry a Leningradu ukrajinská města. To sice ještě nebyl president Zelenskij, ale Vy, J. Rejzeku, jste stejný demagogický mírotvůrce jako V.rah V.rahovič! :-(Rv

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/odesa/r~1f6d0b8cd44a11e38cb6002590604f2e/ * https://levaperspektiva.cz/clanky/osn-opet-vyzvala-ukrajinu-k-vysetreni-masakru-v-odeskem-dome-odboru/ * https://search.seznam.cz/obrazky/?q=blok%C3%A1da%20leningradu&fulltext&sourceid=fulltext&thru=hint-obrazky-obrazky#utm_content=obrazky&utm_term=blok%C3%A1da%20leningradu&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

J. Dvořák 28.3.2022 10:39

To si vyřiďte s prezidentem Bidenem. Ten válku naplánoval a vyprovokoval (pokud máte rád personifikace).

J. Farda 28.3.2022 10:47

Jistě, pane mudřeci J. Dvořáku, a 24ého února rafinovaně nastrčil nevinného naivního Pútina k povelu zahájit ze tří směrů speciální vojenskou operaci, která se z několikadenního blitzkriegu ale nějak protahuje - z toho musí Bidena trefit, ale dobře mu tak, nemá se paktovat s schizoparanoidním čučkařem V.rahem V.rahovičem! :-)

J. Farda 28.3.2022 10:57

A čučkař Biden ani nedokáže zabránit neposlušným Rusům uveřejnit hovor se Zelenskim - nějak se mu to začíná sypat ... ;-) https://www.lidovky.cz/svet/rusko-media-roskomnadzor-cenzura-ukrajina-zelenskyj.A220327_191220_ln_zahranici_kov

J. Prečuch 28.3.2022 11:20

Vyprovokoval ji tím samým způsobem jako když dívka jdoucí parkem “vprovokuje “ násilníka ? Kdyby Ukrajina neměla armádu , žádná válka by nebyla, podívejte se jak hezky se to povedlo v ČSSR ...68 , nebyl odpor nebyla opravdova válka .