22.2.2020 | Svátek má PetrDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


IZRAEL: Proč nelze přijmout migranty z AfrikyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 49, poslední: 9.4.2018 22:03, přehled diskusí

Nechápu, proč by :
Autor: J. Schwarz Datum: 8.4.2018 19:33

se měl kdokoli omlouvat a sáhodlouze vysvětlovat, proč si nechce k sobě domů pustit jakéhokoliv přivandrovalce. Proč vůbec nějací afričané táhnou až do Izraele, když po cestě museli projít několik prosperujících, přátelských a vstřícných zemí v nichž vládne Islám, náboženství Míru?

Zajímavé:
Autor: J. Anděl Datum: 8.4.2018 14:42

No, tohle je zajímavý článek. Argument, že nemohou přijmout další uprchlíky, protože musí šetřit místo pro případné jiné Židy, kdyby se tito rozhodli vydat do Izraele, by mě asi nenapadl. To je...

Nebudu ho s horkou hlavou shazovat, to určitě ne, ale musím si ho nechat v hlavě uležet. Je čímsi rozčilující, ale zase vezme-li člověk v potaz rozlohu států kolem... no, není to jednoduché.

Určitě bych netvrdil, že mají nějakou zvláštní povinnost uprchlíky přijímat, ačkoliv argumentoval bych spíš obecně bezpečností třeba.

Re: Zajímavé:
Autor: D. Novak 721 Datum: 8.4.2018 14:57

Je tam toho zajímavého více. A to místo pro Židy tam jaksi zabírají Arabové. A o tom to celé je. Arabové tam "překážejí". Je potřeba to území etnicky vyčistit. A to se tam celou dobu děje.

Re: Zajímavé:
Autor: J. Anděl Datum: 8.4.2018 15:07

Myslím, že "celé" je to o něčem víc. Nicméně ano, tohle bude část problému. A lidé se v historii dokázali vraždit i pro menší kousky šutru a písku. Tak proč ne o území o velikosti čtvrtiny ČR.

Re: Zajímavé:
Autor: D. Novak 721 Datum: 8.4.2018 15:14

To je celý problém. Dva se hádají o jeden kus země. A ostatní problémy se nabalily. Tam nejde i náboženství. Sionisté vždycky chtěli celé to území, protože jim ho přeci Hospodin dal. Nechtěli a nechtějí se dělit s Araby. Maximálně akceptují že Arabové co zbyli v Izraeli jsou občany druhé kategorie. A Západní břeh je bantunstan určený ke kolonizaci a Gaza ghetto.

:
Autor: J. Anděl Datum: 8.4.2018 16:02

Jedněm ho dal Hospodin, druhým Alláh, z mého pohledu si nemají moc co vyčítat.

Re: :
Autor: V. Fenzel Datum: 8.4.2018 17:07

Jenomže Hospodin dal tu zemi Židům v době, kdy ještě nebyl ani Mohamed, ani Kristus, ba ani Budha a Řím byla jen bezvýznamná vesnička.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 8.4.2018 17:23

Původní britská verze (Balfourova deklarace) počítala s Židy i Araby. Nelíbila se hlavně Arabům.

Re: :
Autor: D. Novak 721 Datum: 9.4.2018 22:03

A revizionistickým sionistům se líbila?

Re: Zajímavé:
Autor: M. Prokop Datum: 8.4.2018 14:59

Já bych argumentoval hlavně tím, že přijetí jedněch přivolává další a potom taky tou bezpečností. V tom Izraeli je to dost na hraně a nemá cenu si přidělávat další potenciální rizika.

Re: Zajímavé:
Autor: J. Anděl Datum: 8.4.2018 15:04

Ano, to přivolání dalších autor také použil a s tím souhlasím, to ostatně vidíme v Evropě.

Re: Zajímavé:
Autor: J. Schwarz Datum: 8.4.2018 19:39

Rozčilující je tím, že my jsme taky jaksi nuceni se hájit a "vysvětlovat", proč tu nechceme masovou imigraci která s jistotou změní zaběhlý způsob života. Proč vůbec odpovídat na útoky zešílevších levicových prograsivistů? Tihle výtečníci nenávistně napadají každého, kdo s nima nesouhlasí a obvińují ho tu z rasismu, támhle z xenofobie či netolerance... Pokud mají tu jinakost představovat tihleti idioti, pak s nima nechci mít nic společného, klidně se přiznám že je nesnáším.

Opak je pravdou:
Autor: D. Novak 721 Datum: 8.4.2018 1:47

s rasismem sionismus souvisí velmi! To je jeho přímá podstata. Izrael není založen na principu občanství. Tedy Žid/žid bez občanství je více než Arab s izraelským občanstvím.

