30.9.2022 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

IZRAEL: Má obezřetnost vůči Kremlu alternativu?

Už toho bylo o izraelském postoji k válce na Ukrajině napsáno a řečeno tolik, že to může připomínat export sov do Atén. Není to ovšem černobílé: Jeruzalém nestojí na straně Kremlu proti Kyjevu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kuča 23.3.2022 23:27

Přísloví 26,4: Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on.

Přísloví 26,5: Odpověz hlupákovi podle jeho pošetilosti, aby se sám sobě nezdál moudrý.

A teď ať už si každý rozhodne, do které kategorie jsem spadnul.

J. Nevrkla 23.3.2022 23:10

Blabolile, to se na nic lepšího nezmuzete?:-)

L. Kuča 23.3.2022 20:58

M.j. ti takzvaní 'separatisti' nejsou mnohdy žádnými separatisty, ale zahraniční agresoři vytrvale přisouvaní z ruské strany, aby udrželi Ukrajinu v co možná nejhorším ekonomickém stavu. K jejich smůle jim ale takto rovněž poskytli příležitost získat rozsáhlé 'ostré' bojové zkušenosti, což se s nějakou teoretickou nalejvárnou a cvičením formou palby na plechové cíle, které ji neopětují nedá vůbec srovnat.

L. Kuča 23.3.2022 20:47

Předpokládám, že pravda podle vás bude něco v tom smyslu, jakože ti proradní ukrajinští nacisti, co zahynuli, se zastřelili sami, aby co nejvíce poškodili mediální obraz dobrotivé Matičky Rusi. A že vlastně na Ukrajině žádní civilisti nejsou. Všechno jsou to jen nacističtí pěšáci a přisluhovači vrahů z Vólstrýtu. A mají od narození chromozomy uspořádané do mikroskopických hákových křížečků.:-P

J. Nevrkla 23.3.2022 18:41

To nemám zapotřebí. Co budete říkat, až se ukáže, že je to pravda? Budete si alespoň chvíli připadat jako pitomec? A podrztaska?

J. Nevrkla 23.3.2022 18:30

Ale vůbec ne. Jen neexistuje žádný záznam, že by se v době výbuchu vyskytovalo v širokém prostoru jakékoliv letadlo. Ale protože ten výbuch přežilo spousta lidí vyjde najevo, jak to bylo. Objevují se zprávy, že tam byli jako rukojmí Azovu, který tam měl ústředí. Nechci předbíhat.

J. Kočvar 23.3.2022 17:07

Separatisti už v roce 2015 ostřelovali z raketometů Mariupol, když to město ztratili. Cítíte z toho také nenávist?

Při prvním celoříšském sčítání lidu v Ruském impériu v roce 1897 měli Ukrajinci početní převahu ve všech ukrajinských guberniích.

J. Karza 23.3.2022 16:10

Je otázka, čeho všeho se Izraelci v souvislosti s Ukrajinou obávají.[UA]

J. Jurax 23.3.2022 15:45

No, Izrael celkem pochopitelně prioritně sleduje své zájmy.

Dělá to ostatně kdekdo. Proto taky není nad Ukrajinou bezletová zóna.

J. Jurax 23.3.2022 15:42

Ehm ... a co když Kreml nenechá na pokoji?

J. Jurax 23.3.2022 15:39

No jo no, když ono napsat muslimský vraždící fanatik by bylo politicky nekorektní a odsouzeno jako výrok vzbuzující nenávist. Muslima nenávidět nelze, izraelského učitele lze.

Mimochodem, on byl učitel i potom, co ho pustili z krimu? A vůbec co takový muslimský parchant asi tak mohl dětičky učit?

J. Kostelanský 23.3.2022 15:00

Ukrajinci ostřelovali ukrajinské území, na kterém staletí žijí Rusové. Jaký je v tom rozdíl? Cítit z toho to samé - hroznou nenávist.

M. Grundmann 23.3.2022 13:23

Podívejme se na celou situaci z hlediska teorie her. Zelenký má dvě možnosti, vyslovit či nevyslovit magickou větu. Putin má také dvě možnosti, zaútočit či nezaútočit.

Pokud Zelenský vysloví magickou větu a Putin nezaútočí, Zelenský se vyhnul válce a udělal dobré rozhodnutí. Pokud Zelenský vysloví magickou větu a Putin zaútočí, magická věta okamžitě pozbude platnosti a současně vůbec nikdo nebude moci tvrdit, že válku vyvolaly USA a Ukrajina. Zelenský by byl v obou variantách na tom lépe, než je teď.

Existuje samozřejmě nesmírně riskantní varianta, že Zelenský magickou větu nevysloví a Putin nezaútočí. Tato varianta by byla pro Zelenského úplně nejlepší. Vyhnul by se válce a ještě by zesměšnil Rusko. Zelenský vsadil vše na tuto kartu a zmýlil se. Nyní sice taky zesměšňuje Rusko, ale za cenu války.

V. Kuhaj 23.3.2022 12:43

Není. V Izraeli učil, ale to je všechno. Je to normální Arab. Původně jsem to slovo normální chtěl dát do uvozovek, ale není důvod.

M. Grundmann 23.3.2022 12:41

Válka je jenom pokračováním zahraniční politiky jinými prostředky. Zelenský měl možnost válce zabránit vyslovením jedné krátké magické věty. Nejednalo by se o žádný ústupek, pouze o závazek, že se Ukrajina v budoucnu nebude snažit vstoupit do NATO. Zelenský udělal důležité politické rozhodnutí tuto magickou větu nevyslovit a předpokládal, že Rusko blafuje. Ve svém odhadu se zmýlil a zatáhl tak Ukrajinu do války.

Izrael by určitě takovou chybu neudělal, jsem o tom přesvědčen. Izrael je schopen se dohodnout úplně s každým, pokud je dohoda možná. Izrael se dohodl jak s Rusy, tak i s dalšími nepříliš sympatickými státy. Proto se na Zelenského dívají jako na diletanta.

L. Harvánek 23.3.2022 12:40

To je důsledek svobody slova a neuplatňování odpovědnosti za vyslovený názor. A celkem mi neladí to, že izraelský učitel je zároveň radikální muslim.

M. Horák 23.3.2022 12:28

Zelensky dostal svou zemi do války? Vy žijete na jiné planetě? Nedokážete rozlišit kdo je útočník a kdo se brání?

M. Horák 23.3.2022 12:25

U Nevrkly se o žádnou inteligenci nejedná, ani alternativní. Inteligence je dispozice pro myšlení a to tento pán zcela postrádá.

P. Molík 23.3.2022 12:19

Izraelský establishment je velmi uvážlivý, ale i velmi rozhodný. Izrael je přítelem ČR, proto bychom se měli snažit i my, aby s námi Izraelci nemuseli pohrdat s tím, že se bez povolení z Bruselu ani neuprdneme. Važme si na mezinárodním poli přátel typu Izraele.

V. Čermák 23.3.2022 11:53

Uvidíme, kdo bude nakonec Oslaben...

V. Čermák 23.3.2022 11:52

Ukazovat na druhé je snadné...

Z. Pícha 23.3.2022 11:32

Nevrkla další odporná Putinova podržtaška na psu.;-€

M. Valenta 23.3.2022 10:13

Naopak. Izrael by měl využít situace a udělat konečně pořádek v Libanonu a Sýrii a navrch oslabit rusáka.

I. Schlägel 23.3.2022 10:02

Alternativní intelligence u Vás dosáhla konečné fáze, soudruhu. Vysoká škola života v plné kráse. Sdělím Vám to otevřeně. Jste blb non plus ultra. Čest.

V. Kuhaj 23.3.2022 9:50

Ano, četl jsem o tom článek, začínající slovy "Izraelský učitel ubodal čtyři lidi...". Bůh ví, proč to bylo takto napsáno. Asi ze stejných důvodů, proč píšou, že čtyři Švédové znásilnili ženu.

