28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

IZRAEL: Napětí na začátku ramadánu

Tři útoky v Izraeli, které předcházely letošnímu ramadánu, vyvolaly zásadní otázku. Byl teror v Beerševě, Hadeře a Bnej Braku předehrou něčeho podstatně děsivějšího, co obyvatele Izraele v tomto měsíci čeká?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hlad 6.4.2022 16:25

Izrael (do)dává "palestincům" - mimo jiné - elektřinu, vodu,potraviny, lékařskou péči, pracovní příležitosti a dostává pouze smrtelnou nenávist.

Takže : "Ale vzájemná nenávist není dlouhodobým řešením pro žádnou ze stran konfliktu." je blábol.

V. Novak 6.4.2022 14:52

Nemůže za to Putin? To by bylo úderné!

J. David 6.4.2022 11:23

Rammadan, nic proti, ať přes den nežerou a jen lemtají vodu. Jejich volba. Ale, jak mi po nocích budou u baráku dělat kravál a brebentěním svých sůr budit má vnoučata, pak pomůže jenom parfors, karabáči musulman rozumí dobře, jalovou domluvu od kafíra však vnímá, jako jeho subordinerní slabost. Musulman se musí řezat, jinak zdivočí. Viz. Kadyrov, Vovky Putina Emir. Ale fousy má znamenité, pomalu jako nebožtík ajatollah Chomejní. Nu, a fousatý patriarcha Kirill, co dodat,"nemám rád farárov, pop v Mukačeve moju mater trtkal" (Terazky), na Olšanech popi v kryptě K.Kramáře popíjeli opulentně samohonku a blafali machorku, s líbáním obrazu "blagorodnoj mati" s požehnáním pražského . Církev pravoslavná. Duchovní správce církevní obce a představený katedrálního chrámu v Práglu: Jeho Vysokopřeosvícenost Michal, arcibiskup pražský a českých zemí. Jaroušek Duka má řeholní konkurenci, Míša pravoslavný. Kurňa, furt trvá papežské schisma, a kdy se budou baby modlilky plahočit do kopce na Velehrad, aby je tam pak celebroval duchovní vykradač vinných sklepů. Msgre Graubner, habitem opačným, od msgre Duky. Máme to ale čiperné myslitele "patres domicanus", ora et labora.

J. Hanzal 6.4.2022 12:51

Ve výčtu chybí ještě fráter antikrist, vlastizrádce a velký kamarád musulmanů a všech utěrkářů Halík!!

J. Karza 6.4.2022 8:42

Ramadán je fajn. Asi zajedu do Německa:-)

H. Lukešová 6.4.2022 8:24

Ramadán a džihád...

Přímá souvislost mezi ramadánem a džihádem je podpořena dlouhou historií a rozšířeným muslimským náboženským myšlením.

Vedoucí představitelé Palestinské samosprávy mezi izraelskými Araby jsou znepokojeni spojením mezi muslimským měsícem ramadánu a motivy terorismu a džihádu (svaté války) ve světle blízkosti mezi začátkem ramadánu a teroristickými útoky v Be'er Sheva , Hadera a Bnei Brak, která si vyžádala životy 11 lidí.

Šéf Arabského vyššího monitorovacího výboru Muhammad Barakeh tvrdil, že „izraelská propaganda“ představuje ramadán jako měsíc krve a teroru, zatímco je to měsíc soucitu a lásky.

Palestinští duchovní tvrdí, že za nedávné zhoršení bezpečnosti nese vinu Izrael, a obvinil izraelské politiky, že se rozhodli prezentovat ramadán jako příčinu násilí. Mezi beduíny v Negevu jsou ti, kteří vystupovali proti médiím a izraelským veřejným činitelům, obviňovali je z „démonizace“ Arabů a z toho, že se rozhodli prezentovat „arabský boj“ a měsíc ramadánu jako příčinu násilí a terorismu. .

Teroristická organizace Hamas však v jednom ze svých posledních prohlášení uvedla, že „vítá měsíc džihádu a šahády“, a vůdce islámského džihádu Ziad Nahala také řekl, že terorista, který provedl útok v Bnei Braku a zavraždil pět lidí, spojil povinnost půstu během ramadánu s povinností džihádu.

