2.6.2023 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

IZRAEL: Palestinští teroristé stupňují útoky

Ve čtvrtek provedlyspeciální jednotky akci v Dženínu, aby zastavily velký chystaný teroristický útok, o kterém měly zpravodajské složky zcela konkrétní informace. Vojáci, kteří tam přišli zatýkat, a nikoli bojovat, však byli okamžitě napadeni

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 30.1.2023 12:04

Je mi to líto, ovšem vzhledem k nedávným událostem ve vlaku v Německu a dvou kostelech ve Španělsku, tradiční to baště katolictví, dnes ovšem bezzubé, si troufám tvrdit, že v brzké době budeme Izraeli v této nebohulibé soutěži zdatnými konkurenty.:-/;-(:-(

M. Krátký 30.1.2023 11:32

Současné levičácké postoje USA, EU i našich tajtrlíků v pětikolce nahrávají arabským teroristům 24 hodin denně !!!!!! a marná je moje snaha neplatit dotace arabským teroristům ze státního rozpočtu ČR !!!!!!

H. Lukešová 30.1.2023 9:18

Palestinští teroristé nikdy nejednají jako osamělí vlkové, ale jsou zfanatizování palestinským vedením... Co uniká světovému mainstream...

1. Teroristé jsou oslavováni uvnitř celé palestinské společnosti a jejich podobenky jsou vyvěšovány na plakátech, které visí v mnoha ulicích palestinských měst a vesnic a jejich ohavné činy jsou glorifikovány radostným zpěvem a tancem, ohňostrojem a rozdáváním bonbónů dětem.

2. Školy nebo náměstí palestinské samosprávy v palestinských arabských městech byly pojmenovány po teroristech, kteří vraždili Izraelce. Například v roce 2010 bylo veřejné náměstí v El Bireh v Judeji a Samaří pojmenováno po Dalal Mughrabi,19leté vůdkyni palestinské teroristické jednotky, která v roce 1978 zavraždila americkou židovskou fotožurnalistu a 38 izraelských civilistů, z toho 13 dětí.

3. Představitelé palestinské samosprávy často navštěvují smuteční stany rodin teroristů, aby ukázali, jak si politické elity váží zesnulých teroristů.

4. Teroristické útoky stále častěji nepáchají členové různých teroristických organizací, ale nečlenové, kteří jsou k terorismu podněcováni palestinskými vedoucími představiteli.

5. Finanční výhody poskytované teroristům a jejich rodinám – systém „pay-to-slay“ v neúspěšné společnosti patří mezi největší pobídky pro zbídačené, ale radikální jedince. Palestinská samospráva poskytuje finanční pobídky k vraždám Židů. Čím více lidí terorista zavraždí, tím více peněz on a jeho rodina obdrží od vlády.

U příležitosti výročí nezávislosti Izraele v roce 2022 prezident Palestinské správy Mahmúd Abbás tento závazek obnovil. „Pay-to-slay“ vyplácí velké částky, které by mohly být použity ke zlepšení života lidí . The Washington Post uvádí: „V rozpočtu Palestinské samosprávy lze najít 350 milionů dolarů v ročních platbách palestinským vězňům, ‚mučedníkům‘ a zraněným.“ Tato částka je přibližně poloviční než částka americké pomoci palestinským Arabům.

H. Lukešová 30.1.2023 9:25

6. Šíření sociálních médií je často považováno za podporu volného toku informací a šíření hodnot svobody. Zdá se však, že palestinská sociální média se používají spíše k podněcování mladých lidí technikou, kterou vůdci používají. Nepravdivé je tvrzení, že Izrael útočí na mešitu Al Aksí nebo na ni zamezuje přístup, když ji ve skutečnosti navštívily statisíce palestinských Arabů volně během ramadánu s podporou a ochranou izraelské policie. Jakékoli izraelské protiteroristické akce jsou vykreslovány jako zlé činy vyžadující další teroristické atentáty jako pomstu.

7. Vedení palestinských Arabů nejen podporuje násilí, ale cítí, že musí udržovat radikální pozice, aby udrželo krok s rostoucí podporou jejich základny pro nejradikálnější teroristické organizace. Izrael dal Palestincům celou Gazu, která pak zvolila teroristy z Hamasu; Izrael se stáhl z jižního Libanonu, který pak byl svědkem převzetí moci teroristy z Hizballáhu podporovanými Íránem, a izraelské nastolení míru v dohodách z Osla se setkalo s rostoucí silou teroristické organizace Fatah.

Abbás, vůdce Palestinské správy, je nyní ve 13. roce toho, co mělo být čtyřleté funkční období. Od té doby zrušil všechny volby s vědomím, že podněcování, které umožnil, povede k jeho svržení ve prospěch radikálnějších prvků, pokud by někdy souhlasil s dalšími volbami. To demonstrovalo nebezpečí podněcování vašich mas, protože je snadné ztratit kontrolu.

8. Snad nejhroznějším neštěstím pro budoucí vyhlídky na mír je to, že učebnice palestinského arabského školského systému přispívají ke kultuře protiizraelské a protižidovské nenávisti – včetně přímého antisemitismu, ospravedlňování násilného džihádu a odsouzení izraelských práv existovat. Minulý rok byl zastřelen 17letý Palestinec ozbrojený nožem po pokusu o vniknutí do domu v Judeji a Samaří. Je příznačné, že navštěvoval školu, která vyučovala studenty „příšernému obsahu, který přímo instruoval žáky, aby zabíjeli Izraelce“. Stalo se tak po sérii útoků, které zabily 19 Izraelců

V. Kuhaj 30.1.2023 12:08

Víte, že při čtení vašich textů v sobě objevuji tendenci k únikovým reakcím? Přestat číst, popírat...atd., ačkoli samozřejmě vím, že máte pravdu. Ale s absencí efektivního řešení - lépe řečeno, s paralyzováním možnosti praktikovat efektivní řešení - cítím takovou bezmoc, že od toho svým způsobem utíkám. Tak nevím, jestli sem mám dát smajlíka s úsměvem, že mě situace dohnala k dětským, nezralým reakcím, nebo toho plačícího, protože si uvědomuji, k čemu to tady neodvratně směřujeme...

H. Lukešová 30.1.2023 12:18

Já když čtu tyto informace na internetu a píší na základě nich články a komentáře pod články jiných autorů, je samozřejmě píši s velikou bolestí srdci, ale vidím samozřejmě i jistou naději.

Tak např. jsem četla, že se zavražděné oběti Rafaelu Ben Eliahuovi se narodil vnuk, tj. jeho 22letému synovi Oru Ben Eliahuovi se narodil chlapec.

Stát Izrael je jedinou západní zemí, kde lidé věří v Boha a kde se rodí hodně dětí. Ačkoliv hodně izraelských Židů zemře při teroristických útocích, narodí se nové děti a ty vyrostou a budou mít své děti. Stát Izrael, židovská země, žije a vzkvétá navzdory všem antisemitům na celém světě. A to mě naplňuje radostí.

V. Kuhaj 30.1.2023 18:29

R^ To my tady vymíráme. 2,8 dítěte na ženu, aby byla zajištěna aspoň prostá reprodukce, to nedáváme ani náhodou. Tak ať to Izraeli vydrží. Ano, to je aspoň nějaká cesta, mít děti!:-)

H. Lukešová 30.1.2023 18:36

Ano, zejména věřící Židé mají hodně dětí, ultraortodoxní židovské ženy mají v průměru 6,64 dětí, ty ortodoxní 3,92 dětí...

České ženy mají v průměru 1,8 dítěte, a to jsme na tom prý "dobře", jo Německo 1,5 dětí a Itálie, kdysi katolická země, 1,1 dítěte. V Evropě probíhá naprosto dobrovolná autogenocida.

H. Lukešová 30.1.2023 9:05

Za zmínku také stojí, že matka palestinského teroristy, který zavraždil v Jeruzalémě sedm Izraelců, ho posléze náležitě ocenila, velebila ho jako hrdinu "palestinského odboje". To jen ukazuje, že drtivá většina palestinských Arabů jsou teroristé, nebo jejich sympatizanti. Izraelci nemají partnera pro mír.

V. Suchodol 30.1.2023 19:29

Jen tak mimo tema.....Kdyz jsem v diskuzi clanku na tuto tragedii na iDnes nazval palestinske teroristy "hovady", tak me cenzor na 15 hodin zablokoval ucet s vysvetlenim, ze ze muj comment byl "neslusny a vulgarni". Na moji stiznost a dotaz, jake jine synonymum pro vrazdici teroristy by eventuelne tolerovali se ani neobtezovali pochopitelne odpovedet. Tak to jenom, za ci stranu kope levicacka iDnes.:-)

H. Lukešová 30.1.2023 19:37

To mě absolutně nepřekvapuje. Jinak jsem četla statistiku, týkající se antisemitismu, že 68% veškerého antisemitismu ať už online, nebo fyzických útoků, pochází ze strany tzv. Palestinců a pro-palestinských progresivních levičáků. Což mě naprosto nepřekvapuje, být pro-palestinský znamená být antisemitský.

V. Suchodol 30.1.2023 20:19

R^

K. Křivan 30.1.2023 8:25

IDF musí zabíjet teroristy ne po kusech, ale po tisících. To je jedinné, co pomůže. Za jednoho Israelce tisíc palošů. Tento pomér stanovil HAMAS, tak se ho držte !

F. Navrátil 30.1.2023 8:09

Bezpečnostní situace v Izraeli se bude zhoršovat, stejně tak, jak se bude zhoršovat bezpečnostní situace v multikulturně rozvrácené Evropě.

H. Kotaz 30.1.2023 7:36

Proč by nestupňovali, když na to dostávají peníze nejen z EU !

J. Sládeček 30.1.2023 6:23

Jaké jsou počty mrtvých na obou stranách?

H. Kotaz 30.1.2023 7:35

:-)

H. Lukešová 30.1.2023 9:03

Více je palestinských obětí, protože e jedná o teroristy, kteří bojují s izraelskými vojáky a využívají navíc svých civilistů jako živých štítů, aby demoralizovali Izrael v očích Západu. Zabití palestinští Arabové jsou z drtivé většiny teroristé a část z nic civilisté vystaveni jako živé štíty v bojích. Takže vše je v naprostém pořádku.

I. Samson 30.1.2023 0:55

Tak, pani Zbavitelová, nie to zle napísané, vlastne je to veľmi dobrý pohľad na smutnú situáciu. Ale zasa to nie je v Izraeli také zlé ako v Jemene alebo Iráne, poprípade inde.

Nechcem sa odvolávať na nejakých tých Gilbertov, Bertrandov Lewisov alebo Leonov Urisov. Ale kompilátor židovských dejín - Paul Johnson - vo svojej povestnej knihe len tak mimochodom pripomenul, že na vrchole "šoa" náckovia dokázali len v Osvienčime (prepáčte mi, Poliaci) zabiť okolo 17. 000 Židov denne. A jeden každý "Einsatzgruppenmitglied" pred "cyklónom B" tých Židov zastrelil v priemere vyše stovky. A to každý deň, ak nebol totalmente "namol". Vyrátajte si to na obete v Jeruzaléme, Tel-Avive a kade-tade za posledné roky.

Takže na obete sme zvyknutí a bránime sa. Za stratené životy si budeme brať naspäť NAŠE územie, ktoré kolonizujete. Náš "land" je totiž SACRED. My sa vám tiež nepcháme do Mekky alebo Medíny. Nech sú vaše, tam niekde (preklad Koránu od Ivana Hrbeka) ste nás za "velezradu" začali vyvražďovať už za života Proroka. Šancí na dohodu s našou zemou ste mali mali dosť (tým neoslovujem Vás, pani autorka), nevyužili ste ani jednu.