13.5.2021 | Svátek má Servác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Metla_lidstva 18.5.2006 11:55

Puška a olivová ratolest

Až do nedávna jsem byl vždy zastáncem Izraelitů(židů) při boji s araby. POté se mi však do ruky dostala kniha Puška a olivová ratolest(jméno dle výroku s jakým přišel Jásir Arafat do OSN), kde je popsána celá historie tohoto konfliktu a tato nám předkládá poněkud jinou realitu nežli "každý" den slýcháme s rádií a televize. Tu kde židé jsou těmi co vyprovokovaly tuto "válku, těmi co první zabíjely a těmi co si nezaslouží obývat ten kousek země.

Doufám, že se jednou dožiji spravedlivého vyřešení tohoto problému, ale mám strach, že jediným a "konečným" řešením bude vyhlazení jednoho z národů. A toto si myslím nikdo nepřeje.

PaT 18.5.2006 12:10

Re: Puška a olivová ratolest

Tu knihu napsal reportér Guardianu, novin, které mají očerňování Izraele v popisu práce. Například od nich odešla do Timesů sloupkařka Julie Burchill, a důvodem byl právě antiizraelská tendenčnost Guardianu, kterou nechtěla zachovávat.

Knihu jsem si pročítal také. Je to stále jen typický Guardian, antiizraelská ideologie z toho čouhá pod rádoby seriózností. 

Jsem milovníkem historie a rád shromažďuji fakta. A proto tím víc nesnáším manipulaci s fakty a oblbování lidí, právě to mě nejvíc štvalo kdysi na komunistech, dnes na  "pokrokových" intelektuálech.

Gandalf 18.5.2006 12:25

Re: Puška a olivová ratolest

" těmi co první zabíjely"? Oni jsou vsichni Zidi jen zeny? Soudim to z toho, ze zabijel_y_.

siki 18.5.2006 15:26

Re: Puška a olivová ratolest

Samotná kniha obsahuje mnoho nepřesností, některé jsou vysvětleny poznámkami překladatele a jiné bohužel ne. V knize je uvedeno že Jásir Arafat nabízel mír a demokratický stát pro všechny o čemž lze silně pochybovat viz kleptokracie palestinské samosprávy, trpění teroristů atd.

PaT 18.5.2006 11:46

Rád bych slyšel odpověď

Haló, Vodníku, Chetgare, Skeptiku, rád bych slyšel Vaši odpověď na to, co jsem se ptal dříve:

Proč v Izraeli žije a roste arabská populace bez  omezení (i přes to, že páchají na Izraelcích terorismus) a na Západním břehu a v Gaze nesmí být ani jeden Žid?

k 18.5.2006 13:24

Re: Rád bych slyšel odpověď

ty důvody jsou asi dva 1.) o přistěhovalcích rozhoduje stát, a pokud si palestinci na svém území židy (a jiné cizince) nepřejí, je to jejich právo 2.) byli to židé, kteří se nastěhovali na palestinská území na polovině jejich území si se souhlasem mezinárodního společenství vybudovali svůj stát.

pbla4024 18.5.2006 14:00

Re: Re: Rád bych slyšel odpověď

Židé se stěhovali nejprve do Osmanské říše a posléze na území britského mandátu. Jaká palestinská území?

k 18.5.2006 14:06

Re: Re: Re: Rád bych slyšel odpověď

a palestinci byli v té době kde ?? na měsíci ?? napřed okupovali palestinu Turci, pak Britové a teď izrealci - co není jasné ??

pbla4024 18.5.2006 14:18

Re: Re: Re: Re: Rád bych slyšel odpověď

A Židé tam jsou tak zhruba čtyři tisíce let. Neodpovídáte na položenou otázku.

Vodník 18.5.2006 17:02

Re: Re: Re: Re: Re: Rád bych slyšel odpověď

Židé se stěhovali nejprve do Osmanské říše a posléze na území britského mandátu, ve kterém žili převážně muslimští Semité (Arabové) na tom území, které se dnes označuje jako Israel nebo Palestina. Ani jeden z těch států tam neexistoval. Vy ale dnes děláte, jako by tam ten Israel latentně existoval pořád, okupovaný Římany, Byzantinci, Turky, Araby, Brity a teprve 1948 zase osvobozený.

