25.1.2022 | Svátek má Miloš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Spirit 14.9.2009 11:26

V Hebronu podle autorky prý:

"Jsou pohřbeni židovští praotcové a pramatky: Abraham, Sára, Izák, Rebeka, Jákob a Lea." I kdyby byla pravda, že tyto bájeslovné a mýtické postavy vůbec žily (je to nepravděpodobné), a navíc v Hebronu, nikdo nemá právo se při nárokování nějaké země odvolávat na to, že tam před tisíci lety žili jeho předkové. Uplatňování takového práva vede vždy k násilí a krveprolití.

selidka 14.9.2009 11:39

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Máte problém s pochopením psaného textu? Židé na tom místě žili nepřetržitě 3000 let, až do roku 1929.

pro čtenáře: důvod arabů k pogromu je jasně řečen hned v prvním odstavci

kopretina 14.9.2009 12:39

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Tak to nemáte pravdu. Židé mají v Hebronu památky, jsou zde pochovaní praotci, jak píší manželé Gerlochovi a nepřetržitě žili v zemi do roku 1929. Co mají v Hebronu Arabové? Vůbec NIC. Navíc Arabové zákeřně zmasakrovali své židovské sousedy. Hnus.Spirite, naučte se číst.

Jája 14.9.2009 15:08

Re: V Hebronu podle autorky prý:

a kdo vypaloval a vyvražďoval palestinské vesnice, vyháněl Palestince z míst, kde žili po staletí? kdo seje vítr sklidí bouři. Pokud současní, zcela nesemitsky ve velké části vyhlížející Izraelci jsou potomci těch původních Semitů, kdo tam žil před nimi? no přece Filitínští a ti jsou zase předky Palestinců,kteří semitsky vyhlížejí dosud. takhle se nedá hledat původní vina,. Jo a ještě něco, byla to euroatlatnická civilizace, ta na niž jsme tak hrdi, kdo vyvražďoval Židy i židy a nikoliv Palestinci. Ti pak byli povoláni zaplatit za nás účet.. iZRAEL JE RASISTICKÝ STÁT S PRAKTIKOVANÝM APARTHEIDEM. To samozřejmě nemění nic na hrůze, kterou židé podstoupili v té děsně kulturní západní a střední Evropě.

Marko 14.9.2009 15:39

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Filistini nebyli Semite a nejsou predci Palestincu.

Yosif K 14.9.2009 17:40

Re: V Hebronu podle autorky prý:

....israel je stat, kam se arabove hrnou dolem horem spodem bokem snatky padelanymi doklady atd atd , kde maji nejvetsi porodnost a nejlepsi zdravotni peci z celeho stredniho vychodu. Mzdy manualu jsou v israeli cca 5 vyssi nez v sousednich arabskych statech. Do israele se tez privdaly  ( za tzv "bezpravne beduiny") vsechny sestry psychopata Hanyi, berou israelske socialni davky  a k fanatickemu bratrikovi se nijak nehlasi....

Jedine 2 veci ktere arabum na israeli vadi je to, 1.ze je to pro ne "cizojazycny stat"2. jelikoz jsou v mensine, nemohou tam buzerovat jinoverce tak jak jim to predpisuje  koran a jak se to deje v muslimskych statech.

Prohlasovat israel za rasisticky stat je stejne jako bylo zvykem v bolsevickych novinach horekovat nad SRN, ze tam "kapitaliste vykoristuji delniky" - nicmene oba nazory maji evidentne dost zapaenych priznivcu......

TZV '"vyvrazdovani arabskych vesnic"  bylo dokumentovano az jako odveta zidovskych teroristu za vyvrazdovani zidovskych vesnic - evidentne je rozsireny nazor, ze zide  maji pravoi pouze nechat se vyvrazdit a pak si stezovaty u araby ovladane OSN.........  britove meli teroristy z obou taboru zlikvidovat, avsak vse zacalo tim, ze britove si netroufli likvidovat arabske pogromisty jako ty bandy z hebronu........ 

Jakub S. 14.9.2009 19:43

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Velmi dobře řečeno, ty dva důvody, příteli! Zní to jako duchaplnost, leč je to prostě konstatování, že?

Marko 15.9.2009 0:56

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Souhlasim, vskutku dobre receno!

exulant 14.9.2009 17:40

Re: V Hebronu podle autorky prý:

No, ten vitr tady seli muslimsti arabove z Palestiny - a tu bouri sklizeji do dnes.

kopretina 14.9.2009 18:22

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Tak to nemáte pravdu. Židé jsou Semité, kdežto Arabové jsou z poloviny Hamité. Dnešní tzv. "palestinci" nemají s Filištíny NIC společného s "palestinci". "Palestinci" jsou Arabové, z poloviny Semité, kdežto Filištíni byli EGEJSKÝM kmenem. Původními obyvateli Země Israelské nejsou Arabové, ale ŽIDÉ. Židé měli v Israeli stát, a žili zde nepřetržitě, tu v větším, tu v menším počtu. A co se týká holocaustu, mají na něm velký podíl Vaši milovaní tzv. "palestinci", palestinští Arabové kolaborovali s nacisty, Husejní, vůdce palestinských Arabů žádal na Himmlerovi totální likvidaci Židů. Israel NENÍ a NIKDY nebyl rasistický stát, v Israeli mají Židé i Arabové stejná práva, rasistické a aparteidní jsou muslimské země, v muslimských zemích mají ženy a nemuslimové postavení hadru. Raději studujte dějiny a ne muslimskou propagandu. Israelité se jen bránili arabským teroristům, veškeré činy Israelců (Židů) byly jen reakcí na arabská zvěrstva.

Spirit 14.9.2009 15:40

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Věčně to samé. Že vůbec žili "praotci" Židů ani muslimů" nebylo prokázáno, Hebron byl amorejské město, postupně osidlované (nikoliv "dobyté") Židy, kteří se s Amorejci mísili, po roce 587 BCE osídlené převážně Edomity, dobytý Judou Makabejským až 167 BCE, pak Římany, stal se byzantským křesťanským městem, a od roku 638 v něm naprosto převládli Arabové. To, že někde (v Hebronu židovská, v Praze německá, v Kijevě před 100 lety polská, v Kosovu srbská, atd.) žila po staletí nějaká národnostní menšina, nezakládá právo té menšiny v tom místě vládnout, ale chovat se jako menšina, která uznává většinu. Autorka píše "Byl to Netanjáhu, kdo dal Palestincům Hebron!" Ne: Byli to Římané, Byzantinci, Arabové, Turci a Angličani spolu s historií Palestiny, kterou nelze popírat.

MF 14.9.2009 16:11

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Ano. Vždycky přišel někdo silnější a chopil se vlády. Dnes jsou silnější Izraelci. O co tedy jde?

kopretina 14.9.2009 18:29

Re: V Hebronu podle autorky prý:

To, že žili v Hebronu Židé je dokázáno literárními i arecheologickými prameny. Arabové se do Hebronu přivalili mnoho set let po Židech. Většinou se Arabové stali až po vyvraždění Židů Araby roku 1929. Arabové nemají právo si usurpovat Hebron.

jája 15.9.2009 16:24

Re: V Hebronu podle autorky prý:

vidím, že to, co historikům, jazykozpytcům a tak jasné není dosud, je diskutujícím ceklkem jasné, jestli židům patří Palestina, jako potomkům nějakých jiných židů, pak Praha je staré germánské město. TAkové blbosti moho plynout z pofidérních historických zázraků. A určitě Židé nebyli první, nakonec ani podle bible ne, museli vyvraždit Filištínské a vytlačit je a to podle bible. No a ta válka mezi Palestinci a Izraelci je taková jako poslední válka v Gaze celá 13 mrtvých Izraelců a 1 300 mrtvých Palestinců. Tedy spravedlivá odplata. Ano, v arabském a islámském světě dnes je sexismus, který jedno pohlaví považuje za dominantní a určující a vlastně panující vládnoucí ideologií spíš než islám a lepší to nebude, dokud pocit ohrožení a nespravedlnosti i za ukradení části Palestiny, kde je dnes už nepopiratelně Izrael, nebude stmeloval ovce a vlky a dokud v tomtou houfu ti nejbrutálnější nebudou určovat směr. Nakonec v židovském náboženství a v křesťanských jakbysmet na to žena není o nic lépe a i když největší výstřelky v útlaku ženy už snad jsou sto i  více let za námi, vrátit se může všechno. Ještě za Rakouska byl manželský sex pro ženu povinností a pro muže právem, kterého se může domoci i násilím. Tak kde je rozdíl? Jámyslím, že i u Izraelců ti, kteří chtějí mír a smíření (spravedlnosti už nejde docílit) se nemohiou dostat ani ke slovu a ani k moci. Izraelci z Evropy už nejsou semité a ano hamité ani omylem, vždyť se na ně podívejte. A je to jen jejich věcí. IZRAEL JE RASISTICKÝ STÁT A NEMÁ PRO SVÉ OBČANY NEBO VYHNANCE ROVNÁ PRÁVA nic na to nemění ani to, že V ISLÁMSKÝCH ZEMÍCH JSOU ŽENY UTLAČOVÁNY. Je ale zajímavé, že  v dobách šéfování křesťanů v Evropě se věda udržela právě v islámských zemích, kdežto v těch křesťanských se pálily čarodějnice.

kopretina 15.9.2009 20:24

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Nemá cenu se s Vámi přít, jen podotknu, že Eretz Jisrael Arabům NEPATŘÍ. Israel patří Židům, jednak zde byli před Araby a druhak si ho dovedou, zúrodnit a ubránit. Když srovnáte území patřící Židům a arabské vesnice, židovské jsou čisté, uklizené v arabských vesnicích je však bordel. Israel je DEMOKRATICKÝ STÁT, rasistické jsou muslimské země, kde nemuslimové nemají žádná práva, vykopli ze svých zemí na 900 000 Židů, to Vám nevadí.Tzv. "palestinci" odešli kvůli válce DOBROVOLNĚ na výzvy svých arabských bratří, že se vrátí na židovských kostech jako vítězové, Israel přežil. Arabové prohráli. Kdyby Arabové nezačali proti Israeli válku, nebyli by žádní arabští ani židovští uprchlíci. Israek¨lxi jsou čistí Semité, Arabové nikoliv, Arabové jsou Hamité. Vy nejste rasový inženýr, aby jste rozhodoval, kdo je a kdo není Semita. Genetické testy dokázaly, že Židé jsou Semité.

jája 19.9.2009 21:00

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Argument o nepořádných a pořádných byl už jednopu použitm nepořádní Češi a pořádní cílevědomí a svědomití Němci, tomu se musím smát. Palestinu i Arabové po staletí ubránili. Palestinci odešli tak dobrovolně jako Židé, kterým se před Němci podařilo uprchnout z Evropy, jejich vesnice Hagana, která si nezadá s jinými fašistickými skupinami, vypalovala. Izraelci, kteří Palestinu "dobývali" nebyli Semité ani náhodou, představovali směs všech možných národů, ras, kde žili jejich předci. Nakonec i teď jsou černí, bílí...a ani vy nejste rasový inženýr a co to vůbec je?Kdyby Izrael na odcizené půdě s mezinárodním požehnáním nevznikl, nespravedlivě, nebojovali by proti němu.Arabové.Izrael ukradl půdu i nad rámec schválení a nechce ji vrátit, to je v tom. Já myslím, že i Arabové jsou vlastenci a trpí tím.

Ï mezi Izraelci jsou názory, které prezentuji já. Nespravedlnost nepřinese smíření. Ti lidé teď ze situace nemohou ven a to ani jedni a ani druzí. Jo a Židé nedělali žádné masové genetické testy a když tak by zjistili je pravděpodobnou oblast původu předků,. Nakonec jsme všichni příbuzní , to je snad jasné.

čtenář 14.9.2009 11:24

A důvod?

A nemohl mít ten pogrom alespoň z hlediska Arabů nějaký důvod?

Harpyje 14.9.2009 12:06

Re: A důvod?

Ale zaručeně! Baruch Goldstein měl ze svého hlediska určitě také nějaký důvod. :-/

kopretina 14.9.2009 12:41

Re: A důvod?

Jistě měl i smyl holocaust. Němci přece právem vybyli Židy, Židé si přece moc vykakovali, že?

Jenda 14.9.2009 21:31

Re: A důvod?

