3.2.2023 | Svátek má Blažej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
legionczech 3.6.2008 10:00

Re: Zaplať pánbůh

Nevím sice o jakém ,,hnoji" to mluvíte,protože jsem ho nečetl,nicméně vycházím z dojmu ,že šlo o reakci na článek ,která se Vám nelíbila.To se ovšem nelíbí zase mě a určitě i mnohým ostatním a potvrzuje to názor,že sionisté a jejich obdivovatelé svými netolerantními a nesmiřitelnými postoji k názorům ostatních si nepřátele mezi lidmi dělají sami ,svojí arogancí a zkreslováním skutečností.Co si myslet o člověku,který vydává záminku za vinu /Gavril Princip/nebo přirovnává obrozenecké hnutí k sionismu.Jediné s čím lze souhlasit je,že sionisté převzali některé praktiky od nacistů,například propagandu ,ale to autor popírá.Rv

balthasar 3.6.2008 10:09

Re: Re: Zaplať pánbůh

Co taky můžem od kobylky čekat jinýho, než produkci hnoje, že ;-D

Harpyje 3.6.2008 10:20

Re: Re: Zaplať pánbůh

Hnojem, o kterém autorka příspěvku hovoří, míní antisemitismus, který zde vystavují na obdiv někteří otevřeně a jiní zase pod záminkou jakéhosi antisionismu.

legionczech 3.6.2008 10:47

Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

Jakýsi antisionismus je nesouhlas s politikou sionistů.Jsem rád ,že mě dáváte svým příspěvkem za pravdu.Jste přesně důkazem toho,jak lidi jejichž názory se vám nelíbí označíte za antisemitisty.Je to prostě ze starého,, dobrého"kdo nejde s námi jde proti nám.Komunisti  nás co jsme s nimi netáhli  označovali za nepřátele státu a imperialistické přisluhovače,dnes jsou političtí oponenti dnešních mocných,označováni za socky a rudochy a pikantní na tom je,že   nejvíce  tuto rétoriku používají  děti komunistů .  Sionisté se zase pokoušejí ze všech oponentů udělat antisemitisty,rasisty a nacisty.Jaký je tedy rozdíl mezi Vámi ,bolševiky a nacisty.Já bych řekl,že v tomto,zdůrazňuji v tomto případě žádný.

kopretina 3.6.2008 10:54

Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

Antisionismus je jen levicovou podobou klasického antisemitismus.

Neviditelný pes jen netoleruje islamonacistickou propagandu. Na tom

není nic špatného. Sionismus je národně osvobozenecké hnutí židovského

národa. Každý národ má právo na sebeurčení. Odpírání židovskému národu

právo na sebeurčení je sprostý antisemitismus.Arabové mají 22 států s rozlohou přes 3 000 000 km2, Židé mají 1 stát s rozlohou 20 000 km2. Antisionisty jsou komunisti. Komunisté v ČSSR hlásali antisionismus.

legionczech 3.6.2008 11:00

Re: Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

Vážená přečtěte si můj příspěvek kde se o tomto zmiňuji,tedy označování oponentů za komunisty.Nemám už co říct jen to ,že mě vašimi reakcemi dáváte za pravdu ,že bolševismus a sionismus jsou lidstvu nebezpečná hnutí.

kopretina 3.6.2008 11:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

Nikoliv, nebezpečné ideologie pro svět jsou nacismus, komunismus a militatní islám. Sionismus je legitimní národně osvobozenecké hnutí židovského národa.

silver 3.6.2008 14:27

Re: Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

 kopretino,když mluvíte o levičáctví v  souvislosti  s antisionismem,jak tedy pohlížet na ortodoxní polské rabíny,kteří se již před druhou sv.válkou  odmítali jakkoli ztotožnit  s tímto nacionalistickým hnutím,jak třeba píše P.J. ve svých Dějinách židovského národa? Nebo to není pravda a on lže,když je cituje?   A ještě prosím o vysvětlení pojmu "křesťanští sionisté" a "evangelikální křesťané".Jsem křesťan-katolík.;-)

kopretina 3.6.2008 17:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

Ne, P.J. má pravdu, jsou Židé, kteří Izrael neuznávají, to je pravda. Křesťanský sionismus je: http://cufi.convio.net/site/PageServer?pagename=learn_christian_zionism

silver 3.6.2008 20:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

 Já bych Kopretino myslel,že ti rabíni odmítali  sionismus  jako izraelský nacionalismus.Možná i proto,že tento je produktem židovských socialistů a komunistů,většinou tedy Židú původem ale na náboženstvím,tedy ateistů.  A ještě jednou opakovaný dotaz: nevíte,kdo to jsou evagelikální křesťané?

kopretina 3.6.2008 23:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

V Izraeli a USA žijí židovští náboženští sionisté. V Izraeli náboženské sionisty reprezentují Národní náboženská strana, Sefardští strážci Tóry /ŠAS/. Prvními sionisty byli sekulární Židé, ale nyní mezi sionisty jsou sekulární i ortodoxní Židé.

Evangelikální křesťané jsou protestantští biblicky věřící křesťané. Hlavní autoritou evangelikálních křesťanů je Bible. Mezi evangelikální křesťany patří lidé z Mezinárodního křesťanského velevyslanectví v Jeruzalémě (www.icej.cz, www.icej.org), či Mosty pro mír (www.bridgesforpeace.org).

Harpyje 3.6.2008 11:18

Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

Pane, já nikoho neoznačuji za antisemitistu! Když už, tak za antisemitu! Váš příspěvek není nic jiného než pitomý blábol, Vy antisemitisto! ;-D ;-D ;-D

legionczech 3.6.2008 11:34

Re: Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

To je příznačné označovat něco na co nemám argument blábolem a druhého urážet.Jen mě utvrzujete v mém přesvědčení ,že židobolševismus a sionismus jsou dvě životu ostatních občanů nevyznávajících tato přesvědčení nebezpečná hnutí.

