1.6.2020 | Svátek má Laura


IZRAEL: Slovo premiéra

13.5.2019

Ve středu 8/5 se konalo na jeruzalémské Herzlově hoře pietní setkání věnované památce obětí arabského teroru. Promluvil na něm izraelský premiér Netanjahu.

Z jeho řeči, o níž referoval server Jpost.com, vybírám několik klíčových pasáží, které inspirují k hlubšímu zamyšlení nad tamní situací.

Především: mezi Izraelem a teroristy, kteří jej vytrvale napadají od minulého století, zeje hluboká morální propast. „My chceme budovat, oni chtějí pouze ničit.“ Netanjahu dodal, že (zatímco) Izrael oplakává své mrtvé, oni dělají z teroristů (kteří vraždí Izraelce – LS) hrdiny a pojmenovávají po nich ulice a náměstí.

„Kdyby to bylo možné, zničí nás všechny. Nikdo, kdo plánovaně vraždí nevinné civilisty, děti a nemluvňata bez rozdílu, nebojuje za lidská práva nebo svobodu, ale touží pouze po destrukci a útlaku.“

Netanjahu pak připomněl zřejmý fakt, který bychom měli mít stále na mysli:

Vždy, když teroristé získají moc – stejně jako v Pásmu Gazy, Íránu a v oblastech, kde vládl Islámský stát – , utlačují své vlastní lidi se stejnou krutostí, jakou používají vůči ostatním.

Premiér apeloval na svět, aby se spojil a bojoval proti terorismu; řekl, že je načase, aby mezinárodní společenství začalo jednat proti teroristům, kteří útočí od San Diega po Srí Lanku.

„Bojujeme proti terorismu už sto let. Nezlomil našeho ducha, nezabránil naší nezávislosti ani budování našeho státu. Budeme pokračovat v posilování Izraele, v jeho budování a osidlování naší země.“

A nenechal nikoho na pochybách: S poukazem na poslední vývoj zdůraznil to, co řekl už v pondělí ráno, když vstoupilo v platnost příměří: „Kampaň ještě neskončila. Země zvažuje své kroky pečlivě s ohledem na svůj závazek zajistit vlastní bezpečnost.“

Slovo státníka, který čelí obrovské bezpečnostní hrozbě jako málokterý šéf exekutivy svobodného světa. Odpovědnost za ochranu národa je vzhledem k tomu, s jakým nepřítelem je Izrael ve střetu, gigantická. Zaslouží si něco jiného než naši podporu? A uvědomují si ti, kdo mají vůči obranné politice izraelské vlády výhrady, nebo ji dokonce otevřeně napadají, jakému zlu Jeruzalém vlastně čelí?

To je otázka těchto dnů. Zejména v čase výročí vítězství nad minulým, neméně zvráceným a ďábelským nepřítelem.

Stejskal.estranky.czAdvantage Consulting, s.r.o.
INVESTIČNÍ GURU PRO VIP KLIENTY

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 40 000 - 100 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.