7.12.2022 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JacobH 3.6.2008 20:34

dokument

Na Viasat History právě běží dokument o chování Dánů k Židům za 2.SV.R^

Hledajíci 3.6.2008 20:22

Kolik je vlastně na světě

různých božích vyvolených, a tím kolik je bohů?

Začatek inernetové stránky  http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Judaism/berit.htmlThe most profound and deeply brilliant concept of the Hebrew world view is the concept of the berit between God his chosen people. Translated into English as "covenant," the word means something closer to promise, or pledge. In the promise to Abraham, God chooses Abraham and his offspring as a special people, in fact, as the only people of God. He promises Abraham that his offspring will occupy and own the lands of Palestine, that they will be innumerable, and that they will enjoy the protection and care of God over all their oppressors. It is this promise and the relationship it implies between Yahweh, the one and only god, and his people that defines the Hebrew cultural and historical identity.

Nejvíce mě zaujala věta „In the promise toAbaraham, God chooses Abrahamand his offspring as a special people, in fact, as the only people of God.“ Dle této věty jsou všichni ostatní ne-židovští přislušníci rodu Homo Sapiens méněcenní natolik, že nejsou hodni boží milosti. Ovšem je zde otázka koho Židé tím Bohem myslí. Troufám si řici, že ta věta pravděpodobně vyvolá u mnoha ne-židovských přislušníků rodu Homu Sapien, kteří si taktéž o sobě myslí že jsou vyvoleni Bohem (ovšem tím svým) pěkný vztek. V historii Židů k tomu vzteku došlo, dochází a bude docházet asi neustále. Záleží na tom, kdo je z těch vyvolených Bohem momentálně silnější. Mimochodem i Árabové se pokládají za potomky Abrahamovi, a dle této věty za vyvolené. Nádhera, že ano?

Emil XX 3.6.2008 20:31

Re: Kolik je vlastně na světě

V Abrahámově době byl Jahve kmenovým bohem. Později byl bohem státním.

Od státních bohů Říma se lišil svou žárlivostí - nebudeš mít boha kromě mne.

Harpyje 3.6.2008 20:32

V historii Židů k tomu vzteku došlo, dochází a bude docházet asi neustáleCo

Opravdu? Vidíte na obzoru nový holocaust? Který si Židé, jako ten minulý, zase sami  zavinili?

ergo 3.6.2008 21:10

Re: V historii Židů k tomu vzteku došlo, dochází a bude docházet asi neustáleCo

šmankote, proč vy (židé) se tím holkaustem pořád zaklínáte? není to tak, že kdyby ho nebylo, museli byste si  ho vymyslet?

Harpyje 3.6.2008 21:19

Re: Re: V historii Židů k tomu vzteku došlo, dochází a bude docházet asi neustáleCo

Casse toi, boudin.

ergo 3.6.2008 21:40

Re: Re: Re: V historii Židů k tomu vzteku došlo, dochází a bude docházet asi neustáleCo

va chier vieille salope

Harpyje 3.6.2008 21:44

Re: Re: Re: Re: V historii Židů k tomu vzteku došlo, dochází a bude docházet asi neustáleCo

Vas, espèce d ´imbécile ignorant. Te faire chier. ;-D ;-D ;-D

kopretina 3.6.2008 22:39

Re: Re: V historii Židů k tomu vzteku došlo, dochází a bude docházet asi neustáleCo

Nikdo se holocaustem nezaklíná, holocaustem se zaklínáte vy antisemité a islamonacisté.

kopretina 3.6.2008 22:38

Re: Kolik je vlastně na světě

Vyvolení židovského národa nebylo vyvolení k vládě, ale vyvolení k povinnostem. K povinnostem sloužit Bohu. Apoštol Pavel, sám Izraelita řekl, že vyvolení židovského národa je určena k střežení Božího slova. "Co má Žid navíc? Jaký je význam obřízky? Veliký, v každém ohledu, předně ten, že Židům byla svěřena Boží slova" (Řím 3:1-2).

Vodník 3.6.2008 19:57

Schumachere, Schumachere!

