19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

IZRAEL: Když hloupé rozhodnutí vyvolá dilema

Tím hloupým rozhodnutím je oznámení společnosti „Ben & Jerry ́s“ (US výrobce zmrzliny, nyní součást britského konglomerátu Unilever), že nebude prodávat své produkty na „okupovaných palestinských územích“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 27.7.2021 13:04

Není až tak zle. Izraelští záchranáři, kteří se vrátili z Německa řekli, Izrael je milován na celém světě...

Izraelská delegace Záchranáři bez hranic se vrátila z Německa a Belgie zasaženého povodněmi. "Recepce byla úžasná".

Aryeh Levy, předseda Záchranářů bez hranic Izraele, vedl delegaci, která se vracela z Německa a Belgie, aby pomohla najít pohřešované lidi po tamějších silných povodních.

Naše organizace byla založena s požehnáním a poučením zesnulého rabína Mordechaje Eliyahua v roce 2000 během let druhé intifády.“ Levy říká Arutzovi Shevovi: „V roce 2004 došlo k velké vlně tsunami s desítkami tisíc zraněných a zabitých, a když jsem vstoupil do rabínské kanceláře, řekl nám, abychom šli ven a fotografovali, aby celý svět slyšel, co děláme a udělali bychom to znovu pro dobré jméno Státu Izrael.

Při řešení složitých problémů říká: „Zúčastnil jsem se většiny expedic v mém životě, do zemích třetího světa, a na mnoha z těchto míst, upřímně, nebyl žádný rozdíl v krajině mezi tím, co se stalo před katastrofou a co vypadalo to jako po katastrofě. Zde jsme viděli zelená pole a úžasné domy a o sto metrů později skutečné zničení. Náš tým hledal pohřešované lidi, ... ale pomohli jsme také se základními věcmi, jako je organizace hlášení „pohřešovaných osob“.

„V jednom případě jsme byli povoláni na pomoc syrské ženě, která spadla ze schodů a byla zraněna. Nemluvila anglicky ani německy a jeden z členů našeho týmu mluvil arabsky. Když dorazil německý personál, byli jsme požádáni, abychom ji doprovodili nemocnice, protože s ní nemohli komunikovat. Její manžel byl na trhu a řekl: „Jsem tak šťastný, že jsi nás přišel zachránit, i když jsi z Izraele,“ dodává Levy.

H. Lukešová 27.7.2021 13:05

"Izraelci jsou ve světě mnohem populárnější než to, co je prezentováno v médiích. A to je naše hlavní poselství ... Každý Izraelec by si toho měl být vědom. Nepanikařte. Na světě je hodně lásky a my jsme odborníci na poli záchrany pohřešovaných osob. Kamkoli jsme šli s izraelskou vlajkou, tam jsme byli přivítáni otevřenou náručí. Bylo to úžasné. “