17.10.2021 | Svátek má Hedvika


Diskuse k článku

IZRAEL: Opatření bezmocného státu

Díky zdi, plotu a výzvědné práci tajných služeb se Izraeli podařilo porazit vražednou Druhou intifádu a téměř neprodyšně uzavřít obsazená území před sebevražednými atentátníky. Zvládnout nejnovější vlnu teroru není tak snadné. Atentátníci jsou izolovaní jedinci a jednají „spontánně“, aniž by za nimi stála nějaká organizace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 10.12.2014 17:32

Sebevražedné útoky na civilisty

by mohly zastavit nejvyšší islámské autority, kdyby jednoznačně řekly, že se takový vrah nedostane do ráje, ale do pekla. Pokud vím, tak to žádný z oficiálních vykladačů Koránu neřekl. A pak jim věřte ty lži o mírumilovnosti Islámu ..

P. Lenc 10.12.2014 8:24

Po přečtení

diskuzních příspěvků bych se přiklonil k příspěvku pana Karbana zavést tzv. posmrtné tresty.Co může být pro fanatika horší, než představa, že vysněný ráj nebude, protože ho například polejí prasečí krví, případně jinak "zneuctí".

L. Křivan 10.12.2014 7:14

Jednoduché řešení.

Odarabit Israel, odarabit Evropu, odarabit Ameriku.

K. Kužel 10.12.2014 7:29

Re: Jednoduché řešení.

Když ono není nic tak jednoduché, jak by se zdálo. Řada Arabů jsou křesťané, to nevíte? A co Drúzové, jejichž náboženství je větví islámu, ale jehož pilířem je naprostá loajalita k zemi, která je jim domovem? Drúzové vstupují dobrovolně do IDF a je na ně naprosté spolehnutí i v nejnebezpečnějších situacích!

L. Křivan 10.12.2014 9:20

Re: Jednoduché řešení.

Vyjímky ! Žádný problém. A kolik je těhle vyjímek ?

K. Kužel 10.12.2014 9:28

Re: Jednoduché řešení.

Procento výjimek vám neřeknu. Ale možná to bude podobné jako procento Němců, kteří NEBYLI fascinování nacionálním socialismem.

NSDAP byla dělnická socialistická strana a měla obrovskou a nadšenou podporu v tak kulturním, vzdělaném a kultivovaném národu, jakým Němci byli a jsou.

B. Volarik 10.12.2014 9:25

Re: Jednoduché řešení.

S těmi Drůzy bych si nebyl tak jistý. Moje dcera se dlouho kamarádila s holkou z drůzské rodiny. původem z Libanonu. Kamarádění postupně přestalo, odumřelo, když holky začaly dospívat a rodiče kamarádky začali uplatňovat jejich pravidla. Holka nemohla nikam chodit, nemohla se zúčastňovat aktivit, které normálně holky mají rády a jsou v naší polečnosti zcela normální. Pak se moje dcera dozvěděla, že kamarádka se bude časem vdávat za někoho z Libanonu. Ženicha vyberou rodiče. Do Libanonu jezdí každý rok. S tou loajalitou k Americe to není moc slavné. Tady vydělávají peníze ale Američany se být necítí, Libanon pro ně zůstává prvořadým a stejně tak jejich náboženství. Kdyby došlo (jakože dojde) na ostrý střet mezi západní kulturou a jejich idiotskou ideologií, nevěřil bych jim ani za mák.

K. Kužel 10.12.2014 9:41

Re: Jednoduché řešení.

Pokud je mi známo, tak drúzové (píši s malým písmenem, neboť se jedná o náboženství, nikoli národ) skutečně vstupují do izraelské armády, ačkoli se na ně branná povinnost nevztahuje. Izraelským vojákům jsou opravdu "bratry ve zbrani" a jejich loajalita jde tak daleko, že když je Izrael ve válce s arabskou zemí, tak proti sobě bojují drúzové , kteří jsou doma v Izraeli s těmi, kdo žijí na druhé straně. To koresponduje s heslem ve Wiki:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Dr%C3%BAzov%C3%A9

B. Volarik 10.12.2014 21:41

Re: Jednoduché řešení.

Já spíš věřím své osobní a velmi konkrétní zkušenosti.

K. Kužel 10.12.2014 21:51

Re: Jednoduché řešení.

Zřejmě máte velmi rozvinutou schopnost zevšeobecňování jednotlivých zkušeností bez ohledu na jejich pravděpodobnou vyjímečnost. Tu víru vám ovšem nechci brát. Je to vaše věc.

J. Rechnovský 11.12.2014 17:47

Re: Jednoduché řešení.

Úplně bych si tím nebyl jist. Jeli jsme jednou k hoře Hermon přes drůzské městečko Majdal Shams na Golanech. Když jsme přejížděli náměstí, najednou naše auto obklopila skupina kluků tak kolem 15ti let. Chystal jsem se zastavit a říct aby uhnuli, ale najednou rána. Pak dal daší a znovu. Čert ví proč, ale začali na nás házet kameny. Nějak jsme je vykličkovali a raději odjeli z městečka...

K. Kužel 11.12.2014 18:36

Re: Jednoduché řešení.

Nejsem si jist, jaký má vztah vaše poznámka k mému textu. Jsou oni drúzové na Golanech příslušni k Izraeli? Asi ne. Měli jste izraelskou značku? Možná ano, možná ne. Měli k vám cítit loajalitu? Proč?