Nejspis zas ten obvykly. Zavist.

xy 14.9.2009 9:27

Pogrom

..." Britští policisté nechali Araby po dvě hodiny zběsile řádit. Pak jeden z Britů, prý ze strachu o svůj vlastní život, jednou vystřelil do vzduchu a nastal klid. "...Podivný pogrom, který lze po dvou hodinách zastavit jediným výstřelem nota bene do vzduchu. Díky a nikoli navzdory britské politice (Disraeli) existuje stát Izrael.  

Harpyje 14.9.2009 10:07

Re: Pogrom

Ten pogrom netrval 2 hodiny, ale skoro 2 dni, jak je možno se dozvědět, když si člověk o tom něco přečte. Že Benjamin Disraeli umožnil vznik státu Israel slyším poprvé. Byl byste tak laskav, a uvedl nějaký link na toto téma?

MR 14.9.2009 10:22

Re: Pogrom

Kdybys ve skole daval pozor tak bys vedel ze britska politika v te dobe byla vyrazne proarabska.V dobe WW2 stanovili pristehovalecke kvoty,takze mnoho Zidu kteri by mohli do Palestiny uprchnout pred fasistickym rezimem zbytecne zemrelo.Vyhlasili prisne zbrojni embargo aby Zide nemohli nakupovat zbrane a branit se utokum arabske luzy,naopak arabum zbrane sami prodavali a nekteri Britove pozdeji bojovali v radach Arabske legie.Pogromum ze strany arabu se nesnazili branit,ale mnohdy jim sami napomahali.Po valce zadrzovali lode s Zidovskymi uprchliky z Evropy miricimi do Palestiny-velmi casto lidmi kteri prezili koncentracni tabory,a drzeli je za ostnatymi draty v internacnich taborech na Krete.Plody svoji politiky Britove sklizeji dodnes v podobe agresivni neprizpusobive muslimske mensiny

Marko 14.9.2009 10:55

Re: Pogrom

A co ma Disraeli s budovanim Statu Israel spolecneho, vzhledem k tomu, ze zemrel skoro 70 let pred jeho vyhlasenim?

Jakub S. 14.9.2009 11:06

Re: Pogrom

Jistěže vůůbec nic... to byl takový výstřel do zduchu, aby se hned ukázala informovanost!

Harpyje 14.9.2009 11:15

Re: Pogrom

No, byl Žid. Některým to stačí. Nezapomeň, že podle blběnky so "na nastaveni Izraelu zacal pracovat madarsky muz jmenem Herzl a byl to take on co  zalozil zionistickou organizaci. On v mladi nenavidel zidy a vetsinu zivota se pretvarel za krestana ale ke  konci zivota nastal byt fanatickym zidem. Take zacal spolupracovat s Hitlerem a dostal od neho podporu na nastoleni zidovskeho statu".

Omar 14.9.2009 12:25

Re: Pogrom

Co má společnýho Disraeli se státem Israel (teda kromě toho že byl žid)- nebyl náhodou v době jeho vzniku tak asi 80 let mrtvej?

kopretina 14.9.2009 12:43

Re: Pogrom

Naučte se číst, přečtěte si článek ještě jednou. Britové se báli ozbrojené arabské lůzy, která plenila vše nearabské. Také se za to britští křesťané omluvili. Vy jste další člověk, který numí číst. A jakou zásluhu má Disraeli na vynik židovského státu? To fakt nevím, vysvětele mi to.

Astonova Vila 14.9.2009 15:43

Re: Pogrom

Johnson: Dějiny židovského národa - velmi (pro mne) objevná kniha, je tam toho dost o Disraelim i o britské účasti na vzniku Izraele. A jinak: nakonec přišel Bůh k židúm a říká: Mám pro vás přikázání. A za kolik jsou? Jsou zdarma. Tak jich berem deset.

kopretina 14.9.2009 18:33

Re: Pogrom

Ano, Paula Johnsona mám také ve své knihovně. Ano, ve Velké Británii žili a do dnes žijí křesťanští sionisté, kteří se zasloužili o vydáni Balfourovy deklarace, nicméně později převládla v VB proarabská lobby a Britové kvůli hněvu Arabů zamezili Židům vstup do Eretz Jisrael v době války. To byl zločin.Také se někteří britští křesťané za tento zločin omlouvili.