13.6.2021 | Svátek má Antonín


Diskuse k článku

IZRAEL: Když jsem viděl, jak se na něj policie sápe…

Ta situace nemá rozumné řešení. O to víc, pakliže jdete na ruku těm, kdo to stejně neocení a budou vaši vstřícnost interpretovat jako slabost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Štípek 23.2.2020 12:56

Tak, pane Stejskale, čtu si diskusi, a jasně vidím, že můžete napsat do očí bijící hloupost - ovšem proizraelskou, a někteří udatní bijci budou kolem sebe kopat a kousat, jen aby vaše tvrzení učinili nepochybným, ba nezpochybnitelným (že, Lukešová, Han aj. - mimochodem, jak se jmenoval dědeček?). Diskuse nabývá smutných až tragických rozměrů: na pravdě, jejím obapolném hledání, ani zbla nezáleží. Kdo naznačí slůvko pochyby, je jistě muslimák a antisemita, je zničen, diskvalifikován. Oko za oko, zub za zub. Ale to je přesně to, co v 21.století nelze dopustit. Mír na BV může, říkám může, přijít, až odejde Bibi a začne se vážně jednat. Až Izrael přestane bombardovat těžce zkoušenou Sýrii a vrátí uloupené Golany. Až na neškodné kameny v rukou věznů za dráty Gazy přestane reagovat samopaly a kulomety. Až se začné seriózně formulovat kdo a proč chápe West Bank jako své nejsvatejší území, a co je pro tuto ideu schopen obětovat. Atd. I tato diskuse ukazuje, že ta mně osobně bližší strana není připravena.

P. Han 23.2.2020 14:47

Můj dědeček se jmenoval Leopold. Co váš, Ivane Ivanoviči? Že vaše muslimsko-nacistická strana není připravena, je pro celý zbytek světa plus.

H. Lukešová 23.2.2020 14:55

Tak kauza Golany...Během Války za nezávislost, kdy Arabové napadli Izrael, stříleli Syřané na Židy konkrétně na území Hula vedeni slovy Muftího Husejního, "vyžeňte Židy, všechny je vyhubte!". Židů v Izraeli padlo 6,500, tehdy jedno procento veškeré židovské populace.

Roku 1966 se usadili palestinští teroristé z Fatahu, stříleli a útočili na Izrael, opět na zmíněné údolí Hula. Asad starší odmítl zasáhnout proti fatahovcům, naopak jejich útoky na Izrael povzbuzoval. SSSR odmítl podpořil rezoluci odsuzující teror Fatahu.

Roku 1973 během Jomkipurské války bombardovali Syřané ropné rafinerie v Haifě. Poté, co Izraelci Golany osvobodili, tak vyčistili Golany od min, granátů a zřídili na Golanech vinice, koňské ranče. Izraelci užívají Golany k míru, ne k válce a násilí, jak to dělají arabští teroristé. Golany by Izrael mohl vrátit jedině tehdy, pokud by Asad mladší uzavřel s Izraelem mírovou smlouvu, dovolil cestovní ruch a ukončil nepřátelství. Tolik ke Golanům.

Sýrie? Izraelci většinou útočí na íránské teroristy. Íránci tradičně vyhrožují Izraeli zničením a smrtí. Což vám zřejmě nějak nevadí, proč také, když se to týká jen Židů, které tolik nenávidíte.

A Gaza? Kameny, rakety, zápalné draky rozhodně nejsou neškodné, i kameny vás můžou usmrtit, Izraelci reagují adekvátně, musí se bránit, už nikdy jako ovce. A West Bank-Judea a Samaří, to jsou posvátná města judaismu, tak jako pro muslimy Mekka a Medína a pro katolíky Vatikán. Celá Judea a Samaří promlouvá židovskou historií. Ano, pane Štípku, jste fanaticky protižidovsky zaslepený, nejste schopný racionální diskuse, vaše nenávist k Izraeli vás pohltila, hystericky reagujete na každého, kdo nesdílí vaše propalestinské protiizraelské zanícení.

J. Kanioková 23.2.2020 17:31

1*****

M. Němcová 24.2.2020 9:46

paní Lukešová, kdybyste se upsala,. nezměníte nic na tom, že Golany., Západní břeh i Gaza nejsou izraelským územím a ani okupovaná území. celá tato území promlouvají historií, to jistě, také starých Izraelitů, příznivců monoteistického judaismu, nicméně nejen jejich historií, ani převážně jejich historií natož výlučně jejich historií.

P. Staronový 23.2.2020 15:58

Nedej pánbůh (jakýkoliv), aby na Blízkém východě vypukl "mír" dle vás nebo dle Arabáků (což je skoro totéž).

Podrobně to rozepisovat nebudu, vše už tu bylo mockrát.

M. Němcová 24.2.2020 9:47

mír znamená konec zabíjení, zabíjení všech, že je s tím spojeno vrácení ukradeného je prostou samozřejmostí.

A. Pakosta 26.2.2020 8:41

V Koránu se dočtete jinou definici míru. Dár es salám, neboli Dům míru, je podle Mohameda ta část světa, kde již všichni přijali pravou víru - islám. Zbylý svět je pro mohamedány prostě Dár al Gharb - Dům války.

Arabisté nechť mi laskavě prominou možné pravopisné chyby v arabštině, které ovšem na podstatě věci nic nemění.

A ještě otázku, paní Němcová: Věřící muslimové Vás nepohoršují?

M. Němcová 26.2.2020 13:49

mne nepohoršují žádní věříci, i kdyby na špagetové monstrum věřili - a proč by měli, mne pohoršují jen ti, kteří si myslí, že jejich víra je nad ostatními,, dnes jsou to někteří židé a někteří muslimové... dokonce i křesťané se objeví/konyho armáda, například).

A. Pakosta 26.2.2020 19:22

...a dost často právě ateisté tvrdí, že ta jejich víra je nad ty ostatní.

Co se mohamedánů týká, ti to mají zakotveno přímo v Koránu. Judaismus pak je nejstarší z Abrahamovských monoteistických náboženství, takže tam by mne jistý pocit nadřazenosti nepřekvapil - ne že bych to ovšem považoval za správné. Hodnota člověka není v tom, v co věří či nevěří.

J. Kanioková 23.2.2020 17:34

I. Štípek -

S vaším komentářem naprosto nesouhlasím !

M. Němcová 24.2.2020 9:43

oponent je jen muslimák a antisemita? já třeba jsem taky nacistka.... a nejen to.

H. Lukešová 24.2.2020 13:56

Tak neměříte všem stejně, paní Němcová. Na Izrael máte vyšší nároky než na okolní muslimské země. Což je rasistické, antisemitské.

Obhajujete vraždění Židů, pardon Izraelců ze strany palestinských teroristů. Což je rovně antisemitské. Můžete to okecávat, jak chcete.

M. Němcová 26.2.2020 13:53

nejpíše jste si mne s někým spletla. Já tvrdím, že Palestinci mají právo na ozbrojený odpor na všech okupovaných územích i v Gaze a na Západním břehu, že je toto jejich právo stejné, jako bylo právo povstalců a partyzánů proti nacistům, že mají právo své partyzány obdivovat a velebit. my to děláme se svými také - a správ

na Izrael mám stejné nároky jako na jiné, nemá co krást cizí území, cizí bohatství ani na něm jeho právoplatné obyvatele zabíjet - co ji opravňuje útočit na Sýrii nebo Libanon, když ne agrese sama?.

J. Pleva 23.2.2020 11:29

Kdž už i israelská policie leze muslimům do pr.ele tak je svět skutečně nenávratně ztracen...

M. Němcová 22.2.2020 11:24

možná tvrdý zákon, ale zákon, je v pořádku, že jeho přestupci jsou trestáni, ovšem i v tomto případě je to jen v předstírané spravedlnosti, když sám stát dělá svým sousedům jen zlo, a to Izrael rozhodně dělá.

H. Lukešová 22.2.2020 12:04

Příklad Chrámové hory, kterou ovládají muslimové, kde zakazují Židům, křesťanům a ateistům se modlit a na druhé straně Zdi nářků (Západní zdi), kde se smějí modlit Židé, křesťané i ateisté ukazuje, že Židé jsou tolerantní, muslimové ne. Vy Izrael neznáte, znáte ho jen ze svých stalinistických pouček, místo aby jste si tam zajela a poznala skutečné poměry, které tam jsou.

