30.9.2022 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

IZRAEL: Netanjahu nejdéle vládnoucím premiérem

Izraelskému premiérovi Binjaminu Netanjahuovi se v sobotu splnil velký sen – dosáhl 4876 dní ve funkci, o jeden den tak překonal zakladatele státu Davida Ben-Guriona a stal se nejdéle vládnoucím předsedou vlády v historii země.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dvořák 24.7.2019 4:48

Jestli Salvini je populista,

potom Gita Zbavitelová je vítačka na plné pecky a kdo ví, jestli ne dokonce ortodoxní muslimka.

V. Kotas 24.7.2019 5:33

Re: Jestli Salvini je populista,

Takových je/objevuje se na ČRo PLUS mnohem víc.

P. Dvořák 24.7.2019 5:52

Re: Jestli Salvini je populista,

Nepřekvapuje mě to, nicméně ty lidi neznám, protože zpravodajství a spol. na ČT a ČRo už tři roky nesleduji.

Věřte mi, balzám na nervy.

H. Lukešová 24.7.2019 9:56

Re: Jestli Salvini je populista,

Gita Zbavitelová se hodně posunula doleva a k mainstreamu, aby si udržela místo v ČRo tak holt musí vysílat tak, jak si ČRo přeje.

P. Lenc 24.7.2019 10:33

Re: Jestli Salvini je populista,

Jo Petře a Haničko, vidím to stejně.

T. Hraj 24.7.2019 10:41

Re: Jestli Salvini je populista,

a pravicový už vůbec.

M. Šurgot 24.7.2019 0:36

Kazda mince ma dve strany.

Pokud ma byt pro pani Zbavitelovou italsky ministr vnitra Salvini kontroverzni pravicovy populista a madarsky premier Viktor Orban taky kontroverzni populista, tak se musim zeptat, jak muze byt Izrael “dobrym” statem, kdyz intenzivne chrani sve hranice.....

Salvini a Orban jsou tercem kritiky i za to, ze brani sve zeme pred najezdem Evrope a zapadni civilizaci nepratelskym vyznavacum muslimskeho nabozenstvi.

Navic - jak se diva Izrael a obecne zide na to, ze Nemecko, ktere zlikvidovalo sve integrovane nemecke obcany zidovskeho vyznani v plynovych komorach, o 70 let pozdeji zve do Nemecka neintegrovatelne muslimy ?! A nejen to, Nemecko tlaci tyto imigranty do cele Evropy a tomu, kdo se nechce podvolit, jeste ve spolupraci s Francii ( jako dva vedouci staty EU ) vyhrozuje sankcemi?!

Soucasny svet je natolik plny lehce dohledatelnych informaci, ze nelze jen tak odsoudit nekoho za neco, co se jinemu nelibi.

H. Lukešová 24.7.2019 1:27

Re:

Také nevím, co je Orbánovi a Salvinimu "kontroversního"...Že chtějí zachránit Evropu před nájezdem islámu.

Němečtí nacisté povraždili 2/3 evropských Židů, za klidného přihlížení západních spojenců i Stalina, i kvůli tomu, že Židé neměli svou vlast a teď mají tu drzost zastánci palestinských teroristů chtít Židům vlast- Zemi Izraelskou odebrat, pomocí takových hnusných kampaní jako je BDS, hnutí veskrze rasistického, antisemitského.

Chtít bojkotovat jedinou vlast židovského národa je projevem nejhoršího rasismu a antisemitismu. A "okupace"? Jaká okupace. Byl v Judeji a Samaří nějaký arabský stát? Existoval nějaký Stát Palestina? Neexistuje žádný palestinský národ. Celý Stát Izrael a Judea a Samaří dokládají starobylé židovské osídlení.

Z. Lapil 24.7.2019 12:18

Re:

Kontroverzního jsou ti dva tím, že s nimi mnozí nesouhlasí. V tom bych nic složitého neviděl.

Spíš mě zaujalo povraždění 2/3 evropských Židů "za klidného přihlížení...". Doteď jsem žil v domnění, že holocaust probíhal především v době, kdy byla válka v plném proudu. Klidné přihlížení si opravdu představuju jinak. Norimberské zákony a pod. jsou nepochybně naprosto svinská lumpárna, ale nejsou holocaust ani konečné řešení židovské otázky. O tom, že bude konečné řešení probíhat v Osvětimi, bylo rozhodnuto až v r. 1941 a připadá mi, že se s tím začalo v podstatě okamžitě, jak někdo (Rudolf Hoess?) přišel na to, jak zadání naplnit.

Dál nechť čte jen ten, kdo má poruce pořádného panáka.

Protože celá ta akce byla dost hrůzostrašně rozsáhlý technologický a logistický problém. Zkusil jsem jeden ošklivý výpočet a vyšlo mi, že 6 miliónů lidí po 50kg vydá sklad o velikosti fotbalového hřiště a výšce nějakých 17 pater čili 50 metrů. Spíš 2x tolik, protože tohle číslo je bez jakékoliv rezervy na vzduch. Z toho Osvětimí prošla polovina (dle R. Hoesse při Norimberském proscesu) až šestina (1,1 mil. lidí; dle muzea v Osvětimi). Obojí dle české wiki, Auschwitz.

H. Lukešová 24.7.2019 15:10

Re:

V jeruzalémském památníku holocaustu Yas Vashem je nacistická perzekuce Židů zachycena od počátku 30. let až do průmyslového vraždění. Počátečním urážením a znevažováním Židů holocaust začal, končil ghetty a vyhlazováním Židů.