Vy se mi začínáte nelíbit! Vylhané důvody války v Iráku? A něco s tím má Israel?? A to Vaše přirovnání se Silbersteinem - ts,ts,ts...Nejste Vy pane náhodou antisemita? Nebo rovnou nacista?? A co fakta? Myslím, že by si příslušné instance měly na Vás posvítit! Demokracie je jako křehká květina (např. kopretina) a my nenecháme nějaké Schumachery, aby ji zneužívali ke svým genocidálním ideologiím a islamofašistickýmn propagandám!!!R^VV>-

Harpyje 3.6.2008 20:19

Re: Schumachere, Schumachere!

Jak vtipné! Ta ironie!

Schumacher 3.6.2008 20:48

Re: Schumachere, Schumachere!

Nepochybně. Při každém ranním pohledu do zrcadla mám na sebe stený názor ;-D

Schumacher 3.6.2008 20:53

A protože výčet by byl příliš dlouhý,

jsem universální ista.

kopretina 3.6.2008 22:29

Re: Schumachere, Schumachere!

S válkou v Iráku neměl Israel nic společného. Nechápu Vaši ironii.

kopretina 3.6.2008 18:55

Pravda o Mohamedu al Dourovi

http://www.rozhlas.cz/cro6/internet/_zprava/460803

kopretina 3.6.2008 18:42

Na památku Dne Jeruzaléma-Jerušalajim šel zahav

http://www.israel.cz/index.php?module=newsdetail&id=7551&datum=2008-06-02&titulek=ofra_ha

Octomil 3.6.2008 19:41

Re: Na památku Dne Jeruzaléma-Jerušalajim šel zahav

http://www.god.tv/

Schumacher 3.6.2008 18:09

Izrael je dlouhodobě udržitelný výlučně jako židovský národní stát.

Tak jako judaismus není universálním  náboženstvím Židů a pro Židy, Izrael není udržitelný jako universální demokracie.

kopretina 3.6.2008 18:43

Re: Izrael je dlouhodobě udržitelný výlučně jako židovský národní stát.

Judaismus je náboženství národní, náboženstvím Židů, křesťanství a islám jsou náboženstvími světovými.

Schumacher 3.6.2008 18:51

Nikoli světovými

ale universálními. Drobet rozdíl, ale jinak to chápete dobře.

Insomnia 3.6.2008 17:43

Námět

B prolezý ČRO6, občas potěší duše slušných a v demokracii věřících občanů(snad proto,aby nedošlo k profláknutí)-a to,když do diskusí o Iráku pozve J.Fištejna.....takže pane Fištejne příště ještě něco o USpolitice v Iráku,ať se naše estébáky vymytá společnost konečně probere!

Schumacher 3.6.2008 17:57

ČRO6 ?

Vždy mě pobaví znělka "Zaostřeno na lidská práva" ;-D

Insomnia 3.6.2008 18:12

Re: ČRO6 ?

Mě zase úterní(20:00) "Lidé z pera".....ale vážně:ČRO6 již nemá s vládou USA(finanční podpora) nic společného,je to slabý odvar bývalé Svobodné Evropy( i tam StbPecháček),bohužel jako jedinní z mála v ČR se dají poslouchat:Něco ve stylu-"VÝBĚR NEJMENŠÍHO ZLA".

Schumacher 3.6.2008 18:49

Ne, ČRO 6 je hrůza.

Protektorát, osmačtyřicátý, osmašedesátý, disent, holocaust, kňučící psycholožka, nekonečné multikulti humanities tlachy, furt si kdosi na cosi stěžuje.  A pořád dokola.   Nehumanitním oborům se vyhýbají jako čert kříži. Jedním z mála pořadů ČRO je Meteor. Ale i tomu ukrojili kus času.  Nejlepší by bylo ČRO6 s jeho tlachy zrušit a na jeho frekvenci místo prodeje recyklovaných myšlenek pustit Leonardo.

Insomnia 3.6.2008 18:49

Re: ČRO6 ?

Apropo Schumachere,je zajímavé jak vy soudruzi(ikdyž ty lavíruješ) vždy reagujete na slovo Irak,jako býk na rudý hadr.Tu poslední větu jsem myslel smrtelně vážně,.....Vy pořád nemůžete uvěřit,tomu,že někdo v ČR podporuje invazi do Iráku,a Fištejn jako jeden z mála o tomto tématu v Česku rozumě mluví.

