26.2.2020 | Svátek má Dorota


Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 4, poslední: 13.2. 2020 21:34, přehled diskusí

L. Kolman 13.2.2020 17:52

Jedna věc mi dost vadí, stran záležitosti Izrael versus Palestinci. Že se v našich médiích nedá slovo nějakému Palestinci nebo i jinému Arabovi, by prezentoval názor a stanovisko opačné strany. Hlavně k tomu aktuálnímu Trumpovu plánu tisíciletí, který má být výhodný pro obě strany. Aspoň to tak bylo všude prezentováno. Určitě se nějak vyjádřil i Abbás v Radě bezpečnosti, leč nikde jsem ani úryvky z jeho vystoupení nezaznamenal. Pořád jenom názory a stanoviska jedné strany a jejích podporovatelů. Ať se dá slovo i druhé straně a veřejnost si pak může udělat vlastní názor. Nebylo by to tak správné? Nebo když neumí lidé správně volit, ani toto by nezvládli? To po té sametové revoluci všichni tak zblbli?

V. Církva 13.2.2020 18:05

Tak správné by to bylo. Ideálně u jednoho stolu s Židy. Aby se mohli vzájemně opravovat.

A když jsme u těch Židů. Pro ty platí totéž. Já a zdá se že ani západní levičáci neviděli ani žádného nelevicového Izraelce co si o tom myslí. Jak jsem napsal ideálně by si to měli před kamerami vyříkat. Úsudek ať si udělá divák.

Jenže to vyžaduje pluralitní vyvážená media a schopné novináře. Tedy to co už je dnes sci-fi.

J. Vaníček 13.2.2020 19:17

No, názory Arabů na plán byl mnohokráte zmiňován ve veřejnoprávních médiích. Dokonce byli jako protest proti plánu zabiti dva Izraelci při teroristickém útoku. To říkali v ČT. Teroristé utekli. Jinak jsem tolikrát v ČT slyšel vykládat Araby anebo jejich sympatizanty proti Izraeli, aniž by se k tomu mohli Iraelci vyjádřit. EU přeje evidentně Palestincům, vy asi také. Tak si to zjistěte a netrapte se, je to naopak. Pro pořádek - já přeji oběma národům, aby to skončilo. Neslyšel jsem nikde, že by Izraelci chtěli Araby nahnat do moře a zlikvidovat je.

H. Lukešová 13.2.2020 19:23

A dali lidé jako vy možnost se vyjádřit nějakému pravicovému Izraelcovi, nejlépe židovskému osadníkovi svůj postoj? Značně pochybuji. Zloděj křičí, chyťte zloděje. Vy chcete umlčet konzervativní proizraelský hlas a nahradit ho jen levicově liberálním propalestinským hlasem.