9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Samson 24.10.2021 3:15

A predsa len mi to pásmo Gazy a vyhnanie Židov nedá pokoja. V tom kritickom (2005?) roku som odcestoval, aby som bol čo najbližžie, tuším do Beeršeby. Tam sledovali "evakuáciu" s veľkým napätím: To raz vyženú aj nás, ktorých kedysi vyhnali, teraz sme tu u nás opäť DOMA, zveľadili sme púšť a postavili mesto? Mimochodom, evakuovaní Židia (ako tvrdí jeden z prispievateľov) neboli plne odškodnení, mnohí z nich roky nemohli nájsť v IL prácu. To, čo v Gaze vybudovali (smola spočívala v tom, že gazanskí Židia - okolo 8000 - neboli pri IL hranici, inak by Jeruzalem nemal problém túto malú oblasť "anektovať" ako Golany) po ich odchode z Gazy gazanskí (palestínski) Arabi vypálili všetko, čo po Židoch ostalo, okrem synagóg. Tie "osadníci" spálili pred deportáciou sami, aby sa na nich nevyvŕšili v tranze muslimovia citujúci koránske verše proti židom.

Oheň to akoby vyriešil. Spomenul som si na knihu od Heinricha von Coudenhove-Kalergi, príslušníka známej to rakúskej diplomatickej rodiny, ktorá mala väzby na "Ronsberg" (dnes Poběžovice v okrese Domažlice). Ten - hoci tvrdý katolík - vydal okolo roku 1900 knihu Antisemitismus (neviem to presne, knižky nemáte požičiavať ani dobrým kamarátom) a uvádza detaily z prvých pogromov v Európe od stredoveku (tie v muslimskom svete začali oveľa skôr). Oheň zohrával dôležitú úlohu a Coudenhove-Kalergi spomína pramene, v ktorých sa uvádza: Židov (židov) postavili s rodinami pred horiace hranice a dali im voľbu - prestupte na kresťanstvo alebo... Muži vraj váhali, ženy nie a skákali do plameňov aj s deťmi. V Gaze to až také nebolo, synagógy Židia zapáli a nechali sa odvliecť.

I. Samson 24.10.2021 2:01

Pripadne mi odvážne porovnávať situáciu vášho prezidenta a "Arikom". Funkcia prezidenta ČR ako "vrchného veliteľa" ozbrojených síl je (podobne ako na Slovensku) formálna a myslím, že Česko žije v takom priaznivom bezpečnostnom prostredí, aké ešte nikdy v dejinách nemalo. IL je na tom inak, teoreticky zajtra môže prestať existovať. Vedel niekto predpovedať, ako by sa pred niekoľkými rokmi vyvíjali izraelsko-egyptské vzťahy, ak by prezident z prostredia extrémistov (dokonca Muslimského bratstva) hnal svoj národ do ďalšej nezmyselnej vojny proti "židom"? V Káhire Jeruzalem nechal evakuovať izraelskú ambasádu, ulica bola u vytrženia - už je to tu! Našťastie to vzali do ruky pragmatickí vojaci, inak v Egypte kasta sama osebe. Lenže pre takú horšie sa skončiacu eventualitu IL musí mať vodcu, ktorý je okamžite funkčný, má za sebou obyvateľstvo, ktoré si ho zvolilo a podržia ho aj tí, ktorí to nerobili. "Arik", podobne ako J. Rabin alebo "Bibi" takými boli, dokonca s aureolou vojnových hrdinov. To, že v nejakom Česku prezident sotva stojí na nohách a je na hadičkách, českému národu neublíži, prežije to, heydrichiádu a Alfreda Rosenberga máte za sebou. Ak to s pánom prezidentom Zemanom bude trvať dlho (a možno to tak dlho už nebude), potom to musíte riešiť.

K situácii v Gaze sa nechcem veľmi vyjadrovať, bol to kontroverzný Šaronov krok, ktorý navyše najviac rozzúril gazanských Arabov. Tí by boli radšej uprednostnili "matku všetkých bitiek", ktorá by skončila vyhnaním sionistov. To by bolo slávy! To sa im ale nepodarilo, vyhnanie Židov svojími bola pre gazanských Židov tragédia, pre muslimských Arabov potupa, ostali im vykopnuté dvere, zločinnosť, korupcia, bezmocné odpaľovanie rakiet, postávanie pred "múrom" (ten okolo Gazy vystaval Izrael asi preto, aby mu Židia alebo arabskí Izraelčania neutiekali k susedom) a púštanie zápaľných balónikov mieru.

P. Hatina 23.10.2021 11:02

Tedy, že VIP osobnosti mají k dispozici mnohem lepší zdravotní péči než běžní pacoši, na tom asi není nic divného.

To podstatné je právě to, aby ti špičkoví lékaři , když už ho vyšetřují, dokázali vydat odborně správné lékařské stanovisko, protože to je to a co odborně ručí. Nikoliv tedy za to, co s tím stanoviskem pak udělají (různí) politici.

