9.8.2022 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

IZRAEL: Ramadánové nepokoje

Kdo zná mé politické postoje týkající se konfliktu ve Svaté zemi, sotva mě bude podezírat z toho, že jsem přehnaně proarabský. Nejsem ale ani slepý proizraelský fanatik, jak si mnozí myslí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Gramblička 29.4.2021 20:25

ty izraelské holky jsou fakt fešandy, mmmmm..........

J. David 29.4.2021 17:50

Řezat musulmany a řezat, qui bono? Jan III. Sobiejský věděl, jak nařezat obhýždí i Karu Mustafovi. Ve Francii váhají, MVálky vinní generály ze spiknutí z petice, nekape jí BLM na karbid? Baba na obraně, něco jako von der Lejno Bundeswehru, hrma ve Francii.

J. Jelínek 29.4.2021 16:48

Pane Stejskale, kdysi jsme si i psali na mailu, ale to už si asi nepamatujete.

K. Křivan 29.4.2021 14:58

R^ R^ R^ !

M. Martinelli 29.4.2021 13:39

kdysi za bolševika jsem ve 100 plus 1 viděl fotku z mrtvého moře, kde turista ležel na vodě a četl noviny, to díky salinitě čili velkému podílu soli ve vodě a zasnil jsem se, jaké by to bylo fajn, vyzkoušet si to na vlastní kůži , jako člověk odsouzený za výtržnosti (se sovětským svazem, ruce až na zem plus smrt srpům) jsem rychle procitl a vrátil do reality a přesto, k mé nevíře jsem se tam po hadráku před pár lety dostal a svůj sen naplnil a v momentě, když jsem ležel v mrtvém moři na zádech a četl si noviny, jsem si uvědomil, vzhledem k tomu jak ti židé dokázali zúrodnit tu negevskou poušť v okolí mrtvého moře (na vlastní oči jsem viděl ty zelené palmové háje uprostřed kamenité a zcela vysušené pouště), ty odsolovací zařízení na březích toho mrtvého moře dodávající tolik potřebnou pitnou vodu, že jak mě ta slaná voda nadnáší a tím zabraňuje, abych se utopil, tak mě nadnáší i ta inteligence, selský rozum, moudrost a vzdělanost těchto lidí, převážně židů v čele s einsteinem, která mi zabraňuje, abych se utopil v tom bezbřehém moři narvaném bolševiky a dementní svoločí...

J. Brunner 29.4.2021 12:59

R^

M. Martinelli 29.4.2021 12:47

souhlas, přesné vyjádření reality, můj osobní sólo výlet v jeruzalímě - pečlivě budovaná, moderní, vyspělá, čistotná, ekologická a krásná židovská čtvrť v centru včetně zdi nářků, kde i já, od narození ateista jsem si mohl zasunout svůj papírek s přáním mezi kameny a nikdo si mě nevšímal, vládla tu pohoda, laskavost a dobrá nálada, navzdory opravdu pesté směsce různých , lidí (asi proto, že jsem tu neviděl žádného araba), jakmile jsem vstoupil do muslimské čtvrti, okamžitá změna, převládá sice zelená barva, ale s ekologií nemá nic společného, jen samá špína a nepořádek, protkaná hnilobou a rzí, elektrické kabely vedeny nedbale a ledabyle nejkratší cestou vzduchem, prověšeny (u nás v civilizaci by to bylo nezákonné), prostě od pohledu zaostalost, mohu srovnat i s curychem, kde jsem 3 roky žil a pracoval a kolem ultraortodoxních židů ve čtvrti wiedikon jsem chodil každý pracovní den, nikoho si nevšímají, jen jsem se podivoval, že chodili i v 35 stupňových vedrech v černých kabátech, já bych se asi na jejich místech upekl, ale je to jejich věc, mě k tomu nikdo nenutil...

V. Kuhaj 29.4.2021 12:32

Chovám naději, že různé deriváty arabského jara se na pokračující emancipaci horkokrevných Arabů (muslimů) projeví v tom, že se začnou zabíjet navzájem. A nás nechají na pokoji.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/francie-zahul-si-travu-zabij-zida.A200507_102923_p_zahranici_wag/tisk

I. Štípek 29.4.2021 12:06

Moc hezký uniformy. Znovu ale doporučuji pustit si reportáž D.Borka, násilnosti svolala židovská strana. Borek obě strany přirovnal k rowdies, prostě se chtějí porvat. P.s. Křivan už má zase oči podlité krví. Zatím jste na něj nereagoval, zřejmě s ním souhlasíte?

L. Stejskal 29.4.2021 11:57

ODPOVĚĎ AUTORA---Pane Jelínku, sluší se zareagovat. Děkuji za Váš příspěvek, vážím si Vašich slov. A souhlasím s Vaším hodnocením. Přeji vše dobré.

J. Jelínek 29.4.2021 11:32

Budu velmi osobní: Pane kolego (neboť jsem byl novinářem, jen jsem už příliš starý - 81), já Vás velice uznávám, jsem naprosto na Vaší straně. Izrael mám velmi rád a jezdím tam tak často, jak jen mohu. Takže tu zemi trochu znám, včetně arabských částí (nepořádek, nevraživost až nenávist) nebo místa, kde žijí ultraortodoxní Židé (nevšímají si nikoho, pokud je nevyprovokuje) až po Izraelce, tedy Židy. Ti jsou milí, přívětiví, ale hrdí na to, že mají konečně svoji zemi, kterou z bažin a pouště zvedli až k modernímu státu.