Jsou důkazy, že se západním spojencům dostaly důkazy o masových vraždách již roku 1943, kdy již němečtí nacisté a jejich kolaboranti vyhladili přes 1 milion Židů a chování západních spojenců se nezměnilo. Železnice vedoucí do vyhlazovacích táborů bombardovány nebyly, stejně tak plynové komory a krematoria. A Velká Británie nadále zabraňovala Židům k vstupu do Palestiny, praktikovala brutální blokádu, miliony Židů bylo zavražděno i proto, že neměli kam jít. Britové Židům odepřeli jejich domov.

A i po WW2 se chování Britů nezměnilo, zavírali Židy do koncentračních táborů na Kypru, v Palestině zabavovali Židům zbraně, Arabům je dodávali, přihlíželi, někdy se však i sami pouštěli do pogromů proti Židům.

Zoufalé Židy na lodi Exodus, bylo jich 4,500 většinou lidí, co přežili koncentrační a vyhlazovací tábory, brutálně seřezali, použili proti nim střelné zbraně, 3 z Židů zastřelili, včetně 14letého chlapce. Na lodi Exodus byl i protestantský pastor John Grauel a ten vše řekl médiím, že Židé byli nezbrojení, s prázdnýma rukama, bojovali prakticky jen pánvemi, vařejkami, bramborami proti britským samopalům. Tento britský zásah však znamenal totální knokaut. Tentokráte veřejné vímění, státy v UNSCOP, kde bylo zastoupeno i Československo, Spojené státy i SSSR přinutil Brity, aby opustili Palestinu, vrátili mandát do OSN a ukončili více než třicetiletou hrůzovládu.

Britský mandát končil 14.5.1948, do té doby i během Války za nezávislost Britové blokovali břehy Palestiny, praktikovali embargo proti židovskému obyvatelstvu, doufali, že Arabové Židy smetou do moře. Ale naštěstí se přepočítali. Dějiny rozhodly a Židé se ubránili arabské agresi.

H. Lukešová 24.7.2019 15:10

Re:

...Yad Vashem...

Z. Lapil 24.7.2019 15:54

Re:

Neboli naše (moje) nedorozumění evidentně spočívá v různé definici holokaustu. Každopádně díky za shrnutí. Většinu toho vím, ale... Prostě díky za shrnutí :-).

Nejistě namítnu jen proti možnosti bombardovat Osvětim a příslušné železnice. Nebudu jitřit situaci úvahami o prioritách, jen připomenu, že - aspoň podle toho, co vím - neměli Britové letadla s dostatečným doletem. Mám dokonce dojem, že existují historky o nouzových přistáních do "Kanálu" skrze nedostatek paliva. A to, že Berlín, Praha, Plzeňská zbrojovka (ta asi především) či Drážďany byly bombardovány až vysloveně koncem války taky naznačuje, že by to mohla být pravda. Máte-li zájem, dejte vědět - zítra večer jedu na televizi na fotbal k člověku, který o letadlech hodně ví, třeba z něj vymámím něco, co budu schopen pochopit a reprodukovat.

Těch blokád bylo jistě povícero. Měl jsem v ruce knížku L. Feuchtwangera: emigroval z Německa do Francie coby známá osobnost prokazatelně v Německu pronásledovaná za "protiněmeckou činnost" a stejně skončil ve sběrném táboře coby Němec, a tedy potenciálně nebezpečný člověk.

H. Lukešová 24.7.2019 16:08

Re:

Ano, budu moc a moc ráda, když mi nějaké informace ozřejmíte.:-) Také mě to zajímá a bolestně zasahuje. A i o postoji katolické Církve k holocaustu by se také dalo diskutovat, k této tématice ale nemám dostatečné množství informací, takže nechci mystifikovat a vymýšlet si.

No jo, němečtí židovští uprchlíci čelili také i ve Velké Británii nenávisti, také i Britové považovali německé Židy také za Němce.

Jinak k tématice o věrolomné britské politice doporučuji knihu, nevím, jestli ji znáte, "Nebe, na němž nesvítily hvězdy", autor Rainer M. Schröder. Tam se dočtete všechna fakta o britské politice. Zatím jsem ji četla jenom jednou, ale hodlám si ji v nejbližší době přečíst ještě jednou.

Z. Lapil 24.7.2019 16:19

Re:

Pokusím se.

Z knížek mě zaujala tahle: https://www.databazeknih.cz/knihy/o-cem-mluvime-kdyz-mluvime-o-anne-frankove-210960.

H. Lukešová 24.7.2019 16:27

Re:

Děkuji, knihu si seženu. Zajímá mě vše o židovské tématice, tedy hlavně té moderní, hlavně o holocaustu, sionismu, budování Státu Izrael a dějiny Izraele.

J. Milota 24.7.2019 19:25

Re: dík za váš příspěvek

Vážená paní Lukešová, děkuji za váš příspěvek, pro mě (80) velice poučný exkurs do historie a o úloze GB za a po II WW.

Mám doma knihu Kdo jsou Židé a její rub Panská rasa. Obojí stojí za přečtení. S pozdravem J.Milota

H. Lukešová 24.7.2019 19:33

Re: dík za váš příspěvek

Dobře, dík za typ. Už se těším, budu mít hodně knih na čtení. :-)

H. Lukešová 24.7.2019 0:29

Tóra Izraelská zachránila Lid Izraelský

i ortodoxní náboženští sionisté a ultraortodoxní charedim patří k izraelské společnosti, posiluje a zachraňuje židovskou identitu. Rabíni, učenci a studenti udrželi židovské náboženství a židovské tradice během velké diaspory (galut). Právě kvůli nim, jenom kvůli nim Židé přežili jako národ a nerozplynul se mezi ostatními národy.

http://www.israelnationalnews.com/Articles/Article.aspx/23951