Nahala si pravděpodobně uvědomuje, že jeho poznámky spojující Ramadán a džihád mají dlouhou historii a jsou podporovány rozšířeným muslimským náboženským myšlením.

V historii islámu je ramadán považován za měsíc, ve kterém muslimové dosáhli velkých a významných vítězství nad Peršany, Mongoly, křižáky a Židy.

K velkým bitvám a vítězstvím muslimů, ke kterým došlo během ramadánu, patří bitva u Badru v roce 624, která proměnila islám ve v triumfující ideologii, a také dobytí Mekky v roce 630, které ukončilo pohanství na Arabském poloostrově.

Muslimská invaze do Andalusie v roce 713, stejně jako vítězství Saladina al-Ayoubiho nad křižáky v roce 1187, se odehrály během ramadánu.

H. Lukešová 6.4.2022 8:26

Během ramadánu v roce 1260 se také odehrála bitva u Ein Jalot v údolí Harod v severním Izraeli, během níž Mongolové byli poraženi v bitvě, kterou vedli s muslimy.

Jomkipurská válka se odehrála během ramadánu v roce 1973.

V posledních letech extremističtí muslimští duchovní často zdůrazňují spojení mezi půstem, jedním z pěti základů islámu, a džihádem. Prohlásili, že „ten, kdo obstojí ve zkoušce půstu, může obstát i ve zkoušce džihádu,“ a dodali, že Alláh zkoumá své věřící, kteří se vypořádají s výzvou půstu, než je vybere, aby čelili výzvám džihádu.

Islámský džihád v Gaze vydal pokyny ke zkrácení kázání v mešitách a také se zabýval povinností solidarity s rodinami „mučedníků“ (teroristů) a zraněných (během teroristických útoků), a také uvedl, že „toto je měsícem džihádu a obětí, vítězství a dobývání."

Islám má pět základních prvků: modlitbu, dobročinnost, šahadu (svědectví), pouť do Mekky a půst, ale extremistické islámské zdroje již mnoho let tvrdí, že půst je fází přípravy na džihád, protože připravuje duši na setkání se s Stvořitelem.

„Dech lidského půstu je lepší než vůně parfému,“ říkají extrémističtí muslimští duchovní a dodávají, že „člověk je dvakrát šťastný během ramadánu, poprvé, když smí jíst, a podruhé, když se setká s Alláhem. .“

B. Rudolf 6.4.2022 3:03

Říká se: "Připrav se na nejhorší, ale doufej v nejlepší." Takže je opravdu správné se připravit na možnost toho, že se zase začnou dít šílenosti. Ale vzájemná nenávist není dlouhodobým řešením pro žádnou ze stran konfliktu. Bohužel, zatím to vypadá tak, že je dlouhodobou skutečností. Je potřeba hledat možnosti jak žít v míru.

V. Hlad 6.4.2022 15:59

Izrael (do)dává "palestincům" - mimo jiné - elektřinu, vodu,potraviny, lékařskou péči, pracovní příležitosti a dostává pouze smrtelnou nenávist.

Takže : "Ale vzájemná nenávist není dlouhodobým řešením pro žádnou ze stran konfliktu." je blábol.

B. Rudolf 6.4.2022 18:13

Takže několikadenní bombardování Gazy považujete asi za akt milosrdenství.

J. Jurax 6.4.2022 18:41

To ani ne. Ale sebeobrany jo.

H. Lukešová 6.4.2022 18:44

Jednalo se o reakci na terorismus a akt sebeobrany a co prosím nyní říkáte na současnou vlnu arabského terorismu proti Izraeli, při které přišlo o život 11 Izraelců? Také akt arabského milosrdenství? Dobrý Žid, mrtvý Žid?

Žádná jiná země není sužována takovým terorismem jako Izrael a ten má povinnost bránit svůj lid ve své zemi.

B. Rudolf 6.4.2022 19:25

Terorismus je terorismus a bombardování je bombardování.

A trvám na tom, že vzájemná nenávist není dlouhodobým řešením pro žádnou ze stran konfliktu.

I. Španiel 6.4.2022 22:56

Vysvětlujte to muslimům