K. Křivan 29.4.2021 10:06

Israelská policie nesmí být tak pos...á jako je americká policie a musí zlikvidvat i celý teroristický dav. Stovky i tisíce zmetlů ! Jen to pomůže.

K. Křivan 29.4.2021 10:02

" Policie musí reagovat. Omračujícími granáty, slzným plynem, vodními děly."....

NE ! Kulomety a sniperskými puškami ! Svět je dvacetkrát přelidnění. Odarabení by byl přínos pro celé lidstvo.

K. Křivan 29.4.2021 9:58

"„Smrt Arabům“, „Smrt teroristům“ nebo „Arabové vypadněte“"

Moudrá hesla. Jejich splnění by znamenalo trvalý mír v hranicích Israele.

K. Křivan 29.4.2021 9:56

"agresivní Araby útočící kameny". Kolik z nich přežilo ? Správně by mělo být. NULA !

J. Nevrkla 29.4.2021 8:49

Myslím, že je autor trochu hodnotově neukotveny. Izrael je jeho téměř jediné téma, je na jeho straně. Zeman je hodně proizraelsky a dává to dost odvážně s prakticky najevo. Vzpomínám, jak ho autor odsoudil a doporučoval volbu mělkého a bezzasadoveho Drahoše. Takový typicky pravdolaskar.

H. Lukešová 29.4.2021 7:24

Žádné dvoustátní řešení, ani žádná podpora palestinského teroru, historickou spravedlností jeden Stát Izrael v Zemi izraelské, kde by žily všechny národy vedle sebe, ale v zájmu míru musí mít hlavní svrchovanost nad Zemi izraelskou Židé.

H. Lukešová 29.4.2021 7:22

Nejde srovnávat výkřiky Lehavy s arabskými násilnostmi. Včera byl židovský mladík lynčován zdivočelým arabským davem. Provolávání protiarabských hesel je projevem zoufalství nad zločiny arabských násilníků, kteří si vždy vybírají jednotlivce. Vždycky jde arabský dav na jednoho Žida, nikdy nejde jeden Arab na jednoho Žida. Izraelská policie by měla udělat neprodleně pořádek.

H. Lukešová 29.4.2021 7:19

To jsou jen propalestinské neomarxistické eunijní kecy. Principiální a historická pravda je na straně Izraele.

J. Berger 29.4.2021 6:30

Tedy: jde o pouhé nereálné kecy EU. Není možný mír mezi Izraelem a "palestinci" , pokud si jedna strana klade za jediný cíl zničení té druhé a odpaluje rakety. Ty ovšem reálný dopad nemají, ale ilustrují postoje. Nicméně celosvětové "progresivní" společenství na ty rakety neustále přispívá...

J. Berger 29.4.2021 6:21

pro neznalé angličtiny:Vyjímám: Řešení arabsko-izraelského konfliktu je základním zájmem EU. Cílem EU je řešení dvou států s nezávislým, demokratickým, životaschopným a sousedícím palestinským státem žijícím bok po boku v míru a bezpečnosti s Izraelem a jeho dalšími sousedy.

EU soustavně vyjadřuje znepokojení nad vývojem na místě, který hrozí znemožněním řešení dvou států. Podle našeho názoru je jediným způsobem, jak vyřešit konflikt, dohoda, která ukončí okupaci zahájenou v roce 1967, která ukončí všechny nároky a splní ambice obou stran. Realita jednoho státu by nebyla kompatibilní s těmito aspiracemi. Trvalého řešení musí být dosaženo na základě příslušných rezolucí Rady bezpečnosti OSN, madridských zásad včetně země pro mír, plánu, dohod, které strany dříve dosáhly, a arabské mírové iniciativy. Pokud by bylo dosaženo dohody o konečném ukončení konfliktu, otevřely by se dveře prohloubené a posílené spolupráci mezi všemi zeměmi regionu.

I. Štípek 29.4.2021 5:35

Vyjímám:The Resolution of the Arab-Israeli conflict is a fundamental interest of the EU. The EU’s objective is a two-state solution with an independent, democratic, viable and contiguous Palestinian state living side-by-side in peace and security with Israel and its other neighbours.

The EU has consistently expressed its concerns about developments on the ground, which threaten to make a two-state solution impossible. In our view, the only way to resolve the conflict is through an agreement that ends the occupation which began in 1967, that ends all claims and that fulfils the aspirations of both parties. A one state reality would not be compatible with these aspirations. A lasting solution must be achieved on the basis of the relevant UN Security Council Resolutions, the Madrid principles including land for peace, the Roadmap, agreements previously reached by the parties and of the Arab Peace Initiative. If an agreement to finally end the conflict were to be reached, the door would open to a deepened and enhanced cooperation among all the countries of the region.

J. Vaněček 29.4.2021 0:36

https://eeas.europa.eu/diplomatic-network/middle-east-peace-process/337/middle-east-peace-process_en