6.7.2022 | Den upálení mistra Jana Husa


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 15.5.2022 13:58

Zásadní chybou Izraele byla naivita, s níž ve víru solidnosti poražených Jordánců, ocenivších velkorysost vítěze války 1967, předal po vítězné válce a obsazení celého Jeruzaléma správu Chrámové hory jordánské WAGF. :-/ https://wikipredia.net/cs/Temple_Mount

M. Hoblík 15.5.2022 10:00

Dlouhá, staletí se vlekoucí problematika, spojená se Židy. Kolik je ještě národů podobného charakteru?

J. Nevrkla 14.5.2022 9:47

Obdobně přístupuje Amerika a její satelity i k ukrajinským požadavkům. Navíc je vší silou vyzbrojují, radí, či spíše řídí.

R. Kováč 14.5.2022 22:23

Můžete být konkrétní k těm Ukrajinským požadavkům?

B. Bublina2 15.5.2022 1:52

proč něco vysvětlovat a být konkrétní..co vás k tomuto pořadavku opravňuje?;-D

J. Farda 15.5.2022 18:59

Proč by Vám Nevklo něco vysvětloval, když už ve Švejkovi bylo jasně řečeno, že ten marockej sultán je prej moc hodnej člověk! A už jste se letos koupal v Malši? ;-)

E. Novotny 13.5.2022 16:53

Bidena jsem nevolila a jsem tomu rada, ale Trumpa bych nevolila zrovna tak. Nevim, jestli Biden je politicky hochstapler, spis mi pripada jako ze toho neni uz schopen rozhodnout.

K. Filip 13.5.2022 20:41

Biden je jen loutka, senilní, nemocný stařík. Nitky za něj tahají spolustraníci v pozadí.

R. Holub 13.5.2022 22:32

To jste volila Hilary? Ja jsem volil Trumpa. V podstate vsehcno co udelal za ty ctyri roky bylo dobre. Bohuzel vlez' do pasti toho 6.1.21, coz byla jeho nejvetsi chyba. Zajimalo by me - koho byste chtela volit v r. 2024?

J. Plzák 13.5.2022 16:08

Z uncut-news: Znepokojivé jsou i nejnovější údaje z Austrálie. 7. května Sydney Morning Herald přinesl titulek : „Žijeme s Coronou, ale umírá nás víc než kdy jindy“.

E. Novotny 13.5.2022 16:45

Zdravim z coronoveho zazemi, jednu coronu pozitivne mam. Dal zdravim Janu Vaclavikovou, jeji diagnozna byla naprosto rpavna. Nejak bylo atd....

E. Novotny 13.5.2022 16:46

spravna

A. Renjascu 13.5.2022 12:54

Levhart své skvrny nemění, takže nechápu vaše překvapení paní Lukešová. Vzhledem k mentálnímu stavu osoby okupující v současné době "křeslo" prezidenta USA je spíše otázkou, proč mají tak vyhraněný antisemitismus i osoby, které tohoto mentálně nezpůsobilého starce dosadili proti vůli voličů do funkce a jaké jsou ve vztahu k Izraeli (a nejen k němu) jejich záměry. Holt Trump byl jiný formát a to nejen ve vztahu k Izraeli a arabským zemím, ale i ve vztahu k Rusku...

H. Lukešová 13.5.2022 13:00

Biden jmenoval do své administrativy samé antisemity, ať ty, co mají vztah k palestinským teroristům nebo dokonce i představitele pro-íránské lobby. Kdybych je měla zmínit úplně všechny, článek by byl špatně čitelný a nepřehledný...Jenom zmíním jednotku "Squod", která v současnosti ovládá Demokratickou stranu, skupina krajně levicových politiků, spíše političek...Trumpa je věčná škoda, pan politik...

V. Kuhaj 13.5.2022 13:25

Je to tak půl roku, co jsem vyjádřil skepsi, jestli USA i nadále budou držet s Izraelem. Nehraju si na jasnovidce, tohle mi přišlo docela jasné. I výběr svých poradců provádí Biden zvláštně, tedy jestli ten výběr provádí on, samozřejmě. Jeho poradce/kyně/ pro jadernou energetiku je toho důkazem. A jak se sluníčka štětily, když se proláklo že jím jmenovaná černošská soudkyně je lesba.

Ano, z čeho jsme si dělali před pár měsíci srandu, je tady s plnou parádou - priority vládnoucích politiků USA přesně kopírují to zvrácené hnutí, kdy se vše musí řídit přáním těch, kteří mají problém; různých...sexuálů (vyjma hetero, ti nikoho nezajímají), bezdomovců, feťáků, nemakačenků... to vše nejlíp barevných. Z těch nikdo nestojí o tradice pracovitosti, moudrosti, předvídání, šetření atd. Společný jmenovatel? Židokřesťanské kořeny Evropy a USA. Takže, paní Lukešová, buď budeme pomalu sledovat pomalé umírání, nebo se něco odehraje. Jenže to "něco" je tabu. Putin to porušil a dohrál, to ví každý. Je to pojištěno. Kdo se ožene, bude navždy zavržen. Tomu tedy říkám vyhlídky...:-/

H. Lukešová 13.5.2022 14:39

Pane Kuhaji, jak víte, já píši o hodně tématech, levicového a islámského antisemitismu, palestinianismu, ale jedno téma je i pro mě tabu, o kterém si absolutně netroufnu napsat a používán také autocenzuru, zkrátka nemůžu a nesmím a ani se o tom tématu v žádném českém médiu nedočtete. Jedná se o antisemitismus zradikalizovaných černochů.

V New Yorku a jiných amerických městech se den co den dějí násilné útoky proti Židům a tyto Židy nemlátí bílí neonacisté, ale samozřejmě představitelé pro-palestinských hnutí a mnohdy také černoši. Jednou kdysi byl v babišovinách (v MfD) článek nějak když jedna menšina (černošská) útočí na druhou (židovskou). A antisemitismus uvnitř černošské společnosti je násobně vyšší než u bělochů a jedná se o velký problém.

Ale o tomto napsat by znamenalo podřezat si pod sebou větev, byl byste okamžitě označen za rasistu a afrofoba... a jednalo by se o společenskou likvidaci. Bohužel.

D. Laurencikova 13.5.2022 20:32

Tak jste to napsala aspon tady;-). Za rasistu je dnes clovek oznacen z uplne nicotnych duvodu, jak uz jsem zminila, sance tomu uniknout, nejsou velke. Za antisemitu ostatne take. Staci pouzit v nejake souvislosti slovo "Globaliste" a sups, je to tady! Protoze se udajne jedna o jakysi "kod pravicovych extremistu", to musi clovek vedet, i kdyz ma na mysli jenom proste ty, kteri globalne agituji... Ja myslim, ze by se na tyto nesmysly nemelo brat ohled. Kdyz je cisar pan nahy, tak to tak proste je. Fakt je fakt a kdyz na to prijde, tak si ho clovek vzdycky uhaji. Ale samozrejme nevim, v jake spolecenske pozici se nachazite a verim, ze mate svoje duvody k opatrnosti.

H. Lukešová 13.5.2022 22:14

Ano napsala jsem, co mám na srdci, alespoň v diskusi zde. Jak kdysi napsal pan Křivan, nepřítel naslouchá a vše vidí... Jistá obezřetnost je nutná.

Jinak jsem Vám to už psala, všechen antisemitismus pochází od islámu a zleva. Pravicový antisemitismus neexistuje. To ať si každý vykládá, co chce...

R. Holub 13.5.2022 23:47

To je komplikovany protoze kdybych v nejake debate na te nasi universite rek' ze to, ze neni treba 50% fyzicek, neni dukaz ze tento nedostatek "parity", "equity" (tomu rikaji), ze bili muzi je diskriminuji. Asi by me pozadali abych resignoval. Pak nebudu mit pristup na universitni knihovnu, casopisy - a moje moznost pracovat bude temer znemoznena. A potom budu rikat - oni me vyhodoli, to neni moje vina ze nemuzu dokoncit nas projekt atd. Chci rict' ze to neni jenom zbabelost na me strane...

D. Laurencikova 14.5.2022 7:28

Nepritel nasloucha a vse vidi.... Ano. Ale, pokud se neodvazime problem vubec pojmenovat, pak ho nemuzeme resit. To je to dilema.

H. Lukešová 14.5.2022 22:40

Teď se zeptám Vás úplně mimo téma článku. Také Vám na Neviditelném psu skáče reklama "Stojíme za Ukrajinou?" Mně ji tam internetový vyhledávač pořád hází.

D. Laurencikova 15.5.2022 8:16

Doposud jsem si takove reklamy na NP nevsimla. Ale jinak je vsude, vcetne bank.

J. Kočvar 15.5.2022 2:32

Pravicový křesťanský antisemitismus byl historicky vzato nesmírně silný, ne-li dominantní. Action Francaise, u nás Rudolf Vrba (páter), ve Španělsku Katolická Veličenstva...

H. Lukešová 15.5.2022 8:05

Ano, to bylo kdysi dávno. Křesťanský antisemitismus existoval a dodnes existuje, ale nemyslím si, že by byl pravicový.

Konec konců Evangelia jako taková, jsou levicová, potvrzují to různé pasáže, např. když Ježíš vypráskal obchodníky z jeruzalémského chrámu, nebo když následovník měl zapřít sebe, rozdat všechen svůj majetek chudým a sám žít jako poustevník, Evangelia líčí bohatství jako hřích... "spíše projde velbloud uchem jehly, než bohatec do nebes"...

Ovšem v současnosti pochází antisemitismus výhradně zleva a od islámu, tj. z pro-palestinského hnutí. Za veškeré útoky proti Židům v diaspoře, můžou zastánci palestinských Arabů. Pod pojmy "svobodná Palestina od řeky k moři", "nechceme dva státy" (tj. existenci Izraele) jsou Židé surově biti a napadáni.

Být pro-palestincem znamená být antisemitou, protože tito lidé popírají právo Izraele na existenci, přejí si záhubu a zničení 7 milionů Židů, tam žijícím. To je nutné si pamatovat.

H. Lukešová 15.5.2022 9:15

.......tedy do království nebeského.......

D. Laurencikova 13.5.2022 20:39

Takze verite tomu, ze boj neustane, dokud v Kremlu nebude sedet prezident homosexual, nebo jeste lepe transzena a ruske deti se nebudou uz v sesti letech ucit vsechno o analsexu, tak jak uz je tomu na pestrem, demokratickem a tolerantnim Zapade?

D. Laurencikova 13.5.2022 20:17

R^R^

R. Holub 13.5.2022 23:22

Ten "squad", Alexandria Ocasio-Cortez, Ilhan Omar , a jeste dve cernosky, jsou otevrene antisemitske/antiizraelske. Jenom dodatek (zmineny zde nedavno s pi Lukesovou), asi 70% americkych Zidu voli Demokraty. Jeden, nas znamy lekar, me zduraznoval ze Biden je kompromis, a ze vubec Amerika je zeme "stredu".

V. Čermák 13.5.2022 13:14

Tak Trump byl neřízená střela, tedy nikým neřízen. Biden žvanivá je loutka. Za Trumpa by se Ukrajina určitě nestala drzým klackem na Rusko...

D. Laurencikova 13.5.2022 20:40

R^R^