30.6.2022 | Svátek má Šárka


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 23.6.2022 15:00

Ono spíš záleží, jak dopadnou volby v USA.

AIPACu se to nějak nedaří si to posichrovat. Pro-palestinská levice sílí, zionističtí křesťané i Trumpovci prožívají deziluzi (ADL řádí jak černá ruka, Rabíni se bijí za právo na potrat, Bibi hodil Trumpa přes palubu při první příležitosti, ututlávaný skandál kolem Epsteina a hojně zastoupená židovská obec v současné administrativě a přidružených korporacích si nenechá ujít příležitost kydat hnuj na bělochy a křesťany a na Jareda Kushnera nadávaj hlavně Trumpisti).

H. Lukešová 23.6.2022 17:30

Kteří "rabíni" se bijí za právo na potrat? Ti ortodoxní ne, ortodoxní judaismus potraty jako takové odmítá a považují vraždu již člověka od jeho početí. Tak praví Tóra. A v Izraeli jsou potraty povolené jen se schválení interupční komise.

Pro potraty jsou pseudorabíni z amerických reformovaných a rekonstruktivních směrů, které jsou z hlediska ortodoxního judaismu jako takové formou hereze.

Psí kusy a všeliké vylomeniny páchají reformovaní a rekonstruktivní Židé..., kteří ani Židy z hlediska halachy nejsou. Někteří z nich nemají židovské matky, tudíž Židy nejsou. Většina ortodoxních Židů v USA volila Trumpa a republikány.

D. Bowman 23.6.2022 19:34

To vám rád věřím. Nicméně ti co volili spíš Trumpa bylo s bídou ke 20% a až na vyjímky nejsou zastoupeni ve vládní nomenklatuře.

A jak jsem již řekl, i Bibi neprojevil žádnou loajalitu nebo vděčnost. Israel putuje ze spojence číslo jedna na dolní příčky docela svižným tempem na obou stranách spektra.

U MAGA hnutí celkem logicky. Podpora Israeli stála Ameriku hodně. A dost možná i pozici supervelmoce.

On i Bibi se ještě před Trumpem začal přeorientovávat na Čínu. Prodal jim dokonce i nějaké high tech zbraňové systémy, než dostal pokáráno.

H. Lukešová 23.6.2022 20:20

Tak ortodoxních Židů je v rámci americké židovské komunity menšina, něco jen kolem 10%, tak ti situaci bohužel nějak "nevytrhnou".

Američtí Republikáni stále podporují Izrael z více jak z 80%, staví se proti progresivním Demokratům AOC, Rashidy Tlaib, Ilhan Omar a spousty dalších, bojují proti proti-izraelským delegitimizačním kampaním. A křesťanští sionisté tlačí na Trumpa, že jestliže nebude podporovat Izrael, nemůže počítat s jejich podporou.

A že Bibi neprojevil loajalitu? A co měl dělat? Nepoblahopřát Bidenovi, když ho média a všichni pasovali za vítěze, vždyť by se jednalo o nepřátelský akt. Samotný Biden je již tak dost nepřátelský k Izraeli, do své administrativy nabral samé pro-palestinské antisemity, jen by situaci ještě zhoršil.

A Izrael nemusí dělat Americe otroka, není jeho kolonií, Izrael musí hájit své zájmy a vylučovat vztahy s Čínou, ekonomickým obrem, proč by měl? Důležité je utužovat a prohlubovat vztahy se všemi velmocemi, orientovat se pouze na USA by byla velká chyba. Ani americká podpora Izraele, jak píšete, nemusí trvat navěky.

D. Bowman 23.6.2022 20:32

Jak jsem napsal. Trhliny vznikají od Zion-Křesťanů až po Trumpisty.

Bibiho chápu ale nemusel tak zpěchat s tou gratulací Bidenovi....stejně mu to bylo prd platný.

Ona spíš Amerika dělá otroka Israeli, to vypadá. A lidi si toho všímaj, když se nesetkají s reciprocitou. Faj, ať si Israel jede tvrdě své zájmy....ale takovéhle mentalita právě začíná převládat i mezi MAGA táborem.

Si myslím, že to lavírování je velká chyba. Bez USA a dokonce Evropy je Israel vyřízenej. Čína úplně v pohodě pustí Araby ze řetězu.

Mám pocit a doufám, že si to pár židů v USA uvědomuje taky, proto taky podporují MAGA a dokoce America First frakci.

H. Lukešová 23.6.2022 20:54

Každý musí spoléhat sám na sebe a ne na někom viset. EU podporuje mnohdy palestinské teroristy, nyní se naopak EU kvůli izraelským nalezistim plynu se Izraeli nyni naopak lísá a snaží se ho přesvědčit, aby zapomněl na historii jejích nepřátelských aktů vůči němu. Izrael musí být k EU velmi obezřetný. EU je poslední, které by na Izraeli záleželo.

L. Písařík 23.6.2022 10:40

Když jsem si přečetl ten titulek, byl jsem blízko tomu uvěřit, že ta změna nastává u nás. Škoda. Kdo neposlouchal dnes dopoledne, doporučuji poslechnout Okamuru, začíná se mi líbit - ten Valach s japonskými kořeny.

J. Nevrkla 23.6.2022 8:18

Někdy se tvrdí, že Židé vládnou světu. Asi ne, mají problém vládnout i Izraeli.

H. Lukešová 23.6.2022 10:05

Tak vidíte, jak jsou protižidovské konspirační teorie vylhané a absurdní. V Izraeli je volební pat a zablokovaná politická situace již od roku 2019, tak jak by mohli vládnout světu? Říká se, dva Židé, tři rozdílné názory a někteří levicoví Židé jsou navíc velcí antisemité.

F. Navrátil 23.6.2022 8:10

V Izraeli se mění vlády, ale nemění se proizraelská politika. U nás se vlády mění málo, ale nemění se probruselká politika.