9.2.2023 | Svátek má Apolena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kopretina 3.6.2008 10:46

Re: Re: Zajímavost

Přesně tak.R^

ireq 3.6.2008 10:31

Re: Zajímavost

Je to stejně zajímavé jako Češi, kteří vzpomínají na monarchii nebo Velkoněmeckou říši. Přestali proto být Čechy?

Tomas B. 3.6.2008 8:56

Dobré, dobré, dobré...

Jen si dovolím připojit jednu poznámku, která s Izraelem vůbec nesouvisí... Stejně jako velká část Němců bez problémů označí Izraelce jako nacisty, tak i značná část naší veřejnosti neváhá označit kohokoli, kdo je jí protivný, jako komunistu. Tak se rozmělňují a bagatelizují viny minulosti. Jsou stejní, ne-li horší, slýcháme...  Pohodlná berlička pro malé duše.

MF 3.6.2008 8:12

článek

je velmi dobrý.

steppenwolf 3.6.2008 8:06

také děkuji

Konečně na toto téma článek, který má hlavu a patu, a od fundovaného autora a ne od našich dänikenů. Díky.

Aleš 3.6.2008 7:43

pan Fištejn

to naznačil, popsal a poté popřel. Základní problém vzniku Izraele je ,že několik set tisíc Palestinců muselo  opustit svá obydlí ,  rozhodnutí to bylo o nás bez nás- nikdo se Palestinců na  jejich názor na vznik Izraele neptal.  Navíc nebylo možné vyřešit  otázku Jeruzaléma. OSN dala zelenou ke vzniku  státu, který po celých 60 let  vyvolává permanentní válečný konflikt. To je realita a obávám se, že nemá žádné řešení.  Je to ze strany Izraele válka o přežití a ze strany Arabů snaha o likvidaci Izraele. To zůstává po 60 let  nezměněno.

LOJR 3.6.2008 8:00

Tohle lze považovat jen za hloupý vtip,

eventuelně antisemitský výkřik. Nebo opravdu o hisorii státu Izrael nic nevíte?

balthasar 3.6.2008 10:04

Re: Tohle lze považovat jen za hloupý vtip,

Co na tom vidíte za vtip, seniore. Mi to přijde naopak jako stručný a věcný shrnutí ;-)

Borek@exil 3.6.2008 8:08

Re: pan Fištejn

Naopak, Palestincům bylo nabýdnuto vytvoření vlastního státu, hned vedle židovského. jenže Palestinci radši zavrhli myšlenku na dva státy ve prospěch myšlenky na zahnání Židů do moře, o což se začali pokoušet pět minut po izraelském prohlášení státnosti. Židé nikoho nevyháněli...Palestinci davově opuštěli Izrael, vybízení radiem...arabským. Arabové se chystali Izrael zplanýrovat, tak vyzvali Palestince k dočasnému uvolnění prostoru na planýrování. Planýrování se nevyvedlo. Palestinci zůstali viset "ve vzduchoprázdnu". V roce 1967 to zkusili znova a přišli o Sinaj a Západní Břeh Jordánu. Sinaj Židé vrátili Egyptu. Západní břeh nebylo zrovna komu vracet...Jordán už ho nechtěl, časem se vykroutil i z poskytování výplat "státním zaměstnancům", tam působícím. Bill Clinton domluvil vznik Palestinského státu s Barakem a Arafatem. Arafat ze zalekl možného míru a cuknul......a je to.

Honza 3.6.2008 8:49

Re: pan Fištejn

Tak si zkuste představit, že by tři miliony českých Němců po roce 1945 oloupených o veškerý movitý i nemovitý majetek a v dobytčácích vyvezených z za hranice dodnes žily v uprchlických táborech a organizovaly sebevražedné atentáty na Čechy, kteří jim uloupili jejich vlast. A to ten příměr hodně kulhá, protože těm Němcům se ublížilo mnohem víc než Palestincům a měli by tudíž mnohem větší nárok na satisfakci. Rozdíl je hlavně v tom, že ti Němci nezůstali sedět na zadku a nežili šedesát let pocitem ukřivděnosti a nenávistí, ale začali normálně pracovat a vybudovali si nový spokojený život na místě, kam je osud zavál ...

i.h. 3.6.2008 10:03

My Cesi jsme

tem Böhmendeutschen, kterym vy rikate sudetsti Nemci, nic neuloupili. Oni se sve vlasti sami vzdali a stali se dobrovolne obcany Nemecke Ctvrte Rise. Ta na uzemi Cech nikdy neexistovala a Cechy k ni nikdy nepatrily. Majetek jim odebrala jejich nemecka vlast, ktera ho vymenila s nami za reparace. Doma v Nemecku jim jejich vlast za ten majetek vyplatila nahradu. Dotycnym Böhmendeutschen jsme taky nijak neublizili, naopak. Misto abysme je podle prava povesili jako vlastizradce, dali jsem jim masove milost a poslali jsme je Heim ins Reich, kam tak chteli. To je pouceni pro priste, ze se humanismus nevyplaci.

Branik 4.6.2008 14:36

Re: My Cesi jsme

Lituji, pane, ale obavam se, ze by se dalo o spravnosti vasich informaci s uspechem pochybovat.

kopretina 3.6.2008 10:52

Re: pan Fištejn

Nikdy žádný palestinský stát neexistoval. Většina dnešních palestinských Arabů jsou potomci přistěhovalých Arabů ze Sýrie, Jordánska, Egypta, Libanonu, Libye z 19. století. Nedá se tudíž mluvit o žádném "arabském nároku" na Zemi Izrael. Židé měli v Zemi Izrael království Izraelské a království Judské. Židovské komunity jsou mnohem staršího data než arabské. Arabové mají 22 států s rozlohou přes 3 000 000 km2, Židé mají 1 stát s rozlohou 20 000 km2. Arabové nemají vůbec žádný nárok na Zemi Izrael, Židé ano. Většina palestinských Arabů odešla dobrovolně na výzvy svých arabských bratří, že se vrátí na "židovských kostech jako vítězové". Palestinsko-arabských uprchlíků bylo 700 000. Židovských uprchlíků z arabských zemí bylo 900 000. Jedná se tudíž jen o výměnu obyvatelstva. Konflikt nevyvolává Izrael, ale Arabové. Za vše může arabská nesmiřitelnost.

Honza 3.6.2008 11:07

Re: Re: pan Fištejn

Ty historické argumenty jsou pravdivé, ale celkem zbytečné - Izraelci mají svůj stát plným právem jednoduše proto, že si ho dovedli vytvořit a ubránit.

Kobylka Lajda 3.6.2008 7:25

Pane Fištejne, díky!

K obsahu i stylu článku není nutno nic dodávat, je to ukázka brilantní novinářské práce - a pan Fištejn je bezesporu náš nejlepší žurnalista, komentátor, glosátor , jakého v ČR máme, vždy jeho písemná i ústní vystoupení vyhledávám a ještě jsem nebyla zklamána. Považuji  za čest, že pan J.F. si zvolil tuto podivnou, trochu popletenou, ale krásnou zemičku také za svou vlast . Děkuji!VVVVVV;-D;-D;-DR^R^R^>-

Lubomír Ptáček 3.6.2008 7:53

Re: Pane Fištejne, díky!

Bezvýhradný souhlas s paní komentátorkou. Panu Fištejnovi se klaním.

Zilvar z chudobince 3.6.2008 8:03

Re: Re: Pane Fištejne, díky!

Je to tak, pan Fištejn je No1, české politické žurnalistiky, obdivuju ho jak perfektně zvládl češtinu  a to prosím nejsem žádný Jevrej , ba ani nemám bábušku Jevrejku. Byl jsem v Izraeli na dovolené a to co tam dokázali vydupat z pouště je úžasné, pro těch pár Židu co přežili holokaust t a jsou v Izraeli o musí připadat jako ráj, potkal jsem jich tam pár co byli puvodem z ČSR a bylo to velmi milé až dojemné. Ještě jednou díky za perfektní článek.

Mirek F. 3.6.2008 8:28

Re: Pane Fištejne, díky!

8-oTakovéto komentáře, to už je snad nějaká parodie nebo co:-)? Či snad vzpomínka na oslavy soudruha Stalina, slunéčka našeho jasného?

Kobylka Lajda 3.6.2008 9:55

Re: Re: Pane Fištejne, díky!

Nějak nerozumím. Parodie  je zesměšňující, satirické nebo komické přepracování díla, komické napodobení charakteristických gest, řeči či chování osoby - já jsem pouze vyjádřila souhlas a poděkovala, to se snad smí? Nechceš mne zavolat před kádrováka?;-O;-D;-D;-DRv(Y)

kopretina 3.6.2008 10:57

Re: Re: Pane Fištejne, díky!

Kobylka Lajda má pravdu. Komunisti, nacisti a muslimové jsou antisionisti (antisemité). Proč se zastáváte islamonacistů.

EW 3.6.2008 12:23

Re: Re: Pane Fištejne, díky!

Jo, zni to jako "nadsene dopisy tisicu pracujicich" z let padesatych. Hopla soudruzi do petiletky, imperialisty rozdrtime.

jaroušek 3.6.2008 12:56

Re: Re: Re: Pane Fištejne, díky!

Je smutné, jestli nevidíte rozdíl mezi tím, když nějaké stádo podepíše něco, co se po nich žádá, aniž přemýšlí proč (a navíc názory těch, co nesouhlasí nejsou vůbec zveřejněny) a tím, když někdo sám za sebe poděkuje dobrovolně za článek, jako poklonu autorovi za jeho dílo.

Kdybych byl "ochuzen" o tisíce článků našich bulvárně-investigativních novinářů, vůbec by mi to nevadilo. Pokud bych si ale nemohl přečíst články jako je tento, asi by mi něco chybělo...

Harpyje 3.6.2008 10:16

Re: Pane Fištejne, díky!

S Vaším hodnocením článku souhlasím, jenom bych si ale přála, aby závěr článku mohl vyznít trochu optimističtěji.

Standa 3.6.2008 7:11

Izrael

si mohl koupit Palestince několikrát, ale je mu líto investovat do živých Palestinců, prot investuje do mrtvých. Poměr zhruba 1:100 hovoří za vše i za to, že od nacistů se toho naučili hodně. " ... Izrael, jediná regionální demokracie."- mýtus - správně je militantní stát a takový stát nemůže být už ze své povahy nikdy demokrarický. Ti co jsou uvnitř to nevidí, je to vidět jen zvenku.

M. 3.6.2008 7:29

Re: Izrael

Poměr 1:100 je minimum, s nímž může Izrael přežít. Muslimů je  - podle nich samých - 1 500 000 000, židů (můj odhad) , tak 15 000 000 maximálně, i když zaopočteme diasporu. 1.5 mld / 15 milionů je právě těch 100.

Je to samozřejmě jen takové šmrdlání, dlouhodobě únosná strategie je ten poměr zvýšit aspoň na 1: 1000. Ostatně, co se týká přínosu umění, vědě, kultuře... civilizaci, vydá život průměrného žida tak za 1 000 000 muslimů. Měřeno třeba podle počtu Nobelových cen...

ps 3.6.2008 7:54

Re: Izrael

Izrael, si kupoval nejen palestince ale okolní araby mnohokrát, svými ústupky. Většinou se mu to nevyplatilo.

Jak velké prostředky do živých investují sami palestinci a jak velké do mrtvých, nebo arabové z okolních zemí?

Militarismus byl Izraeli vnucen nepřátelským prostředím a přesto si svou demokracii zachoval, ať si kdo chce co chce říká.

kopretina 3.6.2008 11:05

Re: Izrael

Izrael je výspou západního světa v moři muslimské despocie a muslimského barbarství. Nacisté jsou muslimové. Mein Kampf a Protokoly sionských mudrců jsou dodnes oblíbeným dílem velké řady muslimů. Muslimové litují že "konečné řešení židovské otázky" vlastně konečným nebylo. Litují, že někteří Židé přežili holocaust. Řada muslimů bylo za WW2 kolaborovalo s nacistu. Palestinský Arab mufti Husseini navázal přátelství s SS-Reichsfuehrem Himmlerem, správcem vyhlazovacích táborů. Husseini žádal vyhlazení všech Židů v Evropě a na Blízkém východě, pomáhal vytvořit muslimské legie SS, jenž vraždily Židy a Srby v Chorvatsku a Maďarsku. Pronacističtí byli Egypťané, Syřané, Tunisané, Libanonci.

Zatímco Židé bojovali na straně spojenců. Ze Židů ve Svaté zemi byla vytvořena Židovská brigáda (Moše Dajan, Moše Tavor, Toivi Blatt, Hana Szezemová), která bojovala v rámci britské armády. Židé bojovali v britské, americké, ruské armádě. U Svobodovců bylo 70% Židů.Vysoké zastoupení Židů bylo v jugoslávské, francouzském odboji.

Charlie 3.6.2008 12:09

Ano Stando, poměr 1:100 je špatný

Mnohem lepší by byl 1:100 000 000.

mueller 3.6.2008 6:47

A proto Evropa jako statnepoliticky utvar

do padesati let nebo tak nejak zanikne v chaosu, prevalcovana machometany, kterym neustale leze do zadku a zve si je do domu. Spojene staty ovsem zustanou a budou prosperovat. A Izrael - no, to bude jako v tom zidovskem vtipu: byli jsme v babylonskem zajeti - a kde je Babylon ? a kde je Egypt ? a kde je Turecko ? a kde je Hitler ?

MILA 3.6.2008 5:33

Israel je hlavne spunt do Evropy

dokud tam bude, cili dokud budou mit arabove svoji Nemesis, tak po Evrope tak nepujdou. Ale staci ten spun vyrazit, a je Evropa v loji. Ten malel prtavej statecek je vice obranyschopny nezli cela Evropa dohromady. A totiz neni v Evrope vule se branit