Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

IZRAEL: Na okraj Bidenovy návštěvy

diskuse (12)
Izraelský prezident Isaac Herzog udělil izraelskou prezidentskou medaili cti americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi jako „jako poděkování za to, že je skutečným přítelem Izraele“ a za „desetiletí trvající podporu bezpečnosti Izraele, prohlubování našeho spojenectví a boj proti antisemitismu“.

Izraelský prezident Isaac Herzog udělil izraelskou prezidentskou medaili cti americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi jako „jako poděkování za to, že je skutečným přítelem Izraele“ a za „desetiletí trvající podporu bezpečnosti Izraele, prohlubování našeho spojenectví a boj proti antisemitismu“.

Jenže toto ocenění nedává žádný smysl. „Skutečný přítel Izraele“ a „bojovník proti antisemitismu“ by neprováděl četné nepřátelské politické kroky podkopávající suverenitu a bezpečnost Izraele, které prezident Biden a jeho administrativa provádějí, včetně stamilionů dolarů z amerických daní finančně napomáhajících palestinskému arabskému teroru proti Židům.

„Opravdový přítel Izraele“ by také nevyužíval dočasné izraelské vlády k návštěvám symbolických institucí Palestinské samosprávy ve východním Jeruzalémě, jak to dělá Biden. Bývalý izraelský velvyslanec Danny Danon poznamenal, že tyto Bidenovy návštěvy jsou bezprecedentní a byly „vytvořeny, aby připravily půdu pro americkou administrativu, která by zpochybnila svrchovanost Izraele nad Jeruzalémem“.

Mezi nepřátelské politiky prezidenta Joea Bidena vůči Izraeli podle prohlášení patří např:

Biden se pochlubil, že palestinským Arabům poskytl 500 milionů dolarů z peněz amerických daňových poplatníků - a na své nadcházející cestě do Izraele oznámil další balíček pomoci pro zajištění fungování institucí Palestinské samosprávy. Toto financování politiky palestinské arabské vlády napomáhá terorismu a podporuje ho tím, že uvolňuje 400 milionů dolarů ročně, které Palestinská samospráva vynakládá na vysoké doživotní důchody, jimiž odměňuje arabské teroristy za vraždění Židů (Čím více Židů je zavražděno, tím vyšší odměnu palestinští zabijáci pobírají).

Kromě toho Biden obnovil financování UNRWA - která ve svých školách ukrývá rakety Hamasu, zaměstnává bojovníky Hamásu a učí děti vraždit Izraelce a Židy. Učebnice UNRWA, které se v současné době používají v celé Gaze i v Palestinské samosprávě, učí studenty umírat jako mučedníci zabíjením Izraelců.

Je velmi pobuřující, že Biden a jeho administrativa (včetně amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena a amerického velvyslance v Izraeli Thomase Nidese) odsuzují Izraelce za výstavbu domů v legální židovské domovině v Jeruzalémě, Judeji a Samaří, zatímco o masivní nelegální palestinské arabské výstavbě nenamítají nic. Bidenova administrativa neustále útočí na historická práva Židů

žít v Zemi izraelské.

Ovšem Biden po celou svou politickou kariéru útočil na Židy za to, že žijí v židovské historické vlasti. V roce 1982 tehdejší senátor Biden během zasedání senátního výboru pro zahraniční vztahy vyhrožoval tehdejšímu izraelskému premiérovi Menachemu Beginovi, že omezí pomoc Izraeli, pokud Izrael odmítne přistoupit na Bidenovy požadavky, aby Izraelci přestali žít v Judeji a Samaří. Premiér Begin slavně odpověděl: „Nevyhrožujte nám přerušením pomoci. Nebude to fungovat. Nejsem Žid s třesoucími se koleny. Jsem hrdý Žid s 3700letou historií. Nikdo nám nepřišel na pomoc, když jsme umírali v plynových komorách a pecích. Nikdo nám nepřišel na pomoc, když jsme usilovali o vytvoření naší země. Zaplatili jsme za to. Bojovali jsme za ni. Umírali jsme za ni. Budeme stát za svými zásadami. Budeme je bránit. A když to bude nutné, budeme za ně znovu umírat, ať už s vaší pomocí, nebo bez ní.“

Pravdou je, že Židé po staletí vlastnili půdu v Judeji, Samaří a Gaze a samozřejmě tam i žili. Tato území obývali v období Osmanské říše (1518-1917) a britského mandátu (1922-1948). Byli však později vyhnáni jordánskou a egyptskou agresí, kterou neuznaly ani ostatní arabské země, natožpak mezinárodní společenství obecně. Pokud se někdo hlásí k názoru, že Žid nemá právo žít na půdě, která mu patří, ať už je to kdekoli z důvodu, že je Žid, pak se vlastně hlásí k nenávistným nacistickým norimberským zákonům - mnohé z nich dnes platí v rasistických právních kodexech arabských zemí, jeden (jordánský) zákon uvádí, že prodej půdy Židovi se trestá smrtí,stejné rasistické zákony přijala i Palestinská samospráva.