A není jen pro Židy, ale i židy. Zákon o "návratu" počítá i s konvertity.

Re: Opak je pravdou:
Autor: K. Janyška Datum: 8.4.2018 9:04

Ano, židovské náboženství lze ztotožnit s jakýmsi dochovním rasismem. Žádné pronárody neexistují, jsou jen národy civilizovanější a méně civilizované... Dzp.

Re: Opak je pravdou:
Autor: S. Rehulka Datum: 8.4.2018 10:01

Nežid D.Novak je nacistický nežid na společnosti !

Jdi do hajzlu nacisticko-bolševický šmejde !

Re: Opak je pravdou:
Autor: D. Novak 721 Datum: 8.4.2018 14:54

Zkuste něco věcného. Třeba o tom jak je v Izraeli řešeno vlastnictví půdy. A třeba o tom, jak vypadá v Izraeli školství. Víte o tom něco? Nevíte. Tak pro informaci. V Izraeli je segregované školství. Židovské školy a arabské. Průnik je minimální. V čem je fígl? Na židovského studenta dává stát několikanásobně více než na arabského. A oba jsou děti izraelských občanů! Představte si, že bychom u nás měli školství pro české děti a druhé pro židovské. A představte si, že bychom dávali na české dítě škole x krát více peněz než na židovské dítě. To bychom byly rasistický stát. Ale v Izraeli se to děje, a přesto tu někteří tvrdí že je to stát demokratický.

Re: Opak je pravdou:
Autor: M. Prokop Datum: 8.4.2018 15:00

V dané oblasti nejdemokratičtější. I v prakticky bojových podmínkách.

Re: Opak je pravdou:
Autor: D. Novak 721 Datum: 8.4.2018 15:10

Stát, ve kterém si občané nejsou rovni. Kde na občanství nezáleží, ale záleží na rase není demokratický. To je stát rasistický. Izrael splňuje všechny atributy rasistického státu. Je to maximálně etnická demokracie. Jsi-li Žid/žid, máš všechny výsady a výhody, nejsi-li Žid/žid jsou tvá práva limitována.

Zkuste si představit, že by jiný stát udělal ze svých židovských občanů občany druhé kategorie. To by byl holocaust, rasismus, antisemitismus. Ale když tohle dělají Židé Arabům (majícím izraelské občanství), tak je to demokracie?

Běžte do pihele !:
Autor: J. Kanioková Datum: 8.4.2018 17:24

(c)

Arabský svět je do značné míry lhostejný vůči situaci Palestinců z prostého důvodu, že Palestinci odmítli KAŽDÝ mírový plán. Palestinci dokonce upustili od laskavosti se Saúdskou Arábií a Arabskou ligou poté, co Abbas v březnu 2017 odmítl změny v arabské mírové iniciativě během summitu Ligy arabských států.

Již v roce 2008 odmítli nabídku Olmerta stáhnout z 93% západního břehu Jordánu a samozřejmě Hamas také odmítl iniciativu míru Arabské ligy v roce 2013.

Jakmile Palestinci přijdou na své smysly a uvědomí si, že Izrael je opravdu zde a zůstane, a že mír a obchod s Izraelem je lepší než válka a hospodářská stagnace, čím dříve se arabský svět znovu začne starat o Palestince a jakýkoli budoucí stav Palestiny.

Do té doby budou členové Rady pro spolupráci v Perském zálivu pokračovat v přípravě obchodních projektů a budou se zabývat Izraelem za stále méně uzavřenými dveřmi, protože pochopili, že Izrael není problém, ale řešení.

Re: Opak je pravdou:
Autor: M. Prokop Datum: 8.4.2018 17:25

Izraelští Arabové mají více demokracie, než Arabové v okolních arabských státech.

Re: Opak je pravdou:
Autor: D. Novak 721 Datum: 9.4.2018 22:00

Demokracie je na kila nebo na metry? Někdo má o 3 kila více demokracie než jiný? Demokracie buď je/nebo není. Pokud jsou ve státě občané druhé kategorie, pak takový stát nemůže být demokratický. Arab s izraelským občanstvím si nemůže v Izraeli ani koupit půdu, a v některých případech ani pronajmout. Izrael je apartheidní stát, pravda ekonomicky úspěšný (dotovaný z USA), a garantuje náboženské svobody.

Re: Opak je pravdou:
Autor: J. Dlouhy Datum: 8.4.2018 19:06

Pane Novak 721, zide, po vsem pronasledovani v celem svete, konecne dostali dostali kus uzemi velikosti Moravy pro sebe. Podle me by meli pri nejblizsi prilezitosti zabrat Gazu a Zapadni breh a vsechny Araby vyhnat. Kdyz mohli Cechove vyhnat Nemce...?

Re: Opak je pravdou:
Autor: D. Novak 721 Datum: 9.4.2018 21:53

Jenže je tu menší rozdíl. Němci a Maďaři byli občané Československa. Kteří zradili. Arabové v Gaze a na Západním břehu nejsou občany Izraele. U nás byl odsun z našeho území, Gaza Západní břeh nejsou součástí Izraele. A tady jsme postupovali v souladu s mezinárodním právem-Postupimská konference. Izrael postupuje proti mezinárodnímu právu, a to jak proti rezoluci RB OSN č.242 mj "stažení izraelských ozbrojených sil z území okupovaných v předešlém konfliktu".

A rezoluce RB OSN č.478 mj "označila izraelský Jeruzalémský zákon (1980) za porušení mezinárodního práva. Dále uvádí, že Rada bezpečnosti tento zákon neuznává a vyzývá členské státy, aby rozhodnutí Rady akceptovaly".

Souhlas:
Autor: F. Navr8til Datum: 7.4.2018 20:30

Naprosto chápu stanovisko Izraele. Stejně tak naprosto chápu stanovisko převážné většiny našich občanů.

Jsem na straně Izraele, chápu ten problém:
Autor: J. Kanioková Datum: 7.4.2018 14:32

V Izraeli jsou tisíce eritrejských a sudánských žadatelů o azyl uvízlé. - https://foreignpolicy.com/2018/04/05/for-once-we-were-strangers-israel-asylum-eritrean-sudanese-migrants/

"Dne 2. dubna Netanyahu náhle oznámil dohodu s úřadem Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) o žadatelích o azyl: 16 000 zůstane v Izraeli; 16 000 dalších bude odesláno - ale na západ, spíše než zpět do Afriky. O méně než 24 hodin později izraelský premiér oznámil, že dohoda je neplatná."

"Mezi lety 2006 a 2013 přišlo přes 64 000 žadatelů o azyl, z nichž většina pocházela z Eritreje či Súdánu, přes Sinajskou poušť a překročila egyptské hranice do Izraele. Od té doby bylo zhruba 20 000 odcestováno nebo deportováno. (Hraniční stěna dokončená v roce 2013 náhle zastavila další přejezdy.)

Re: Jsem na straně Izraele, chápu ten problém:
Autor: H. Lukešová Datum: 7.4.2018 16:17

Ano vím o tom a zásluhu, na tom, že Netanjahu odmítl tento hanebný protiizraelský likvidační plán má Naftali Bennett, ten nejvíce protestoval proti tomuto plánu.

Obyvatelé jižního Tel Avivu byli dlouho těmihle invazory terorizováni, na Ajetel Shaked padlo podezření, že by mělo něco s touhle dohodou s OSN společného, což rezolutně odmítla, řekla, že s tím nic společného nemá a i ona tlačila na Netanjahua, aby tuto protiizraelskou dohodu vypověděl. Izraelští neomarxisté ať táhnou do pekla, rozvracejí bezpečnost Státu Izrael, jsou pátou kolonou ve státě, vlastizrádci...

Taky zajímavý článek - sice z 2010:
Autor: J. Kanioková Datum: 7.4.2018 16:31

Palestinci, samotní - https://www.nytimes.com/2010/08/02/opinion/02karsh.html?_r=1

Re: Taky zajímavý článek - sice z 2010:
Autor: H. Lukešová Datum: 7.4.2018 17:10

Tady je článek na podobné téma...Proč Arabové nenávidí tak Palestince...?

https://www.israelnationalnews.com/Articles/Article.aspx/21801

Arabové sice Židy nenávidí, moc je nenávidí, ale své krajany, palestinské Araby rovněž...

cisla, fakta:
Autor: J. Cervenka Datum: 7.4.2018 14:14

Africane mani shruba o 20 bodu nizsi prumernou inteligenci ( ne geneticky ale vlivem prostredi na aktivaci genu- epigenetics). Proc tedy by meli Izraelite prijimat tyto nestastniky.

Zide maji 120 Nobelovych cen, z toto jen Izrael (za svou kratkou existenci) - 14 Nobels. Co vice rici. (Cesi ubohou jednu ve vede, za 400 let Karlovy University). Prijimat muslimy by byla jeste horsi hloupost.

Re: cisla, fakta:
Autor: H. Lukešová Datum: 7.4.2018 16:13

Ano. Izrael nemá povinnost přijímat nepřátelské, africké, povětšinou muslimské invazory.