9.8.2022 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

IZRAEL: Pomluva jako zbraň

Zadáte-li ve Wikipedii slova „noví historikové“, objeví se vysvětlení, že jde o skupinu izraelských historiků zpochybňující tradiční verzi izraelských dějin. Izrael se tak může pochlubit další jedinečností, protože žádný jiný národ ve Wikipedii nemá historiky zpochybňující svou historii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rudolf 25.5.2022 14:57

Přiznám se, že to, co mne trápí, je dlouhodobá víceméně prakticky (bohužel) prokázaná neřešitelnost Palestinsko-Izraelského konfliktu. Kdysi před pár lety na mne udělal velký dojem projev tehdejšího prezidenta Izraele v Interview ČT. Říkal tam, že při řešení tohoto konfliktu neexistují žádné zkratky. Vím o tom málo, ale myslím si totéž. Přeji oběma stranám tohoto konfliktu, aby našly a realizovaly řešení, které bude důstojné a přijatelné pro obě strany.

Pokud jde o výměnu protikladných (někdy i extrémních) názorů a pohledů na Izrael, ta mne ponechává chladným, protože mi existence něčeho podobného připadá přirozená a očekávatelná.

To, co mi vadí, a čemu bych přál (pokud možno) brzké a přijatelné řešení, je Palestinsko-Izraelský konflikt, který oběma stranám přináší mnoho zbytečného utrpení.