20.1.2021 | Svátek má Ilona


IZRAEL: Konec působení TIPH, zvítězil zdravý rozum

19.3.2020

Zahraniční okupace v Izraeli? Víme o ní něco? V naši zemi se o tomto tématu příliš nedočteme. Bohužel v Izraeli existuje skupina evropských anarchistů uskupených v organizaci TIPH („Temporary International Presence in Hebron - „Dočasná mezinárodní přítomnost v Hebronu“), která má údajně zajišťovat v Hebronu mír mezi Izraelci a tzv. Palestinci, ale jak posléze uvidíme, jedná se čistě o protiizraelskou skupinu ultralevicových fanatiků, kteří podporují pouze tzv. Palestince, líčí palestinskou legendu o Hebronu a snaží se vymazat historické spojení mezi Židy a Hebronem, přitom Hebron je pro judaismus druhé nejsvatější město, hned po Jeruzalému.

Lidé uskupení v TIPH působí v Izraeli od roku 1994 až do současnosti, kdy izraelský premiér Benjamin Netanjahu konečně rozhodl o ukončení této „mise“, která spíše nežli „mír“ podněcovala protiizraelský terorismus, povzbuzovala palestinsko-arabské obyvatelstvo k útokům proti místní izraelské komunitě a někdy se sami jeho členové připojovali k násilí proti Izraelcům. Nezapomínejme, že v Hebronu se nachází Hrobka biblických patriarchů Abrahama, Izáka a Jákoba včetně jejich manželek, nejvýznamnějších postav Tóry (pěti knih Mojžíšových, klíčových knih ve Starém zákoně). Židé mají nepopiratelné právo žít v Hebronu.

TIPH tvoří „pozorovatelé“ ze zemí Itálie, Norska, Švédska, Švýcarska a Turecka. Norsko? Země s vysokým počtem muslimského obyvatelstva, z jejíž iniciativy vzešly oselské „mírové“ dohody mezi Palestinci a Izraelci. Tyto dohody palestinští teroristé utopili v krvi. Švýcarsko? Země, která během nacistické genocidy i po ní tragicky pochybila. Švédsko? Země, která převzala pochodeň evropského antisemitismu již od doby Olofa Palmeho, dále uznala tzv. Palestinu, neexistující zemi, a v neposlední řadě švédští politici požadovali stíhání izraelských vojáků za „válečné zločiny“ během poslední velké války mezi Izraelci a palestinskými teroristy z Hamasu roku 2014. Islámské Turecko s krví na rukou netřeba příliš komentovat.

Když v červnu roku 2018, během turné pořádaného radikálně levicovou nevládní organizací Breaking the Silence, navštívili tito „pozorovatelé“ izraelské sousedství z Tel Rumeidy, tak jeden z nich, švýcarský právní poradce TIPH, uhodil desetiletého židovského chlapce. Mezi další antisemitské zločiny z nenávisti ze strany TIPH patří propíchnutí pneumatiky automobilu, kterého se dopustil další z „pozorovatelů“ proti židovskému rezidentovi Eladu Fasssovi.

Jaké jsou stanovy TIPH? Rozhodně ne neutrální, ale pouze propalestinské, z nich stojí za to zmínit heslovitě jen některé:

1) naší přítomností podporovat pocit bezpečnosti Palestinců v Hebronu;
2) zajišťovat stabilitu a vytvářet vhodné prostředí vedoucí k posílení blahobytu Palestinců v Hebronu a jejich hospodářského rozvoje;
3) snažit se posílit mír a prosperitu mezi Palestinci;
4) napomáhat propagaci a realizaci projektů iniciovaných dárcovskými zeměmi;
5) povzbudit hospodářský rozvoj v Hebronu.

Na závěr lze říci jen to, že rozhodnutí izraelské vlády ukončit činnost těchto propalestinských, anarchistických, ultralevicových, antisemitských radikálů považuji za správné. Nebylo přece normální, aby představitelé cizích zemí zasahovali do záležitostí suverénního Státu Izrael, a tím měli možnost rozněcovat protiizraelský terorismus, během kterého přišly o život stovky Izraelců.Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou
Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou

S kolegyněmi v redakci jsme měly možnost vyzkoušet polévky Prestó, které jsou opravdu rychlé na přípravu a usnadní vám přemýšlení nad tím, co...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.