9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

IZRAEL: Prvních sto dní nové vlády

Tento týden završila sto dní ve funkci vláda izraelského premiéra Naftaliho Beneta, první po dvanácti nepřetržitých letech, v jejímž čele nestojí Binjamin Netanjahu. Zatím si nevede špatně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ziegler 26.9.2021 14:34

Nezávislý palestinský stát prosazuje OSN a také Putinovské Rusko nejen EU.

S. Pavuk 26.9.2021 14:08

Pán Machala, vynikajúci príspevok. Áno, je to tak. Izrael má poctivú štatistiku, čo sa o iných štátoch dá povedať ťažko, z ktorej vyplýva minimálne neúčinnosť vakcín, či skôr ich škodlivosť.

P. Hák 26.9.2021 7:22

No, nejsem znalcem izraelských záležitostí, ale z tohohle na metry čouhá zaujatost proti vládě a zejména osobě Benjamina Netanjahu.

Je možné, že si nová vláda vede dobře, ale z tohoto článku se to poznat nedá. Že by vše bylo zalito sluncem, nevěřím. Mimochodem kde vezme vláda peníze na to, co chce dávat navíc?

R. Langer 26.9.2021 5:49

Čísla ti nevoní, bruselouši? Jak příznačné, co, von Braune? ;-D

V. Němec 26.9.2021 1:49

Tož tedy šalom, šalom...

A jdu v míru spát, vy pánbíčkáři všech vyznání...spojte se... a nevražděte se už.

Vyznavač zelené veverky.

J. Nevrkla 25.9.2021 23:27

To není zajímavá logika, taková je prostě pravda, kdo realitu neuznává, je demagog.

V. Braun 25.9.2021 22:20

Tak podle vaší logiky máme v ČR mít nyní podstatně větší podíl případů než v Indii. Opravdu zajímavá logika.

J. Farda 25.9.2021 21:16

Souhlas! R^

I. Samson 25.9.2021 19:06

Považujem hodnotenie novej izraelskej vlády od pani autorky za príliš optimistické. Benjamin Netanjahu, ktorý možno bude čeliť súdnemu konaniu pre korupciu, je už súčasťou povojnových židovských dejín podobne, ako z nich nezmizne jeho brat, hrdina z Entebbe. Ale bol pri moci dlho a Izrael prežil a prežíva, stal sa dlhodobo "udržateľný", ak použijem zelenú terminológiu.

Izrael je zložitá krajina plná rozporov, ale v jednom sú si Izralčania (niekedy dokonca aj tí arabskí) zajedno: Izrael budú brániť. Netanjahu má na tomto odhodlaní a izralskej hrdosti leví podieľ. Korupčné aféry a vyšetrovania, ktoré ho azda čakajú, zapadajú do architektúry židovského odporu proti korupcii. V porovnaní s korupciou, ktorá je v susedných moslimských krajinou norma, sa v Izraeli zúrivo bránia už len výchylke od normy. Hovoríme o krajine, v ktorej sa v jednom časovom úseku nachádzali dvaja bývalí ústavní činitelia (prezident Moše Kacav a premiér Ehud Olmert) vo väzení za rôzne protizákonné skutky. Vie si to niekto predstaviť v susednom Egypte alebo v susednom palestínskom štáte Jordánsku? Tam by už na súdne konania a uväznenie neostával čas.

D. Stulik 25.9.2021 16:28

Velmi dobra analyza situace!....Diky!

V. Němec 25.9.2021 12:37

Ani jsem článek raději nečetl. Proč nám paní Zbavitelová pořád píše o Židech, nechápu. Vím, že budoucnost se k nám dere od muslimů a Izrael má na tom lví podíl.

Kdyby ti burani kozomilovníci zůstali se svými poslušnými ovečkami a velbloudy v pouštích, necpali by se sem.

