13.5.2021 | Svátek má Servác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
novotny 1.6.2006 13:22

Co to je za zmatky ?

 Na čí straně jste pane ?

Otaznik 23.5.2006 0:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To je zbožné přání.

A nejsou to tak trochu Norimberské zákony?

Otaznik 23.5.2006 0:22

Re: Nesnášenlivost tváří v tvář nebezpečí života

Protože Židé žijí s pocitem, že dostali co jim patří a  dnešní Palestinci s pocitem, že někdo přišel a sebral jim zemi. Velkou zásluhu na nynějším stavu mají okolní státy a potažmo palestinské vedení, které pod dojmem z velkohubých prohlášení okolních politiků o zahnání Židů do moře vyzývalo muslimské obyvatele Palestiny, aby po ustavení Izraele s Izraelem nespolupracovali, raději zmizeli ze svych domovu a počkali, že se v klidu budou moci vrátit po porážce Židů. Ale bohužel se tak nestalo. Žádná porážka nenastala. Židé zkrátka ukázali svoje schopnosti a svoji sílu. A co teď? No a výsledek vidíme hnedle. Židé chtějí žít a někteří Palestinci to nejsou schopni překousnout, protože se cítí podvedeni. Tak zvolili jinou strategii, přečíslení nepřítele v míru. Taky dobrý.

Otaznik 22.5.2006 23:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Proboha koho tady zajímá co je to "fittest"? Leda nějakýho magora.

Otaznik 22.5.2006 23:34

Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Blahopřeji Vodníku. Dobrej zásah.

pbla4024 20.5.2006 19:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Hnutí z druhé poloviny 19. a první poloviny 20. století podporující silný stát často se silným protižidovským nábojem? Ne, děkuji. Ještě jednou a pomalu:

1) Jak přesně je definováno "fittest"?

2)Srovnat s definicí antisemity.

Třeba konečně dojde ke comeoutu a vy se dokáže ze svého židobijectví veřejně vyznat.

Vodník 19.5.2006 21:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Pán je sociodarwinista? :-(

pbla4024 19.5.2006 19:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Tedy ještě jednou a pomalu. Za domácí úkol prostudovat definici pojmu "survival of fittest".

Vodník 19.5.2006 19:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

To není žádná definice. To je subjektivní konstatování irracionálních pocitů  ("vzbuzuje dojem"!! 8-o ) Jaká většina - 51% nebo 99%? Jakých posluchačů . na Psu na bo na Zvědavci? Jak "nesnáší"? Jaké Židy (nebo židy)?

Příště si dejte víc práce - Vy takový technokrat a takový irracionální produkt! Čím to?

pbla4024 19.5.2006 7:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Nenapsal jsem že s ní nesouhlasím, ale že se zcela neshoduje se mnou používanou definicí. Je to jednoduché. Antisemita ta je člověk, který svými výroky vzbuzuje ve většině posluchačů dojem že nesnáší Židy. Za domácí úkol podumat tomto způsobu definice pojmů (viz srovnání se "survival of fittest").

pbla4024 19.5.2006 7:25

Re: Re: Re: Re: Re: To je zbožné přání.

Podle hlasování parlamentu.

Jiri 19.5.2006 0:53

Re: Re: Nobelovu cenu na deset let

oprava - museli

Jiri 19.5.2006 0:52

Re: Nobelovu cenu na deset let

Jezis, co to melete??? Arafat odmitnul prijmout a pak klepl backorama (nejspis AIDS, ktere mu pochopitelne, musi naockovat Zide)

Jiri 19.5.2006 0:50

Re: Re: Sorry, Jiří

pardon - nikoliv verit odkazum, ale zdrojum - co se tyce odkazu - jediny, ktery vam muzu dat (a jiz vlastne dal) je ten Talmud

Jiri 19.5.2006 0:46

Re: Sorry, Jiří

Verit mym odkazum nemusite, staci, abyste si precetl Talmud (nepletl si to s Torou, jak jste ucinil predtim) a mozna, ze bysme nemeli o cem hovorit. Navic, s tou doslovnosti - ten problem spociva v tom, ze Hamas tento citat z Koranu opravdu bere doslova - je to soucast jejich ustavy- tedy nebere to doslova ve smyslu volajicich kamenu a stromu, ale doslova ve smyslu zniceni Zidu i Izraele. Nejak se s tim neskryvaji a tak mi nezbyva nez si myslet (po tom, co jste vy uvedl jako citaty z Talmudu a po tom, co odmitate slyset to co vam nahlas rikaji), ze to opravdu musi byt ten dlouhodoby nedostatek kysliku, popripade jeste k tomu trosku i nahluchlost.