Tudíž, jestli v uvedeném příkladu pan Šaroch po opakované mrtvici ".. (vlastně?) už nikdy nenabyl vědomí, je dost velký rozdíl oproti Zemanovi, kterého zachytilo video, jak je sice aktuálně zesláblý leží opřený na postel, ale mluví se svými spolupracovníky, podrobně pročítá a komentuje podepisovanou listinu a ještě na závěr cituje přísloví v němčině.

V. Kain 23.10.2021 12:07

Hatina nemáte nějaké halucinace?Pokud jde o prezidenta,tak se lékaři bojí říci pravdu.Všelijak to okecávají a přitom moc dobře vědí jak na tom Zeman je.Čekají,že se to vyřeší samo a mají pravdu.

Z. Lapil 23.10.2021 17:01

Čeho se bojí? Že jim někdo utrhne hlavu, když řeknou, že Zeman je ve svých 77 letech starý nemocný pán upoutaný na lůžko?

Rozšířím téma: jedním z kritérií, zda prezident vykonává či nevykonává svoji funkci by měla být jeho schopnost sdělit osobně premiérovi za přítomnosti televize, zda a proč vykonává či nevykonává svoji funkci. Vlastně takový krátký projevík na způsob "Je mi blbě, ale počkejte pár dní, slibujou mi, že mě dají dohromady".

R. Toman 23.10.2021 9:14

A. Šaron byl oficiálně naživu osm let jenom "díky" tomu, že Izrael na rozdíl od dalších civilizovaných států nepovažuje za ukončení života člověka smrt mozku, ale srdce. A to mu fungovalo na přístrojích těch osm let.

H. Lukešová 23.10.2021 8:26

Budiž čest památce Arielu Šaronovi, generálovi, leč na stáří přišel o rozum, stažení z Gazy se ukázala jako tragická chyba. Krásná židovská města i se skleníky a s veškerým zařízením palestinští teroristé zdemolovali, zničili a posléze ovládli toto území a začali s nekonečným terorismem proti Izraelcům, ať už v podobě raket, ohnivých balónů či výtržnosti kolem gazansko-izraelské hranice.

P. Weisskopf 23.10.2021 9:25

On o rozum nepřišel a stažení z pásma byla velmi rozumná věc.Tam nešlo o to že všechny ty osady zaměstnávali araby za mizerný peníz a zisky plynuly do kapes převážně náboženských spolků.Tam šlo o to že už nikdo a nikdy nemůže Izrael napadat za okupaci pásma Gazy.To je fakt který ocenil celý svět a vzal vítr z plachet mnohým palestinským spolkům.A ty balony ,tunely a další pokusy by byli stejně jen z jiného místa.Za stažení z pásma byli všichni obyvatelé z pásma finančně dobře odškodněni a byli pro ně v Izraeli vytvořeny velmi dobré podmínky.Tak nechte Arikův rozum odpočívat v Pánu on to byl co pro Izrael vybojoval velká vítezství a stažení ač se vám to nelíbí bylo jedno z nich.

H. Lukešová 23.10.2021 10:23

Dokud Izraelci měli kontrolu nad Pásmem Gazy, rakety ani zápalné balóny a draky na Izrael nepadaly, ani tunely nikdo nekopal.

A jinak stejně dodnes levičáci obviňují Izrael za okupaci Gazy, ačkoliv nad ní Izrael žádnou moc nevykonává, žádní Židé v Gaze již nežijí ani tam nemá Izrael žádné své vojáky.

Jenže chtít od levicových antisemitů logiku je nemožné. Ti budou Židy a Izrael obviňovat ze všeho, všechen dnešní antisemitismus pochází od islámu a z krajní levice, z všelikých propalestinských hnutí.

P. Weisskopf 23.10.2021 12:03

Paní Lukešová a odkud ty rakety lítali předtím?Ato že lítali tak snad ani není potřeba dokazovat.A co se týká toho obvinování tak jsou to idioti ale o pásmu Gazy resp.okupaci není řeč. O těch ostatních to si oni rádi zgustnou ale svět už jim to zase kromě těch dobroserů evropských zase tolik nebaští.

P. Weisskopf 23.10.2021 0:43

Asi mám špatnou pamět ale Arik jak se Šaronovi říkalo měl mimořádně silnou pozici jako ministerský předseda.ON byl ve funkci a kdyby neonemocněl tak je dnes Izrael ještě mnohem dál než dnes.Tak mi uniká proč do voleb.Byl to on co ho mezinárodní sebranka štvala v souvislosti s tábory v Libanonu.Byl to on kdo nařídil vyklizení pásma Gazy.Byl to on kdo byl neustále terčem nenávistných útoku nacionalistických ortodoxních stran a umělým vyvoláváním potíží a neustálým útokům zaplacených novinářských skupin.Takže pane je nutno sdělit že on byl ministerským předsedou,on měl rozsáhlé pravomoci a on právě svým odkyzem dotáhla Kadimu k vítězství ve volbách.