J. Novák 25.9.2021 11:15

a jaderku z čr bychom Izraeli nabídli, pokud náš průmysl zase rozjede ete34 a edu56

H. Lukešová 25.9.2021 8:59

To zatím ne, ale Biden se chystá otevřít americký konzulát v Jeruzalémě, sloužící palestinským teroristům a tím prakticky rozdělit Trumpem sjednocený Jeruzalém. Snaží se zvrátit úspěšnou Trumpovu politiku.

Ale přece jenom při vší té hrůze se dějí i dobré věci. Někteří iráčtí představitelé, šítští i sunitští, se chtějí připojit k Abrahamovským smlouvám a uzavřít mírovou smlouvu s Izraelem a navázat s ním plné diplomatické styky. Bylo by to úžasné.

Ještě před rokem 1948 žila v Iráku početná starobylá židovská komunita o 140 000 duší. Než přišel pogrom Farhud roku 1941 a běsnění po roce 1948 a hrozné divadlo po roce 1967, kdy Saddám nechal oběsit několik Židů v Bagdádu, těch, co zůstali i po roce 1948, irácká státní televize vysílala tuto hromadnou popravu, lidé se chodili dívat na tuto hrůznou akci jednak "naživo" a ti ostatní ji sledovali v televizi.

H. Lukešová 25.9.2021 8:52

EU se snaží de facto vytvořit Palestinský stát. Nedávno přikleplo Německo 100 milionů Eur Palestinské samosprávě na zábor historických židovských územích Judeje a Samaří... a plánuje 3,2 miliardy Eur do roku 2030 nasypat do Palestinské samosprávy, ačkoliv ví, že PA platí důchody odsouzeným palestinským teroristům, kteří vraždí Izraelce. Evropští poplatníci, všichni, i ti, co nechtějí, financují palestinský terorismus.

Co může dělat Stát Izrael? Zbourat všechny palestinské nelegální stavby v zóně C a naopak stavět nové domovy ve svých městech. Zóna C podle Oselských dohod náleží Izraeli. Ten nesmí dovolit vznik teroristické entity zvané "Palestinský stát", Izrael, celý Izrael, by byl ve smrtelném nebezpečí. Izraelskou suverenitu? ANO! Palestinský stát? NIKDY!

V. Dosoudil 25.9.2021 8:06

Bude se v zájmu zlepšených vztahů s USA stěhovat americká ambasáda zpět do tel Avivu?

J. Nevrkla 25.9.2021 7:52

Ano, v proockovane Izraeli mají dnes 70% nemocných v porovnání s maximem a třetinu mrtvých denně. Ovšem v neproockovane Indii mají dnes desetinu nemocných v porovnání s maximem a patnáctinu mrtvých denně. Klidně by se dalo říct, že díky tomu, že neockuji.

M. Džmuráň 25.9.2021 7:16

Jak může ta žena tak lhát? Lžiprezident Biden Izrael zradil, prezident Trump naopak spojenectví výrazně posílil.

K. Machala 25.9.2021 4:07

Mně se líbí jako vtipné to slovo navzdory vysoké proočkovanosti. Je to v důsledku, ne navzdory. Izrael má 30 % proočkováno 3. dávkou a patří k mistrům světa v delta vlně. Náhoda to není, zasazeno do kontextu: v USA nejproočkovanější Vermont - megavlna. V Evropě nejproočkovanější Gibraltar, Island, Irsko, Portugalsko, Španělsko mají či mély vlny vyšší než ČR, Polsko či Maďarsko. V Asii kromě Izraele má pořádnou vlnu maxvax Mongolsko oproti Japonsku či Koreji, tak jako Izraeĺ oproti neprovax Libanonu či téměř komukoliv v okolí. Takže vax nefunguje a proto Benet sahá k represi proti nevax, přestože nemocnice jsou plné hlavně vax. Logika jde stranou, hlavně nepokazit vztahy s Kaiserem Pfizerem. Indii vsadila na ivermectin místo vax a vítězí na celé čáře. To se v našich ani izraelských médiíchcz podivných finančních, ale určité ne vědeckých důvodů neobjevuje. Výjimkou je jen Pes, dnes.