Původně informace sloužily k upřesnění faktů, k ukázání důležitých spojovacích článků, prostě k objasnění. Jestli někdo ten hlavní a vlastně jediný fakt, tedy přináležitost k muslimské víře, nahrazuje obraty typu izraelský učitel, Švédové, sedm mladíků atd. atd., pak se svému poslání, tedy objasňovat, zpronevěřuje. Mlží. Ono už je to dneska tak běžné, až nám to připadá normální, ale to není.

M. Grundmann 23.3.2022 9:11

Izrael je podle mě poslední západní zemí, která ještě vede racionální zahraniční politiku. Někdy se mi nelíbí, ale musím uznat, že bych na jich místě udělal totéž. Vypracovali svou zahraniční politiku na takovou úroveň, že by se ostatní od nich mohli učit.

Z toho vyplývá i jejich postoj k Zelenskému. Na rozdíl od jiných zemí nemají o jeho kvalitách valné mínění a takový člověk s tak nedostatečnými schopnostmi by se asi v izraelské politice nedokázal prosadit. Proto zde taky člověku, který dostal svou zemi do zbytečné války, nikdo netleská. Izrael je taky jedinou západní zemí, která se dokáže dohodnout na nějaké rozumné spolupráci i se státy, s kterými to ostatní západní země dnes už nedokážou.

P. Pepax 23.3.2022 8:57

R^

T. Novy 23.3.2022 8:23

Kriminálníka musíte zavřít do lochu. To nejde, nechávat vrahy a lupiče na pokoji, v tom se nedá žít.

J. Hrdlička 23.3.2022 8:10

Vy už se ani nesnažíte obhajovat agresi nějakým trochu věrohodným způsobem, vy už je tupě sázíte stupidity. Asi únava, že vám na to skoro nikdo neskáče?

H. Lukešová 23.3.2022 8:04

Zatímco na Ukrajině zuří válka, v Izraeli a v Judeji a Samaří Arabové neustále páchají teroristické útoky. Včera večer dne 22.3.2022 beduínský Arab, terorista napojený na Islámský stát Mohammad Jalab Abu al-Quian(34) ubodal v Beershevě čtyři Židy.

Působil jako učitel na střední škole Hura. V červnu 2015 byl Abu al-Quian zatčen a přiznán k podpoře ISIS. Kromě toho přiznal, že v červenci 2015 plánoval odjet do Sýrie, aby se připojil k ISIS pod záminkou odjezdu na náboženskou dovolenou do Saúdské Arábie. V červnu 2015 byl obžalován a odsouzen a poslán na čtyři roky do vězení.

V roce 2016 se v rámci dohody o vině a trestu přiznal k seznamu bezpečnostních deliktů, včetně vytvoření teroristické buňky ISIS. Poté byl odsouzen ke čtyřem letům vězení a 12 měsícům podmíněného vězení.

V rozsudku soudce Yoel Eden napsal: „Trest by měl být na dolní hranici trestní sazby“, protože „obžalovaný převzal plnou odpovědnost za své činy, přiznal se k obžalobě, vyjádřil lítost nad svými činy a řekl, že ví, že udělal chybu a řekl, že už to nikdy neudělá."

Oběti...Rabín Moshe Krawitzky, vedl synagogu v Be'er Sheva ve čtvrti Nahal Beka, kromě toho provozoval místní vývařovnu Colel Chabad, která každý den živí mnoho starých a chudých lidí.

Doris Yakhbas, 49 let, obyvatelka Moshav Gilat, byla první obětí. Po Yakhbas zůstal její manžel a tři děti.

Druhá žena zabitá při bodnutí byla identifikována jako Laura Yitzhak, věk 43 let. Yitzhak byla pobodána na čerpací stanici. Zanechala po sobě manžela a tři děti.

Další obětí útoku je Menachem Yehezkel (67), obyvatel Be'er Sheva.