Harpyje 3.6.2008 11:37

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

Vaše přesvědčení, nevážená osobo, je mi srdečně lhostejné. Rv

kopretina 3.6.2008 11:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

Vy používáte nacistické argumenty. Žádný "židobolševismus" neexistuje, ale existuje islamonacismus. Bolševici podporovali Araby proti Izraeli. To už je reálnější islamobolševismus. Islám, nacismus  a bolševismus jsou nebezpečné ideologie.

legionczech 3.6.2008 12:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

První kdo uznal Jisrael de jure byl právě Stalinův SSSR a jeho západem v Jaltě mu prodaní satelité tedy i ČSR.Apropo, když už jsme u toho tak v tom případě neexistuje ani bolševismus,tedy pokud budeme vycházet z historie vzniku tak existovalo oboje a oba názvy mají své opodstatnění.Islamonacismus je ,ale hloupost.To ,že má islámský fundamentalismus některé prvky nacismu je pravda/stejně jako sionismus,o tom už jsem ,ale psal/,ale ve své podstatě je jiný.Zahrnuje mnoho národů a ras na základě náboženství což se u evropských nacionalistů a sionistů říci nedá.To preferují svou rasu a svůj národ a pak teprve víru.

kopretina 3.6.2008 17:31

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

Jisrael uznaly USA, země západní a východní Evropy. Islamonacismus není hloupost, má své logické odpodstatnění. Islám obsahuje některé stejné prvky jako nacismus, zatímco sionismus nemá s nacismem nic společného. Rasistický je islám.

Kobylka Lajda 3.6.2008 12:30

Re: Re: Re: Re: Zaplať pánbůh

Pokud by nešlo o tu nejpokleslejší, vulgární a útočnou diskusní aktivitu Septika, tak nelze nic namítat. Kdo však tento nick sleduje dlouhodobě i na stránkách, které nemají s problematikou židovství, Izraele aet. nic společného, musí protestovat. To nejsou argumenty, ale sprosté a vulgární nadávky, výkřiky deformovaného jedince - to ke kvalitě diskuse ještě nikdy nepřispělo. Jsou tu lidé, kteří mají hodnotné názory a Septik je umlčuje vulgaritami, okupuje celou diskusi, to jste si snad mohl už někdy všimnout! Nevadí mi rozdíl názorů, ale jejich prezentace.8-o8-o

kopretina 3.6.2008 10:44

Re: Re: Zaplať pánbůh

Antisionismus je jen levicovou podobou klasického antisemitismus. Neviditelný pes jen netoleruje islamonacistickou propagandu. Na tom není nic špatného. Sionismus je národně osvobozenecké hnutí židovského národa. Každý národ má právo na sebeurčení. Odpírání židovskému národu právo na sebeurčení je sprostý antisemitismus.

-- 3.6.2008 12:04

Re: Re: Zaplať pánbůh

Je smutné, když někdo nepochopí článek a reaguje zrovna na to nepochopené ....

Fantomas ztotožňován s Al Kajdou 3.6.2008 9:40

Neprávem?

Někdo tady psal, že Al Kajda neexistuje jako neexistoval Fantomas. To není vhodný příměr. Ano, literární Fantomas (Pierre Souvestre a Marcel Allain se měli hodně rádi a pilně o něm psali, jeden z nich se přitom cítil být Fandorem, druhý Juvem a vkládali do toho potlačené emoce) neexistoval, ale dobře vystihl určitou možnost existence síly, jejíž dohledání je těžké, která ale existovat může, mohla a nejspíš existuje. Podobně tomu se dá o Al Kajdě napsat malebný románek (Frederick Forsyth: Afghánec, zde, tuším, vystupuje i Bin Ládin), kde je ledacos přibarveno kvůli efektu a budoucímu filmovému zpracování. To ale neznamená, že i tady "centrála energie" neexistuje. Nemám iluzí. Existují. A jsou ještě chytřejší, než si myslíme.

Harpyje 3.6.2008 9:39

Jaká ztráta pro diskusi!

Ale, ale! Kampak se nám ztratil Septk? ;-D ;-D ;-D

Zdánlivě od věci 3.6.2008 9:33

Zdánlivě od věci (devil)

Zřejmě nejlepší zobrazení "ďábla" v současné literatuře=oceněná povídka Stephena Kinga Pán v černém obleku (inspirovaná Hawthornovou prózou Mladý hospodář Brown). Česky ve sbírce KIngových próz Všechno je DEFINITIVNÍ.

cimbal 3.6.2008 10:37

Re: Z časů, kdy za Araby bojoval

Za Araby? Přítel Arabů, ale bojoval vždy za Její Veličenstvo........

Saša 3.6.2008 9:25

Znovuobnovení židovského státu bylo velmi rozumnou a spravedlivou věcí

a proto má stát Israel mou trvalou podporu.

kopretina 3.6.2008 10:45

Re: Znovuobnovení židovského státu bylo velmi rozumnou a spravedlivou věcí

R^R^R^R^R^

X 3.6.2008 9:22

Zajímavost

Např. Asimov (vcelku snad myslící člověk, autor pěti set knih) je v pamětech kupodivu proti chvíli, kdy byl Izrael založen.

F. Čech 3.6.2008 10:25

Re: Zajímavost

Asimovovi se to hezky mluvilo z jeho pohodlného newyorského bytu. Kdyby prošel varšavským ghetem nebo Treblinkou asi by svůj názor rychle změnil.

X 3.6.2008 10:30

Re: Re: Zajímavost

Máte pravdu. Já s tím souhlasím.