Vodník 18.5.2006 23:40

Re: Re: Re: Re: To je zbožné přání.

Tak jinak: podle kterého klíče stanoví tento středoevropský trestní zákonník, že ten nebo onen názor nesmí být svobodně hlásán?

Vodník 18.5.2006 23:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Ještě obdivuhodnější je, že Vy ovšem ten průnik neumíte definovat jinak než pomocí bruselských definic, s nimiž ovšem sám nesouhlasíte :-D A v tom průniku se nacházím s řadou slušných lidí, včetně Židů a umísťuje mě tam oněch zmíněných 90% čtenářů Neviditelného psa. ;-)

Jiri Janecek USA 18.5.2006 23:35

Nobelovu cenu na deset let

oni ji jiz dostali - a reseni bylo/je - rika se tomu Oslo mirovy proces - hranice z 67 a uznani Palestiny jako statu.

bohuzel ti oba Nobelovci byli zavrazdeni temi dnesnimi Sharonovymi pohrobky co jsou v appartheid teroristickem state u moci.-

Vodník 18.5.2006 23:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Ty se zlobíš, že ti nedám šáhnout, já vím... Ale smiř se s tím, každá to štěstí mít nemůže...

Vodník 18.5.2006 23:31

Re:Jejich (ECARI) definice antisemity se neshoduje s mou definicí antisemity.

Tak proč mě označujete za antisemitu podle jejich kritérií? (tj. srovnávání Israele s nacismem). Pokud se Vaše definice antisemitty s tou jejich neshoduje, definujte to po svém. Já jsem Vám už dvakrát uvedl židovské prameny, tvrdící totéž co já. A Neturej Karta můžou být sice cvoci, ale nejsou self-hating Jews a Leibowitz už vůbec ne.

Vodník 18.5.2006 23:27

Re: Re: Re: Kdyz uz citovat, tak tedy citovat

Viz mou odpověď Jiřímu.

Vodník 18.5.2006 23:26

Sorry, Jiří

měl jsem tu žáka (kytara).

Nevím sice, proč bych zrovna Vašim zdrojům měl věřit (překládat nemusíte, odkaz by byl na místě!), ale je to v podstatě jedno. Já mám totiž k věřícím judaistům respekt - pokud neplivou na kříž - a tento text, pokud to není (zčásti) podvrh, má jistě jiný výklad než na doslovné rovině, o to se vůbec nebojím. Citoval jsem ho v odpověď na Vaši citaci textu, který zrovna tak nelze brát v jeho doslovném znění - pokud si myslíte, že Hamás vážně očekává chvíli, kdy kameny a stromy začnou volat, že je za nimi schovaný Žid, pak jsou Vaše představy o těch lidech nadmíru ujeté a diskriminující! Citoval jsem to tak, jako tu opakovaně islamofobové citují ty pasáže z Koránu, kde se mluví o zabíjení, stejně jako v Talmudu a ve Starém zákoně.

Takže bych s tou totální ignorancí a nedostatkem kyslíku na Vašem místě tak nepospíchal!...

pbla4024 18.5.2006 22:29

Re: Re: Re: To je zbožné přání.

Ad 1) Obvyklým klíčem je zde trestní zákoník. Musím zdůraznit že já osobně jsem příznivcem anglosaské neomezené svobody slova.

DJing cheb 18.5.2006 21:59

pokr. subjekt juchelka

se zda jevit znaky inteligence o neco vyssi nez subjekt vodnik. Bohuzel subjekt juchelka je obeti manicko-depresivni psychozy s prevahou faze manicke a nemalou porci psychozy paranoidni. Jeho depresivni faze je velmi obtizna studovat, v te dobe se subjekt juchelka na verejnych forech neprojevuje a blizsi zkoumani je z duvodu jeho nebezpecnosti nemozne. Nicmene etapy manickych excesu poskytuji peclivemu vedci dostatek studijniho materialu.

Jeden z mych nejnovejsich objevu byl umoznen prave tim, ze po kontrolovane stimulaci subjektu juchelka, onen ve sve manicke fazi zapomnel na opatrnost a revertoval do dikce a volby argumentu identicke trollum DJ Darth Maul, Ivan apod., pripadne anonymnim . Tato alter ega subjektu juchelka se objevila na rozlicnych forech zejmena v dobe, kdy se subjekt juchelka pokousel o “bitvu o Sprchu” a maval tam jakymsi kopim.

Paranoidni psychoza nedovoluje subjektu juchelka rozpoznat individualni osoby, kterym je jeho demonstrace mesiaskeho komplexu k smichu a reaguji posmesky vuci subjektum vodnik a juchelka.

pbla4024 18.5.2006 21:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Tedy když cituji nezávislou autoritu, podle jejíž definice jste antisemita načež mně označíte za sionistického poskoka Bruselu, tak je to rozhovor věci?

Ps.: Jejich (ECARI) definice antisemity se neshoduje s mou definicí antisemity.

DJing cheb 18.5.2006 21:56

pokr. subjekt vodnik

Ackoliv subjekt vodnik nebyl podroben formalnimu IQ testu, z jeho projevu lze dedukovat, ze je inteligence podprumerne.

Dochazi k zakladnimu rozporu mezi jeho realnym projevem a fiktivni patologickou iluzi, v niz sam sebe vnima jako intelektualne nadrazeneho svym protivnikum. Jezto neni schopen racionalniho usudku a snadno podleha grafomanii, pri konfrontaci fakty se uchyluje vetsinou ke sprostym nadavkam, odchodu z debaty (“o tom se bavit nebudu”) a v extremnich pripadech privolava na pomoc subjekt c.2 – juchelku, kteremu dodava informace, jez si sam netroufa zverejnit. Charakterove se u neho projevuji vnitrni kontradikce, jez se manifestuji zmatenymi nazory a pokrytectvim. Podprumerna inteligence mu sice zabranuje rozpoznat fakticke rozpory mezi jeho jednanim a proklamacemi, v tomto pripade vsak subjektu vodnik blbost paradoxne prospiva a ve skutecnosti ho pocit vlastniho pokrytectvi netrapi, neb si ho ani neuvedomuje.

Charakterove se u neho projevuji vnitrni kontradikce, jez se manifestuji zmatenymi nazory a pokrytectvim. Podprumerna inteligence mu sice zabranuje rozpoznat fakticke rozpory mezi jeho jednanim a proklamacemi, v tomto pripade vsak subjektu vodnik blbost paradoxne prospiva a ve skutecnosti ho pocit vlastniho pokrytectvi netrapi, neb si ho ani neuvedomuje.

DJing cheb 18.5.2006 21:53

odjinud k veci

Drazi  kolegove;

Prilozenu, naleznete laskave, prebeznou zpravu o vysledku experimentu ohledne subjektu vodnik a juchelka. Nevahejte, prosim, prilozit vysledky vlastniho pozorovani.

sam sebe vnima jako intelektualne nadrazeneho svym protivnikum. Jezto neni schopen racionalniho usudku a snadno podleha grafomanii, pri konfrontaci fakty se uchyluje vetsinou ke sprostym nadavkam, odchodu z debaty (“o tom se bavit nebudu”) a v extremnich pripadech privolava na pomoc subjekt c.2 – juchelku, kteremu dodava informace, jez si sam netroufa zverejnit.

Charakterove se u neho projevuji vnitrni kontradikce, jez se manifestuji zmatenymi nazory a pokrytectvim. Podprumerna inteligence mu sice zabranuje rozpoznat fakticke rozpory mezi jeho jednanim a proklamacemi, v tomto pripade vsak subjektu vodnik blbost paradoxne prospiva a ve skutecnosti ho pocit vlastniho pokrytectvi netrapi, neb si ho ani neuvedomuje.

Oproti tomu

pbla4024 18.5.2006 21:44

Re: Re: Kdyz uz citovat, tak tedy citovat

Co citovat dokument srovnatelného stáří? Řekněme méně než třicet let.

pbla4024 18.5.2006 21:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Řekněme, že množina výroků kritizujících Israel a množina antisemitských výroků nejsou disjunktní. Je obdivuhodné, že se vždy neomylně trefíte do jejich průniku.

zvědavec 18.5.2006 21:16

Re: Co to je " ilegálně " ?

PS - ve dnešním Ekonomovi je na straně 36 zajímavý článek Ralfa Dahrendorfera s názvem Nový antisemitismus , v němž přináší zajímavý termín " palestinský romantismus " charakterizující filosofický náhled na palestinský problém prosazovaný vlivnými evropskými intelektuálními elitami. Vřele doporučuji si jej přečíst.

V době vrcholící španělské občanské války se v Praze objevil vizionářský nápis " U Madridu se bojuje za Prahu" . Jeho dnešní poopravená verze by mohla znít  " V izraeli se bojuje za Evropu". Ta však namísto razantní podpory Izraele jako jediné výspy demokracie na blízkém východě sype peníze svých daňových poplatníků palestincům, aby ti z nich financovali např, vydávání učebnic,  jejichž  leitmotivem je militantní antisemitizmus.