Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

IZRAEL: Spor o Zeď nářků po dlouhé době vyřešen

V Jeruzalémě je, jak se zdá, konečně na obzoru ukončení jednoho sporu, který trval téměř pětadvacet let. Počátkem října vyjádřila organizace "Ženy od Zdi nářků" souhlas s rozhodnutím, že bude pro své modlitby používat nově zřízeného areálu u Západní zdi, otevřeného již 28. srpna.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
HL

H. Lukešová

28. 10. 2013 0:31
Ultraortodoxní Charedim Státu Izrael neprospívají, ale jen a jen škodí. Tedy většina.

Do práce nechodí, v armádě neslouží, někteří z nich dokonce považuje Izrael za neznabožský stát, ale nebrání jim přitom brát od Izraele podpory, respektive nechat se vyživovat. No a nejhorší z nejhorších, Naturei Karta jezdí do Íránu popírat holocaust a miliskovat se nacisty, bolševiky a islamisty.

Ostatní směry v rámci judaismu jsou naštěstí tolerantní, znalí hodnot západní demokracie. Izraelci vynikají ve vědě a kultuře, v Izraeli se vydá více patentů a děl, než v celém muslimském světě dohromady.

0 0
možnosti
MK

M. Koutný

28. 10. 2013 8:23
Re: Ultraortodoxní Charedim Státu Izrael neprospívají, ale jen a jen škodí. Tedy většina.

Maně mě napadá srovnání s českými homosexuály.

Neortodoxní izraelské ženy si slušně vymohly místo, kde mohou praktikovat svou víru po svém; samy při tom nastavily své požadavky tak, aby to nebylo v rozporu s ortodoxní vírou, aby někoho nepohoršily v jeho víře. Dokonce se smířily s jakýmsi "vedlejším prostorem", protože hlavní část Zdi nářků je odjakživa vyhrazena tradičnímu ritu.

Naši pyretičtí bratři pochodují s kraválem hlavními ulicemi, polonazí, ověšení prezervativy, a když někdo jen špitne, že se mu to nelíbí (byť homosexualitu jako takovou jinak toleruje), je rázem urážen označováním za homofoba, fašistu apod.

Tož tak.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz