23.9.2021 | Svátek má Berta


Diskuse k článku

IZRAEL: Kandidátní listina jako provokace

Zařadit před volbami na seznam kandidátů usvědčené teroristy jinak než jako provokaci chápat nelze. Je to plivnutí do tváře civilizovanému světu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 31.3.2021 20:18

Pomohla by likvidace alespoň jednoho tisíce palošů za jednoho Israelce ? Vždyť sám Hamas stanovil cenu jednoho Israelce na tisíc palošů.

H. Lukešová 31.3.2021 21:09

A nejhorší je, že Interpol spolupracuje s palestinskými teroristy, teroritku Ahlam Tamimi, zodpovědnou za teroristický útok na pizerii Sbaro během druhé intifády, Interpol vyškrtl ze seznamu hledaných zločinců.

Tamimi byla propuštěna v rámci výměny vězňů, 1000 teroristů za jednoho Izraelitu Gilata Šalita. Tamimi žije v Jordánsku, Jordánci ji odmítají vydat do USA za usmrcení Malki Roth, americké Židovky. Pokud vím, Interpol byla původem nacistická policie, pronásledující Židy, vedl ji Ernest Kaltenbrunner...No a nyní opět škodí Židům. Náckové a palestinští Arabové byli vždy spolu zadobře.

H. Lukešová 31.3.2021 20:00

Tichá intifáda, izraelské oběti mezi léty 2018-2020

Izraelské oběti 2018...Izraelské oběti za rok 2018- Raziel Shevach (35), rabín, zastřelen, Itamar Ben Gal (29), rabín, ubodán, Kapitán Ziv Deus (21), usmrcen automobilem Seržant Natanael Kahalani (20), usmrcen automobilem, Adiel Coleman (32), ubodán, Ronen Lubarsky (20), voják,usmrcen kamenem, člen elitní jednotky Duvdean UnitAviv Levi (20), voják, člen jednotky Givati, zastřelen, Izraelec Ari Fuld (45), spisovatel, učitel, ubodán, Kim Levengrond-Yehezkel (28) z Rosh Ha ́ayinu, zastřelena, Ziv Hajbi (35), zastřelen, novorozenec Amiad Israel, Yuval Mor-Yosef (20), z Aškelonu, Yosef Cohen (19) Beit Shemesh z bojové jednotky Netzach Yehuda-Nahal Haredi), zastřeleni...

2019, Ori Ansbacher (19) z Tekoa, ubodána, Gal Keidan (19) ubodán, Ahiad Ettinger (47), zastřelen, Dvira Sorek (19), ubodán, Rina Shnerb (17), usmrcena bombou,

2020, Amit Ben Yigal (21) usmrcen kamenem, 26.8.2020 byl izraelský rabín Shai Ohayon (39) ubodán k smrti palestinským teroristou. 52letá Esther Horgan z města Tel Menashe v severním Samaří, kterou palestinský terorista dne dne 21.12.2020 ubodal k smrti, posléze jí kamenem rozrazil lebku a její tělo zanechal v lese poblíž města a komunity, kde žila.

K. Křivan 31.3.2021 19:45

Slečno Lukešová, znáte tenhle článek ? https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vlastimil-Vondruska-Palestinsky-narod-neexistuje-Zide-radeji-zemrou-nez-by-se-vzdali-sve-odveke-vlasti-Je-jen-jedine-reseni-stareho-sporu-525598

H. Lukešová 31.3.2021 19:51

Ne, neznám. Ale je pravdivý a o tom vlastně mluvím pořád a je to nutné. Země izraelská je věčná země židovského národa. Zaslíbená země, Bůh slíbil a daroval Zemi izraelskou Židům. To je náboženský pohled.

A právní nárok, jsou výroky cestovatelů, Balfourova deklarace, konference San Remo, kde byl přijat Mandát pro Palestinu, která již tehdy zakotvila právo Židů na Zemi izraelskou.

Nikdo nemá právo Židům vzít jejich zemi, nikdo. Dále nikdo nemá právo zpochybňovat právo Izraele na existenci, vůbec nikdo.

D. Černá 31.3.2021 20:05

Bůh slíbil? Fakt? Kdo to proboha je?

H. Lukešová 31.3.2021 20:10

Píši o náboženském pohledu, tak se zkuste zamyslet, kdo to může být? Třeba ten, kdo slíbil a daroval Zemi izraelskou Židům. Je detailně popsán v Bibli, hlavně v Tanachu- tj. v Toře, knize Proroků...atd.

H. Lukešová 31.3.2021 18:51

A nejvýznamnější výrok, který bere "vítr z plachet" všem antisionistům, je výrok Zahíra Músejna, člena výkonného výboru PLO v rozhovoru poskytnutém holandským novinám Trau, 31. 3. 1977: "Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'. Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem."

Atd.

Upřímně nevím, kde jste přišel na takové vylhané protiizraelské pomluvy? Že Izrael někdy použije násilí? A kdo ne. Vy vůbec nepřipouštíte, že se řada palestinských Arabů dopouští teroristických útoků, že vraždí nevinné Židy, jenže vy asi Židy nepovažujete za lidi, proto vám nevadí palestinský terorismus. Židé se mají právo bránit arabským teroristickým útokům.

Ale zopakuji Vám to ještě jednou, jsem pro to,aby Židé a Arabové žili společně v jedné zemi, nejsem pro žádné vraždění ani vyhánění. Chápete?

Já jsem naopak od vás neslyšela nikdy žádné odsouzení palestinského teroru ani jakéhokoliv protižidovského násilí.

J. Kouk 31.3.2021 19:03

Nesmysl odsuzují každý teroristický utok proti obyčejným lidem, stejně tak i humanitární bombardování. Včetně i raketové útoky z Gazy..Používání uranem obohacené munice v obývaných území... Postup Číny vůči Ujgurum, stejně tak označují bývalý Tibet za otrokářský, teokratický stát.. Nicméně Tibet má nárok na samostatnost, pokud se oprostii od minulosti. Krym má nárok rovněž. Byl Autonomní republiky s právem po referendu se osamostatnit, jak mu připouštěla Ústava Ukrajiny.. je toho moc, ne jen židovský holokaust..

H. Lukešová 31.3.2021 19:05

Tak s tímto příspěvkem s vámi můžu souhlasit, jednoznačně, představte si. A opět kde jsem psala, že existoval pouze židovský holocaust? Ale teď jste mě vážně potěšil, moc. Nemám ráda dvojí metr. Jednoho odsuzovat, druhé ne. Vidíte, že se můžeme domluvit.

J. Kouk 31.3.2021 19:10

Dočetl jsem k izraelským pomluvám.. tu dívku jsem viděl na vlastní oči na YouTube.. .. dal se už k vašemu fanatismu nebudu vyjadřovat

H. Lukešová 31.3.2021 19:19

Na mém postoji není fanatického vůbec ale vůbec nic. Že nedémonizuji Izrael? Že nepovažuji Izraelce za démony? Že nepovažuji Izrael za vtělení všeho zla na Zemi, jak činíte vy, není žádný fanatismus.

J. Kouk 31.3.2021 18:14

Do kdy bude Izrael rozšiřovat území na úkor obyvatel, kteří tam žijí, bude agresor a nepomůžou výmluvy že ti lidé nejsou občany žádného státu. Slovanů také neexistují jako stát a Arabové jsou obyvateli mnoha států a kolik lidí bylo nuceno opustit území podle autora neexistující Palestiny?

H. Lukešová 31.3.2021 18:20

Izrael rozšiřuje své území ve své zemi. To je absurdita. Žádná "Palestina" neexistuje, tudíž neexistuje žádné "palestinské území" a ani neexistuje "palestinský národ". Stát Izrael nemůže okupovat sám sebe, máte to hodně popletené a odcházet nemusel vůbec ale vůbec nikdo.

J. Kouk 31.3.2021 18:23

Vy nejste ,dobrý clivek.. Vás bez obav považuji za stejnou, jako byli nacisti, co nepovažovali židy za lidí.. vy JSTE stejná!!!! A zasluhuje že stejně odsouzení, jako nacisti, co hlásali stejně teze!!!

H. Lukešová 31.3.2021 18:28

Dobrým člověkem nejste vy sám, jste antisemitou a vy mě budete urážet, to sedí. Nacista jste vy sám, protože jste antisemita.

To, že neexistuje palestinský národ, na tom není nic špatného. Tzv. Palestinci jsou Arabové a Araby považuji za stejné lidi jako Židy. Arabové jako takoví mi nevadí. Takže se račte uklidnit.

Já jsem nikdy nikde nepsala rasistické postoje, ani jsem nikdy neprosazovala vraždění a vyhánění, ani jsem se nikdy nevyjadřovala násilnicky vůči nikomu, tak jak si mě dovolujete urážet nacisty. Vy jste nacista, protože nenávidíte Židy.

J. Kouk 31.3.2021 18:41

Které.. já holokaust považuji za zločin, ale když jsem vám před nrkolijamediciosal, zeizraelci na ulici zastřelili dívku i po té, co ukázala, že na těle nemá bombu a z tašky vysypala knížky tak pořád některé o teroristexh..paní Lukešová, to vy mimo žida nepovažujete za člověka, vy meleté pořád o území a že neexistují Palestinci, proto máte na to území nárok u přes to, že na tom území žijí 2000 let!!! Vy vůbec nepřipouštíme že Izrael používá násilí.. mimochodem i v České tv byl taznam jak izraelský odstřelovač jásá nad zásahem demonstranta vzdáleného minimálně 300 metrů od plotu, kterého údajně demonstrantů ohrožovali... Ten zastřelený nic neohrožoval a tento případ byl projednávány izraelskou vládou.... Víte kolik jich bylo o kterých veřejnost neví? Policistka, která skončila v policii po té, co devítiletý chlapec, se na policii při výslechu pomočil a její kolega řekl, že se i děti musí naučit smrtelně bát izraelské policie.. kdysi různých záběru násilí bylo na YouTube stovky, nyní neexistují, protože propagují násilí... Uvědomte si, že násilí je násilí i když se netýká jen Židů...

H. Lukešová 31.3.2021 18:46

Pane Kouku,

1) jak jste přišel na to, že mimo Žida nepovažuji nikoho za člověka? Kdy a kde jsem to psala, to netuším.

Palestinští Arabové nežijí na území tisíce let, ale pár desetiletí, spolu s Židy, kteří se začali stěhovat do Země izraelské. Je třeba vás trochu poučit.

Americký spisovatel Mark Twain napsal roku 1867 cestopisnou knížku "The Innocents Abroad" o svých zážitcích v Evropě a Palestině. S ním cestovalo několik dalších amerických svědků. O stavu tehdejší Palestiny napsal: "V údolí Jeezrel a Galileji není jediná vesnička. V okruhu 30km oběma směry jsme nepotkali živou bytost. Nazaret je pustý, Jericho je zřícenina, Betlém i Betania liduprázdné, všude jen pustota a plevel. Strom nebo keř jen tu a tam, dokonce ani odolný olivovník nebo kaktus není k vidění. Palestina je v dezolátním stavu".

Kvůli pravdivému popisu země obviňovali arabští vůdcové Marka Twaina z rasismu. Twainovo svědectví potvrdili i jiní svědkové. "Palestina je v desolátním stavu", napsal v 18. století francouzský historik Francois Volney.

"Země je opuštěná, neviděli jsme žádné zvíře, jen pár ptáčků" napsal roku 1844 William Thackeray v cestopise "From Jaffa To Jerusalem". Britský konzul James Finn napsal v roce 1857: "Země je bez obyvatel je zapotřebí ji obydlit". V roce 1896 projel Palestinou na koni H. Allen Tupper junior. V New York Times pak napsal: „Setkal jsem se jedině s obchodníky na velbloudech a s divokými kmeny beduínů, kteří zůstali na jednom místě nejdéle dva měsíce.“ Velkou důležitost má zpráva Britské královské komise z roku 1913: "Země je poloprázdná, ekonomika stagnovala až do příjezdu prvních sionistů roku 1880. Silnice z Gazy na sever byla sjízdná pro přepravu jen v létě. Domky byly z bláta, bez oken, pluhy ze dřeva, hygienické podmínky hrozné, školy žádné, vesničky řídce obydleny, všude samé ruiny“.

H. Lukešová 31.3.2021 18:47

Podobná svědectví dokládají cestovatelé Alphonse de Lamartine, Sir George Gawler, Sir George Adam Smith, Siebald Rieter, priest Michael Nuad, Martin Kabátník, Arnold Van Harff, Johann Tucker, Felix Fabri, Edward Robinson a jiní.

Před Peelovou komisi v roce 1937 prohlásil vedoucí představitel Arabů Auni Bey Abdul-Hadi: "Nic takového jako Palestina neexistuje. Tento pojem vynalezli sionisté! V Bibli není žádná Palestina. Naše země byla po staletí částí Sýrie (Jerusalem Post, 2.11.1991). H. Allen Tupper junior v New York Times pak napsal: "Setkal jsem se jedině s obchodníky na velbloudech a s divokými kmeny beduínů, kteří zůstali na jednom místě nejdéle dva měsíce."

V květnu 1947 řekl poslanec Nejvyšší arabské rady v OSN: "Palestina je syrskou provincií." O několik let později řekl Ahmed Shuqeiri, pozdější předseda OOP, před Radou bezpečnosti: "Každý ví, že Palestina nebyla nic jiného než jižní Sýrie." Vedoucí britského oddělení pro rozvoj Palestiny Lewis French napsal : "Narazili jste tam jen na drobné zemědělce v hliněných chýších, těžce postižené malárií... Pokud nebyli sami zloději dobytka, ochotně poskytovali úkryt jiným pachatelům... Rozsáhlá území byla neobdělána... Jednotlivé parcely měnily každý rok svého majitele. Veřejná ochrana neexistovala a drobní zemědělci se sami stávali obětí útisku a plundrování ze strany jejich beduínských sousedů.

H. Lukešová 31.3.2021 18:52

A nejvýznamnější výrok, který bere "vítr z plachet" všem antisionistům, je výrok Zahíra Músejna, člena výkonného výboru PLO v rozhovoru poskytnutém holandským novinám Trau, 31. 3. 1977: "Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'. Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem."

Atd.

Upřímně nevím, kde jste přišel na takové vylhané protiizraelské pomluvy? Že Izrael někdy použije násilí? A kdo ne. Vy vůbec nepřipouštíte, že se řada palestinských Arabů dopouští teroristických útoků, že vraždí nevinné Židy, jenže vy asi Židy nepovažujete za lidi, proto vám nevadí palestinský terorismus. Židé se mají právo bránit arabským teroristickým útokům.

Ale zopakuji Vám to ještě jednou, jsem pro to,aby Židé a Arabové žili společně v jedné zemi, nejsem pro žádné vraždění ani vyhánění. Chápete?

Já jsem naopak od vás neslyšela nikdy žádné odsouzení palestinského teroru ani jakéhokoliv protižidovského násilí.

J. Kouk 31.3.2021 18:54

Tak že křižácké výpravy na tom území byli proti komu? Nikomu? ? Nevšiml jsem si, že by vyháněli z toho území židy, ale psalo se o mohamedamech.. U nás tuším Vratislav z Mitrovic napsal už v té době knížku a nikoli jako Mark Twein, žijící před desítkami let.. ostatní z vašich argumentů jsem zatím nečetl

H. Lukešová 31.3.2021 18:57

Hrstka Arabů v Zemi izraelské také žila, ale moc zalidněná nebyla, takže to byla téměř země bez obyvatel. A křižáci? Ti roku 1099 zmasakrovali tisíce Židů v Jeruzalémě, tam spáchali kolosální protižidovský masakr, zabili jich tam více než muslimů. To, že o něčem nevíte, neznamená, že to neexistuje.

J. Kouk 31.3.2021 18:29

Kde se zastavíte? Kde je konec území Izraele?

H. Lukešová 31.3.2021 18:31

Račte se uklidnit, milý pane, Země izraelská patří Židům, to všem neznamená, opakuji neznamená, že by v ní Arabové nemohli žít, to jsem nikdy nikde netvrdila. Já jsem vždy psala, že Židé a Arabové mají žít společně v jedné zemi pod izraelskou svrchovaností. Nikdy nikde jsem nevyzývala ani nevyzývám a vyzývat nebudu k žádnému vraždění a vyhánění. Takže si nálepku nacisty strčte za klobouk.

J. Kouk 31.3.2021 18:43

Kde končí území Izraele? Kolik plotů Izrael postaví?

J. Kouk 31.3.2021 18:47

Ty vaše bláboly, že jsem antisemita... Kde jsem něco takového jen naznačil??? Mimochodem, když jsem psal, že vyhanite obyvatelé žijících na tom zemí, tak VZDY píšete vzápětí o území!!! Lidí tam žijící nezmiňujete a je to vidět i zde až na kolikátou výzvu jste aspoň napsala o arabech, sláva...

H. Lukešová 31.3.2021 18:55

Já milý pane nikoho nevyháním, ani jsem nevyháněla, jak jste na to přišel? Jak jsem přišla na to, že jste antisemita? No popíráte právo Izraele na existenci. A nikdy nikde jsem nenapsala o nikom nic rasistické. Tak nevím, kam na své výplody chodíte. Vy zmiňujete jen a jen Araby, ale o Židy vám vůbec nejde, to je antisemitský postoj.

M. Grundmann 31.3.2021 15:10

Lidé na kandidátce Hamasu nejsou teroristé, ale obyčejní nepřátelé Izraele. Němci také nazývali partyzány a odbojáře teroristy a Jozef Gabčík a Jan Kubiš, kteří zabili Heydricha, byli také nazýváni teroristy.

Pokud nazveme každého svého nepřítele teroristu, ztrácí tento termín smysl. A to i tehdy, pokud je nepřítel slabý a používá jediné formy boje, které má k dispozici, např. záškodnictví. Arabové v přímém otevřeném boji prohráli a nyní bojují proti svému nepříteli tak, jak jim to jejich síly umožňují. To z nich nedělá teroristy.

H. Lukešová 31.3.2021 15:17

V tom případě jsou hrdinové bojovníci z ISIS a Alkaidy, nejsou žádnými teroristy, ale hrdiny, nepoužívejme termín terorista nadbytečně.

M. Grundmann 31.3.2021 16:55

ISIS a Al Kaida jsou typickými teroristickými organizacemi. Hamas mi naopak připadá podobný jako židovská Hagana. Odmítání nálepky teroristy v žádném případě neznamená uznání či podporu dané organizace. Nejhorší organizace v historii nebyly teroristické.