Já jsem nikde neřekl, že drúzové jsou andělé.

H. Lukešová 10.12.2014 12:26

Re: Jednoduché řešení.

Hlavně nepřijímat žádné nové muslimy do Evropy. ČR musí odmítnout nestydatý rozkaz EU o tom, že musíme přijmout 16,000 syrských muslimských teroristů, lidi, kteří jsou za peklo v Sýrii zodpovědni. Že Německo chce přijmout přes 150,000 muslimů jeho věc, ale ať nenutí Českou republiku k národní sebevraždě.

J. Vintr 10.12.2014 2:16

Ti magoři co vraždí, jsou muslimové

a věří, že se za svůj čin dostanou do ráje. Zároveň věří různým pověrám z nichž se některé týkají právě možnosti vstupu do ráje. Toho, kdo je odhodlán zemřít, nelze odradit žádným pozemským trestem. Prevence musí mířit právě na to, co je jejich cílem a využít pověr, kterým věří - to znamená "znemožnit" jim dosáhnout odměnu za jejich "mučednictví". Slyšel jsem, že v dobách, kdy se odpalovali sebevražední atentátníci, používaly se například v autobusech zavěšené nádobky s vepřovou krví, která by případného sebevražedného atentátníka pokropila a tím mu zabránila se dostat do ráje. Nevím, jestli se jim to osvědčilo, ale určitě by stálo za to tahle "vepřová" opatření rozšířit. Sebevražedné atentáty jsou natolik obludným počínáním, vymykajícím se jakýmkoliv normám civilizované společnosti, že proti nim nejde bojovat jen civilizovanými prostředky.

L. Křivan 10.12.2014 7:13

Re: Ti magoři co vraždí, jsou muslimové

Mrtvoly atentátníků nechat sežrat prasaty.  Pak se do jejich ráje zaručeně nedostanou.

L. Karban 10.12.2014 7:47

Re: Ti magoři co vraždí, jsou muslimové

Toto opatření se mnohým lidem může zdát nehumání, avšak není tomu tak, neboť zachraňuje životy jak potenciálních teroristů (kteří se ze strachu z věčného zatracení nikdy teroristy nestanou), tak jejich potencionálních  obětí. Zhanobení mrtvol desítek fanatiků s výsledkem záchrany byť jen jediného neviného života je dle mého názoru naprosto morálně ospravedlnitelné a tudíš morální. Z hystorie je známo že po zavedení posmrtných trestů v anglických koloniích v severní africe a na blízkém východě v druhé polovině 19. století mělo okamžitou a téměř 100% účinost , sebevražedné útoky po zavedení techto opatreni prakticky vymizeli do ukončení koloniální vlády.

H. Lukešová 10.12.2014 0:21

Co dělat? Jak řešit problém terorismu? Maximální kontorola

Arabů v Izraeli, co se dá dělat, prohledávat tašky a jiná bagančata. Jinak se terorismu bránit nedá. Omezit pohyb Arabů, kteří nemají izraelský pas. Někdo namítne, že je to kruté řešení, to bez pochyby ano, ale co naplat, můžou si za to Arabové sami, kdyby nepáchali terorismus, Izrael by nemusel přijmout bezpečnostní opatření.

P. Dvořák 10.12.2014 2:19

Re: Co dělat? Jak řešit problém terorismu?

Zlý a ošklivý Izrael.

Kdyby pořád dokola nepřijímal bezpečnostní opatření, nemuseli by Arabové páchat terorismus.

L. Karban 10.12.2014 7:08

Re: Co dělat? Jak řešit problém terorismu?

Tim chcete říct ze jsou Arabové jsou Izraelskymi bezpečnostními opatřeními nuceni páchat hromadné vraždy nevinných lidi včetně děti? Neumím si představit jakékoliv bezpečnostní opatření které by me osobně donutilo vztáhnout ruku na nevinného nedej buh pachat takova zvěrstva které denně páchají Arabove. Pokud jste to nemyslel jako ironii vřele vám doporučuji navštívit Palestinu a setkat se s opravdovimi obyčejnými Palestinci. Jsou to lidé z 90% vedeni od batoleciho veku k nenávisti ke vsemu nemuslimskemu a dle me osobní zkušenosti jsou to lidé velice zákeřni, chamtivi. Neříkám ze jsou všichni Palestinci potažmo Arabové špatní lidé ale naprosta většina jich podle základních etických měřítek západní společnosti špatných je.

P. Dvořák 10.12.2014 9:36

Re: Co dělat? Jak řešit problém terorismu?

Myslel jsem to těžce ironicky.

Druhá věta možná měla znít: "Kdyby Izrael pořád dokola nepřijímal bezpečnostní opatření, nemuseli by Arabové páchat terorismus a mohli si Izraelce v klidu jednoho po druhém podříznout."

L. Křivan 10.12.2014 10:48

Re: Co dělat? Jak řešit problém terorismu?

Ironie je potvora. Někdy se nepodaří. Ale ta druhá alternativní věta je dobrá.  Vystihuje přání Arabáčů.

L. Karban 10.12.2014 13:10

Re: Co dělat? Jak řešit problém terorismu?

V tom případě se Vám omlouvám za lehce nepřiměřenou reakci, nějak mi to po dlouhé noční směně nedošlo ;)

I. Fidrmuc 10.12.2014 16:54

Re: Co dělat? Jak řešit problém terorismu?

Takhle může mluvit jen magor!!!