12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

IZRAEL: Násilnosti nepolevují

Situace v Izraeli se stále neuklidnila, třebaže počet izraelských obětí současné vlny palestinského terorismu zůstává na čtrnácti. Každý víkend však dochází k potyčkám palestinských výtržníků s izraelskou policií na jeruzalémské Chrámové hoře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 1.5.2022 11:20

Na čest oni pane Křivane hází bobek, když na ně v moslemínském Ráji čekají rozdychtěné panny ... 17? ... a jjeich rodina bude doživotně, co Abbás ergo Hamás bude/budou existovat, doživotní rentu z peněz UNESCO! Rv

J. Farda 1.5.2022 11:16

:-(R^

H. Lukešová 1.5.2022 8:50

Děkuji Vám, pane Fardo, také Vám přeji krásnou neděli.

J. Farda 1.5.2022 8:28

Nevrkla Vám kopretinová Haničko nikdy nic neřekne, on vždy jenom vyblije své zvratky a nikdy - na rozdíl od jiných serioznějších prorusáckých aktivistů, NIKDY nic neozdrojuje - naše ruštinářka Ruska Šorová by řekla superděbilizovaný ultrapalb, ale hlavně lhář non plus ultra - prostě prolhaný šmejd šířící z charakterové zvrácenosti prachsprosté lži. Tak se mějte, krásnou neděli a nezapomeňte dnes na rozkvetlý strom ... :-)

H. Lukešová 30.4.2022 20:34

Máte pravdu. Kdyby Izraelci odsunuli Araby do Jordánska, což je Palestinský stát, měli by klid. Co dělají Arabové v Zemi izraelské? Jenom terorizuji Židy. Tragická chyba. Stejně tak předání Chrámové hory Jordancům. Od kdy vítěz vrací území? Jenže co chcete od levice? Ta škodí v Izraeli i jinde.

K. Křivan 30.4.2022 20:29

Za to mohou ti politici, co dovolili arabům být v Israeli.

K. Křivan 30.4.2022 20:27

Jako by banda vrahů a teroristů měla nějakou čest ! ;-D ;-D ;-D

K. Křivan 30.4.2022 20:25

Na mezinárodní kritiku serre pes. odmuslimte vaše území, celé, očistěte ho od palošů. To jste méli udělat už ve estidenní válce. Neštékl by ani pes.

H. Lukešová 30.4.2022 10:44

Dnes brzy ráno (30.4.2022) palestinští teroristé zavraždili příslušníka izraelské bezpečnostní stráže u vstupu do izraelského města Arielu.

J. Nevrkla 30.4.2022 9:17

To už vám neřeknu. Článek o tom, že státy NATO dodávající zbraně na Ukrajinu nevědí, kde končí a bylo vysloveno podezření, že jsou pod rukou prodávány mimo jiné Hamasu. Jak jsem koupil, tak prodávám. Izrael by si jistě všimnul, pokud to tak bude.

H. Lukešová 30.4.2022 9:10

Ukrajinci dodávají rakety Hamasu? Odkud jste prosím vyčetl takové info?

J. Nevrkla 30.4.2022 8:52

A to se proslýchá, že rakety dodávané západem na Ukrajiny mizí neznámo kam, údajně je ovšem pod rukou Ukrajinci prodávají Hamásu. Tak v tom případě přeji Izraeli hodně štěstí.

H. Lukešová 30.4.2022 8:42

Mahmúd Abbás prohlásil, že terorista, který chladnokrevně zavraždil tři Izraelce v Tel Avivu dne 7.4.2022, „bránil zemi Palestinu a čest svého lidu“.

Prezident palestinské samosprávy Mahmúd Abbás a jeho vládnoucí strana Fatah ocenili teroristu, který zabil tři Izraelce při teroristickém útoku v Tel Avivu, teroristu z Palestinského islámského džihádu zabitého krátce poté při přestřelce s izraelskými bezpečnostními silami.

7. dubna zahájil Ra'ad Hazem zahájil palbu v kavárně v centru Tel Avivu Dizengoff St. a zavraždil Tomera Morada, Eytama Maginiho, celoživotní přátele oslavující Maginiho zasnoubení. O život přišel také Barak Lufan, který byl trenérem izraelského paralympijského týmu.

Hazem byl zabit při přestřelce s izraelskými bezpečnostními silami po nočním pátrání.

O dva dny později byl Ahmad al-Saadi z Palestinského islámského džihádu zabit při přestřelce v Jeninu s izraelskými bezpečnostními silami během protiteroristické operace. Oba byli z oblasti Jeninu.

Abbásovo poselství doručil jejich rodinám guvernér okresu Jenin Akram Radžúb při kondolenčních návštěvách rodin teroristů. Těchto návštěv se pod vedením Radžúba účastnili vedoucí představitelé palestinských bezpečnostních složek.

Prezident PA prohlásil, že oba „brání palestinskou zemi a čest lidu“ a jednají „v zájmu Jeruzaléma a mešity Al-Aksá“.

Rajoub řekl rodinám: "Krev mučedníků bude i nadále osvětlovat cestu k osvobození prostřednictvím naší národní jednoty, takže budeme bojovat proti extremistické vládě osadníků a její teroristické politice, která se zaměřuje na všechno palestinské."

Místostarosta Nazaretu Samir Saadi vyvolal po razii kontroverzi, když na Facebooku truchlil nad Saadiho smrtí a nazval ho „mučedníkem“. Izraelský server Kan News uvedl, že oba byli příbuzní. Tváří v tvář odporu Saadi příspěvek smazal a zamkl svůj účet na Facebooku.

Podle nizozemské studie citované Jerusalem Post „ramadán s sebou přinesl 200% nárůst teroristických útoků v Izraeli mezi lety 2005 a 2016“.

F. Navrátil 30.4.2022 8:14

Čím více se USA zaplétají do konfliktu na Ukrajině a čím více narůstá napětí mezi USA a Čínou (např. kolem čínské základny na Šalomounových ostrovech), tím více se bude šikovat islámský svět vůči Izraeli a tím více bude narůstat počet mrtvých při intifádách. Jestliže se Evropa vlastním rozhodnutím hodlá odstřihnout od ruského plynu a ropy a odevzdat se energeticky do moci islámských režimů, projeví se to nepochybně i na pozici Izraele a na nárůstů protižidovského násilí.