13.5.2021 | Svátek má Servác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jiri 18.5.2006 20:46

Re: Re: Re: Re: Re: Kdyz uz citovat, tak tedy citovat

Vodnikovi asi nekdo slapnul na snorchla, ze se neozval. Kdyz predtim citoval z neuveritelnych podvrhu, tak byl pomerne rychly. Na druhe strane, on ten dlouhodoby nedostatek kysliku opravdu mozku nepomaha

Vodník 18.5.2006 23:26

Sorry, Jiří

měl jsem tu žáka (kytara).

Nevím sice, proč bych zrovna Vašim zdrojům měl věřit (překládat nemusíte, odkaz by byl na místě!), ale je to v podstatě jedno. Já mám totiž k věřícím judaistům respekt - pokud neplivou na kříž - a tento text, pokud to není (zčásti) podvrh, má jistě jiný výklad než na doslovné rovině, o to se vůbec nebojím. Citoval jsem ho v odpověď na Vaši citaci textu, který zrovna tak nelze brát v jeho doslovném znění - pokud si myslíte, že Hamás vážně očekává chvíli, kdy kameny a stromy začnou volat, že je za nimi schovaný Žid, pak jsou Vaše představy o těch lidech nadmíru ujeté a diskriminující! Citoval jsem to tak, jako tu opakovaně islamofobové citují ty pasáže z Koránu, kde se mluví o zabíjení, stejně jako v Talmudu a ve Starém zákoně.

Takže bych s tou totální ignorancí a nedostatkem kyslíku na Vašem místě tak nepospíchal!...

Jiri 19.5.2006 0:46

Re: Sorry, Jiří

Verit mym odkazum nemusite, staci, abyste si precetl Talmud (nepletl si to s Torou, jak jste ucinil predtim) a mozna, ze bysme nemeli o cem hovorit. Navic, s tou doslovnosti - ten problem spociva v tom, ze Hamas tento citat z Koranu opravdu bere doslova - je to soucast jejich ustavy- tedy nebere to doslova ve smyslu volajicich kamenu a stromu, ale doslova ve smyslu zniceni Zidu i Izraele. Nejak se s tim neskryvaji a tak mi nezbyva nez si myslet (po tom, co jste vy uvedl jako citaty z Talmudu a po tom, co odmitate slyset to co vam nahlas rikaji), ze to opravdu musi byt ten dlouhodoby nedostatek kysliku, popripade jeste k tomu trosku i nahluchlost.

Jiri 19.5.2006 0:50

Re: Re: Sorry, Jiří

pardon - nikoliv verit odkazum, ale zdrojum - co se tyce odkazu - jediny, ktery vam muzu dat (a jiz vlastne dal) je ten Talmud

Vodník 18.5.2006 20:09

Re: Re: Re: Kdyz uz citovat, tak tedy citovat

"ked Goj udrie izraelitu, zasluzi si smrt, ked niekto izraelitu udrie, ako keby udrel bozstvo a to sa tresta smrtou" Synhedrin 58 b

"aj najlepsieho, najposlusnejsieho Goja musis zabit" Aboda zara 26 b, Jad chasaka 49 b, Kidduschin 40 b, u 82 a, Mechita 11 a, Sophrim XV

(mám to ve slovenštině a jsem líný překládat, omlouvám se)

Jiri 18.5.2006 20:34

Re: Re: Re: Re: Kdyz uz citovat, tak tedy citovat

Viz vyse

pbla4024 18.5.2006 21:44

Re: Re: Kdyz uz citovat, tak tedy citovat

Co citovat dokument srovnatelného stáří? Řekněme méně než třicet let.

Vodník 18.5.2006 23:27

Re: Re: Re: Kdyz uz citovat, tak tedy citovat

Viz mou odpověď Jiřímu.

Otaznik 22.5.2006 23:34

Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Blahopřeji Vodníku. Dobrej zásah.

Harpyje 18.5.2006 17:16

Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

1)  V článku není ani na jednom místě sebemenší zmínka o zlu, které páchá Israel.

2)   Ta paralela s norimberskými zákony je nechutná. Že neumíte číst, jsem neříkala Vám.

Vodník 18.5.2006 17:29

Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

No jestliže stát Israel místo aby ty ilegální osady demontoval mlčky přihlíží tomu, jak si tam pilní osadníci zavádějí vodu a elektřinu (voda, jak víte, je jeden z bodů sváru), a omezí se na ochranu dětí, chodích kolem do školy, tak tím páchá zlo - a o tom ten článek (taky) je.

Proč je ta paralela nechutná? Paralela s komunistickými zákony, podle nichž bylo legální např. likvidovat třídního nepřítele, se Vám zamlouvá víc? Proč asi?

Harpyje 18.5.2006 17:38

Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

 Mě už tady spílali do nácků a do leseb, ale ze sympathie ke komunistickým zákonům mě ještě opravdu nikdo nepodezíral. Já to beru jako vyznamenání!

DJing cheb 18.5.2006 18:26

To mate tak, Harpyje

kdyz primitivum slapnete na kuri oko, dozvite se ruzne veci ...

Uzvaneny Hastros je jen krucek od toho, odpovidat si sam sobe, jak zde predvadi mnozi jeho soukmenovci z tabora intelektualne challenged  mesiasu. Neco jako, kdyz se blby pes dostane do transu a honi si vlastni ocas;-). Zatim potrebujou postizenci trochu brnknout o mrize, aby zapocali idiotske tanecky, ale se stupnujici chorobou se potreba stimulu snizuje;-).

Andy 18.5.2006 19:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

jo, Harpyje, to se musíte hodně snažit. Vrcholná meta je Monarchofašistka, ale to už je fakt 1. liga a na to nevzdělaný a nevzdělavatelný Hastrman nemá

Harpyje 18.5.2006 19:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Chyba, zapomněla jsem, že Vilém ( který mě zde dnes chybí ), označil mě a mě podobné lidi za nejlepší reklamu pro komunisty.

Vodník 18.5.2006 19:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Já Vás ale, Harpyje, s komunisty dohromady nedával. Vám se nelíbila paralela se zákony nacistickými, nabídl jsem Vám tedy jiné. Mohl bych Vám stejně nabídnout i šaríju, vyberte si. Moje "proč asi?" se týkalo Vašeho odporu k tomu prvnímu přirovnání.

Jsem ochoten bavit se k věci. Pokud si přečtete příspěvek komentátora DJing cheba, zjistíte, že nepředložil jediný svůj názor (osobně se domnívám, po letité zkušenosti s ním, že žádný nemá), jediný argument k věci, nýbrž pouze útoky ad hominem, přičemž presentuje svoje osobní doměnky jako obecnou pravdu. Pokud se budete bavit s tímto hominidem, jehož argumentem se může stát představovaná velikost oponentova přirození, o.k., nebudu Vás rušit. Pokud byste chtěla pokračovat v debatě se mnou, radím Vám zapomenout cokoli, co zde tento výtečník a jeho tlupa troglodytních buddies (Sowfiw, J.A.Ronovsky, Pavol Hudzik aj.) ventilují.

Harpyje 18.5.2006 19:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Sorry, já ale už začínám strácet přehled a mimo to musím jít venčit psa.

Andy 18.5.2006 20:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

no, popravdě, s vaším psem si asi pokecáte smysluplněji než s Hastrmanem, leda že byste toužila po další dávce antisemitských proslovů.

Vodník 18.5.2006 23:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Ty se zlobíš, že ti nedám šáhnout, já vím... Ale smiř se s tím, každá to štěstí mít nemůže...

pbla4024 18.5.2006 21:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to je " ilegálně " ?

Tedy když cituji nezávislou autoritu, podle jejíž definice jste antisemita načež mně označíte za sionistického poskoka Bruselu, tak je to rozhovor věci?

Ps.: Jejich (ECARI) definice antisemity se neshoduje s mou definicí antisemity.

Vodník 18.5.2006 23:31

Re:Jejich (ECARI) definice antisemity se neshoduje s mou definicí antisemity.

Tak proč mě označujete za antisemitu podle jejich kritérií? (tj. srovnávání Israele s nacismem). Pokud se Vaše definice antisemitty s tou jejich neshoduje, definujte to po svém. Já jsem Vám už dvakrát uvedl židovské prameny, tvrdící totéž co já. A Neturej Karta můžou být sice cvoci, ale nejsou self-hating Jews a Leibowitz už vůbec ne.

DJing cheb 18.5.2006 21:53

odjinud k veci

Drazi  kolegove;

Prilozenu, naleznete laskave, prebeznou zpravu o vysledku experimentu ohledne subjektu vodnik a juchelka. Nevahejte, prosim, prilozit vysledky vlastniho pozorovani.

sam sebe vnima jako intelektualne nadrazeneho svym protivnikum. Jezto neni schopen racionalniho usudku a snadno podleha grafomanii, pri konfrontaci fakty se uchyluje vetsinou ke sprostym nadavkam, odchodu z debaty (“o tom se bavit nebudu”) a v extremnich pripadech privolava na pomoc subjekt c.2 – juchelku, kteremu dodava informace, jez si sam netroufa zverejnit.

Charakterove se u neho projevuji vnitrni kontradikce, jez se manifestuji zmatenymi nazory a pokrytectvim. Podprumerna inteligence mu sice zabranuje rozpoznat fakticke rozpory mezi jeho jednanim a proklamacemi, v tomto pripade vsak subjektu vodnik blbost paradoxne prospiva a ve skutecnosti ho pocit vlastniho pokrytectvi netrapi, neb si ho ani neuvedomuje.

Oproti tomu

DJing cheb 18.5.2006 21:59

pokr. subjekt juchelka

se zda jevit znaky inteligence o neco vyssi nez subjekt vodnik. Bohuzel subjekt juchelka je obeti manicko-depresivni psychozy s prevahou faze manicke a nemalou porci psychozy paranoidni. Jeho depresivni faze je velmi obtizna studovat, v te dobe se subjekt juchelka na verejnych forech neprojevuje a blizsi zkoumani je z duvodu jeho nebezpecnosti nemozne. Nicmene etapy manickych excesu poskytuji peclivemu vedci dostatek studijniho materialu.

Jeden z mych nejnovejsich objevu byl umoznen prave tim, ze po kontrolovane stimulaci subjektu juchelka, onen ve sve manicke fazi zapomnel na opatrnost a revertoval do dikce a volby argumentu identicke trollum DJ Darth Maul, Ivan apod., pripadne anonymnim . Tato alter ega subjektu juchelka se objevila na rozlicnych forech zejmena v dobe, kdy se subjekt juchelka pokousel o “bitvu o Sprchu” a maval tam jakymsi kopim.

Paranoidni psychoza nedovoluje subjektu juchelka rozpoznat individualni osoby, kterym je jeho demonstrace mesiaskeho komplexu k smichu a reaguji posmesky vuci subjektum vodnik a juchelka.

DJing cheb 18.5.2006 21:56

pokr. subjekt vodnik

Ackoliv subjekt vodnik nebyl podroben formalnimu IQ testu, z jeho projevu lze dedukovat, ze je inteligence podprumerne.

Dochazi k zakladnimu rozporu mezi jeho realnym projevem a fiktivni patologickou iluzi, v niz sam sebe vnima jako intelektualne nadrazeneho svym protivnikum. Jezto neni schopen racionalniho usudku a snadno podleha grafomanii, pri konfrontaci fakty se uchyluje vetsinou ke sprostym nadavkam, odchodu z debaty (“o tom se bavit nebudu”) a v extremnich pripadech privolava na pomoc subjekt c.2 – juchelku, kteremu dodava informace, jez si sam netroufa zverejnit. Charakterove se u neho projevuji vnitrni kontradikce, jez se manifestuji zmatenymi nazory a pokrytectvim. Podprumerna inteligence mu sice zabranuje rozpoznat fakticke rozpory mezi jeho jednanim a proklamacemi, v tomto pripade vsak subjektu vodnik blbost paradoxne prospiva a ve skutecnosti ho pocit vlastniho pokrytectvi netrapi, neb si ho ani neuvedomuje.

Charakterove se u neho projevuji vnitrni kontradikce, jez se manifestuji zmatenymi nazory a pokrytectvim. Podprumerna inteligence mu sice zabranuje rozpoznat fakticke rozpory mezi jeho jednanim a proklamacemi, v tomto pripade vsak subjektu vodnik blbost paradoxne prospiva a ve skutecnosti ho pocit vlastniho pokrytectvi netrapi, neb si ho ani neuvedomuje.

Znalec pomeru 18.5.2006 17:17

Re: Co to je " ilegálně " ?

Mylite se: osada je nelegalni z hlediska izraelskych uradu. Vznikla tak, ze nektere vojenske a civilni urady "primhourily oci". Takovych nelegalnich osad je vic nez sto. Saronova vlada se zavazala likvidovat je, nova vlada tento zavazek obnovila a snad ho i splni. O nelegalnich praktikach osadniku a jejich politickych ochrancu pojednava, mezi jinym, kniha "Pani zeme" ("Adonej haarec") dvou izraelskych autoru-novinaru. Poukazala na ne take pracovnicka ministerstva spravedlnosti, jmenovana izraelskou vladou.

Znalec pomeru 18.5.2006 17:22

Re: Co to je " ilegálně " ?

Mylite se! Osada je ilegalni z hlediska izraelskych uradu, ktere jeji zalozeni nepovolily (i kdyz nektere vojenske a civilni urady "zamhourily oci". Takovych osad ej vic nez 100, Saronova vlada se zavazala likvidovat je a nova vlada tento zavazek snad splni.

Proc je tomu tak, o tom pojednava kniha "Pani zeme" ("Adonej haarec") dvou izraelskych novinaru a take zprava pracovnicky ministerstva spravedlnosti, poverene vysetrenim kauzy nelegalnich osad. Proc prese vsechno stale jeste existuji - to je jina otazka.

zvědavec 18.5.2006 21:16

Re: Co to je " ilegálně " ?

PS - ve dnešním Ekonomovi je na straně 36 zajímavý článek Ralfa Dahrendorfera s názvem Nový antisemitismus , v němž přináší zajímavý termín " palestinský romantismus " charakterizující filosofický náhled na palestinský problém prosazovaný vlivnými evropskými intelektuálními elitami. Vřele doporučuji si jej přečíst.

V době vrcholící španělské občanské války se v Praze objevil vizionářský nápis " U Madridu se bojuje za Prahu" . Jeho dnešní poopravená verze by mohla znít  " V izraeli se bojuje za Evropu". Ta však namísto razantní podpory Izraele jako jediné výspy demokracie na blízkém východě sype peníze svých daňových poplatníků palestincům, aby ti z nich financovali např, vydávání učebnic,  jejichž  leitmotivem je militantní antisemitizmus.

Malý Aston 18.5.2006 15:23

Nemá to řešení

Situace nemá řešení.Izrael se snaží nějak žít a prosperovat,palestinci žijí,nepracují a jejich policii a úředníky platí Evropská unie a USA.Svět se snaží,aby to všechno balancovalo na ostří nože,ale to je vše co pro ně může udělat.Když palestinci nepracují,kde berou peníze na zbraně? Něco ukradnou z fondů EÚ a USA,větší část dle mého jim poskytnou jiné země,které v oblasti chtějí být velkým muslimským státem.Nakonec to všem nějak vyhovuje,a když to nestačí,tak vybuchne někde nějaký granát a svět se hned postará aby se to uklidnilo.Navštívil jsem několik zemí,kde přístup obyvatel k získání obživy je podobný jako u palestinců. My je nejsme schopni pochopit a oni nechápou nás.Není to v tom,že máme jiné jazyky,je to v jiném chápání života a v jiných hodnotách. Jakékoliv snahy z naší strany o zavedení demokracie nebo jiného chápání je zbytečné a škodlivé.Stav zřejmě bude trvale na pokraji války.Jen se hrozím okamžiku,kdy někomu povolí nervy a začne řešit situaci vojensky.V tomto okamžiku miliony muslimů,nastěhovaných v Evropě jako pátá kolona bude větší nebezpečí než převálcovat vojensky případné útočící vojska přímo na Izrael. Jsem rád,že to funguje,jak to funguje.

Sch.glosátor 18.5.2006 16:11

Racionální řešení : zavřít penězovod z EU do Palestiny.

Ivanhoe 18.5.2006 12:33

Paralely

Paralela první, politickonáboženská: Jistě všichni víte o napadání (včetně házení různých předmětů schopných při dobrém zásahu ublížit) katolických dětí  jdoucích do školy protestantskou ulicí v Severním Irsku. Jestliže jsou tohoto schopní lidé v jedné z nejcivilizovanějších zemí světa, a jako záminka jim postačí, že děti uctívají sice stejného boha, ale jiným, než správným (= tím jejich) způsobem, nedivme se tomu, co se odehrává mezi příslušníky odlišných národů uctívajících odlišné bohy.

Paralela druhá, ekologická: Jestliže v určitém území soutěží dva druhy o tutéž niku, skončí to vždy a nevyhnutelně úplným vyhubením jednoho z těchto druhů. To by také mohla být i odpověď na PaTovu otázku, i když to nejsem já, kdo k ní byl vyzván (a i mne zajímá odpověď vyzvaných). Zkrátka Palestinci se zde intuitivně chovají více ekologicky. Námitka, že přece nejsme zvířata ale lidé a můžeme se řídit i rozumem zdá se býti ve světle dosavadních dějin lidstva mylnou, z hlediska přežití je to nebezpečná pověra, na kterou dosud každá civilizace tváří v tvář barbarům dojela :-)