29.11.2020 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

IZRAEL: Když jsem viděl, jak se na něj policie sápe…

Ta situace nemá rozumné řešení. O to víc, pakliže jdete na ruku těm, kdo to stejně neocení a budou vaši vstřícnost interpretovat jako slabost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Němcová 22.2.2020 11:39

Hebron je dobrý příklad /podle Tenenoma/., jak Palestinci vytvářejí své obce, budou-li mít příležitost, krásné a pokojné a ukazuje se tam také, jak obtížné je chovat se podobně, když člověk žije v gethu, stejně jako Izraelci v Hebronu.

I. Štípek 22.2.2020 0:30

Koukám, že mlejnek Lukešová vám zase ukradla show. Voni ji ani tady nechtěj, že je to tak, tak se přisaje. Ten Kindl, to bude určitě taky ona. Vy to musíte mít těžky, pane Stejskale, to musí být smrtící závod, kdo bude první na pásce palestinobijců! Jenže, vy jste slušnej člověk, s vámi bych se o tématu i vážně pobavil, někde u ohně a pečených buřtů, ale ty jedovaté houby, ty se nezakecaj!

H. Lukešová 22.2.2020 0:42

Jak vy víte, zda-li mě chtějí či nechtějí. Nějaké články jsem zde publikovala naposledy o rozhodnutí izraelského preiméra N. o suverenitě nad židovskými komunitami v Judeji a Samaří...Čeho jste dosáhl vy?

Ničeho, žádný článek jste nepublikoval ani zde na NP ani blog na Idnesu nemáte. Tak nekecejte hloupě. A Kindl nejsem, nejsem žádná tranksa, nemám potřebu ze sebe dělat muže. Ale hloupé řeči vypovídají jen a jen o vás.

H. Lukešová 22.2.2020 0:44

...holt mám v příspěvku plno překlepů...z toho budete mít jistě Vánoce...

I. Štípek 22.2.2020 0:50

Nemám, to se stává.

R. Langer 22.2.2020 6:43

Nechceme tady jedině blbce, co lezou muslimákům do (_!_)

I. Schlägel 22.2.2020 9:55

Jako Vy se vyjadřuje pouze intelektuálně retardovaný jedinec. Možná by Vás mohlo omluvit pouze těžké dětství prožité ve zvláštní škole.

I. Štípek 22.2.2020 0:20

"Zbavil východní část své metropole jordánské nadvlády" , líp bych to nenapsal, pane Stejskale. Vy jste tak ohleduplný!

H. Lukešová 22.2.2020 0:08

Ohlédnutí za palestinskými Vánocemi...aneb jak vypadá palestinská náboženská tolerance i mimo Chrámovou horu

Ačkoliv se vedoucí palestinští představitelé rádi zaštiťují křesťanstvím, snaží se zneužít křesťanskou kauzu proti Izraeli, islamizují Vánoce, dokonce Pána Ježíše líčí jako „prvního Palestince“, či „palestinského proroka islámu“, pravidelně pravdu převracejí v lež, fakta jsou úplně jiná a považuji za velmi ostudné, když někteří „křesťané“ či respektive lidé, křesťanstvím se zaštiťujícím, staví za islám či za tzv. Palestince. V mnohých islámských zemí jsou křesťané tvrdě pronásledovaní, ale nejinak je tomu i u tzv. Palestinců. V Gaze Hamasáci zakázali křesťanům slavit Vánoce a ani pod Abbásovou Palestinskou autonomií křesťanství zrovna, mírnými slovy, „nekvete“.

dstrašujícím příkladem budiž nám Betlém, město kde se Pán Ježíš narodil.V období, kdy Betlém spravovali Izraelci (1967-1995), před podpisem Oselských mírových dohod, které skončily pro Stát Izrael nakonec debaklem, čehož jsou si již mnozí Izraelci vědomi, kromě naivních snílků na levici, což dokládá nekonečný palestinský terorismus a narůstání obětí z řad Izraelců, se dá prakticky říci, že tzv. Palestinci utopili mír v krvi, počet křesťanů vzrůstal a dá se říci, že křesťanské obyvatelstvo prosperovalo.

V Betlémě kdysi pod izraelskou kontrolou žilo 80% křesťanského obyvatelstva, zatímco nyní, pod vládou Palestinské samosprávy, poklesl počet křesťanů na pouhých 20% z veškeré palestinské populace. Toto pronásledování křesťanů probíhá ve všech oblastech, které ovládá Palestinská samospráva pod Mahmůdem Abbásem. V nedávné době palestinští teroristé zabrali např. domy v Beit Jala, kde žili křesťané, ze kterých palestinští Arabové ostřelovali domy v židovské čtvrti jižního Jeruzaléma. Dalším exemplárním případem krutého muslimského zacházení bylo zabrání a částečné vyplenění Baziliky Narození Páně a některé její části používali palestinští teroristé jako latriny.

H. Lukešová 22.2.2020 0:09

Nastávající tíživá situace vedla některé významné představitele křesťanského vyznání v Betlémě, aby požádali izraelskou vládu o připojení města k Izraeli. Roku 1995 křesťanský starosta Elias Frei požádal tehdejšího izraelského premiéra Jicchaka Rabina, aby se nestáhl z tohoto města z obavy o budoucnost křesťanské komunity ze strany muslimského obyvatelstva.

Roku 2003 během probíhající zuřivé palestinské intifády postavili Izraelci bezpečnostní plot mezi Jeruzalémem a Betlémem, vlastnictví jednoho kostela poblíž bariéry zůstalo však straně, kterou spravovala a spravuje Palestinská autonomie, a proto žádali místní křesťanští vůdci, aby mohli změnit přístupovou cestu a tím zůstat na izraelské straně.

Betlém není jediné město pod vládou Palestinské autonomie, kde probíhá pronásledování a útisk křesťanů, vzpomeňme si rok 2006, kdy byly vypáleny dva kostely v Nabulusu, po kázání bývalého papeže Benedikta XVI. v Řezně, během kterého si dovolil jisté kritické poznámky vůči muslimskému prorokovi Mohamedovi. Palestinská samospráva je na 36. místě z 50 zemí, které nejvíce potlačují křesťany.

M. Němcová 22.2.2020 11:43

ale podle koránu je Ježíš islámským prorokem... kdežto podle židovských svatých knih je nikdo.

a ohledně počtu Palestinců v Betlémě...je jejich vámi uváděný příklad výsledkem skutečného úbytku křesťanů nebo jen nárůstem počtu muslimslých Palestinců? a počty ateistů tamtéž jsou k dispozici?

H. Lukešová 22.2.2020 11:56

Pravděpodobně obojího. I vyšší porodností mezi muslimy i úbytku křesťanů způsobeného pronásledování ze strany muslimů. Křesťané mají na území Země Izraelské nejmenší porodnost.

V. Vidman 22.2.2020 17:22

To je opravdu argument jako noha! Ono není divu - Tóra vznikla pěkných pár let před Ježíšem; pak křesťanský Nový zákon a nakonec Korán. V Bibli také není ani zmínka o Alláhovi nebo Mohamedovi.

M. Němcová 23.2.2020 12:37

nejmladší náboženství z tech tří převzalo některé jeho modly...proto považuje Ježíše za svého proroka - jednoho z několik. mají společné i dAlší pohádkové velikány, třeba Abraháma. a boha mají stejného, to dá rozum.