10.12.2022 | Svátek má Julie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Schumacher 3.6.2008 17:38

Dodatek

Leckteří do jejich vizáže mají hodně daleko.

Branik 3.6.2008 17:55

Re: Re: Co má být Palestincům do toho kolik si Židé mohli odnést z arabských zemí ?

Zadna 'Palestina' neexistuje a nikdy neexistovala. Kdo tvrdi opak, at mi laskave odpovi na tyto jednoduche otazky:

Kdo ji zalozil a kdy? Jake mela hlavni mesto? Jake sousedni staty? Pocet obyvatel? Cim se zivili obyvatele? Jakou meli menu? Kterou reci se tam mluvilo? Bylo to kralovstvi, demokracie ci absolutisticky stat? Kdy zanikla a proc?

Emil XX 3.6.2008 20:49

Re: Re: Re: Co má být Palestincům do toho kolik si Židé mohli odnést z arabských zemí ?

Na to Vám mohu odpovědět. Jméno Palestina dali Římané své provincii Judea po potlačení židovského povstání. Její obyvatelstvo bylo samozřejmě převážně židovské, ač se podporovalo přistěhovalectví z jiných provincií a v hlavním městě Aelia Capitolina (tak byl přejmenován Jeruzalém) nesměli Židé bydlet. Mluvilo se aramejsky, hebrejština byla už tehdy u Židů jen liturgickým jazykem. Úřední řečí byla v té době samozřejmě latina.

Branik 4.6.2008 11:20

Re: Re: Re: Re: Co má být Palestincům do toho kolik si Židé mohli odnést z arabských zemí ?

Dekuji pekne za rychlou odpoved, gratias agitur. Naprosto a ve vsem s vami souhlasim: V Rimske risi existovala provincie, kterou Rimani nazyvali 'Palaestina'. Hlavni mesto samozrejme 'Roma aeterna'; Aelia Capitolina bylo tehda pouze sidlo mistodrzeni('MNV').

Tehdy jako dnes zacali cizi dobyvatele a masovi vrazi rikat zbytku Zidovskeho statu  'Palestina'. Rimani zamerne, aby potupili Zidy a zahladili jejich pamatku. A dnesni Arabove-revansisti ze stejneho duvodu.

Napade mne analogie: Jeste tomu neni tak davno, existoval v jine risi takzvany 'Protektorat BuM': Uredni rec nemcina, sidlo vlady Berlin, mena Reichsmark, drahy Deutsche Reichsbahn, lidi tam zijici se zivili makanim (doslova o zivot) na 'Endsieg' risske branne moci a narodne socialisticke nemecke delnicke strany NSDAP.  A prece to byly a dodnes jsou Cechy a Morava a zadny BuM,  ze?

Emil XX 3.6.2008 20:00

Palestinci JSOU ARABOVÉ

"Palestinský národ" byl VYNALEZEN roku 1964 z ryze politických důvodů. Předtím ten výraz neexistoval, vyjímky připouštím. Vžyť i OSN dělila r. 1948 Palestinu na část židovskou a arabskou. 

Schumacher 3.6.2008 16:47

Ale vůbec ne.

Problém vidím v politice USA. Kdyby USA přestaly nadstandardně podporovat Izrael a vzájemné vztahy upravily na standardní jako s každým jiným státem, Izrael by musel vyvinout větší úsilí na zajištění bezpečnosti vlastními silami, i velmi radikálním způsobem. Solidaritu nelze zaměňovat s permanentním vydržováním. Další problém vidím v politice USA a Evropy k islámu, který naopak je třeba podporovat namísto snahy o jeho reformu. Čím fundamentálnější bude islám v islámských zemích, tím více budou technologicky zaostávat a tím budou méně nebezpečné. Naopak nedovolit šíření islámu a vytvoření jeho páté kolony doma jak se stalo především ve Francii, Německu a Nizozemí. Současně, ačkoli za tohle mi tržní liberálové vynadají, direktivně státními zásahy změnit energetickou politiku směrem ke snížení závislosti na ropě investicemi do jaderné energetiky, do vývoje fůzních reaktorů, do technologie výroby vodíku a k nahrazení fosilních paliv vodíkem. Trh nepřemýšlí dopředu. Výhodnější je stavět Archu včas než později, když potopa je na dosah a ceny dřeva horentně vyrostou. Kdyby v USA  se rozumnou zahraniční politikou vyhnuli nákladným vojenským intervencím, Afganistán ponechali v ruském vlivu a  namísto zničení režimu Saddáma Husajna střídmou podporou tu jednoho  udržovali v rovnováze trojúhelník Írán, Irák,Izrael , a ušetřenými penězi  (naprosto šílený prachy) podpořily uvedené energetické zdroje, učinily by pro národní bezpečnost daleko lépe, zvlášť s přirozenými spojenci Evropou a Ruskem (které není SSSR, třebaže mnozí zarezlí to nechápou). Jenomže z nějakých důvodů tohle takhle není a nebude a proto na cestě stát se světovou mocností č. 1 je Čína, kde jsou schopni vyrobit cokoli co vymyslí někde jinde a je vyrobitelné. Představte si více než miliardové Japonsko.Hospodářský růst a technologický rozvoj pokračují a tím i potřeba zdrojů. A za severní hranicí je bohatá Sibiř....

kopretina 3.6.2008 16:51

Re: Ale vůbec ne.

Já vidím problém v evropském nadržování islámu a Palestincům. USA jen vyvažují evropskou podporu palestinským Arabům.

strejda 3.6.2008 16:59

Re: Re: Ale vůbec ne.

V USA je velmi silná a mocná židovská lobby. Zasahuje ale jen malé procento obyvatel. Svým způsobem je riskantní vše stavět jen na její podpoře. Ta může zeslábnout. Obyčejným Američanům je Izrael vesměs šumafuk.

Schumacher 3.6.2008 17:03

Jistěže.

Je vyloučeno aby kdo si ji pohněvá, uspěl v prezidentských volbách.

kopretina 3.6.2008 17:09

Re: Re: Re: Ale vůbec ne.

To jsou konspirační teorie, to učili nacisti, že "Židé vládnou Americe". USA je proizraelská, protože je to pro USA výhodné. Izrael je ostrov demokracie v moři muslimských despocií. Proč je Evropa proarabská? Protože se Evropa chce zalíbit muslimské komunitě v Evropě.

kopretina 3.6.2008 17:12

Re: Re: Re: Američané symapatizují spíše s Izraelci než s Palestinci

http://www.sbernice.net/244597/zpravodajstvi/americane-sympatizuji-spise-s-izraelci-nez-s-palestinci.html

Schumacher 3.6.2008 17:22

Američané sympatizují spíše s Izraelci než s Palestinci

To dá rozum, kopretino. Vesměs jsou to protestanti, kteří ke židovským kořenům křesťanství mají blíže nejž jiné konfese a Dvojčata jim zbořili ne šábesdekli, ale ručníkáři. Kromě toho dávat najevo opak by znamenalo na sebe upoutat nemilou pozornost strážců Patriot Act.

Schumacher 3.6.2008 17:02

Vůbec ne. Naopak.

Nerozumnou pomocí podkopáváme  islám a jeho tradiční hodnoty. Podstatné je aby co nejvíce tamních muslimů studovalo Korán. Korán a výlučně Korán. Protože vše potřebné je v Koránu a studium všeho ostatního pochází od Šejtajna. Ženy budou chodit zahalené a naopak nebudou chodit do škol. Vše tzv. západní je špatné. Kultura, móda, technologie. Čím více Islámu, tím menší schopnost nás ohrozit. Pokud jde o judaismus, ve své ortodoxní podobě má blíže k islámu než ke křesťanství. Nebýt reformních směrů tak Izrael už neexistuje. Protože z kozích bobků atomovku vyrobit nelze.

Emil XX 3.6.2008 20:40

muslimové, k naší škodě, nejsou takoví pitomci, aby

odmítli všechny moderní technologie. Stačí se podívat na Irán. Nebo jinak chudý Pakistán.

