20.10.2021 | Svátek má Vendelín


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Marko 2.9.2009 0:04

Re: Kibuc je rasistická instituce

Neni to pravda.

Sherlock Holmes 1.9.2009 22:40

A naopak Krava pasouci Milionare

Je mi znamo dosti pohadek , a tato je jedna z nich... hodny milionar  cestne delajici penize milujici lidi a prirodu. Mne to spise pripada jako penize zdimajici maniak se rozhodl pro psychickou rekreaci. Prc by mel byt jiny od  Milkena, Boskyho,  ci naseho pritele  Medoffova???

Tom 1.9.2009 16:37

A teď to o

Sněhurce.

gog 1.9.2009 16:23

Re: Kdyby nedostavali 2 miliardy rocne od USA

Judaismus naopak PŘIKAZUJE okrádat všechny nežidy, SZ je odporná rasistická žumpa- což ovšem vy přes ty své křesťanské double-think brýle nevidíte.Náboženství je ohavnost - a judaismus jakožto židovský "bohem posvěcený" nacismus obzvláště

gog 1.9.2009 16:04

Kibuc je rasistická instituce

mohou do něj vstupovat POUZE židé.Né že bych tedy já chtěl do těchto nacionálně socialistických organizací vstupovat ale sluší se na to upozornit.;-P

Marko 1.9.2009 2:24

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Jakepak "doma". Jen tam ti Indiani prisli driv pres Boeringovu uzinu. Vsichni prisli odnekud.

Marko 1.9.2009 2:22

Re: jak to dělá kibucan, když chce dovolenou

Ne vsechny kibbutzy funguji stejne, ale ve vetsine jde vsechen prijem do spolecne pokladny, ze ktere se plati spolecne vydaje, ale kazda rodina take dostane cast penez, obvykle podle toho, kolik lidi v te rodine je. Ve vetsine kibbutzu jednotlive rodiny neplati za jidlo, to jde ze spolecneho rozpoctu, ale neni tomu vzdycky tak.

Asi nejlepsi prirovnani kibbutzu je ke spolecnosti se zamestnaneckymi akciemi. Clenove odhlasuji kolik jde kazde rodine a kolik zustane ve spolecnem rozpoctu, a jak se s tim nalozi.

Open, ne vsechny kibbutzy funguji stejne ale obecne kdyz nekdo opousti kibbutz tak obvykle ma narok na vast toho spolecneho vlastnictvi.

Obyvatele kibbutzu cestuji stejne jako jini lide, jejich osobni prijem je obvykle nizsi, ale jejich osobni bydaje jsou nizsi take.

promirul 31.8.2009 23:34

Re: Kdyby nedostavali 2 miliardy rocne od USA

Co to je za troubu,který napíše,že Žid se nenaučí pracovat.Všichni ti Židi v Izraeli napracovali gigantický zázrak,kdy z pouště udělalí urodnou zemi,bohatou krásnou a zelenou.Stačí se podívat jaké jsou rozdíly mezi židovskou a arabskou oblastí.Židé pracují a Arabové popíjejí v jejich hanech a nepracují,protože je podporuje EU,Saudská Arabie a další.Vážený pisateli,vás asi přepadli a ukradli vám rozum.

Jenda 31.8.2009 23:20

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

No polaci to na konich zkouseli. S sablickama.

. 31.8.2009 22:47

Re: jak to dělá kibucan, když chce dovolenou

no ale oni přece nepotřebujou peníze. Ale když pojedou mimo kibuc, tak je potřebujou.  A když tam bude někdo. kdo chce furt někam jezdit, tak se asi musí odstěhovat?

J.G. Pašek 31.8.2009 21:24

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Ano, to je ten jediný rozdíl . . . . A kdyby ti běloši nepřišli do USA, Kanady, Austrálie , tak by dnes v ČR bydleli Němci a Češi na Sibiři . .  . nebo si myslíš, že by indiáni přijeli na divokývh  koníchs lukem a šípem osvobodit Evropu? . . . 

