15.6.2021 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

IZRAEL: Netanjahua čekají neřešitelné potíže

Izraelský prezident Reuven Rivlin pověřil sestavením nové vlády po čtvrtých předčasných volbách během dvou let opět premiéra Binjamina Netanjahua.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Guttmann 11.4.2021 17:27

Již několikrát jsem paní Zbavitelové doporučoval, aby si našla jiného koníčka než psát o Izraeli. Zaprvé málokoho zajímají různé nerelevantní detaily, o nichž mluví, a kromě toho ty nudné detaily ještě zatěžuje nepřesnostmi a svými předsudky získanými z dob komunismu. Například se domnívá, že Náboženská sionistická strana je rasistická, protože nechce spolupracovat s arabskou stranou Raam, která sice odmítá práva homosexuálů, ale jinak si zaslouží podílet se na vládě. Paní Zbavitelová nechápe, že Raam je islamistická strana, co odmítá nejen existenci homosexuálů ale i státu Izrael. Postě si paní Zbavitelová ze školy pamatuje, že náboženství je opium lidstva a tak proč by nebylo i rasistické, zvláště když je židovské.

M. Kolář 10.4.2021 10:05

Je smutné, že kvůli jednomu "věčnému" nečestnému premiérovi se takto poškozují instituce izraelské liberální republiky.. Co ostatně čekat od člověka, který otevřel Izrael vlivu ruské diktatury. A politicky z toho těží..

H. Lukešová 10.4.2021 8:33

Nechápu, nerozumím a nevím, co je na Náboženské sionistické straně "rasistického". Zajímalo by mě, jestli ti, co říkají, že je strana Náboženského sionismu "rasistická", četli její program a znali její stanovy. Jedná se zřejmě o úlitbu mainstreamu.