Biden se celý život dopouštěl nesčetných útoků, včetně neustálého nátlaku na Izrael, aby zakázal Židům stavět domy v Judeji a Samaří a Jeruzalémě.

Co hůře, Biden prohlásil, že ihned po své nadcházející cestě na Blízký východ obnoví snahy o vyjednání katastrofální dohody s Íránem.

Avšak tato dohoda představuje smrtelné nebezpečí pro přežití Izraele. Dohoda by Íránu poskytla cestu k jaderné bombě během několika málo let a Íránu by poskytla okamžité úlevy od sankcích ve výši 90 miliard dolarů, ze kterých budou profitovat teroristické organizace Hamas a Hizballáh. Bidenova administrativa prohlásila, že je i nadále odhodlána tuto hroznou dohodu oživit, a to i posléze, co Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) minulý měsíc uvedla, že dohoda je mrtvá kvůli tomu, že Írán odstranil monitorovací zařízení a kamery, a dokonce i poté, co Rada guvernérů MAAE 8. června 2022 Írán odsoudila za to, že neposkytl věrohodné informace o vyrobeném jaderném materiálu nalezeném ve třech neohlášených lokalitách.

Biden do vrcholných funkcí ve své administrativě také jmenoval řadu antisemitů. Patří mezi ně např: zástupce náměstka ministra pro izraelské a palestinské záležitosti Hady Amr - který kdysi napsal, že se „inspiroval intifádou“ (teroristické války, během nichž arabští teroristé zavraždili nebo zmrzačili přibližně 10 000 Izraelců), zástupkyně ředitele Úřadu pro legislativní záležitosti Bílého domu Reema Dodin - která ospravedlňovala a dokonce podporovala sebevražedné bombové útoky proti Židům, organizovala protiizraelská shromáždění a šířila četné urážky na cti, včetně nepravdivého tvrzení, že Izrael odpírá tzv. Palestincům jídlo, vodu a lékařskou péči, vedoucí představitel Rady národní bezpečnosti Spojených států amerických Maher Bitar - který organizoval protiizraelskou konferenci Hnutí palestinské solidarity (Palestine Solidarity Movement) na univerzitě Georgetownu a vedl na ní zasedání, které démonizovalo Izrael a také zastával pozice v protiizraelských nenávistných organizací Sabeel, Students for Justice in Palestine (SJP), Badil, „Nadaci pro mír na Blízkém východě“, tisková mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierre - která pomáhala organizovat bojkot významné proizraelské konference ze strany demokratických prezidentských kandidátů, právnička a vysoká vládní úřednice, která v současné době slouží jako ředitelka Národní zpravodajské služby Avril Haines - která podepsala štvavý dopis lživě obviňující Izrael z násilí, terorismu a podněcování, právník, politolog a vyjednavač jaderné dohody s Íránem roku 2015, známá jako Společný komplexní plán (JCPOA) apologet Hamasu a jaderného Íránu Robert Malley a řada dalších.

Biden ani nedokázal odsoudit antisemitskou skvadru demokratů (Rashida Tlaib, Ilhan Omar, Ayanna Pressley, Alexandria Ocasio Cortez) v Kongresu ani proti ní zakročit. Štvavé antisemitské projevy, tweety a legislativní návrhy této skvadry pomáhají podněcovat antisemitismus v celých Spojených státech.

Děsivé je, že namísto odsouzení antisemitismu této skvadry Biden 18. května 2021, kdy byl Izrael ostřelován více než 4300 raketami Hamasu, důrazně chválil antisemitskou kongresmanku Rashidu Tlaib, která se staví proti samotné existenci Izraele. Krátce poté, co Tlaib opět propagovala protiizraelský bojkot a lživě označila Izrael za stát apartheidu, Biden Tlaib odpověděl „Obdivuji váš intelekt, obdivuji vaši vášeň, obdivuji váš zájem o mnoho dalších lidí. Jste bojovnice a Bůh vám děkuje za to, že jste bojovnice.“

Na Univerzitě George Masona v září 2021 viceprezidentka Kamala Harris nejenže odmítla odsoudit antisemitského studenta, který lživě obvinil Izrael z páchání „etnické genocidy a vysídlování lidí“ , ale místo toho viceprezidentka Harris tuto nenávistnou lež podpořila a prohlásila: ‚Vaše pravda by neměla být potlačována a musí být slyšet. Biden odmítl kritizovat a zaujmout stanovisko k tomu, že viceprezidentka souhlasí s antisemitskou urážkou na cti.