Schumacher 3.6.2008 19:32

Irák je malér US politiky.

Nejde o to, že USA hájí své zájmy. Nejde o "blaho iráckého lidu". Jde o to, že USA hájí své zájmy, tedy zájmy tamních daňových poplatníků špatně. To by až tak nevadilo, kdyby to nemělo neblahé důsledky i pro nás. Export demokracie je hloupost. To se také mohli vykašlat na nás a nechat nás v podruščí Sovětského svazu, namítnete. A nenechali ? Primárně jim nešlo o naši svobodu, ale o jejich bezpečnost. V dlouhodobé soutěži to Sovětský svaz (z vnitřních  systémových důvodů) nevydržel a s ním i jím podporované režimy. Jejich pád byl nikoli cílem, ale pouhým vedlejším produktem US politiky. U nás došlo nikoli k importu demokracie, ale k částečnému návratu do normálního stavu, tak jak přetrvávající "normalizace" v našich myslích dovolila. Potrvá to ještě nejméně generaci, přeskakovat nelze. Tak jako Mojžíšovi nebylo souzeno vejít do země vyvolené, i on byl příliš zatížen minulostí. I když otázkou je, co je "normální" stav. Jak třeba Švýcaři ze svého normálního stavu pohlížejí na Italy a jejich normální stav. Ostatně já tvrdím, že demokracie neexistuje, a že je stejným přeludem jako socialismus. Protože platí, že míra demokracie je přímo úměrná míře schoností jejího formálního nositele vládnout. Vláda USA selhala, Irák se demokracii nepřiblížil ani o píď , bezpečnost USA nebyla posílena a přišlo to draho. Steně jako nesmyslná účast ve válce ve Vietnamu. A když už, tak byl na místě důsledný postup. Takhle to přišlo draho a komunismus tam nezastavilli. Válkou proti Iráku, jejíž skutečný důvod spatřuji ve vnitřní politice USA,  byla rozvrácena regionální rovnováha sil, zničen v podstatě sekulární režim  a posíleni Íránští fundamentalisté. Důsledky pro US daňového poplatníka jsou katastrofální. Nevidím do toho tak hluboko, abych věděl, proč tažení Pouštní bouře nebylo završeno dobytím země a svržením vlády, když k tomu byly příhodné vojenské i mezinárodní podmínky. Vím jen, že důvody nové války byly vymyšlené a podvržené. Můj dojem je, že  Izrael v tom má nějakou roli.

balthasar 3.6.2008 19:36

Re: Irák je malér US politiky.

Protože k dobytí a udržení nějaký země je potřeba milion pěšáků, a na to ani američani nemaj. Kor v nějaký zemi, kde nefunguje klimatizace, neni tam jedinej mekáč a zteplává i kolaloka, ne?

Schumacher Atilla 3.6.2008 19:56

Otázka je, co s tou zemí zamýšlíte.

Ty pěšáky nepotřebujete k dobytí a udržení země jako takové. Na pustém Měsíci nepřistála armáda. Potřebujete je k ovládnutí tamního obyvatelstva. Pokud využijete technické převahy a nemáte skrupule a  vyhubíte ho, přijde Vás to levněji. VJenže v dnešních "civilizovaných" poměrech takový postup má takové vnitropolictické a mezinárodní transakční náklady, že vydržování milionu pěšáků vyjde levněji.  To je na pendrek vést dneska pořádnou válku....Dřív jste tam vtrhli, pomordovali je, co bylo jejich stalo se Vaším a po ftákách. Pak někdo vymyslel nějaké konvence a jiné nesmysly. Tak vést ve velkém pořádnou válku, kde se vraždí, loupí, drancuje a znásilňuje, se nevyplatí. Kam ten svět spěje....

Emil XX 3.6.2008 20:18

Re: Otázka je, co s tou zemí zamýšlíte.

Milý Attilo, ta doba co se Vám líbí může přijít brzy. Pokud je někde relativní přelidnění, bývá to pravidlem, viz současná subsaharská Afrika.