Libor.w 3.6.2008 15:59

Žádné strachy

Žádné strachy o Izrael ten se poučen dějinami jistě nespoléhá na polobolševickou a zbabělou Evropu.O svou bezpečnost se jistě dokáže postarat sám.Muslimští fanatici si ještě dlouho musí nechat zajít chuť na konečné řešení.Až to jednou zkusí nepostačí se divit.

Schumacher 3.6.2008 16:52

O svou bezpečnost se jistě dokáže postarat sám.Muslimští fanatici si ještě dlouho musí nechat zajít chuť...

Jistěže. Kdybychom  ale třeba my začali s takovou bezpečnostní politikou, co by se vyrojilo různých Fištejnů  podsouvajících nám ty nejhorší úmysly....

Pamětník starejch dob 3.6.2008 13:46

Článek má samozřejmě pravdu

Židé v Izraeli vadí komunistům a neonacistům, což je stejná pakáž, jako islamisté.

kopretina 3.6.2008 14:29

Re: Článek má samozřejmě pravdu

Přesně tak.

Vodník 3.6.2008 14:48

Re: Článek má samozřejmě pravdu

Kristepane, ono je to fakt tak jednoduché!!?? Co jsem to za vola, že to pořád ne a nechápu??!!...8-o8-o8-o

balthasar 3.6.2008 14:50

Re: Re: Článek má samozřejmě pravdu

Nejsi asi dostatečně jednoduchej ;-)

Pamětník starejch dob 3.6.2008 15:03

Re: Re: Článek má samozřejmě pravdu

No, a co říkáte tomu, že Vaši krajané (Holanďané) houfně nakupují půdu v Česku a stěhují se sem. Asi se bojí doby, kdy se země, kde dnes žijete bude jmenovat Nizozemská islámská džamahírija...

Vy se ale na to, zdá se, těšíte?

balthasar 3.6.2008 15:07

Re: Re: Re: Článek má samozřejmě pravdu

Třeba se jen bojej, že to moře doopravdy stoupne.

EW 3.6.2008 15:12

Re: Re: Re: Re: Článek má samozřejmě pravdu

Ja to vidim na oba duvody.

Vodník 3.6.2008 15:25

Re: Re: Re: Re: Re: Článek má samozřejmě pravdu

Jo. A přistupuje ještě třetí - nejdůležitější: v ČR je - zatím! - levněji! A jak víte, co Skot zahodí, to Holanďan sebere...;-)

strejda 3.6.2008 16:56

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Článek má samozřejmě pravdu

;-D

Harpyje 3.6.2008 15:30

Re: Re: Článek má samozřejmě pravdu

Tolik upřímné sebekritiky mě u Vás příjemně překvapilo.

J.M. 3.6.2008 17:27

Re: Re: Článek má samozřejmě pravdu

No, vůl jste a to už hodně dlouho, jak se dá soudit z vašich komentářů.

Schumacher 3.6.2008 18:26

To je zásadní omyl. Napoak.

Vadí jim, že tam nejsou všichni ;-D

Hledajíci 3.6.2008 13:44

Židé proti sionismu

Následují stránky jsou stránky USA židů nesouhlasejícich s politikou Israele  http://www.jewsagainstzionism.com/

kopretina 3.6.2008 14:35

Re: Arabové pro Izrael

arabsforisrael.com. Arabové nesouhlasící s palestinským terorismem.

Ti Vaši "Židé proti sionismu" jsou malá odštěpenecká sekta Naturei Karta. Jeden z jejích vůdců kolaboroval za WW2 s nacisty, namluvil maďarským Židům, že mají nastoupit do transportů na východ (do vyhlazovacích táborů). Vůdce Naturei Karta Friedman se účastnil konference popíračů holocaustu v Teheránu. Byl za své nenávistné názory exkomunikován izraelskými, americkými a evropskými ortodoxními rabináty. Friedman se účastnil nacistických a islamistických akcí. Odešel z Nizozemí, odkud byl exkomunikován do Vídně. Poslal své děti do vídeňské židovské školy. Jeho děti však šířily nenávist a byly vyloučeny. Friedman si najal advokáta, který v minulosti hájil nacisty a vyhrál. Židovská škola musí zaplatit Friedmanovi odškodné, nemá však na to peníze a bude to znamenat pro ni zánik.