Bidenova administrativa nadále podporuje vytvoření palestinského arabského státu, který bude teroristickou diktaturou na zákonné izraelské půdě, což je další existenční nebezpečí pro Izrael. Ministr zahraničí Antony Blinken dokonce zdůraznil prosazování takového teroristického státu během Blinkenova blahopřejného telefonátu dočasnému izraelskému premiérovi Yairu Lapidovi.

Bidenova administrativa neustále tlačila na Izrael, aby umožnil otevření nelegálního, rozdělujícího a nehospodárného americko-palestinského konzulátu v Jeruzalémě, a to navzdory silnému izraelskému odporu vůči takovému konzulátu. Konzulát má podkopat svrchovanost Izraele v jeho věčném hlavním městě Jeruzalémě a rozdělit ho. Otevření konzulátu by bylo v rozporu s americkým zákonem o velvyslanectví v Jeruzalémě z roku 1995, Vídeňskou úmluvou o konzulárních záležitostech a dohodami z Osla. Americké ministerstvo zahraničí na tiskovém brífinku 31. května 2022 znovu ujistilo, že Bidenova administrativa je odhodlána tento nezákonný konzulát otevřít.

Přiznání izraelského ministra zahraničí potvrzuje, že Biden silně tlačil na Izrael, aby souhlasil s předčasným příměřím v květnu 2021 a to dříve než Izrael mohl zničit teroristickou infrastrukturu Hamasu a palestinského Islámského džihádu v Gaze. Díky tomu mohly Hamas a Palestinský islámský džihád opět ostřelovat izraelské civilisty tisíci smrtících raket. Bidenův nátlak zasáhl do mezinárodně uznávaného „práva státu podniknout vojenskou akci na ochranu svých občanů ve smrtelném nebezpečí“.

4. července 2022 Bidenova administrativa v prohlášení, které zřejmě mělo zastrašit novou izraelskou prozatímní vládu, tvrdila - v rozporu s důkazy - že izraelská kulka „pravděpodobně“ zabila novinářku Al-Džazíry Shirin Abu Akleh za situace, kdy teroristé z Palestinského islámského džihádu stříleli nevybíravě na izraelské vojáky a další osoby.

Souhrnně řečeno, Bidenova administrativa neustále vyvíjí nátlak na Izrael a podkopává jeho práva, bezpečnost a suverenitu. To není politika „skutečného přítele Izraele“ a „bojovníka proti antisemitismu“. Udělení tohoto významného ocenění Bidenovi pouze povzbudí jeho další nepřátelskou politiku vůči Izraeli, neboť vyšle signál, že Izraeli Bidenova chybná politika nevadí.

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Ivo Fencl
15. 7. 2024

Od té doby, co zemřel Kennedy, neustalo rojení konspiračních teorií ohledně jeho smrti.

Neviditelný pes
15. 7. 2024

Dyktando, můj velký, rezavý přítel je stájový aristokrat

Daniel Vávra
15. 7. 2024

Jednoduchý návod, jak řídit stát

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

Aston Ondřej Neff
12. 7. 2024

ANO – kromě trvalého vzestupu – zaznamenalo dva úspěchy v poslední době. V eurovolbách zabodovalo...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Václav Vlk st.
12. 7. 2024

Jak by pravil nezapomenutelný major Terazky: „Herr, súdruh, tavarišč geněrál, som daký zmätený!“ Aj...

Jan Ferenc
13. 7. 2024

V řadě případů, hlavně malých stálých pohostinství, však jde také o krácení tržeb, tedy šizení...

Lidovky.cz, ČTK
15. 7. 2024

Matthew Crooks, jehož úřady identifikovaly jako střelce, který se v sobotu na předvolebním mítinku...

ČTK, Lidovky.cz
15. 7. 2024

Česká tenistka Barbora Krejčíková se po sobotním triumfu ve finále wimbledonské dvouhry posunula na...

Valentýna Bílá
15. 7. 2024

Dvojice, která mávala během Slavnostní svobody v Plzni vlaječkou s nacistickým křížem, nesouhlasí s...

Lenka Štěpánková
15. 7. 2024

Váleční uprchlíci z Ukrajiny za první čtvrtletí letošního roku přinesli do českého rozpočtu téměř...

Lidovky.cz, ČTK
15. 7. 2024

Americký prezident Joe Biden vyzval k uklidnění na politické scéně a odmítl násilí v politice,...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz