5.8.2021 | Svátek má Kristián


Diskuse k článku

IZRAEL: První vláda bez Netanjahua po 12 letech

Izrael má novou vládu – přelomovou, protože poprvé po dvanácti letech nebude premiérem Binjamin Netanjahu. Odchází do opozice a nese to těžce a do poslední chvíle se snažil sestavování opozičního kabinetu nevybíravě překazit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 4.6.2021 19:33

Netanjahu byl sympaťák. Tenhle slepenec všeho možného, co vyšel z voleb, moc sympatický není. Ještě že se brzy rozpadne.

I. Štípek 4.6.2021 14:00

Státní terorismus, korupce, apartheid, cynické prodlužování válčení pro osobní prospěch; už aby zmizel!

K. Křivan 4.6.2021 13:29

Copak, nechcete věčné války s palestinci ? Nic jednodužšího ! Očistěte svou zem od nich a bude pokoj. Navěky.

I. Mertl 4.6.2021 9:34

Je to pro Izrael jistá naděje - Bibiho dvanáctiletá politika evidentně vedla jen k eskalaci napětí mezi muslimy a židy, ale i uvnitř židovské komunity. Tedy pokud není ideálem Židů věčná tu studená, tu horká válka s Palestinci i muslimskou menšinou v zemi. Ta, která zatím trvá skoro třičtvrtě století. Pochybuji o tom.

H. Lukešová 4.6.2021 7:55

Dnešní levicové strany a politiky v Izraeli nejde srovnávat do kvality s Davidem Ben Gurionem a ani Goldou Meir. Zatímco dřívější Labouristé byli vlastenci, podporovali osídlení v Judeji a Samaří a poté, dokázala Golda nařídit velikou odplatu, během které izraelští agenti zlikvidovali až na jednoho všechny vrahy a teroristy, zodpovědné za masakr izraelských sportovců na mnichovské olympiádě (1972), tak ti dnešní Laborusté palestinským teroristům podlézají, chtěli by zmrazit osídlení a přestat vystupovat rázně proti palestinským teroristům.

Goldu Meir nejde srovnávat s Merav Michaeli. Vlastenecká levice v Izraeli je pryč, jen doufám, že pravicové strany v koalici zabrání totální pohromě a nedovolí prosadit nejhorší levicové výstřelky od levicových stran.

V. Novák 4.6.2021 7:41

Troufám si prognózovat, že vládu v níž budou "strany pravicové, středové i levicové, nejrozmanitější politická směsice v historii Izraele" nebude třeba rozeštvávat.

Nenávist k Netanjahuovi je slabé politické lepidlo - stejně jako nenávist k Babišovi. Takové vlády nemají dlouhého trvání. Ale paní autorka bude mít univerzální vysvětlení - "to Netanjahu je rozeštval!"

R. Gramblička 4.6.2021 12:37

Přesně. Dávám jim tak rok

K. Křivan 4.6.2021 13:31

Týdny, pár měsíců. Víc nic.

T. Kohout 4.6.2021 4:17

Jo jo, taky jsem proti Bibimu, tradičně, už od jeho prvního vládnutí. Takže jsem jako velká část Izraelitů. Býti proti Bibimu není nic protiizraelského, o semitismu vůbec nemluvím.

K. Křivan 4.6.2021 19:36

Není to hovadina být proti někomu " tradičně, už od jeho prvního vládnutí" ? Proč ?

L. Turek 4.6.2021 0:56

Tak trochu je na stole otázka, v čím žoldu tady agituje pí Zbavitelová? Příspěvek jako z CNN či New York Times?

R. Gramblička 4.6.2021 12:37

můžete být konkrétní?

L. Turek 5.6.2021 0:10

Pokus: Nějak celou věc nevidím coby jedna strana střílela, druhá strana střílela.

Spíš že jedna strana nasyslí stovky miliónů eur i dolarů, získaných na základě ukazované chudoby občanů. Ale místo aby oněm občanům pomohla, vykope za ně tunely a nakoupí či sestaví či zimprovizuje řekněme 12000 raket. A pak je co možná nejrychleji, v jakési orgazmické křeči vypálí ze základen: školek, nemocnic či sídel nakloněných zpravodajských bureaux.

No a Izrael jim to tam zarazí, za cenu varujících SMS, které chrabří sebevražední bojovníci občas přinutí děti v mateřských nebo pacienty v nemocnicích ignorovat. Hamás vybije své rakety, New York Times a CNN rozhořčeně odsoudí izraelskou agresi vůči nevinnému civilnímu obyvatestvu, a další stamilióny EUR a dnes opět z USA budou investovány do znovuvybudování tunelů a nasyslení třeba příště 18000 raket, vylepšených íránských s delším doletem.

The beat goes on, humanity pays. Takže má poznámka k příspěvku pí Zbavitelové jen znamenala, že jím pomáhá mlžit situaci.