M. Němcová 23.2.2020 12:26

paní Lukešová, drobná poznámka, my, ateisté se nemodlíme ani na chrámové hoře ani u zdi nářků,a to na žádné straně, nejsme na to stavěni a nic na tom nemění ani to, že některý ateista raději předvede nějaký ten rituál, aby se vrátil živ a zdráv,

A. Pakosta 23.2.2020 17:15

Nikdo vám, ateistům, tu vaši pevnou a nezlomnou víru (v neexistenci boha) nebere, paní Němcová.

J. Kanioková 23.2.2020 17:36

Přesně !

M. Němcová 24.2.2020 9:48

na tento bezmocný pokus o srovnání ateismu s jakoukoliv náboženskou vírou nestojí za odpověď

A. Pakosta 26.2.2020 8:34

Očividně, Vám, milá paní Němcová, má poznámka za reakci stála, a já Vám za ni děkuji. Bezmocným pokusem o odpor je totiž právě Vaše reakce, protože popírá sama sebe, křičíc nahlas "já mlčím!". Moje poznámka je, s Vaším dovolením, naopak výstižná, protože jasně vyzdvihuje podstatu věci: Nelze objektivně dokázat existenci transcendentní bytosti, jakou je Bůh, ale tím méně lze dokázat její NEEXISTENCI, protože obecně je negativní důkaz mnohem obtížnější než důkaz pozitivní. Například když Vás někdo vyfotí v posteli s milencem, dokáže tím Vaši nevěru (jste-li vdaná), ale ani milionem fotek prázdné postele po vašem boku nedokážete, že nevěrná nejste.

Takže přesvědčení o neexistenci transcendentna (nechci Vás dráždit tím jednoslabičným slovem) je čistě věcí víry, stejně jako přesvědčení opačné. Problém s vámi (ateisty) je v tom, že se cítíte být povzneseni nad ty primitivy, věřící v cosi jiného, než v co věříte vy sami. My ostatní naopak víme, že je psáno "kdo se povyšuje, bude ponížen...".

A ještě mi dovolte jeden dovětek - ta větička, kterou jste bezmocně vyvrhla do diskuse, je navíc mluvnicky špatně. Měla by znít buď "Tento ...pokus...nestojí za odpověď" a nebo "Na tento...pokus...(mi) nestojí za to odpovídat.

A v každém případě se píše na začátku věty kapitálka (To je velké písmeno, víme?) a za větou tečka.

Profesor Hrbolek blahé paměti by Vám nejspíše řekl: "Co s vámi, děvče? Nepotěšila jste mne, ale ani já vás nepotěším. Čtyři...

M. Němcová 26.2.2020 11:37

čtěte a učte se

J. Vintr 22.2.2020 18:48

Nehrabe vám trochu?

P. Staronový 23.2.2020 16:01

Trochu ne. Dost.

P. Han 22.2.2020 19:09

To Izrael rozhodně nedělá.Ledaže to myslíte tak, jako muslimové, že jim dělá zlo svou pouhou existencí. Nejste vy taky čestná muslimka, jako Áda Hitler?

M. Němcová 23.2.2020 12:12

já ne.. možná Netanjahu?

P. Han 23.2.2020 14:48

Aha. Tak jste cvok.

H. Lukešová 23.2.2020 18:36

Netajahu ne, to Abbás, ten je typický palestinský nacista...v Sovětském svazu napsal diplomovou práci, kde popíral a na druhé straně ospravedlňoval holocaust.

M. Němcová 24.2.2020 9:42

vážně? já jsme se k jeho diplomce nedostala, i když je mi poněkud podezřelé, že v jedné diplomce stihl jak popírat tak i schvalovat....a ještě v SSSR, který přinesl více obětí než kdokoliv jiný,

Ale pokud vidím, spolupracoval seč mohl a byl dávám Gaze za vzor, kdežto Netanjahu se veřejně přiznal k záměru u,krást cizí území, stavět na něm osady - což mezinárodní právo okupantům vysloveně zakazuje, podporuje útoky na GAzu a přičinil se o nový zákon, který z nežidovských občanů Izraele dělá ještě více než tomu bylo dosud občany druhé kategorie.