A čtyři tisíce let?? Tisíc sem, tisíc tam... Po povstání Bar Kochby jich tam sice asi pár zbylo, během věků jich tam pár přibylo, ale až do roku 1948 tam o ničem nerozhodovali, byla to jedna z menšin. Teď ovšem je oblíbený argument, že "žádní Palestinci před rokem 1948 neexistovali". No to teda asi fakt spadli z Marsu, jak tu někdo trefně napsal...:-(

pbla4024 18.5.2006 17:09

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rád bych slyšel odpověď

Na území Britského mandátu žili Arabové a Židé. OSN rozhodla o rozdělení území mezi Araby a Židy. Zhruba tak čtvrtina pro Židy a zbytek pro Araby. Otázkou je, zda mají Židé na území Israele právo. Přinejmenším stejné jako Poláci na východní Prusko.

PaT 18.5.2006 10:54

Nesnášenlivost tváří v tvář nebezpečí života

Je to zajímavé, a člověk je vděčný za každou zprávu ze Svaté země z první ruky... Pár osadníků nesnáší Araby a dělají jim schválnosti. Bohužel, v článku už nezazní, že kdyby tam nebyly IDF, tak Arabové okamžitě učiní Západní břeh "judenrein", to jest udělají ze všech  osadníků - dobrých i špatných - mrtvoly během jednoho dopoledne. Proč v Izraeli žije a roste arabská populace bez  omezení (i přes to, že páchají na Izraelcích terorismus) a na Západním břehu a v Gaze nesmí být ani jeden Žid?

Sch.glosátor 18.5.2006 11:04

Když máš takovou starost, tak co Ti brání ?

Na letenku snad máš a kvér dostaneš zadarmo.

PaT 18.5.2006 11:25

Re: Když máš takovou starost, tak co Ti brání ?

Na co letenku a kvér? To je jejich věc a Izrael si své lidi ochrání sám. Dokázal vysvobodit rukojmí z Entebbe a pro záchranu každého svého sestřeleného pilota riskovaly desítky jiných vojáků život. Má trochu jiný přístup a úctu k životu, než je u jeho arabských sousedů.

Sch.glosátor 18.5.2006 13:00

Když se Ti tam nechce tak o tom nežblemstej a hleď si svých zájmů.

Akorát se musíš rozhodnout jestli jsou to zájmy těch tady nebo těch tam.

Otaznik 23.5.2006 0:22

Re: Nesnášenlivost tváří v tvář nebezpečí života

Protože Židé žijí s pocitem, že dostali co jim patří a  dnešní Palestinci s pocitem, že někdo přišel a sebral jim zemi. Velkou zásluhu na nynějším stavu mají okolní státy a potažmo palestinské vedení, které pod dojmem z velkohubých prohlášení okolních politiků o zahnání Židů do moře vyzývalo muslimské obyvatele Palestiny, aby po ustavení Izraele s Izraelem nespolupracovali, raději zmizeli ze svych domovu a počkali, že se v klidu budou moci vrátit po porážce Židů. Ale bohužel se tak nestalo. Žádná porážka nenastala. Židé zkrátka ukázali svoje schopnosti a svoji sílu. A co teď? No a výsledek vidíme hnedle. Židé chtějí žít a někteří Palestinci to nejsou schopni překousnout, protože se cítí podvedeni. Tak zvolili jinou strategii, přečíslení nepřítele v míru. Taky dobrý.

Marat 18.5.2006 10:49

Dobrý článek.

Dobré.Co by se dělo,kdyby takto podobně psal čech o češích?  To by bylo řevu o náckovi,fašistovi,vlastivrahovi,zrádci a pod.

Skepticus Maximus 18.5.2006 10:57

Nemelou Marate

My Češi jsme proslulí svým sebemrskačstvím, narozdíl třeba od Rusů, Němců či Američanů ;-P

Sch.glosátor 18.5.2006 11:19

To je výhodné.

Takovým se lépe vládne.

PaT 18.5.2006 11:28

Re: Nemelou Marate

V tom sebemrskačství na Židy ovšem nemáme.  Pane Lahave, už jste se omluvil každému Arabovi, kterého jste dnes potkal, za to, že existujete a že dnes nehodláte napochodovat do moře?

Nežid 18.5.2006 11:48

Re: Re: Nemelou Marate

A co takhle obyvatelé vesnic, kdo by se měl za přerušení cesty omluvit jim? Oni prostě mají smůlu, že už několik století bydlí na území prohlášeném teď za Erec a tím pádem jsou občany třetí kategorie. Co byste poradil jim, když státní moc jim jako obrovskou laskavost dá vojenský doprovod jednou denně? 

princ 18.5.2006 10:43

Divim se, ze to nevidomy pes otisknul

Tohle bych cekal ze Neffoun bude povazovat za nenavistny vylev self-hating Jew.

Pane Lahav, tady jste se svymi zajimavymi clanky na spatne adrese. Tohle nezapada do jednoducheho sveta nevidomych stenat, ktera znaji pouze cernou a bilou a neznaji odstiny sedi.

Sch.glosátor 18.5.2006 10:25

No a ? Jiná země, jiné národy, jiné zvyky. To si musejí vyřešit sami.

U nás byl řev kvůli jednomu obyčejnému plotu postavenému proti výtržníkům a nepořádníkům. Kecal do toho leckdo. Včetně profesionálních rozesíračů,  kteří by se měli starat víc o to jak to chodí u nich doma v té tramtárii, abych tak zdáv byl i zdráv zůstal.

ja 18.5.2006 10:04

Rozplývejte se blahem nad Izraelem

Co takhle zkusit si představit podobnou věc u nás - máte 2 vesnice a najednou někdo (z hlediska stavebního zákona ilegálně) přetne cestu mezi nimi zdí. A co udělá stát? Místo aby toho, co staví zdi, umravnil, tak vám milostivě dá vojáky na ochranu, aby vás ilegálové nenapadali na náhradní cestě. Budete se rozplývat blahem nad hrdinnými vojáky, nebo si něco pomyslíte o státu, kterému nevadí přerušování veřejných cest ilegály?

chetgar 18.5.2006 9:44

Lahav rulezz

ještě by se hodilo najít nějakého palestinského novináře "sebevraha", který napíše podobně kritický článek na adresu palestinské administrativy a pomalu začnu věřit, že ten region má šanci na mír.

dokonce bych se i přimluvil, aby onen novinář dostal bezprostředně po napsání článku azyl u nás v čr :o))

Flasi 18.5.2006 9:53

Re: Lahav rulezz

Azyl v CR? Proc? Aby ho mohli zabit zdejsi Palestinci?

PaT 18.5.2006 11:34

Re: Lahav rulezz

Na tom se shodneme. Ale v USA například žije - pod ochranou, samozřejmě - Palestinec jménem Shoebat, který - ó hrůzo - opustil islám a tvrdí, že Izrael je pro Blízký východ pomocí. Rád by se podíval domů, ale odhaduje, že by byl do pěti minut mrtvý. Od své rodiny to tak má slíbeno.

non nobis 18.5.2006 13:23

Re: Lahav rulezz

Jmenuje se Ijad Saradž, žije v Gaze a vede palestinskou komisi pro lidská práva... Arafat ho každou chvilku zavřel, jak je na tom teď, nevím...

Rys 18.5.2006 9:15

KOnecne jeden prispevek

ktery popisuje jak slozita je situace v Israeli a Palestine. Je spousta prikladu toho ze na obou stranach front jsou rozumni lide. Byla to uz drive napriklad skupina israeleskych letcu kteri odmitli "zucastnovat se na teroristickych naletech proti Palestincum" protoze vojensky se konflikt nevyresi.

PaT 18.5.2006 12:29

Re: KOnecne jeden prispevek

je to problém, letci jsou skutečně cvičeni na dogfight a likvidaci obrněných kolon, a teď se po nich chce aby cílili rakety na domy a auta. Nedivím se, že se z toho cítí špatně, vidí teroristu přímo, vidí dům a auto, podobné jejich domu a autu. Je to dost kulturní rozdíl, co říkáte. Židé si dělají svědomí z toho, že se brání teroristům, kdežto na arabské straně  nějaké výčitky svědomí nad mrtvým Židem nexistují. Mrtvý Žid je dobrý Žid. 

Palestinští Arabové, kteří kdykoliv už od 30.let neprojevili dostatečnou ochotu bojovat proti Židům, byli zabíjeni napřed komandy muftího, pak fedajíny, pak OOP, v první intifádě Hamasem, v Pal. autonomii opět OOP a Hamasem....

Proto se celkem velké množství těch prozíravějších v roce 1993, těsně před předáním území Arafatovi, urychleně odstěhovalo do Izraele.