čtenář 31.8.2009 20:34

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Mě jen přišlo nevkusný přirovnávat Indiány k cikánům, když jedny byli někde doma a druhý se někomu druhýmu do bejváku nakvartýrovali.

68 31.8.2009 20:22

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Jak by dodnes ta Emerika krásná byla, nevlámat se tam kdysi bledé tváře! Že jo, čtenářu. Ani ten Obama by tam nebyl. A nic černýho, nic bílýho, jen rudoši. Pohádka.

čtenář 31.8.2009 19:58

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Na obranu Indiánů musím říct, že oni si tam žili po svým a běloši se jim tam vlámali. Cikáni naopak se vlámali do bejváku Evropanům, kteří si v Evropě žili po svým.

To je ten rozdíl.

J.G. Pašek 31.8.2009 19:42

Re: jak to dělá kibucan, když chce dovolenou

Jako občan Izraele, může takový cestovat kam občan Izraele smí legálně a bezpečně cestovat . . . . Mám za to, že milionář zaměstnanec nepůjde s prosíkem k majiteli, aby mu zaplatil dovolenou do Alp ve Švýcarsku . . .  

Jara London 31.8.2009 19:16

Re: Kdyby na Zidy pracovali Palestinci,

Ten nick i.h. byste si měl změnit spíše na i.a. Odpovídalo by to lépe obsahu příspěvku. Hloupé keci kolem Izraele už dnes působí na inteligentního člověka jako svého času "vytahování se" SSSR - tam také vynalezli všechno, a dřív! Např. rentgen vynalezl, jak známo, Ivan Ivanovič Rentgenov, což se dokládá výrokem, který použil vůči svému sousedovi: "Sysoji Sysojiči, já do tebe vidím jak do hubený kozy ... !". Jakou story nás oblažíte stran toho procesoru?

Jara London 31.8.2009 19:07

Re: Kdyby nedostavali 2 miliardy rocne od USA

Šmankote, babičko, čaruj .....

těchňik 31.8.2009 19:05

?

Co tady všichni kibucujete?! ;-P;-D

. 31.8.2009 18:59

jak to dělá kibucan, když chce dovolenou

a chce jet do zahraničí? To mu to zaplatí? Ví někdo jak to tam je?

J.G. Pašek 31.8.2009 17:52

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Nedělej si naivná iluze o indiánech . . . . Mně jsou indiáni lhostejní, rezervacím a indiánům se vyhýbáme. . .  Jejich chování, zvyky, mentalita a IQ jsou něco jako cikáni v ČR a i když Federální vláda leje horem dolem prachya už přes 100 let do rezervací prachy, aby se konečně začali asimilovat a posílali děti do škol, aby uměly číst a psát  . . .  indiáni odmítají.  Pro většinu oblíbená aktivita je chlast a drogy . . . .Můžeš přivést koně k vodě, ale nepřinutíš ho pít když nechce.

Ludva 31.8.2009 17:34

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Berte to jako dodatečnou platbu za indiánská území, které jim běloši vzali za pár panáků nebo pušek.

Jenda 31.8.2009 17:33

Re: Hm...

No vzhledem k tomu jak se pri "genocide" mnozi jsou evidentne nejprcovitejsi narod Palestinci. Ti snad ani nic jineho nedelaji.

Jenda 31.8.2009 17:30

Re: Družstvo funguje, stát nikoliv.

Nikdo netvrdi, ze by se znami dali dohromady (i kdyz urcity zaklad tohohle druhu tam asi vzdycky je) ale ze jsou ty kibucy dostatecne male aby se tam vsichni znali. A bylo videt kdo maka a kdo se flaka.

J.G. Pašek 31.8.2009 17:00

Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

obrovskou, luxusní hernu - kasíno komlex s luxus hotzelz a coby echt indiáni jsou osvobozeni platit jajékoliv daně ze zisku a mzdy . . . Na konci roku každý tam na Oneida rezrvaci dostane šek na $50 tisíc, ať v kasínu pracuje či ne . . .  To znamená 5 člená rodina Oneida indiánů dostane šek $250 tisíc . . . Já s tím souhlasím. Už nelezou do mé kapsy pro sociální podporu a já do kasín gamblovat nechodím a když jsou někteří běloši a černoši tak blbí tam jezdit a prohrávat mě nebolí . . . . Novinář se ptal velkého Oneida šamana, zda nějak finančně podporují indiánské chudé kmeny  . . .Šaman odpověděl   . . AŤ SI TRHNOU NOHOU, AŤ SI TAKÉ POSTAVÍ KASÍNO A BUDOU TAKÉ BOHATí . . .    

Je třeba dodat, že Oneida indiáni už v kasínu nepracují . . . zaměstnávají tam bělochy, kteří musí platit federální a státní daně ze mzdy . . .  Oneida jsou velcí páni, válejí si koule a chlastají . . . .  .

402 31.8.2009 15:55

Re: Kdo tam vlastne pracuje?

Napriklad v narizenich stredovekych kralu. KRESTANSTVI zakazovalo Zidum pracovat (vykonavat remesla a zemedelstvi). Takze jim zbylo jen "spinave" penezomenectvi, cast obchodu a pozdeji veda.

Takze se nedivte, ze je spousta Zidu-bankeru, kdyz jsme si Zidy-remeslniky povrazdili v pogromech.

J.G. Pašek 31.8.2009 15:45

Re: Nemyslím, že by šlo o komunismus.

Proto pomatená komunistická ČSR podporovala nově vzniklý stát Izrael  . . . 

possum 31.8.2009 15:08

Re: Družstvo funguje, stát nikoliv.

No, kdyby clovek nechtel pracovat, tak do kibucu nevstoupi, protoze kazdy vi, ze v kibucu se pracovat musi. A rozhodne kibucy nevznikly tak, ze by se znami lide dali dohromady. Takze to funguje, ale hlavne proto, ze je to dobrovolne, a ze vi, ze mohou odejit kdy budou chtit.

:-) 31.8.2009 15:06

Re: Hm...

Ale ta kibucnická firma dělá jenom speciální pancéřování. "obléká" vozidla, lodě, letadla a lidi do neprůstřelných "vest". Je to specializovaná výroba. Rozhodně nedělají tanky, lodě, letadla jako takové. Jsou to subdodavatelé zbrojovek.

Nemo 31.8.2009 14:21

Re: Kdo tam vlastne pracuje?

Tady čtu, že ortodoxní židé často nepracují a nemají povinnost sloužit v armádě.

Na to si stěžuje i část obyvatel Izraele.

Ortodoxní Židé zatěžují rozpočet | svět - HN.IHNED.CZ

kopretina 31.8.2009 14:09

Re: Kdyby nedostavali 2 miliardy rocne od USA

Palestinci nedostávají od židů vodu- za prvné žádný palestinský národ neexistuje, jsou to Arabové žijící v Eretz Jisrael a neliší se od ostatních Arabů, podívejte se do Israele, Židé v Israeli makají, Arabové na palestinských územích často nic nedělají.Kdyby Israelci zadržovali palestinským Arabům vodu, zahynuli by, naopak Israel dodává palestinským Arabům vodu, plyn, elekřinu. V Izraeli pracují tisíce Palestinců, většinou vykonávají těžké práce,

které židé dělat nechtějí. Takže Palestinci pracovat umějí. Jak to víte? Byl jste v Israeli, neříkám, že všichni palestinští Arabové jsou líní, ale velká část ano.Jak víte, že Israelci nedělají těžkou práci, dělají, dokázali vlastníma rukama zúrodnit poušť a vysušit bažiny, kupovali půdu, kterou nikdo nikdy nechtěl. O tom se ovšem v propagandistickém tisku nedočtete, na to se musíte zajet podívat sami.Propagantistický tisk, ano existuje, je ale zaměřený hlavně proti Israeli, líčí Israel jako zlého okupanta a palestinské Araby jako chudáčky, byly prokázané případy lží proti Israeli, takže brzděte.