Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

IZRAEL: Mezi Kyjevem a Moskvou

Nová doba s sebou nepřináší jen nové výzvy, ale i nové dějinné posuny. Aniž bychom si toho příliš všímali, k jednomu takovému došlo v uplynulých několika letech na Blízkém východě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Co to je, tohleto? přestal jsem číst po informaci, že Západ reaguje jen sankcemi, nikoliv zbraněmi.

0 0
možnosti
Foto

S Krymem to samozřejmě nebyla žádná anexe, ale uplatnění principu sebeurčení obyvatelů Krymu zakotvené v Chartě OSN nebo tam někde, že ano.

0 0
možnosti
PD

Že ne.

To by musel být postup obrácený, napřed referendum, potom připojení či zabrání.

0 0
možnosti
VN

Chytrý článek o chytré politice chytrého státu...

Jenom poznámka - Obama přenechal Sýrii především ISILu a syrskoirácké al-Káidě, ne Íránu a Hizballáhu, kteří od začátku bojovali proti nim. Pro Západ to totiž byla "demokratická opozice". A to do chvíle, kdy IS(IL) podřízl prvního Američana a dal video na net...

0 0
možnosti
JF

Myslím, že by bylo nanejvýš užitečné odblokovat ty zablokované servery, aby se ta prorusácká šmídochátra exhibující z nouze svým výblitky právě tady, vrátila chrochtat do svých žump. Teroristická Fialova vládo, zrušte jejich blokaci! :-) https://youtu.be/wmOIyU97WiI

0 0
možnosti
AS

No, řekl bych, že výroky "Rusko diktuje agendu", "pravidla hry určuje Rusko" a podobně jsou už asi tak 14 dní jen srandovní. Ukázalo se, že Rusko je vojensky mnohem slabší, než jsme si mysleli a jediné, čím může tlačit na Západ, jsou jaderné zbraně, kde i kdyby bylo funkčních jen 10%, tak pořád by udělaly světovou katastrofu. Rusko už neurčuje pravidla ani náhodou. Rusko, aniž by to mělo v úmyslu, dokázalo Západ sjednotit a nepochybně dojde k rychlému výraznému zvýšení obranyschopnosti Západu, proti ruským raketám primárně - protože z x desítek let starých ruských tanků a stíhaček strach nejde. Z Ruska se stane velká Severní Korea, pokud se tam nezbaví Putina a neprohlásí, že za všechno může on.

0 0
možnosti
PB

P25e67t63e 14B13r30i88c22h

15. 3. 2022 15:08

Ukrajina mj. zároveň USA a NATO slouží k tomu, aby Rusko předvedlo, jaké má nové a moderní zbraňové a elektronické systémy. Rusko to jako na potvoru nepředvádí a likviduje tam své staré válečné zbraně a materiál.

0 0
možnosti
Foto

Tak to je, Izrael si nemůže dovolit mít žádnou z velmocí za svého nepřítele. Nějakou dobu poté, co Izrael hlasoval o odsouzení Ruska za jeho invazi na Ukrajině na půdě Valného shromáždění OSN se Rusko nechalo slyšet, že neuznává svrchovanost Izraele nad Golanskými výšinami a je jasné, že kdyby Sýrie a jiné muslimské státy nadhodily problém Golanských výšin, tak je Rusové podpoří, což bylo pro Izrael ze strany Ruska veliké varování.

Tož holt musí Izraelci kolem Moskvy našlapovat velmi opatrně, co je ovšem velmi nebezpečné je, lhostejnost světa k íránskému jadernému programu. Biden trvale podráží umírněné arabské státy Perského zálivu a Izrael ve prospěch jednání s šítskými ajatoláhy, vládnoucími Íránu. Kvůli válce na Ukrajině si Írán mne ruce, protože nikdo nemá vůli a ani schopnosti ho zastavit.

Tato zrevidovaná jaderná dohoda, která má být podepsána v nejbližší době, má být mnohem horší než ta z roku 2015, ze které Trump odstoupil a jestli se EU, Rusko a USA dohodnou s Íránem, tak nebude dlouho trvat a jaderné zbraně docílí tak i tak, takže Izraeli nezbyde nic jiného, než jednat opět sám na vlastní pěst, tak jak v případě iráckého jaderného reaktoru v Osiraku, který Izraelci roku 1981 vybombardovali, světové velmoci měly plno keců, odsudků, aby pak v 90.letech, co Irák napadl Kuvajt, byly pak vděčné, že Saddám a-bombu neměl.

0 0
možnosti
RL

Tsk hlavně, že my si to dovolit můžeme... ;-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz