29.9.2020 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

IZRAEL: Lekce z demokracie a fungování právního státu

Jmenuje se Heba Yazbaková, v létě jí bude pětatřicet a je poslankyní izraelského parlamentu. Zastupuje komunitu izraelských Arabů. V těchto dnech se dostala na přední stránky tamních novin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Němcová 13.2.2020 17:28

ale i pro vás je, aspoň jak píšete Žid i ten, kdo je jen žid..... Palestinci si drze nárokují Hebron, ale Izraelci si nedrze nárokují celou Palestinu? tak to už je zcela mimo.

H. Lukešová 13.2.2020 17:48

Judaismus je náboženství národním, tzn. že lidé židovského původu, chcete-li židovské krve, vyznávají náboženství judaismus.Je jen málo lidí nežidovského původu vyznávající judaismus, velmi málo.

Být Židem je záležitostí i národní, etnickou, takže prosím pište Žid s velkým Ž. Navíc hodně Židů židovské náboženství příliš nevyznává, to platí především o amerických Židech.

Jinak jak jsem psala, palestinští Arabové svůj stát mají, jmenuje se Jordánsko a Jordánsko tvoří 78% tehdejší Palestiny.

Jinak pro palestinského Araba je Izraelec Žid, ne Izraelec, tj. Al Jahud...

Celou Zemi Izraelskou si nárokují palestinští Arabové...

M. Němcová 13.2.2020 17:53

pouze v určité souvislosti píšu Žid s velkým písmenem, ve vetšině nikoliv, existují židé jiné než židovské národnosti, a existují také bezvěrci Židé a také Židé,, kteří vyznávají jiné náboženství než judaismus.

země Izraelská neexistuje, existuje novodobý státní útvar Izrael, který nezákonně zabírá území určené pro jiný stát

H. Lukešová 13.2.2020 18:27

Ne, lidí nežidovského původu, vyznávající judaismus je velmi málo. Judaismus totiž není náboženstvím misijním a dobyvačným, nenárokuje si obrátit na judaismus celý svět jako islám a někteří křesťané, kteří vysílají misionáře.

Naopak judaismus říká, že i člověk, který není židovského původu, může z židovského hlediska dojít spásy. Těmto spravedlivým lidem se říká Noahide (Noachide), určené pro děti Noeho, tj. pro celý svět. Spravedliví Nežidé můžou dojít spásy, budou-li dodržovat minimum, tj. 7 Noahidských přikázání- zákaz vraždy,krádeže, smilstva, modloslužby, kletí, modloslužby, jedení masa odtržené od živých zvířat, zřídit soudy a zajistit spravedlnost v našem světě

https://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/62221/jewish/The-7-Noahide-Laws-Universal-Morality.htm

Není snad pravdou, že křesťané říkají, že mimo Ježíše Krista není spásy, či mimo Katolickou církev není spásy?

Na druhou stranu muslimové, kteří říkají, že pravý člověk je pouze muslim a jediným prorokem je Mohamed...

H. Lukešová 13.2.2020 0:09

Jak palestinští Arabové porušují duch olympionismu. Další kapitola palestinského štvaní proti Izraeli.

Palestinská sportovní organizace, která sdružuje mladé palestinské dívky, bojovnice karate, nedávno uspořádala soutěž „Mistrovství sester Dalal Mughrabhi pro mladé ženy“. Kdo je vlastně Dalal Mugrabhi? Normální zdravé společnosti pojmenovávají své sportovní akce po významných osobnostech, které vynikaly v oblastech sportu, vědy a umění, po lidech, kterých si nejvíce vážíme. Tyto prosté zásady slušnosti u tzv. Palestinců neplatí. Ti pojmenovávají své ulice, kulturní a historická centra, sportovní akce po svých nejvýznamnějších teroristech, po vrazích Izraelců, respektive Židů.

Nyní k Dalal Mughrabhi. Dne 9.3.1978, vedla tehdy 19letá Mughrabhi skupinu 13 teroristů z Fatahu, kteří se vylodili z malých lodí na izraelském pobřeží v Galileji. Toho rána Gail Rubin, mladá americko-židovská fotografka pořizovala fotografie vzácných ptáků poblíž vody. Její díla byla vystavena v Židovském muzeu v New Yorku a dalších místech. Jeden ze „spolubojovníků“ Mugrabhi dosvědčil, že se nejprve zeptala Rubin, jak se dostala do „Palestiny“, poté, když odpověděla, že vstoupila do země přes izraelské turistické vízum, ji Mugrabhi zastřelila.

Po této vraždě tito teroristé z Fatahu přistoupili k nejbližší pobřežní silnici, kde spatřili projíždějící izraelský autobus. Teroristé posléze zaútočili na autobus a během následující střelby usmrtili 36 Izraelců, z nichž 12 bylo dětí. Mugrabhi byla zastřelena izraelskými bojovými jednotkami. Tento teroristický útok vešel do dějin pod jako „masakr na pobřežní silnici“. Od této doby byla Mugrabhi mezi palestinským vedením a palestinskými médii oslavována jako hrdinka, vzor pro všechny palestinské děti. Palestinská federace karate je součástí mezinárodních sportovních organizací.

H. Lukešová 13.2.2020 0:10

Dalším opěvovaným teroristou je Khalil Al Wazir, spoluzakladatel Fatahu, známý pod svým „bojovým jménem“ Abu Džihád, který se stal smutně proslulým kvůli své násilné teroristické činnosti. Al Wazir (Abu Džijád) je přímo zodpovědný za útoky, při nichž přišlo o život 125 lidí. Mezi nejznámější jeho akce patří vražda amerických diplomatů v Chartůmu (v Sudánu) a již zmíněný „masakr na pobřežní silnici“. Po tomto muži pojmenovala Palestinská samospráva šachový turnaj, kterého se účastnili mladí palestinští šachisté.

Dá se s takovými lidmi vůbec jednat o míru?

M. Němcová 13.2.2020 8:45

a Slováci dokonce po Gabčíkovi pojmenovali obec...po vrahounovi

R. Tesařík 13.2.2020 9:03

Vám straší na majáku,

M. Němcová 13.2.2020 12:54

ne, je to stejný pohled na jiné události, které jsou více "naše" partyzán je partyzán tam i tehdy tady.

H. Lukešová 13.2.2020 9:14

Víte paní Němcová, to jak se zde projevujete o vašem antisemitismu hodně vypovídá. Dalal Mugrabhi a další teroristé vraždí Izraelce, respektive Židy, všechny Židy, do jednoho, ženy a děti, zkrátka obhajujete palestinské nacisty. To co píšete o Heydrichovi? Heydrich? Hitler? To jsou palestinské hrdinské ikony, to palestinští Arabové uctívají Hitlera podobně jako Alláha a Mohameda. Takže Hitler, Heydrich jsou i vaše postavy.

Schvalovat vraždy izraelských žen a dětí. Za ta léta, co sem chodím a čtu vaše příspěvky a vzpomínám na příspěvky jiných, ty vaše patří k nejvíce antisemitským.

I. Schlägel 13.2.2020 10:00

Tupá, tupá, tupá. Lidská skvrna, řečená Němcová. Hnus.